Keresés

Részletes keresés

scacico Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1889

Szerintem argentea.

 

http://www.fehernyirfa.hu/

http://www.pan-amerika.hu/ tőlük nem tudom, hogy lehet-e rendelni

Marczikáéktól sem tudom, lehet-e rendelni és a honlap is eléggé különleges...

Bene Lászlónál is érdeklődhetsz: http://www.orchideak.hu/

http://www.lithops.hu/ Szabó László honlapja

 

Előzmény: alsotekeres (1887)
scacico Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1888

Nagyon szépek! A dorothae(?) virágszíne különösen tetszik. Hasonló nálam az argentina. Egyesek a dorothae-t az argentina és az albertiana hibridjének tartják, ha jól emlékszem, így olvastam.

 

argentina

 

albertiana

Előzmény: Butzii-ta (1886)
alsotekeres Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1887

Szervusztok!

 

Az ő neve után szeretnék érdeklődni

 

:

 

 

Illetve azt szeretném még megkérdezni, hogy tudtok-e ajánlani olyan címet, veblapot, ahonnan lehet majd tavasszal Tillandsiákat rendelni?  (Egyszer már kérdeztem ezt, de azóta gépet kellett cserélnem és elvesztettem a címet)

Előre is köszönöm

 

Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1886

Előzmény: Butzii-ta (1885)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1885

Ezek a téli virágzóim.

Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1884

Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1883

Príma és bravó!

Most, a pár naposidő alatt kivirágzott az ussneodesem és még egy másik olyan, aminek nem tudom a nevét....

Azt hiszem kénytelen leszek rávenni magam, hogy megtanuljam a férjemtől a képek felrakásának a módját ide a fórumra.( szurkolok magamnak és annak, hogy ő is ráérjen )

Előzmény: scacico (1881)
scacico Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1882

Valaki megszakértené, hogy miért néz így ki a diguetii? Nyáron egy kicsit javult a helyzet, de most megint ilyen:-(

 

scacico Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1881

A crocata és az aeranthos nálam most nyílik. Érdekes, hogy a crocata virágzott egy évvel ezelőtt télen és az elmúlt nyáron is.

 

 

 

 

Előzmény: Butzii-ta (1880)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.18 0 0 1880

Akkor én ezt a választ úgy értelmezem, hogy néhány hetes eltéréssel, de vannak Őszi, nyári, téli, tavaszi virágzásiidejűek.

Természetesen azzal tisztában vagyok, hogy vannak hosszabb és vannak rövidebb ideig virágzó Till.-ek.

 

Nálam virágzott most : dorothea, crocata,albertiana,aeranthos,ionantha,és kettő olyan aminek sajna nem tudom a nevét. ( jó párat be kellene azonosítanom, de igazándiból és őszintén, nem a nevüket tartom lényegesnek... :) )

 

Igaz, nekem már az is szép és kellemes látvány, hogy "csak úgy vannak". Egyesével, külön-külön ,igyekszem barátságot kötni velük.

 

Előzmény: scacico (1878)
szaguaro Creative Commons License 2011.02.17 0 0 1879

Gondolom, a szokásos.. Fehérnyirfa (Horváth F.) Bene, Marczika, meg amit hoznak a Dél-amerikaiak. A másik Pachinger szervezés, tehát Pán-Amerika, tudtommal Marczika, más infóm nincs.

Előzmény: koppany_wazul (1876)
scacico Creative Commons License 2011.02.17 0 0 1878

Az, hogy ügyes kezem van... háát, pusztítottam én már el növényt rendesen. Inkább a tillandsiák igénytelenségét hangsúlyoznám. A teleltetés az az időszak, amikor kissé szenvednek a száraz levegő miatt. Olyan üvegházban vannak, ahol nem én szellőztetek és a talaj agroszövettel van lefedve, ami napsütéses időben igen száraz levegőt eredményez. De többségük ezt is jól elviseli. Tavasztól őszig viszont remekül elvannak a kertben és rengeteget nőnek, fejlődnek, szépülnek. Tavaly - hála a sok esőnek - csak a legszárazabb, legmelegebb pár hétben kellett megpermeteznem őket, de akár nélküle is jól meglettek volna.

 

Ha hasonló körülmények között vannak tartva egy faj egyedei- pl. egy gyűjteményen belül - akkor szerintem nagyjából egyszerre is nyílnak. Tibivel néhányszor szerettünk volna egy-egy fajt összeporozni, de annak ellenére, hogy hasonló időpontra esett a virágzás, volt néhány hetes eltérés, ami miatt nem sikerült a tranzakció.

 

Szerintem a tillek - más növényekhez hasonlóan - a környezeti körülmények megváltozására reagálnak, mint például a nappalhosszúság, a hőmérséklet növekedése vagy csökkenése, esetleg egy hosszabb, száraz nyugalmi periódus, amellett, hogy a megfelelő méretnek is meg kell lennie, hogy a növény képes legyen kifejleszteni a virágzatot és ellátni a fejlődő magokat tápanyaggal.

 

Példa: Nálam a T. araujei ősz végén-télen virágzik, így nyílvánvalónak tűnt, hogy tél felé haladva a megvilágított órák csökkenő aránya váltja ki a virágzást. Tavalyelőtt viszont egész évben üvegházban voltak, nem is virágzott. Idén, egy kertben eltöltött nyár után viszont igen. Aki kíváncsi, kísérletezhet, hogy az átlaghőmérséklet csökkenése, a hideg, pár fokos éjjelek, esetleg a nagy napi hőingás a fő kiváltó ok:-)

Előzmény: Butzii-ta (1875)
scacico Creative Commons License 2011.02.17 0 0 1877

Nem csoda, hogy különböznek. Tibinek igaza volt: ez a tenuifolia, csak összekevertem a strictával. A stricta még kicsi, nem is fotóztam le, de hasonlít a tiedre.

Előzmény: koppany_wazul (1872)
koppany_wazul Creative Commons License 2011.02.17 0 0 1876

Köszi a felvilágosítást! :) Eddig csak az előbbiről tudtam, így viszont már el kell döntenem, hogy melyikre menjek, mert mindkettő sajna nem megy... Kár, hogy a http://orchideafesztival.hu/-n nincsenek feltüntetve a kiállítók, így nehezebb a választás. Milyen Till.-eseket tudsz, akik biztos, hogy ott lesznek? Előre is köszi! Szép napot Mindenkinek!

Előzmény: szaguaro (1873)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1875

Gyönyörűszép lehetett az a Tillandsia bemutató, bár sok ember csak keresztülnéz rajtuk...!Hova teszik ők a szemüket ? Gratulálok ! Ügyes kezed lehet, ha ilyen rengeteg Till. megmarad nálad.

  Vajon a Till. -nél is úgy van, hogy  az egyfajta növények mindenkinél egyidőben nyílnak? Én az idei télen tapasztalom azt, hogy az ablakban , az egymásmellett lévők kezdtek el szépen egymásutánban virágozni. Ez azt látszik bizonyítani, hogy a tartási körülmények a legmeghatározóbbak. Melyik variáció az igaz?

Előzmény: scacico (1860)
kicsitibi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1874

tuti,hogy a másodikon is lesznek tillek

Előzmény: szaguaro (1873)
szaguaro Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1873

Márc.11-12-13 a hivatalos orchi kiállitás, Syma csarnok. Utána hétvége Sportaréna, orchi show. Elsőn biztos lesznek, másodikat nem tudom.

Előzmény: koppany_wazul (1872)
koppany_wazul Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1872

Hát igen, eléggé különböznek, és a neten fellelhető képek közül is csak néhány hasonlít a növényemre... Amúgy most próbált virágozni, de a bimbók mintha kinyílás nélkül fonnyadtak volna el [csütörtökön még minden bimbó szép volt, a színük olyan, mint a cyanea-nak, gyönyörűek voltak a rózsaszínes fellevelek között... de pénteken elutaztam otthonról, és kedden, mikor újra megnéztem, már össze voltak fonnyadva]. Jó lenne tudni, miért.

 

Más: tavaszra most orchidea fesztivál van meghirdetve, orchidea és bromélia kiállítás helyet. Nem tudjátok véletlenül, hogy azért lesznek-e till-esek?

 

További szép napot mindenkinek!

Előzmény: scacico (1862)
plasticar2001 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1871

Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálom a sok fényt! Ez is már idős (talán), 2 éve is van hogy vettem. Eddig nem sok fényt nem kapott... majd mostantól! :-)

kicsitibi Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1870

nekem 2 telep van két külön helyen.

amit megfigyeltem náluk igy télviz idején:nem szeretik a tul alacsony 0,+5,-körüli hideget.viszont ilyenkor is kell neki légmozgás és egy kis pára.

 

Előzmény: scacico (1861)
kicsitibi Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1869

ez biztos,hogy stricta?

Előzmény: scacico (1862)
scacico Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1868

Szia!

 

Tibi jól mondja. A tillek amúgy is lassan nőnek, a seleriana meg még inkább. Én egy viszonylag nagy példányt vettem, de több, mint 3 évbe belekerült, mire virágzott. De úgy is a növény habitusa az, amiért szeretjük:-)

 

Egyébként nagyon szép a növényed.

Előzmény: plasticar2001 (1865)
kicsitibi Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1867

semmit

sokat

Előzmény: plasticar2001 (1865)
plasticar2001 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1866

 

Ő lenne az :-)

plasticar2001 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1865

Sziasztok!

 

Van egy tillandsia seleriana-m, de nagyon lassan nő, és virágot sem hoz...

Mit kellene vele csinálnom? Mennyi fényt szeret?

 

Köszi!

scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1864

Most nyílnak:

 

 

 

T. pulchella

 

 

T. velickiana

scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1863

Nekem a sima meridionalis-telepemet elkapta valami rothadás, így kénytelen voltam szétkapni. Pedig egész szép telep volt... Remélem, hogy megmaradnak a darabok.

 

Előzmény: kicsitibi (1845)
scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1862

Nna, az én strictám ilyen:

 

Előzmény: koppany_wazul (1846)
scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1861

Talán a helytelen téli tartás lehet a felelős ezeknek a funckianáknak a ramaty állípotáért. Vagy van valakienk valami ötlete? Ősszel alig fagypont feletti hőmérsékletnél hoztam be őket. Lehet, hogy az viselte meg? Bár van egy másik funckiana-klónom, annak kutya baja.

 

Előzmény: Butzii-ta (1848)
scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1860

Ha jól emlékszem, valamikor 93-94 környékén egy szobavitrines cikket olvastam a Kertbarát magazinban. Akkoriban - 12 évesen - nagyon megragadtak a tillandsiák, de mivel nem találkoztam velük sehol, így ennyiben maradt a dolog. Azután a 2006-os őszi orchideakiállításon ismét találkoztam - immár élőben - a tillekkel. Akkor vettem az első 4 növényemet. Ezután minden kiállításon bővítettem növényeim körét, de gyűjtőtársaktól is kaptam tilleket. Jelenleg mintegy 100 körüli faj lehet nálam.

Előzmény: Butzii-ta (1857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!