Keresés

Részletes keresés

krsand Creative Commons License 2009.01.26 0 0 268
Természetesen azt,hogy kocsival ajánlom az utazást, azt úgy értem,hogy ha semmiképpen nem tudlak lebeszélni róla.
Előzmény: rikibaba (266)
krsand Creative Commons License 2009.01.26 0 0 267
Olvasd el a Norvégia C. fórumot is!!!!!!!!!!!

Én nem javasolnám, hogy minimális angol nyelvtudással nekivágjatok egy kisgyerekkel, mert ez nem ilyen egyszerű. Szerintem most, a válság miatt még sokkal nehezebb állást találni,mint egyébként.
Tavalyelőtt a szabadságom idejére a főnököm alig talált valakit helyettem, viszont tavaly (2008.) már vagy 8-10 ekte norvég jelentkezett a helyemre, pedig csak pár hónapról volt szó, és csak egy egyszerű sofőr vagyok.
Én mindenképpen kocsival javaslomnám az utazást, mert Norvégiában szinte minden az autóra épül, még ha ők nem is ezt mondják. Tömegközlekedés csak a nagyvárosokban van, olyan ami használható, de elég drága, és a városokban elég sokba kerül lakást bérelni, különösen most a hitelválság idején.
Szóval, csak úgy mindent föladva, egy kisgyerekkel, szerintem nagyon drága és veszélyes játék!!!!!!!!!!!!

Talán ez alegbiztosabb recept amit adhatok: nyelvtudás + hiányszakma
Előzmény: rikibaba (266)
rikibaba Creative Commons License 2009.01.26 0 0 266
SZIASZTOK!35 ÉVES VAGYOK,A FÉRJEM 31,ÉS VAN EGY 2ÉVES KISFIUNK.NORVÉGIÁBA SZERETNÉNK MI IS MENNI MIND KITELEPEDNI.MAJD ÁPRILISBAN,MERT AKKOR LESZ ANNYIPÉNZÜNK .FELADUNK ITT MINDENT ÉS ELMEGYÜNK,MERT INNEN CSAK MENEKÜLNI LEHET,EZ MÁR KIBIRHATATLAN AMI FOLYIK EBBEN AZ ORSZÁGBAN,A FÉRJEM FIZUJÁBŐL MÁR A REZSI SEM JÖN KI...ÉN 25 EZRES GYESEN VAGYOK,GONDOLHATJÁTOK....NA MOST AZT KÉRDEZNÉM, /MÁR MAJD AZ EGÉSZ FÓRUMOT ÁTOLVASTAM :-) /
- HOGY MI A VÉLEMÉNYETEK, HOL TUDNÁNK KISGYEREKKEL OLCSÓ LAKÁST TALÁLNI,
-HOVA MENJÜNK,MELYIK VÁROSBA AHOL ESETLEG A FÉRJEM MUNKÁT TALÁLHAT PICI ANGOLLAL,AMUGY AUTÓSZERELŐ A SZAKMÁJA,DE MOST EGY GYÁRBAN VAN CNC LYUKASZTÓGÉPES,ÉS EZEKBEN MIND JÓ LENNE NEKI MELÓ,VAGY AKÁRMI MÁST IS ELVÁLLAL,MERT NAGYON ÜGYES,JÓ MINDENFÉLE MUNKÁBAN,MÉG KICSIT A VILLAMOSSÁGHOZ IS ÉRT,MEG MINDENHEZ!HIHETETLEN PALI,A SZÁMITÓGÉPTŐL KEZDVE A LEGAPRÓBB DOLGOKIG SZINTE MINDENT MEG TUD JAVITANI,DE MÉG A KERTBE IS Ő ÜLTETETT ZÖLDSÉGET-GYÜMIT...
-ÉN ALAPFOKON TUDOK ANGOLUL,IGY MAJD ÉN BESZÉLEK HELYETTE VALÓSZINŰLEG :-)
-ESETLEG TALÁLHATOK-E ÉN OTT HÉTVÉGEKEN FŐZÉSI,TAKARITÁSI MUNKÁT?MERT UGYE AZ CSAK AKKOR MEGY HA A FÉRJEM OTTHON VAN A GYEREKKEL :-(
-OVODA ESETLEG SZÓBA JÖHET OTT NEKÜNK,HA TALÁLNÉK KÉSŐBB MELÓT?
HÁT NEM TUDOM,DE GONDOLOM NEHÉZ LESZ GYEREKKEL EGYÜTT JÁRNI A VÁROST MELÓÉRT....DE EZ VAN.MENNI KELL!
JA,ÉS AZT MONDJÁK ODA KELL MINDENKÉPPEN KOCSI,AZON TANAKODUNK HOGY AZZAL KIMENJÜNK-E,HASZNÁLHATJUK-E OTT,VAGY CSAK A REPÜLŐ MARADJON?
AMUGY TÉNYLEG NAGYON HASZNOS EZ A FÓRUM!!KÉREM AKI TUD VÁLASZOLJON,MINDENT SZIVESEN VESZEK!!!
nagyatis1970 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 265

Tisztelt mindenki!!

 

munkát keresnék bárhol.. e nagy világban.

 

Szobafestő, burkoló, szigetelő, ill dekorativ és díszítő festészet irányában..,,B"jogsival.. Bármi nemű munka érdekelne..

 

sajnos azonnal.. anyagi okok végett!!

 

Üdv. nagyatis....

bluescsacsi Creative Commons License 2009.01.23 0 0 264
ha valaki tud olyan céget, ami magyar orvosokat toboroz norvégiába, írja meg nekem, kérem szépen! köszönöm szépen! :)
row Creative Commons License 2009.01.22 0 0 263

Rossz gyufát húzogatsz kis barátom.

írjál valami konkrét dolgot ami nem tetszik, vagy keress meg privátba...

Előzmény: Törölt nick (262)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 262

ki mondta, hogy nem tetszik?

tök jó ahogy eteted, szívatod ... stb. őket

Előzmény: row (259)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 261
Hei
Unnskyldning som jeg skriver ukjent jeg holder på å søke etter sjansen som i Norge lot meg finne arbeid og utkomme og jeg ville like å finne en liten hjelp svært svært dårlig. for å få fra noen som ikke er reramme for å tilby den annen en ens hånd.
Jeg kom hjemme nå fra tysk enn for hva .....
rumler det den verdensomspennende krisen men ikke opp på så mye enn her og jeg henvender meg grunnet dette til denne sjansen
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 260
Sziasztok

Bocsánat hogy ismeretlenül írok keresem a lehetőséget hogy NORVÉGIÁBA munkát és megélhetést találjak és nagyon szeretnék egy kis segítséget találni ill. kapni valakitől aki nem restel kezet nyújtani a másiknak.
Most jöttem haza németből de minek........
ott is zúg a világválság de nem annyira mint itt és ezért fordulok ehhez a lehetőséghez

Tudom mindenkinek meg a saját keresztje és gondja de én is 6 magyarnak segítettem ki jutni németbe
Hátha nekem is segít valaki ebben a zavaros világban.

elsősorban logisztikai munkát raktárosi vagy szállítási munka érdekelne Targonca vezetői jogsim is van vagy építőipari munka is szóba jöhet. és családommal szeretnék elindulni és letelepedni.Ha tudnál segíteni ebben szívesen venném és ha tudsz valami alternatívát akkor kérlek írj spillo@vipmail.hu címre.Elég régóta keresem és csak az ígéretek kapom de nem adom fel mert keresem a lehetőséget és meg teszek mindent hogy sikerüljön végre az álmom.

Előre is köszönöm.

Ha bárki más is tudna segíteni azt is szívesen veszem.

Nem olyan segítségre gondolok hogy fogja a kezem hanem a megfelelő infók is segítenek.
Köszönöm Szépen
row Creative Commons License 2009.01.12 0 0 259
Kifejtenéd bővebben mi nem tetszik!?
Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 258
hülyíted itt szerencsétleneket bakker
Előzmény: row (251)
gumikacsa1984 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 257
Sziasztok, D-s jogsival szeretnék kint dolgozni, merre induljak??? van gyakorlatom is most is dolgozom vele... csak váltani szeretnék, a pénz miatt! e-mailbe várom a választ...
kekbalcsi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 256
Szia!
Érdeklődnék hogy "E" jogsival milyen esély van kint és hol kezdejem dolgaim intézését? Az itthoni követségen, vagy csak lépjek ki és keresgéljek kint?
Köszi a választ előre is!
Üdv
Előzmény: krsand (255)
krsand Creative Commons License 2008.11.30 0 0 255

A buszos jogsi tényleg aranybánya. Saját tapasztalatom,hogy nagyon kevés nyelvtudással és nulla buszos gyakorlattal is van esély munkára, és a pénz is nagyon jó (kb 160kr/h + 25% esti pótlék este 9 után + 2000kr havi fix, és fizettek a tanfolyamra is). Én a nyáron csináltam meg egy két hetes tanfolyamot, ahol 11-en voltunk 8 országból, és norvég nem volt köztünk. Még egy jótanács! Ha buszban is gondolkozol vigyél magaddal egy friss erkölcsi bizonyítványt, és az angol fordítását.

Előzmény: E-KINCA (252)
E-KINCA Creative Commons License 2008.11.28 0 0 254

Helló !

 

Kösz minden infót !A "TA"-s és Freightliner -es történet még az USA -ban volt.

Előzmény: row (253)
row Creative Commons License 2008.11.27 0 0 253

-Volvo ügyben keresd (asszem mondhatom bátran) Cath555 fedőnevű fórumtársnőnket a másik topikban...

-A c,d,e kat. jogsi kincsesbánya!

-Az a falat autópálya, ami itt van csak nagy jóindulattal nevezhető annak. Helyenként annyira beszűkül, hogy két IFA méretű verda csak 10-15-tel megy egymásnak szembe... A mellékutakat igyekszenek karbantartani, de itt ugye tabu a sózás meg egyéb gyilkos dolgok, így sűrűn fogsz látni olyan szakaszokat, ahol a forgalom egyszerűen csak letapossa az akár méteres havat is, meghagyva így egy cirka 20-30 centis kátyús jégmezőt. De gondolom a teher gépeket ez annyira nem cseszteti, mint szegény kis C3-am tavaly...:-(

-Freightliner Magyarországon? Beszarok. Zárkózunk...

-Szöges gumi nagyon ajánlott

Előzmény: E-KINCA (252)
E-KINCA Creative Commons License 2008.11.27 0 0 252

Helló !

Köszönöm a gyors infókat !A térképen Stavangert szúrtam ki/előző írások alapján dél-nyugat kikötő stb/ amúgy gépészmérnök vagyok "0" gyakorlattal, a taherautók érdekeltek, autószerelőként és karbantartóként dolgoztam "TA" centerben és Freightliner márkaszervízben. A,B,C,D,E jogosim van, de buszt csak a vizsgán vezettem. Itthon Posche hu. ,GM, és Nissan szervízben vevőszolgálat és szervíz.Értem amit irtál a zöldkártyákról, így most nem fogom befizetni az egész évet.A mellékutak jó állapotuak, vagy nem érdemes az autópályán spórolni?Volvo-val megyek ha valami kell gondolom alkatrészt könnyű beszerezni hozzá ? Kösz az eddigi segítséget!

 

 

 

Előzmény: row (251)
row Creative Commons License 2008.11.26 0 0 251

Szia! Először is hasznosabb, ha a hagyományos "Norvégia" fórumot olvasod végig, bár tovább fog tartani mint ezt végigpörgetni...

Másodszor. Én is kocsival vágtam bele anno így van némi tapasztalatom.

1. Felesleges a pénzed beleölni az egész éves biztibe, bőven elég ha az aktuális hónap/negyedév rendezve van és esetleg valaki postázza Neked menet közben az aktuálist...

2. Ha nem tudnád esetleg: a nemzetközi zöldkártya nem ugyanaz, mint az otthoni környezetvédelmi alkalmassági izé... A biztosítód ingyen kiállítja annak az angol nyelvű megfelelőjét, hogy a köteleződ rendezve van. Ez egy A4-es méretű valóban zöld papír és az érvényessége természetesen uaz, mint a hazai csekkes verziónál...

3. Ha esetleg régi (nem kártya) jogsid lenne, annak erőssen ajánlott a cseréje, de minimum egy "nemzetközi jogsi" kiváltása. Ez utóbbi egy cirka 1-3 ezer forintos mulatság és csak kérni kell az okmányirodában meg várni rá pár napot... 

4. Ha itt vállalsz munkát és ennek megfelelően norvég állandó lakcímed lesz, akkor a belépéstől számítva egy éved van arra, hogy a kocsidat használd  annélkül, hogy kifizetnéd a horribilis (kb. az autó ára még egyszer) helyi regadót... Erről bővebben olvashatsz a norvég topicban, asszem nyáron elemeztük utoljára... Ha igényled, elküldöm a helyi magyar nagykövetség által küldött választ email-ben,  azt sem bánnám ha utánajárnál mik a legális kiskapuk...

5. Van arra pontos határozat, hogy lakóépülettől milyen távolságban lehet büntetlenül vadkempingezni (asszem valami 50-150m). Erről is esett szó odaát.

6. Bár sokan állították, hogy sűrűn lehet találni benzinkutakon tusolót, én egyet sem találtam anno. Célszerű ilyen okból 2-3-4-5...naponta igény szerint kifizetni egy éjszakát egy hostelben, ahol moshatsz is és ágyban aludhatsz legalább. Erre a célra érdemes kiváltani a Hostelling International kártyát otthon ami cirka 2-3 e Ft-ot kóstál és 15%-os kedvezményt jelent az árból később...

7. És hogy mire vigyázz? Leginkább arra, hogy a megfelelő helyre indulj. Nagy ez az ország és drága az üzemanyag. Nem derült ki mit szeretnél csinálni, de én Oslot kizárnám eleve az árak és a rengeteg külföldi miatt mindenképp...

 

Tényleg szánj időt a másik topicra, minden kérdésedre megkapod a választ!

Előzmény: E-KINCA (250)
E-KINCA Creative Commons License 2008.11.26 0 0 250

Sziasztok !

 

Jövő májusban indulnék Norvégiába, autóval. Végigolvastam a hozzászólásokat de

1-2kérdés nyitott elöttem.Ha vlakinek van ideje kérem segítsen.

Magyar rendszámú autóval, egész évre befizetett biztosítás, műszaki zöldkártya stb

meddig használhatom büntetlenül az országban.Parkolóban ,pihenőhelyen történő autóban kempinget mennyire figyelik-büntetik a rend őrei.Mire vigyázzak, vannak tisztálkodási lehetőségek autópálya mellett?

Segítséget előre is köszönöm.

Még valami: 1-évig dolgoztam az USA-ban, ha valakinek van kérdése szivesen segítek.

 

levi_ur Creative Commons License 2008.11.21 0 0 249

Sziasztok!

 

Megfogadva a tanácsotokat, gondoltam kipróbálom a reg. díjat, majd utólag fizetni.

 

 

Ma újból felhívtam őket, mármint a Costa Brava-t. Érdekes 2 telefoszámuk is van, az egyik 06307690737, a másik 06203561101. Én mindkettőt hívtam, mindegyik Costa Brava képviseletként jelentkezett be.

 

Szállodaipart jelöltem be náluk, mosgató, takarító stb. Ahogy ott a fórumon javasoltátok próbáltam elérni, hogy a 15 000 Ft regisztrációs díjat, hadd fizessem már az első kinti fizuból. Erre rövid ideig hallgatott a nő, majd azt mondta, hogy a főnöke, Szerencs Zoltánt kérdezzem erről. Mobilszáma 06302714086. Hívjam majd őt hétfőn 10-12 között.

 

Ma találtam egy érdekes cikket, ami szintén idevág. Nézzétek meg, mert érdemes:

 

http://web.axelero.hu/gaborkoos/emlekezetesek/2002-/a_munka_frontjan/dolgozz_kulfoldon/dolgozz_kulfoldon.htm

 

Láss csodát, milyen kicsi a világ!

 

Más találkozott velük?

cath555 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 248
egyetertek
Előzmény: ttom04tom04 (247)
ttom04tom04 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 247
hehe, ez jo :DD


En csak azt nem ertem, hogy hogy van az, hogy meg vannak emberek, akik akkora alomvilagban elnek hogy ezt a szar elhiszik???

Mond nekik hogy amint a kezedben van a repjegy, fizeted a reg dijat, vagy BARMI modon old meg hogy NE NEKED kelljen fizetni eloszor. Rogton nem lesz aktualis az egesz!
Előzmény: Leviur (246)
Leviur Creative Commons License 2008.11.20 0 0 246

Sziasztok!

 

Leírom az esetemet, hogy más is okulhasson belőle.

Mint sokan mások, én is állást keresek Norvégiában, egyenlőre Magyarországról.

 

Én is felhívtam ezt a közvetítő céget, amit Józsi is. Costa Brava a neve. Még a cégjegyzékszámukat is megadták. Érden van állítólag a székhelyük. Rákerestem a neten, létezik ugyan ez a név, de Pesten van megjelölve székhelynek. sebaj, gondoltam, időközben átköltöztek oda, ez még belefér.

 

Nekem a szállodaipart ajánlották, mint pl. mosgató, takarító stb. Nekem is mondták ezt a 15 eFt-os regisztrációs díjat mondták, ez nekem se tetszett. Sőt még azt is, hogy kérhetem azt hogy magyar legyen a munkáltatóm, így nem kell az angol se. A fizu 400 - 500 eFt-nak megfelelően amerikai dollár. A repülőjegy árát levonják, az első fizetésből. 3 étkezés per nap + szállás ingyenes.

Az ajánlat csábító, mivel úgymond az ember csak 15 000 Ft-ot kockáztat, de nagy az átverés lehetősége + túl egyszerű lenne.

 

Olvasva a kinn élők hozzászólásaikat, ez csak átverés lehet.

cath555 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 245
:)
Előzmény: BeneTTon (244)
BeneTTon Creative Commons License 2008.11.06 0 0 244

Nagyon köszönöm!!!! Ez nagyon sokat segített.

 

Csaba

Előzmény: cath555 (243)
cath555 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 243
Sorry akkor. Irt valaki (Krisztian) egy mailt, amit reszletesen megvalaszoltam, az illeto annyit nem irt azota sem, hogy kosz (...ugyhogy o volt az utolso, akinek a forumon kivul valaszoltam barmire is ismeretlenul). Viszont o is eppen 8 eves gepeszmernoki gyakorlattal rendelkezik, ez megvezetett.

Mernoki fizu altalaban: itt

Baloldalt a vegzes eve (diploma megszerzesenek eve), majd szektoronkent (privat, allami, "megyei" (kommunalis)) az atlagberek (eves brutto).
Az a velemenyem, hogy 8 eves tapasztalattal, ha privatszektorban dolgozol (ezt nem irtad), 500-600 kozti bert kene kapj, Osloban meg meg tobbet (a tablazat orszagos atlag, Eszakon kevesebb, stb..).
Előzmény: BeneTTon (242)
BeneTTon Creative Commons License 2008.11.06 0 0 242

Üdv!

 

Keversz valakivel. Számomra ez tegnap derült ki és azelőtt soha nem foglalkoztam a témával. Viszont segítséget szívesen fogadok.

Előzmény: cath555 (241)
cath555 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 241
Gyanitom Neked kuldtem a linket, nyomtasd ki es mondd be azt. A kozvetito cegekkel ugyis alkudni kell, plane mert lenyulnak a fizudbol szepen!
Előzmény: BeneTTon (239)
totomen Creative Commons License 2008.11.06 0 0 240
Torveny szerint nem lehet rosszab a fizetesed mit azonos kategoriaban dolgozo mas embereknek..Aztan ettol fuggetlenul vannak kiskapuk , hogy tudjak kiezkozolni h kevesebbet kapj...
Előzmény: BeneTTon (239)
BeneTTon Creative Commons License 2008.11.06 0 0 239

Üdv Mindenkinek!

 

Kérdésem lenne tapasztaltabb kollégákhoz. Jövő héten megyek egy állásinterjúra egy magyar közvetítő céghez  norvégiai munkára és fogalmam sincs, hogy milyen fizetési igényt lehet bemondani. Tervező gépészmérnöki az állás, nekem kb. 8 éves tapasztalatom van ilyen téren. A segítséget előre is köszönöm! Sajna jópár oldalt átnéztem, de semmilyen egyértelmű információt nem találtam. Annyit megtudtam, hogy törvényileg szabályozva van, hogy egy átlagos mérnöki fizetést állítólag meg kell kapnom. Igaz ez?

 

További szép napot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!