Keresés

Részletes keresés

speedshop79 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 1548
Megerkezett!:)
2 honap utan!
Most pedig keresnek hozza programozo kabelt, nem feltetlenul ujjat, igazabol csak 2 percre kellene!:)
Amugy nagyon jo kis radio, meg vagyok elegedve vele!
Udv
Előzmény: robika1001 (1534)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 1547

Ilyen formán a "kinyitás" teljesen felesleges. Sima kis kalózrádiónak így is jó.

 

Előzmény: robika1001 (1546)
robika1001 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 1546

No látom  bizniszelés már beindulat Nyitott Baofengel .

De még mindig lusták páran utánanézni a dolgoknak :(

Kicsit szomorú vagyok :(

 

Ilyen az élet

 

A gyengébbek kedvért

 

Baofeng Uv3r Mark 2 Frekvencia bővítés

A frekvencia mind adásban, mint vételben nyitott lesz Figyelem !!!

A rádió nem csak vételeben lessz nyitott ! Csak Saját Felelőségre !!!

A nyitás csak a technikai lehetőség bemutatására szolgál .

118-136 Mhz Légi sáv zavarása veszélyes és illegális !!

 

Előzmény: robika1001 (1545)
robika1001 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1545

Üdv Mindenkinek .

Baofeneg Freki Bővítés :D és alsó vfo átírása 70cm re

csak saját felelsőségre

Infó itt  Baofeneg uv3r Mark II freki bővités

 

Üdv Robika1001

www.pmrradio.hu

villanyhuszár Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1544

Köszi a választ így már értem.

Akkor gyakorlatilag a baofengel ezt a DI546 kódot nem lehet "fogni?"

Mert a forgalmazás alatt végig "tekertem" a racsnival az összes kódot,egyikre sem oldott a zajzár,csak ha off-ra tettem.

És cctss esetén ilyen nincs?

Előzmény: Motorola. (1543)
Motorola. Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1543

Közben megnéztem neked,  jól gondoltam,  inverz DCS 546= normál DCS 132

Előzmény: villanyhuszár (1541)
Motorola. Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1542

Két fajta DCS kód van, egy sima, valamint egy inverz. Anno régen, mikor ezt a Motorola feltalálta,  DPL kód és inverz DPL kód néven szabadalmaztatta.

Általában a sima DCS kódnak van egy megfelelője az inverz DCS kódok között. Ez a működéséből adódik, nem merülnék bele, olvashatsz róla a neten. Ezért lehetséges, hogy mást szkenneltél ki. Fejből nem tudom, hogy ennek az lenne az inverz megfelelője, valahol biztos megvan egy táblázatban.

Sajnos némely amatőr rádió, valamint ezek a kínaiak egy része néha nehezen, (vagy nem is) dekódolják.

Ezért is írja különféle fórumokon sok hozzáértő, hogy nem jó a DCS, mert nehezen dekódolja a rádió, vagy leszakadás után már újból nem nyit ki, stb.

Némely ipari rádiónál is elég nehezen megy, (pl maxon), de a komolyabbak hibátlanul kezelik.

 

Sok száz rádióból álló sok átjátszós országos rendszer is használta korábban.

Előzmény: villanyhuszár (1541)
villanyhuszár Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1541

Sziasztok!

Segítséget szeretnék,illetve tanácsot kérni.

Egy wouxun KG-UVD1p és egy Baofeng UV-3R-ről van szó.

Egy forgalmazás amit a wouxun-on hallgatok a DI546 DCS kódot sugározza. Ezt a wouxiva scanneltem ki.

 

Na most,ha a baofengen is ezt a DCS kódot állítom be,akkor ha forgalmaznak  a wouxi veszi, és nyit a zajzár hallom a forgalmazást, a baofeng is veszi (látom az s métert) de nem nyit a zajzár tehát olyan mintha rossz lenne a baofengnek a kód.

Kipróbáltam,hogy a baofengen beállított DCS kód DI546 adásakor a wouxival scennelve (30-as menüpont dcs scann) D132N kódot szkenneli ki. Esetleg a két rádió nem egyforma kódot használ? Gondolom ez szabvány, eltérés nem lehet.

Érdekes a baofeng a cctss kódokat viszont hibátlanul "tudja".

Remélem érthetően írtam le a gondomat.. Várom a válaszotokat!

 

Előzmény: Kawabiker (1540)
Kawabiker Creative Commons License 2011.11.30 0 0 1540

Az ügyet próbálom orvosolni kérdés a sötétben jó felé megyek e.

 

Előzmény: Törölt nick (1539)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 1539

Rossz helyre születtél - de ez olyan technikai hiba ami szervizelhető.

Előzmény: Kawabiker (1538)
Kawabiker Creative Commons License 2011.11.28 0 0 1538

 Én boldog tudnék lenni úgy is ha a fizetésem 99% elvennék adóban akár szigorúan sőt még ha közlik is, hogy szigorúak, meg ha fél lábon ugrálnom is kell, hogy elvegyék akár önként

is beviszem nekik hátitáskában öt forintos érmékből, lenne egy forintos abból is nem ez a gond hanem, hogy az a kibaszott 1% ami megmarad nekem az ne havi pár ezer forint legyen!

Tisztán zsebemben maradna havonta 200-250ezer forint befognám a szám és nem érdekel mennyit vesznek el de amikor még a bruttó sincs a közelében se!

 

 

Előzmény: Terjedés (1537)
Terjedés Creative Commons License 2011.11.28 0 0 1537

Hát nézd, tőlem és a cégtől ahonnan a fizetésem kapom összesen 50% körül vesznek el (de talán többet is), ez jövőre több lesz és persze szigorúan el is veszik, szigorúbban már nem lehet. Aztán ami megmarad nekem abból még átlagosan 25%-ot vesznek el, ez köztudottan jövőre 27 lesz, ezt is elveszik szigorúan. Tehát sok is és szigorú is... A tápláléklánc alján lévőknak most sincs kibúvó. Na jó, néhanapján leesik egy kínaiipiaci kacat adómentesen, ez igaz :)

Előzmény: Törölt nick (1536)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1536

Ebből az amcsi adószigor nagyon nem stimmel!

Igencsak lenne sírás, rívás és fogaknak csikorgatása itthon, ha azt átvennék!

Előzmény: Terjedés (1535)
Terjedés Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1535

Hallottam nemrég egy igen találó jellemrajzot magyarországról: "Svéd elvonási szint, amerikai adószigor, etióp piac"

Persze sarkított, de találó és egyre-egyre találóbb...

Azt gondolom, hogy ilyen körülmények közt mondhatni teljesen természetes, hogy a 10 ezres (vagy több) megtakarítás fejében kockázatot vállal az ember. Nem jó ez így, de sajnos ez a tényállás, s ezen változtatni jelen állás szerint nem lehet.

Előzmény: HG4I (1532)
robika1001 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1534

speedshop79

 

Kintivásárlás !

Becsúszik :D  5 napos ünnep volt kinn ! plussz Ithol volt a Mindenszentek ,tehát ez plussz 10 napot munkanapban garantáltan ráhúzott mindenre . Torolódás rendesen ! de a normális keresekdő közli  Külföldröl ha súszás várható  . Hogy kishazánkban el vannak havazva az már másdolog is :)

 

Minden meg jön csak tudj komunikálni , van csomag számod tessék utána nézni . reklamálni meg 30 nap után lehet :)

 

Üdv Robika1001

www.pmrradio.hu

Előzmény: speedshop79 (1530)
soproni feri Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1533

speedshop79

cbradio.hu nyisd megy és megládod,2 nap max3 és a kezedben van a kütyü.

HG4I Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1532

Anico.

Nem olcsóbb, viszont van hazai garancia és jogtiszta a beszerzés....

 

Előzmény: speedshop79 (1530)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1531

Megjön az. Néha beesik ilyen durva csúszás. Itthon is átvariálták az ilyen csomagok kezelését. Nekem okt. 20-án ért az országba és ma kézbesítették az ajánlott levelet Kínából.

Előzmény: speedshop79 (1530)
speedshop79 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1530

Szeretnék venni egy wouxun KG-UVD1P-es masinát.

Hol érdemes körülnéznem, ahol olcsóbban hozzájuthatok?

Hong Kong-ból nem szeretnék, mert rendeltem 45 napja, de még nem jött meg, sztem már nem is fog.:S

hejo Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1529

Tessék-lássék:

http://www.qx-tele.com/en/ProductList.Asp?SortID=6

 

Így hirtelen...

De van még...

Előzmény: Firefighter83 (1527)
HG4I Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1528

Az Icom, Vertex, Kenwood, sőt a Motorola egy része is távol-keleti.... :)

 

Egyébként a többi azért messze nem olyan minőségű, mint a fentiek.

(Profi rendszerbe nem is valók.)

 

távolkeleti tipusok között alig lehet találni stabil  illetve építhető rádiót? eddig csak kéziket találtam

 

Nem véletlen. 12 g-s terhelést el kell viselni egy stabil rádiónak.... ezt sem olyan egyszerű megcsinálni. A kis sárga gyártók sorában a jobbak közé tartozó is két éve hitegeti a világot egy mobil piacra dobásával (az usákok már januártól rendelést is elfogadtak rá - jó nagy hírveréssel), de még "élő" példányt senki sem látott a termékből, csak "díszdobozt".

 

/Más: szintén kis sárga gyártó, egyébként jól ismert főként usa piacon, 10, azaz tíz éve nem volt képes bevezetni bármely minőségbiztosítási rendszert, hiába erőlködött, mindig megbukott, pedig vagy négy alkalommal nekifutott az ügynek.... no comment/

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Firefighter83 (1527)
Firefighter83 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1527

Köszönöm, azért is tettem be ide mert nekem van 2 motorolám és 2 puxingom, és a következő lépés az lenne hogy majd mindezt a távolkeleti technikával valósítsam meg csak az elvet sémáztam motorolával!

 

Amugy ha már felvetés! miért van az hogy távolkeleti tipusok között alig lehet találni stabil  illetve építhető rádiót? eddig csak kéziket találtam és láttam. vagy van csak én nem találok? mert  baromi jok a puxinok is sak hát ugye kicsi a hatótáv, de az is igaz hogy joval kedvezőbb ár mint mondjuk a motorolla vagy icom vagy hasonlók. .  találok távolkeletibe ilyen kategóriát, tehát ami9 nem kézi rádió. . . mivel gondolom az is olcsobb lenne. .

Köszönöm

 

Előzmény: HG4I (1526)
HG4I Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1526

Válaszoltam ott.

 

De ide sem való a kérdésed.

Itt távolkeleti rádiómárkák kedvelői gyűltek össze....

Előzmény: Firefighter83 (1525)
Firefighter83 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1525

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, feltettem itt:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9049416&go=113889017

 

egy kérdést amit nem igazán értek i9lletve nem tudom hoyg az elvi elgondolásom helyes e. légyszives aki ért valamit a rádiózáshoz nézzen rá és probáljon segíteni.

NAgyon köszönöm!

Előzmény: Tomitomsz (1524)
Tomitomsz Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1524

Szia Csokáv!

 

Köszi a visszajelzést, örülök, hogy bevált az ötlet!

 

Üdv.

Előzmény: Csokáv (1523)
Csokáv Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1523

Kedves rádiósok!

Nemrég kérdeztem, hogy kenwood csatival meg lehet-e oldani, hogy kizárólag az adás indítása legyen kivezetve egy nyomógombra (PTT), míg sem mikrofon, sem hangszóró nem lenne külső, hanem maradna a rádióé.

 

Azt a tippet kaptam, hogy a két csatlakozó "tövét" kell összekötni, míg maguk a csatlakozók ne legyenek teljes hosszúságúak, mert az kikapcsolja a mikrofon/hangszórót a rádióban.

 

Megépítettem ezt. Két megfelelően rövid drót a két csatlakozó (az aljzatba belenézve látszik, hogy hol vannak az érintkezők - csak odáig szabad bemenniük). Rájuk forrasztottam egy-egy vezetéket, műanyagot olvasztottam egy forrasztópákával köréjük, hogy fixen rögzüljenek egymáshoz képest, és persze egy nyomógomb került a végére. Nem gyönyörű, de hibátlanul működik.

 

A vállamon egy nyitott zsebben van a rádió, a nyomógomb van csak kivezetve kintre. Kitűnően hallatszik az adás, és a vétel is.

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Előzmény: Tomitomsz (1475)
Lassujármü Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1522

A 409-ből megjött, mint a sicc. Igaz, csak 1 db, magamnak, és az volt ráírna a csomagra, hogy játék, pedig nem kértem semmit.

Értenek ők már ehhez... (Azóta rendeltem ugyanitt hozzá tartozékokat is, azzal se vacakoltak.)

Előzmény: Doky586 (1508)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1521

Itthoni áraknál az itthoni használt az olcsóbb.

Előzmény: Viktor34 (1520)
Viktor34 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1520

Lassan teljesen összezavarodik a szegény kérdező, pedig ő csak egy kézi kétsávosat szeretne az itthoni áraknál kicsit olcsóbban. Bár ahogy a dollár emelkedik, lassan itthon lesz olcsóbb.

Előzmény: Törölt nick (1519)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1519

(csak egy példa - léteznek rádiók egymillió forintért is, és még nem is a csúcs. 27% AFA helyett 19-et fizetni az 8% megtakarítás, ami ez esetben 80 ezer forint megtakarítás színtisztán legálisan)

Előzmény: Törölt nick (1518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!