Keresés

Részletes keresés

NilsHolgersson Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14739
Herceg Novi Topla(meleg) bícs 10percre,panoráma.A 8 emeletes házaktól jobbra 1.ház, majdnem a kép közepén.Kiadó szobák v. apartmanok.
Előzmény: witza (14735)
Amari bp Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14738
Nincs discó közelében, de hogy aztán hangok, hogy terjednek, ki tudja:)
Előzmény: szilvia32 (14732)
Amari bp Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14737
hmm, Barban én csak tartályokat láttam, dehogy ott valami ipari dolog, ami füstöl, azt nem, de mivel egy kikötő, add egy arculatot. Sutomore? sokan vannak, ahogy mindenhol.
Előzmény: witza (14735)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14736

 

Lelkiekben. ("Ez eddig még nagyon ritkán jött be.")

 

Előzmény: Hümi (14731)
witza Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14735

Szia!

Mi júli 17-24-ig tervezzük ottlétünket. Az pont 7 éjszaka. Ezt a "lefoglalom, nem foglalom le" dolgot még azért egyeztetnem kell a bnőmmel, elvégre egyedül nincs jogom dönteni. Szilvi kérdése amúgy nálam is fenn áll, csendes, nyugodt éjszakákat szeretnék. Bár ha tényleg a helyszínen foglalok, akár ezt is ki lehetne szűrni...Amúgy 2007-es véleményt olvastam Sutomore-ról, nem volt éppen pozitív..de a bar-i kőolaj finomító még jobban elrettentett.
Előzmény: rutthin (14734)
rutthin Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14734
Szia!

Nem hiszem hogy a szerb nyelvtudás befolyásolja szállásod árát!
Inkább a kereslet-kínálat aránya befolyásolhatja esetleg, meg az ott töltendő éjszakáid száma. Általában hosszabb időre (min.7 éjszaka) szeretik kiadni a szállásokat, de rövidebb idő esetén is találsz helyet.
Mikor utazol pontosan?

Térképet esetleg tudnék adni, de a szótárat mindig magamnál hordom, azt nem tudom neked adni...:-)) Ha csak nem utaznék veled...

Egyébként meg nem vesznek palira, mert ha ott helyben foglalsz, meg tudod nézni a helyet, és a látottak függvényében alkudozni a kiadóval. Nekem is volt már olyan, hogy 3-4 helyet is megnéztem, és odébb álltam, mert vagy a hely nem tetszett, vagy az ár volt túl drága.
Előzmény: witza (14730)
rutthin Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14733
Szia!

Nyugodtan elindulhatsz szállás nélkül, csak ne este későn érkezzél oda!
Ha reggeli vagy kora délutáni órákban érkezel, biztosan nem maradsz szállás nélkül, és még válogatni is tudsz a kínálatból.
Előzmény: jubile (14729)
szilvia32 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14732

Hello Mindenkinek!

 

Lenne egy kérdésem. Tudja e valaki, hogy Sutomorén a Cara Laza Alexandar Apartman közelében van e disco! Már nem nagyon járok discoba :( kinőttem belőle.

Vajon lehet e úgy kb éjféltől aludni arrafelé?

Nagyon köszi

Hümi Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14731
Legalább a dúsgazdagot sikerült megvalósítanod...?!
Előzmény: Muity Mijo (14727)
witza Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14730
Szia!

Én inkább, rutinból, szeretem előre lefoglalni a szállásomat. Nem tudom, a szerb nyelv tökéletes hiánya mennyire befolyásolná az apartmanok árát...Nem sztem, ha palira akarnak venni. Olcsó szállást szeretnénk, apartmant, esetleg szobát. A többit inkább buszjegyre költeném! :) Szeretném bejárni a környéket, megmászni a hegyeket, hajóval akár Bariba is elmenni. Egy jó térképre lenne szükségem és egy ma-szerb túristaszótárra.
Előzmény: rutthin (14728)
jubile Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14729

Szia Ruthin!

Kicsit megnyugtattál, mert mástól is ezt hallottam, de mégis bizomytalan vagyok, de egy kicsit merész is mert gondolataimban megfordult, hogy 2 gyerköccel elinduljunk szállásfoglalás nélkül.

Véleményed, rutin nélkül? :-))

rutthin Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14728
Kedves Ruthin, melyik szállást tudnád nekünk ott Sutomorén ajánlani? Te hol fogsz megszállni?

Én Sutomorén mindig oda érkezéskor szoktam szállást foglalni a helyiek kínálatából!

Most először lesz, hogy előre foglalok helyet (valószínűleg), mert jön velem két csajszi, akik még nem voltak ott, és nem akarnak ott helyben szállást keresni. Persze, lehet hogy könnyen az lesz a vége így is.

Sutomoréba ha vonattal mentek, amúgy nem gond szállást keresni, mert a helyiek kimennek a vonathoz az állomásra, és kínálat özönével lepik meg az utasokat. Amúgy ajánlom a Sava Kovacevica utcát, vagy a vele párhuzamos eggyel lejjebb levő utcát, ezek csendesek, de mégis közel vannak mindenhez.
Az állomástól jobbra lemenve a piaccal szemközti terület.

Attól is függ, hogy mi az igényetek? Hotel, ellátással, vagy apartman, esetleg kiadó szoba?
Előzmény: witza (14709)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14727

 

Ám legyen úgy, ahogy írod, én örömmel fogadnám, ha ezt a hülye szokásukat végre levedlenék, valójában nem is a jelenség jelenlétére, hanem magára a mentalitásra írtam, hogy felfoghatatlan számomra.

Vezetési stílosod sajnos esetemben is fennáll, hogy néha még magam is megijedek a végkifejlettől, amikor sikerül +-15 perc pontossággal teljesítenem az önmagam elé kitűzött igencsak szűkre fogott célidőpontot.

Pedig ezerszer megfogadtam már, hogy úgy teszek, mintha olyan dúsgazdag unatkozó turista lennék, akinek semmi sem sürgős. Ez eddig még nagyon ritkán jött be. Nem kívánom, hogy gyakrabban bukjak le, de lehetséges, hogy ha így történne, jelentene némi visszatartó erőt. Vagy dacot szülne ...

 

Előzmény: szervezkedő (14724)
GORSHWIN Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14726

Én nem vagyok jártas az ottani ügyekben.A SZÍVEM HÖLGYE sem Montenegro-ban él.

Kössz,rákérdezek a Nagykövetségre.

szervezkedő Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14725
Szerintem Montenegró valamelyik külképviseletén. De az én józan paraszti logikám szerint nem megy a dolog. Montenegróban tudtommal külföldinek autót se írnak a nevére, egy asszonyt meg majd igen? (De lehet hogy ez egy rossz párhuzam?!)
Előzmény: GORSHWIN (14719)
szervezkedő Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14724
Mindent elfogadok azzal kapcsolatban amit írtál, de ez a lámpafelkapcsolósdi amit most már mindkét országban be kell tartani mindenütt éjjel-nappal, egyébként bünti, szerintem az emberek 99,5%a betartja! A sebességkorlátozással és a záróvonallal én sok helyen nem foglalkozom -csak ahol jelez a kütyüm :-) mert akkor sosem érnék le!
Előzmény: Muity Mijo (14721)
witza Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14723

Vad csajok??? :) Két munkától megfáradt némber inkább... Én Sutomore-ról azt olvastam, hogy zsúfolt és nagyon koszos a tengerpartja. Most kinek higyjek??
Előzmény: szervezkedő (14704)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14722

 

Mert te angol anyanyelvű vagy?

 

 

Előzmény: Törölt nick (14718)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14721

 

Sajnos közel sem olyan sűrűn, mint kellenne, vagy mint amennyire szeretnék, de ennek egyik legfőbb oka az üzemanyag ára. Továbbá azok a közúti ellenőrzésekkel kapcsolatos szigorodások, melyek nagyon nincsenek ínyemre, még ha ezekhez hozzá is vagyok szokva a mi rendőrállamunkban.

No de, gondolom nem véletlenül kérdezed. Hajjuk!

 

 

Előzmény: szervezkedő (14720)
szervezkedő Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14720
Mijo! Te milyen sűrűn jársz Szerbia irányába?
Előzmény: Muity Mijo (14717)
GORSHWIN Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14719

Ok,ohne caps lock.

Nekem már van jelöltem akivel szeretnénk ott összeházasodni,de Ő sem ott él.

Betonkeverő?Wasserwagen?Csákány?

Házat építesz?Felújítasz?Az jó meló.Hasonlít a munkánk.

Te hétvégén golgozol Mo.-on utána pihensz Montenegro-n?Jó életed van,és sokat kocsikázol gondolom.

Szerinted kitől kérjek infot?Talán a Nagykövetségtől?

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14718
mennyire beszélnek Montenegróban angolul? oda mennék nyaralni...
Muity Mijo Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14717

 

Én eddig nem akartam megemlíteni egy dolgot, ne riogassak senkit se, de talán mégis jobb, ha szólok róla.

Egy dolog a nép kellemes barátságossága (ez turisztikailag frekventált területeken még inkább jellemző), más dolog a hivatalok, még konkrétabban az igazságszolgáltatás milyensége.

Én óva intek minden odautazót, hogy rendkívül ügyeljen arra, nehogy közúti balesetbe keveredjen, mert még abban az esetben sem lesz egyszerű dolga, ha teljes mértékben hibátlannnak tűnik az esetben. A montenegroiak vezetési stílusát is jobb nem elemezni, amit nagyon szolidan talán hevesen rugalmasnak jellemezhetnék, igaz, ezen a téren a szerbiai szerbek sem különbek. A szörnyű az egészben a végletek: vagy száguld mint az őrült, vagy cammog, mint a tetű. Az árammal történő spórolásukat meg sosem fogom megszokni, hogy mi a fészkes fenéért nem lehet azt a huha fényszórót bekapcsolni már szürkületkor, egyszerűen fel nem foghatom.

 

Egy vajdasági szerb nemzetiségű, egyáltalán nem kezdő ügyvéd barátom keveredett egy olyan balesetbe az egzotikus szerpentinek egyikén, ahol sérüléseket csak ő és a családtagjai szenvedtek, a baleset okozójának ellenben csupán - igaz jelentős - anyagi kára keletkezett. Az ügy lefolytatásának helyszíne Podgorica volt. Hogy ez az ember milyen tortúrán esett át, mire mintegy két év eltelte után képes volt kijárni több tucat odautazással az igazát, arról jobb nem is beszélni. Meg arról se, hogy milyen áron. Mondom, ő is szerb!

Itt rá kell mutatnom egy körülményre, visszatekintve a szétcincált Jugoszláviára. Melyben a crnagoracok mindig is egy igen erős hatalmi tényezőt jelentettek, nem volt az országnak olyan része, ahol felsővezetői tisztséget ne közülük töltött volna be valaki. Rendkívül erős szálak fűzték egymáshoz őket, talán nem túlzok, ha klán jellegűnek nevezem ezt az évtizedeken át működő rendszert. Egyszóval megszokták azt, hogy mindig mindenben nekik van igazuk. És ebben se nem ismertek, se nem ismernek pardont!

 

Én 30 éve Szekélyföldre járó vagyok, tudom mit jelent a gazda nélkül csatangoló ló/marha/juh/bármi; a hajtó nélkül poroszkáló ló- vagy ökörvontatta szekér; a cigányok társzekerekből álló konvoja; a részegen csalinkázó biciklis; a gyalogosok; és ez mind-mind korom sötétben, sűrű ködben, az adott éjszaka bármely szakában és "természetesen" 70 %-ban világítás nélkül, de ahogyan ott nem szeretném megtapogatni a téglámat, úgy a délszláv államok zömében sem. Persze hogy sehol sem, nálunk sem, de a felsoroltaknál nagyon nem.

Tartson az út inkább tovább, de szerintem egészségesebb nappal megtenni és valóban nagyon körültekintőnek lenni, hogy elkerüljük a "kalandoknak" ilyen jellegű vállfaját.

 

Előzmény: H_G (14716)
H_G Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14716
Mindenesetre Montenegró az ügyvédek országa, hihetetlenül sok névtáblát látni minden utcában, ami arra utal, hogy nélkülük valszeg egyáltalán nem egyszerű hivatalos ügyeket intézni! Viszont valamelyukük, jó pénzért, alighanem elintézhet olyasmit is, ami első látásra lehetetlen.


szervezkedő Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14715
A saját évjáratomban nem ismerek jelölteket, de a te korosztályodba ha gondolod van a környéken egy-két jó parti! :-)
Előzmény: Amari bp (14712)
Amari bp Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14714
Inkább előre, rengeteg szállás van, de rengeteg nyaraló is .
Előzmény: hallgatag63 (14706)
szervezkedő Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14713
Ez az ottani házasodás kérdése engem is foglalkoztat. A nejem már egy ideje meg van róla győződve hogy nem magányosan élem meg a kinti napokat. De eddig igazából tartós alkalmi kapcsolatot a betonkeverővel, vizimértékkel, csákánnyal stb. alakitottam ki. :-( Ha esetleg megismerkedek azzal a muszlimán lánnyal akinek hite szentesiti a második feleség intézményét (és picit beszél magyarul) akkor megírom. Komolyra fordítva, szerintem idegen állampolgárként nem tudsz hivatalosan házasságot kötni. Nézd meg először az országot! (...és kapcsold ki a CapsLockot!)
Előzmény: GORSHWIN (14711)
Amari bp Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14712
Esküvő szervezés??? :o)))
Előzmény: szervezkedő (14710)
GORSHWIN Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14711

IRIGYELLEK SZERVEZKEDŐ.

ÉN MÁR EGY IDEJE SZERETNÉK ELJUTNI MONTENEGRORA,ÉS LENNE OTT MÁS ÜGYEM IS.ÉN SEM MAGYARORSZÁGON TEVÉKENYKEDEM,DOLGOZOM AZ ÁLLTALAD EMLITETT úriember JÓVOLTÁBÓL.

SZERETNÉK INFOT TŐLED,MERT OTT SZERETNÉNK ÖSSZEHÁZASODNI A BARÁTNŐMMEL.SOKAT HALLOTTAM OLVASTAM MÁR MONTENEGRORÓL,DE MÉG NEM JUTOTTUNK EL ARRA A SZÉP VIDÉKRE.MELYIK A LEGSZEBB TENGERPARTJA?HA OTT AKARUNK ÖSSZEHÁZASODNI MENNYIRE MACERÁNS A PAPIRMUNKA?ERRŐL TUDSZ INFOT?VAGY OLYAN SZEMÉLYT AKI TUD SEGÍTENI INFORMÁCIOVAL?

 

Előzmény: szervezkedő (14710)
szervezkedő Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14710
Egy amolyan újkori honfoglaló vagyok, aki hallgatva országunk első számú választott vezetőjének érzelemmel teli beszédére, megtalálta önmagát Montenegróban. ("Ha van akinek nem tetszik itt, annak el lehet menni ebből az országból" -szabadon idézve Gy. Fletó exminiszterelnök szavait). Számomra ez az ország szerelem volt az első látásra, ami nem múlt később se. A szerelem gyümölcse egy saját kis putri lett, ahová szabadidőm, szabadságom szabta határokon belül, igyekszem minél többet lejutni. Azt szoktam a barátaimnak mondani, hogy én Montenegróban élek és Magyarországon dolgozom. Csak sajna annyit kell dolgozni, hogy alig tudunk ÉLNI! :-) Most pl. ma ért véget a jó világ és három napra haza kellett jönnöm dolgozni! :-( De a tenger vár és már nincs messze a kedd reggel...
Előzmény: GORSHWIN (14707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!