Keresés

Részletes keresés

Katana750 Creative Commons License 2021.07.12 -3 0 9775

Per pillanat kint vagyok, 360ft/1€. Így számolta a bankom az autópálya díjak fizetését. MasterCard, Unicredit bank. 

 

Előzmény: Danecay (9774)
Danecay Creative Commons License 2021.07.12 0 0 9774

Én arról érdeklődnék, hogy ki miként oldja meg a költőpénzt, ill. annak váltását. Hol érdemes váltani? Testvérem nemrég a bankjánál akart valutát váltani, de azt javasolták neki, hogy inkább valutaváltónál tegye ezt, ott jobb árfolyamon váltanak. Ez feltehetően így is van mert rákeresve, minden pénzváltónál olcsóbb mint a bankomnál, a Raiffeisen-nél, ahol 366Ft jelenleg az € https://www.holvaltsak.hu/kereso?order=Sale&cityId=&currency_unique_id=EUR&page=1&per-page=6 Húgom azt javasolta, hogy annyi pénzt váltsunk amennyi feltétlenül szükséges, plusz némi tartalékot a biztonság kedvéért, ahol lehet pedig fizessünk bankkártyával. Ezzel kapcsolatban is több kérdésem lenne. Ez az igaz nem friss cikk azt írja, hogy a bankkártyával történő külföldi fizetésnek van egy devizakonverziós díja, a 2019-es cikk alapján a Raiffeisen-nél 2,20% https://fintechzone.hu/a-nagy-bankkartya-mustra-ennyibe-kerul-a-kulfoldi-kartyahasznalat/. A Raiffeisen bank oldalán található leírás alapján a külföldön történő bankkártyás vásárlás díjtalan. Feltehetően a banknak lesz igaza, de azért majd felhívom és megkérdezem őket. További kérdés, hogy bankkártyás fizetés esetén milyen árfolyammal kalkulál a bank, közép, vagy eladási árfolyammal? És még egy további kérdés, Korfun vajon mennyire lehet  bankkártyával fizetni, mennyire általános dolog?

Danecay Creative Commons License 2021.07.12 0 0 9773

Mi 4-en vagyunk, 2 felnőtt és 2 12 év alatti gyerek. Mi mindkét felnőtt részére kitöltöttük, úgy, hogy mindkét esetben felvezettük rá a másik felnőttet és a 2 gyereket. Ennél már nem tudom hogy lehetett volna biztosabbra kitölteni :)

Előzmény: _Athe_ (9771)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.07.11 0 0 9772

Tok mindegy, kitoltheted egyutt, vagy kulon is. Az semmit nem szamit, hogy a amsodik szemelynek nem irod be, hogy mivel igazolja, ugyis ellenorzik a repuloteren a papirokat. ( ha repulovel mentek) . 

Előzmény: _Athe_ (9771)
_Athe_ Creative Commons License 2021.07.11 -2 0 9771

Sziasztok! Próbáltam visszaolvasni, úgy látom még nem merült fel kérdésként, de hátha tud rá valaki válaszolni: A PLF-el kapcsolatban kétféle információ kering, a konzuli szolgálat szerint (öt tagú család vagyunk, 3 12 év alatti gyerekkel) az oltottaknak érdemes külön-külön plf formot kitölteni, ám a görög hatóságok szerint háztartásonként kell kitölteni azt (ott viszont már a második felnőttnél nem lehet látni, hogy oltási igazolással negatív teszttel, vagy fertőzésen átesett igazolással menne-e). Vajon mi az igazság? Oltás igazolása (és így kockázat szempontjából a konzuli szolgálatnak van igaza, de amúgy meg háztartásonként lenne logikus kitölteni a formot). Volt már valakinek hasonló problémája?

Köszi előre is!

Petykooo7 Creative Commons License 2021.07.11 -3 0 9770

Köszi, igazad van - valamiért úgy hittem, hogy csak az a kettő van, ahol jártunk. Javitottam :)

Előzmény: Pontikos1 (9769)
Pontikos1 Creative Commons License 2021.07.11 -3 2 9769

Aprócska észrevétel: Krétának több mint 2 kompkikötője van... 

Előzmény: Petykooo7 (9766)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.09 -3 0 9768

Helyesbitenek ha szabad,a kultura bolcsojekent tartjak szamon mint a legosibb Europaban.A  kompok altalaban nem egyenest a celiranyosak,menet kozben kikotnek mas szigeteken mint a Miloszi jarat megall Szifnoszon mert a komp nem csak a turistaknak van fenntartva sokan Athenba dolgoznak es pl hetvegeken idonkent hazajarnak a szigetiek.A lanyom ket hete volt Miloszon ,nyugis csondes idoszakban nagyon keves turistaval de Szifnoszon sokan leszalltak helyiek.Gorogorszag nem csak szigetekbol all a szarazfoldi reszen is csodas helyek vannak,tengert kiveve hatalnas helyek,szurdokok,erdok,folyok rengeteg alternativ lehetoseggel.

Előzmény: Petykooo7 (9766)
feketefelho Creative Commons License 2021.07.09 -3 1 9767

"... ez az ország, amely az emberiség bölcsője ..." - azért ez elég durva túlzás ...

Előzmény: Petykooo7 (9766)
Petykooo7 Creative Commons License 2021.07.09 -3 2 9766

Görögország egy álomszép úticél. Ki ne hallott volna a mesés Krétáról, a bulisziget Mykonosról, vagy éppenséggel Santorini fehér házikóiról? Viszont ez az ország, amely az emberiség bölcsője nem csak ezekből a jól ismert szigetekből áll. Érdemes belegondolni abba a ténybe, hogy Görögországot több mint 1300 sziget alkotja. Ráadásul ezek közül csaknem 170 szigeten laknak is görög lakosok. Az utazási irodák többnyire csak a legnagyobb szigetekre összpontosítanak. Hogy miért van ez így? Teljesen logikus. Könnyebb eladni egy jól hangzó rodoszi nyaralást, mint egy kevésbé ismert Szifnoszt, vagy egy Míloszt. Elárulok viszont egy nyílt titkot. Ezek a kevésbé ismert úticélok gyakran sokkal jobbak egy nyaraláshoz, mint a nagyobb hangzatos nevű szigetek. Ráadásul, ha ismer valaki pár egyszerűbb trükköt, akkor egyáltalán nem drága a komp Görögországban! A posztban sok egyéb hasznos információ mellett olyan érdekességeket találtok meg, mint hogy mikor kell lefoglalni a kompjegyeket, melyik útvonalakat érdemes figyelni, milyen szigeteket lehet összekötni egy görög "island-hopping-ra". Vágjunk is bele!

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/komp-gorogorszagban-igy-kozlekedj-a-szigetek-kozott/

Danecay Creative Commons License 2021.07.07 -3 0 9765

Sziasztok!

Kérdezném, hogy azt a PLF-et a gyermekek részére hogyan lehet kitölteni, vagy kell-e egyáltalán, mivel ők nem kaptak oltást, és nem estek át a betegségen és nincs semmilyen kártyájuk, így nem is tudok továbbmenni a regisztrációval emiatt. Az egyik oldal azt mondja, hogy kell a QR-kód miatt, mert csak azzal engednek be az országba, viszont a másik oldal azt mondja, hogy nem kell, mert 12 éves kor alatt bemehet a gyermek Görögországba.

Köszi előre is!

Hortennttrotter Creative Commons License 2021.07.04 -4 0 9764
Előzmény: Danecay (9758)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.07.04 0 0 9763

Nem tartalmazza , ha nem irja kulon a csomagban, hogy + transfer. 

Előzmény: Danecay (9758)
Katana750 Creative Commons License 2021.07.04 -3 0 9762

Én sem azért választottam ezt a szállodát mert ott töltöttem a nyaralás minden idejét. Erre a színvonalra van igényünk. Mi is jöttünk mentünk, béreltem autót és mentünk mint a fájás. A Sissy kastély nekem csalódás volt, Kerkyra város, a velencei erőd meg a hozzávalók az nagyon bejött. Jó időt kívánok!

Előzmény: Danecay (9761)
Danecay Creative Commons License 2021.07.04 0 0 9761

Köszönöm a választ!

 

Őszinte leszek, én ennyit nem szánok rá, közel sem. Nem szempont sem a medence sem pedig az ellátás, legyen egy kis konyha és hűtő ahol saját belátásunk szerint akkor készítünk ételt amikor akarunk, leszámítva azon alkalmakat amikor elmegyünk valahová enni, amiből választék szintén szokott lenni bőven. Cél inkább a tengerben fürdés és a kirándulás, nem pedig a szállodában történő időtöltés, így ezzel kapcsolatban minimális de természetesen normális igényeink vannak. Nem is szállodában, inkább apartmanban gondolkodunk. Voltam már így Korfun és így is nagyon élvezetes volt, körberobogózni a szigetet, több partszakaszon fürdeni a tengerben, stb :)

A Bravofly-t majd holnap felhívom, van telefonos elérhetőségük, csak gondoltam valakinek hátha van tapasztalata.

Előzmény: Katana750 (9760)
Katana750 Creative Commons License 2021.07.04 -3 0 9760

Én azt hittem csak repjegyet árul a bravofly! Szerintem körültekintő légy velük mert nagyon nem magától értetődő, hogy a transzfer benne van. Hogy legyen összehasonlítási alapod! Tavaly Korfun nyaraltunk 3 fő, 2 felnőtt egy 7 éves gyerek. AG. Stefanos, Athina hotel, reggeli vacsora az árban, transzfer oda vissza, 6 kiló volt az Inviánál fizetve. Gyakorlatilag panaszmentes 8 nap 7 éjszaka. Smartwingsel repültünk. Ha nem titok kíváncsi lennék a bravónál mennyi egy ilyen mutatvány! A hotelt nézd meg, nagyon ott van, a legnagyobb medencével a szigeten! Persze a Jón-tenger az igazi de azért az sem volt utolsó. 

Előzmény: Danecay (9758)
barbon1 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 9759

Nem feltétlen. Apró betűs rész ,hogy az összeg mit tartalmaz. Teljesen változó,hogy benne van-e vagy nincs a transzfer.

Előzmény: Danecay (9758)
Danecay Creative Commons License 2021.07.04 -1 0 9758

Üdvözlet!

 

Lenne egy kérdésem ami lehet magától értetődő de mivel nem térnek ki külön rá, ezért mégis felmerül bennem kérdésként.

Tehát amennyiben repülős utazással foglal le az ember szállást a nyaraláshoz, az automatikusan tartalmazza a transzfert, legalább a külföldit? a https://www.bravofly.hu/ -n nézegettünk megfizethető utazásokat Korfura, de sehol nem tér ki a leírás a transzferre, viszont mivel egybekötött szállásról és utazásról van szó, feltételezem, hogy magától értetődően tartalmaznia kellene a transzfert is, legalábbis az ottanit. Nálam tapasztaltabb utazók, nyaralók segítségét kérném, ill. bármilyen jótanácsot, oldaljavaslatokat, utazási irodát,  melyek anyagi szempontból jól jöhetnének.

 

Köszönöm!

barbon1 Creative Commons License 2021.07.03 0 0 9757

Kösz.

Előzmény: Hortennttrotter (9756)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.07.03 -2 0 9756

Igen, mindenkinek, meg gyalogosoknak is. 

Előzmény: barbon1 (9755)
barbon1 Creative Commons License 2021.07.03 -1 0 9755

Személykocsival utazóknak is kell PLF ?

Előzmény: Hortennttrotter (9754)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.07.03 0 0 9754

Oltassal teljesen szabad, beutazashoz mindenkepp kell a plf qr kod. Oltasi igazolas nelkul 72 oran beluli Pcr, vagy 48 oran beluli rapid gyorsteszt, belfoldi utazashoz ugyanugy. 

Előzmény: totopad (9753)
totopad Creative Commons License 2021.07.03 -3 0 9753

Hali, mi idén -is- szigetre mennénk átszállással, de visszafele 1 nappal Athénban. Van valami infó arró, hogy a belföldi légiközlekedésnél mi a helyzet covid ügyileg? Vagy, ha egyszer már bejutottál az országba, onnantól minden ok?

Hortennttrotter Creative Commons License 2021.07.02 0 0 9752

Mi a program? Maradtok Athenben, vagy mentek szigetekre?

Előzmény: haboscsirke (9751)
haboscsirke Creative Commons License 2021.07.02 -2 0 9751

Nos ezer köszi mindenkinek, kijutottunk. Mivel tegnap vezették be az europai oltasi igazolvanyt, es fogalmunk sem volt, mi lesz, kimentünk korán a reptérre. Megérkezéstől a kapuig/váróig konkrétan 8 perc telt el, minden extra gyors volt. 

Athénban a szúrópróbás covid teszten tényleg csak pár embert szedtek ki. Athén király és brutál meleg. Hát így. 😊

'szti Creative Commons License 2021.06.30 0 1 9750

plf telefonon is jó

Előzmény: haboscsirke (9749)
haboscsirke Creative Commons License 2021.06.30 -2 0 9749

köszi köszi nektek, meg vagyok nyugodva. (éjfél és hajnali 5 között sajnos nem fogok PLF izét nyomtatni, de minden megvan)

még annyi a móka, lehet hasznos valakinek, hogy holnap, vagyis július 1-től változik a magyar védettségi igazolvány, lesz ez az európai dolog. ma lementünk a kormányablakba megkérdezni h mi van ezzel,  és a kormányablakokban adják oda, már reggeltől lehet menni érte. kedvesek voltak és segítőkészek. 

'szti Creative Commons License 2021.06.30 0 0 9748

meg persze személyit/útlevelet :-)

Előzmény: 'szti (9747)
'szti Creative Commons License 2021.06.30 -1 0 9747

a másikra is írtam, de ide is:

a görög plf-et és az oltási papírt/pcr tesztet/ átesettségi igazolást nézik

nyomtasd ki azt a "nem beszállókártya" papírt és menj az utasfelvételhez, nincs plusz költség, ha minden megvan

Előzmény: haboscsirke (9744)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.06.30 -2 0 9746

Igen, nekunk is ez volt a beszallokartya helyett. 

Előzmény: haboscsirke (9744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!