Keresés

Részletes keresés

kisorsa Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1097

Sajnos észrevettük, hogy egyszer voltak a szobánkban és szétnéztek találának e valamit. Szerencsére minden értékünk a széfben volt. A bőröndömet feltörték, de külsőleg semmi nyoma nem volt, csak a számzár nem működött.

De természetesen felhívják a figyelmet, hogy semmiféle felelősséget nem vállalnak a szobában hagyott értékekért.

Mindezek ellenére csodálatosan éreztük magunkat és a szállodával is megvoltunk elégedve. Hatalmas területen van a szálloda, talán csak étkezések alkalmával tűnt fel mennyi vendég is van valójában. Félpanziós ellátással voltunk, ami tökéletesen elég volt.  Mint már korábbi hozzászólásokban olvasható volt, a Dreams partja sziklás, nem homokos, de gyönyörű.

Ha megadsz egy email címet szívesen elküldök egy-két friss képet a szállodáról.

 

Előzmény: Gab-ovszky (1095)
Goszi777 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1096
Ha ezen a forumon visszaolvasol, ugy 2003 december magasságáig, akkor lesz ott egy-két keresetlen szó a hotelről, de ez kizárólag 1 ember véleménye, akinek ellopták a fényképezőgépét a szobából. Ezért kell mondjuk széfet használni mindenképpen. Egyébként a Dreamsről általában csak jókat hallani, egy erős 4*os hotel.
Előzmény: Gab-ovszky (1095)
Gab-ovszky Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1095

Szia!

 

 Köszönöm a tanácsot!!

 

Ezek szerint Te voltál abban a szállóban!? Saját tapasztalat, hogy nem szabad elölhagyni semmit? Mi történt?

 

Szívesen venném, ha egyéb tapasztalatot és benyomást is írnál a hotelról és a környékről!

 

Köszönöm elöre is!!!

 

Üdv.,

Gab

Előzmény: kisorsa (1087)
Goszi777 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1094

Szia,

Ha megnézed a pár sorral lejjebbi hozzászólásomat, akkor látni fogod, hogy mindenképpen oda menjetek. Fantasztikus szálloda, jóval magasabb kategóriájú, mint a Dreams. Talán egyedül a pincérek kicsit esetlenek, pl 2 percenként vacsora közben odajön és megkérdezi nem éppen tökéletes angolsággal, hogy végeztél-e már. Elején idegesített, a végén már előre vártuk, hogy röhögjünk. De ez az egyetlen "hiba" amit felróhatnék neki. Pl az egyik nagymedencéje fűtött, úgyhogy nem csak a tengerben lehet fürödni. Ez azért fontos, mert Sharmon közismerten jéghideg vizük van azon szállodai medencéknek, amelyek nincsenek fűtve.

 

Jó utat és ne is gondolkozzatok más hotelen:))

Előzmény: kovesdil (1092)
iityam Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1093
A Savoy-t nem ismerem, a Dreamsban voltunk, nagyon klassz szálloda, hatalmas területen. ÖSszehasonlítási alapom nincs, bár szerintem a hasonló *katagóriájú szállodák sokban hasonlítanak. Mi a Kartagóval voltunk az ár félpanzióval 90.000.-Ft körül volt.
Előzmény: kovesdil (1088)
kovesdil Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1092
Szia Csirics! Várhatóan a Best Reisen-nel, vagy a Medina Tours-sal megyünk, mert az ő áruk a legkedvezőbb 124.900,-Ft FP, az OTP-nél, vagy a Skyline-nál ugyanez 138.900,-Ft, de még nem döntöttük el, hogy melyik időpontban. A jövő héten döntjük el.
annadr Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1091
Pénzt hol érdemes váltani SSH-ban? Bankban? szállodában? egyéb eldugott, de hű de jó helyen? köszi!
iityam Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1090

Szia Snorkilla!

 

A számla fizetésével kapcsolatban velünk az történt, hogy nekünk is LE-ben volt kiállítva, és a recepción két alkalommal is csak dollárt volt hajlandó elvenni a pasi, még az Eurót sem. Egyik nap pedig, amikor egy másik recepciós volt és mentünk fizetni, szó nélkül elvette a LE-t is tőlünk, tehát elég érdekes ha rendelet van rá ő sem vehette volna el, nem?

Volt még egy eset amikor hajnalban mentünk ki hazafelé a reptérre, már indulni akart a busz amikor a recepciós lélekszakadva rohant fel a buszra, hogy az egyik vendék, egy pasi volt, megivott egy narancslevet a minibárból, és nem fizette ki. Szegény ürge váltig állította, hogy ő nem itta meg, de kénytelen volt kifizetni, mert nem engedték elindulni a buszt. Azért azt hinné az ember, hogy egy ilyen szálloda mint a Dreams, talán nem bonyolódik vitába egy kisüveg narancslé miatt, hát nem?

Előzmény: Snorkilla (1079)
csiricsi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1089

Szia! Mindenféleképpen a Savoyba menjetek!!! Ha visszanézed a véleményeket, azokból kiderül. Megkérdezhetem mennyiért utaztok oda? Gondolom fpanzióval ??

 

CSiricsi

Előzmény: kovesdil (1088)
kovesdil Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1088
Sziasztok! Szeptember 9-én vagy 16-án megyünk a Savoy-ba jön valaki akkor oda?, bár hezitálunk, mert a Dreams-ről mindenki szuperokat ír. Főleg csak pihenni és snorkerezni akarunk. Tud valaki infot, hogy melyik a jobb.
kisorsa Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1087

Szia!

Ha a Dreams Beachbe lesz a szállásotok, akkor csak arra figyeljetek, hogy soha ne hagyjátok a szobába őrizetlenül a fényképezőgépet, videokamerát és pénzt. Mindig használjátok a széfet, ami ingyenes és a recepciónál van.  A számzáras bőröndbe se hagyjatok ilyen értékeket.

Nem megijeszteni akartalak, csak egy jó tanácsot adtam.

Üdv.

Előzmény: Gab-ovszky (1084)
great20 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1086

Szia Sznorkilla! (a nevedet direkt nem irom ki, nem tudok lehet-e.)

Gréta vagyok, és csak arra szeretnélek kérni, hogy irdd meg az e-mail cimedet légyszi mégegyszer, mert nem találom a papírkát amit adtál.

Köszi szépen, remélem még nézed a topicot!

millió puszi!

Gréta

Előzmény: Snorkilla (1079)
rogue_ Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1085

Szia!

Köszi, remélem jól fogjuk magunkat érezni :)

Üdv mindenkinek!

Előzmény: csiricsi (1083)
Gab-ovszky Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1084

Sziasztok!

 

  Szeptember 09 - 23-ig leszünk a Dreams Beach hotelben.

Jön valaki ebben az időszakban ide??

 

Üdvözlet mindenkinek!

 

csiricsi Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1083

Hát akkor kívánok jó utat Neked és mindenkinek! És kívánom, hogy mindenki érezze legalább olyan jól magát mint mi éreztük!

 

CSiricsi

Előzmény: rogue_ (1082)
rogue_ Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1082

Szia csiricsi!

Köszönöm szépen a képeket, amiket elküldtél! :)) Nagyon tetszik, főleg a medencés fotó!

Nos holnap indul a gép kb. 10-11 óra körül (én nem tom pontosan). Szóval már minden készen áll...már alig várom :)) Ha én is vissza jöttem írok egy kis regényt az utazásról :))

Üdv mindenkinek!

Előzmény: csiricsi (1078)
Goszi777 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1081

Ja még valami! Megnéztem ezt a Maxim Plazat. Fotók alapján szép, de viszont, hiába all inclusive, nézd meg, hogy pl a fittness és a wellness szolgáltatásokért fizetned kell!! A Savoyban mindez tök ingyenes. Minden délután/este ott ültünk a Jacuzziban, amennyit akartunk, tök ingyen. Azért ez sem mindegy.

Egyébként én a helyedben inkább a Pyramisát választanám, ha már a Savoyt nem akarod,  arról is nagyon jókat hallottam.

Előzmény: _Napster (1077)
Goszi777 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1080

Igen, ráadásul ami a legviccesebb az egészben, hogy csak OTP kategória szerinti 4*-os fortunára fizettem be. De mivel a Dreams és a többi OTP-s 4*-os hotel tele volt, így maradt a Savoy:)) Egész héten ezen röhögtünk a barátnőmmel,hogy életünkben mégegyszer ekkora mákunk tuti nem lesz, ráadásul nem is nagyon merek ilyen fortuna utakba belvágni, de mivel az OTP garantálta, hogy az ő 4* hotelei közül lesz valamelyik, ami ráadásul helyi 5*-osnak felel meg, így gondoltam, hogy ennyi pénzért hülyének is megéri, bárhova is raknak.

De a látottak alapján nagyon bátran merem állítani, hogy megéri a teljes, katalógus árat is.

 

Egyébként novemberben sanszos, hogy olcsóbb lesz, pl tavaly, kb 4 héten keresztül volt folyamatosan rulett akció az OTP-nél, a garantált 5*-ot 75eért adták.

Előzmény: _Napster (1077)
Snorkilla Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1079

Szia ordoga! :)
A gépünk 21.-én hajnali 02.20-kor indult.
20.-án este 10.50kor vitték el a szobákból a csomagokat, és 23.50kor hagytuk el a szállodát. Egyetlen probléma volt csak a kicsekkolással: elfelejtették felhívni a figyelmünket arra, hogy hiába állítják ki a számlát LE-ban, mindenképpen  EUR-ban, vagy USD-ban kell azt kifizetni. Ez állítólag valami állami rendelet.... Elég szemét dolog.
A másik fontos dolog pedig, hogy az LE-ot nem szabad kihozni az országból, mert állítólag ha megtalálnak nálad bármilyen arab pénzt, akkor kiutasítanak minden arab országból.
Iityam!!! Örülök, hogy Ti is jól éreztétek magatokat a Dreamsben. Nagyon jó kis szálloda az, viszont itteni viszonylatban valóban csak 4*-os. De annak megfelelő. A partja, mint már írtam, élővilág szempontjából 5*, Sőt!!! 8*!!!!

 

Előzmény: ordoga (1070)
csiricsi Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1078

Szia Rogue,

 

Korábban leítram a tapasztalataimat asszem elég részletesen, érdemes megkeresni. A part messzesége relatív: van ideje az embernek és nem hiszem, hogy a szobai ágyból kell beesni a vízbe. Érdemes "megküzdeni" azért a látványért ami ezután fogad!!! Nézd meg a 1067. írásomban a fotót. Próbálok fotókat küldeni, de 400 Kb nagyságúak, úgyhogy 2 darabonként próbálom átnyomni, aki megadta a @-jét

 

cSiricsi

Hostmark partja, saját fotó
Előzmény: rogue_ (1072)
_Napster Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1077

Szia Goszi!

Szinte ez hihetetlen. :) Fortuna szállodás voltál akkor gondolom, s jól jártál. Az csak a repjegy ára különben! Nekem nem lenne ekkora szerencsém sosem. Különben már más szállodákkal is barátkozom. Én is a téli vagy tavaszi szezonon gondolkozom, most különebn is úgy tűnik, hogy nem tudunk elmenni. :(

 

isis/001 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1076

 

 

Sziasztok!

 

 

Nos mi is csütürtökön megyünk, de azért néhány infó azoknak, akik most jönnek először ide. Júniusban voltunk itt, azért nem olyan régiek a tapasztalataim.

 

Mint többen leirták már, nem szabad az irodánál befizetni az utakat. A helyiek sokkal olcsobban adják. Persze ehhez szükség van nyelvtudásra.

 

Tiran sziget: EUR 20,-, Ras Mohamad EUR 25,- ( + kb. 40 font a kaja)

Bulizósoknak még ajánlom a sivatagi Buggy túrát. Kb. 3 óra. Single Buggy EUR 20,-, ha ketten mentek eggyen akkor EUR 40,-.

 

Kairo: Mi repülővel voltunk EUR 150,- ( szintén Nama Bay-n fizettük be)

 

Búvárkodás: Itt csak az "intro" ( kisérővel) árat tudom az EUR 50,- volt/ merülés, második merülés EUR 30,-.

 

Remélem segítettem.

 

Fontos: hasmenésre feltétlenűl hozzatok megatokkal valamit.

 

 

Sziasztok

Goszi777 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1075

Ha jól tudom tavaly az OTP 137+egyéb költségek áron adta, ősszel/télen. Október előtt ne nagyon menj a hőség miatt.

 

Naama Bay nekem tetszett, tényleg kicsit mű az egész, de nekem akkor is sokkal jobban bejön, mint egy poros, koszos kisváros, elvégre kikapcsolódni megyek.

 

Ja, én tudod mennyiért mentem a Savoyba? Csak, hogy bosszantsalak:)) 49e forintért, ebben a repjegy is benne volt.

Előzmény: _Napster (1065)
iityam Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1074

Szia Snorkilla!

Nagyon örülök, hogy ilyen szép élményekkel jöttetek meg. Olyan jó volt olvasni a soraidat. MI is ebben a szállodában voltunk, hasonló élményekkel. A lányaim  nagyon jól összebarátkoztak a  parti beach bárban a két pincérrel, talán Ali és Mohamed voltak, csináltunk közös képet, már el is küldtük nekik. A Kairói út tényleg egy felejthetetlen élmény, bár az utazás nem volt semmi. Mi szerencsére két busszal mentünk, mert kb. 48 fő jelentkezett, így legalább minden ember két ülésen "lazíthatott."A Dreams tényleg egy hatalmas szálloda, igaz mi nem ide fizettünk be, de szerintem nem jártunk rosszabbul, legalábbis én így gondolom.

Na Szia!

Előzmény: Snorkilla (1069)
dud75 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1073

Hello!

 

Én is szívesen néznék képeket, mert mi is csütörtökön utazunk! Meg esetleg néhány infót is szívesen vennénk!

Előzmény: csiricsi (1066)
rogue_ Creative Commons License 2004.08.24 0 0 1072

Szia csiricsi! Nos az előző üzenetet neked szántam! :) Jól érezted magad? Tényleg messze van a part a Hostmark-ban?

Köszike!

Hy

Előzmény: csiricsi (1067)
rogue_ Creative Commons License 2004.08.24 0 0 1071

Szia!

Nos engem érdekelne néhány hasznos tanács, meg néhány kép (ha lehetne). Én is a Hostmark-ba megyek csütörtökön fogok indulni!

Köszi előre is!

alera@freemail.hu vagy az is jó, ha írsz ide! Köszönöm!

ordoga Creative Commons License 2004.08.24 0 0 1070

szia Snorkilla!

 

A visszaút hogyan zajlott? Mikor kellett elhagyni a holtelt? Rossz tapasztalatod volt a kicsekkolással?

andi

 

 

Előzmény: Snorkilla (1069)
Snorkilla Creative Commons License 2004.08.24 0 0 1069

Sziasztok! :)
Snorkilla (azaz ÉN) és Párja hazaért 21.-én reggel fél6kor :((

Pedig Isten bizony, még nagyon nagyon maradni akartak :))

Tehát: aug.13-21-ig, Dreams Beach, Kartago Tours

13.-án este 22.20or halál pontosan indult a repülő, egy másodpercet sem késett a Travel Service. (illetve egy pár asszem' rossz repülőre szállt, és még őket elő kellett keríteni, de ezt leszámítva minden OK volt)
Előre mondom: aki félti a csomiját, az nyugodtan becsomagoltathatja valami fóliafélébe. (ne törjön meg, ne nyúljanak bele, ne koszolódjon, stb...) Sima csomagolás: 1200 HUF, Deluxe:1500 HUF

Az út 3.5 óra volt, abszolút zökkenőmentes, csodaszép panorámával. Pl. elrepültünk Athén felett, mondanom sem kell, az valami fantasztikus látvány volt. Mindenütt kivilágítva, látszott, hogy pezseg az élet. Lenyűgöző volt! Megvacsoráztunk, utána próbáltunk aludni, nem sok sikerrel, mert én lélekben már SSH-ben voltam...

Zökkenőmentes leszállás SSH repterén, majd megvettük a vízumot. Ezúton is szeretnék eloszlatni MINDEN aggodalmat ezzel kapcsolatban, mert a vízumot igenis meg lehet kinnt venni, 20 USD az ára, és semmivel sem macerásabb, mintha itthon a Kartago intézte volna, mivel ugyanabba a sorba kellett beállni annak is akinek volt vízum vouchere, és annak is akinek nem.

A reptér előtt vártak az idegenvezetők, mivel SSH-ben idegenvezető nem teheti be a lábát a reptér területére...Hogy mi ennek az oka, az rejtély.
Ahogy toltuk a bőröndöket a buszhoz,megrohamoztak a helyiek, felajánlván segítségüket a cipelésben, persze BAKSISÉRT. Mindenkinek saját ügye, hogy igénybe veszi-e  ezt.
Elindultunk a szállodákhoz. A mi buszunk ha jól emlékszem 6 szállodánál állt meg, a miénk az 5. volt (természetesen...). Szombat reggel 6ra már ott is voltunk :)))
Reggeli: 7-10ig, úgyhogy lefeküdni nem nagyon volt értelme.
A kaja.... na az valami szuper volt!  Legalább 20fajta kenyér, péksüti, felvágott, omlett (a szemed előtt készítik el), palacsinta, zöldségek, gyümölcslé, saláta, KV, tea, szóval minden ami szem-szájnak ingere. Nem lehetett éhen maradni.

Azt kell hogy mondjam, a félpanzió bőven elég volt. Ebbe természetesen az italok nem tartoztak bele: ásványvíz 8 LE, helyi Stella sör: 27 LE, cola, fanta (kicsi üveges): kb.8.5-10.5 LE.

Szombat este volt a programokra való befizetés: ezek árairól majd még részletesebben fogok írni. Mi Kairóra (95 USD) és Tiranra (45USD+ 5 USD kaja) fizettünk be.

A Kairói útra való pick up time kedd hajnali 1kor volt.

:))) Majdnem lemaradtunk róla.... "Picit" elaludtunk.... :)))

8 órás út volt Kairóba, egy irtó pici lábterű buszban. Ennek ellenére azt mondom, nekem nagyon nagyon tetszett. Kairó hihetetlenül színes, maga a végletek városa. Az úton ugyanúgy ott van a csacsis kordé, meg a Mercedes. Romos házak, homok kő, se fű, se fa se virág... Mindez a bevezető szakaszon. Aztán megpillantod a piramisokat... Érdekes volt. Gyorsabban vert a szívem, annyi szent. :))
LEgalább 50 °C, de akkor is!! Látni kell!!

A Níluson ebédeltünk, egy pici étteremben, mondjuk úgy, nem haltunk éhen... :)

Csütörtökön Tiran szigetek: mi intro (=első) merülésre fizettünk be. A keddi kiránduláson a buszon kaptam "ajándékba" egy helyes kis fülgyulladást, ami miatt nem merülhettem... Nagyon haragudtam emiatt az egész világra... Viszont ha mondhatom így, a tenger is "betett" egy csöppet. Kiderült, hogy tengeribeteg vagyok. Mire Tiránhoz értünk (2 órás hajóút), a gyomrom teljesen kész volt... Minek végeredményeképp... KÉPZELHETITEK... :)) Hát Istenem, megeseik ez... :))

A visszautat vízszintebn töltöttem, és imátkoztam egy négyzetcentiméter stabil földdarabért :))) Párom hála Istennek átélte azt az élményt, ami nekem csak álom maradt, és merülhetett. Nagyon élvezte!

A többi 5 napot a szálloda strandjánál és a medencénél töltöttük. IMÁDTAM!!! Olyan jó volt "semmit" sem csinálni. A Dreams partja 5*-os, még állítólag Tirannal is szebb, teli gyönyörű halakkal, korallokkkal, egyszerűen fantasztikus volt. Nem lehetett betelni a látvánnyal:)
Most így hirtelen ennyi.... Biztos eszembe jutnak még dolgok, és pesze akinek konkrét kérdései vannak, nyugodtan tegye fel.

Ja!!! Magukról az arabokról majd a következő alkalommal írok... nem semmi fazonok!! :))))
Mostmár nagyon bánom, hogy nem 2 hétre mentünk... tényleg kevés volt az 1. :))

 

Puszi!!

annadr Creative Commons License 2004.08.24 0 0 1068

Szia!

 

Lehet, hogy nem nekem ígértél, de szívesen néznék pár Hostmarkos képet!:)

Előzmény: csiricsi (1066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!