Keresés

Részletes keresés

szkitty Creative Commons License 2006.05.15 0 0 1344

Van nekünk egy kistérségi (+helyi) hulladékgazdálkodási tervünk, meg van egy települési környezetvédelmi programunk is.

Ebben vannak bizonyos határidők, melyet a  T. Képviselő Urak elfogadtak rendeletben...

(Többek között a helyi hulladékudvar is szerepel benne... -ha ez meglenne, kevesebb szemét lenne az erdőkben. De ez az Önkormányzatot nem igazán érdekli, hisz' ki is mondta v.melyik T. Képviselő, hogy: "azért vannak a helyi környezetvédők, hogy összeszedjék a szemetet" - azt hiszem, a környezeti nevelést Solymáron az Önkormányzatnál kellene kezdeni...)

 

Vajon a rendeletben szereplő, sok-sok elvállalt feladatból eddig hány valósult meg?... - ezt már le sem mertem írni...

 

Üdv.: Szkitty

Előzmény: senior önkormányzó (1336)
nemregisztrált Creative Commons License 2006.05.14 0 0 1343

Az első szabad választáson az SZDSZ, MDF ugyebár nagyon jó eredményeket ért el, amit annak köszönhetett, hogy az értelmiség aktívan részt vállalt a rendszerváltásban.

Az elmult években pedig aktívan kivonult. Az eredmény jól látható minden területen.

 

nemregisztrált Creative Commons License 2006.05.14 0 0 1342
Így már kezdek egyetérteni....nagyjából azért ugyanarról beszélünk!
Előzmény: senior önkormányzó (1340)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.05.14 0 0 1341
Ki akadályoz meg abban, hogy bedobj valami okosságot?
Előzmény: pallma (1339)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.05.14 0 0 1340
Akkor hát a solymáriak nem tehetségesek, nem okosak és nem jók a döntéshozóik ?(!)... Egy biztos, a szabad választásokon alapuló demokráciában a megválasztatottak hasonlítanak a választóikra, ez a képviselet alapja. Hacsak nem torzítja valami ezt a tételt. Nem értem, mi a 30-40%-os maszlag? Én arra gondoltam, hogy egy tíztagú testületet 3-4 képviselő eredményesen tud befolyásolni valamilyen ügyben, s így születhetnek egyhangulag rossz döntések. (pl. csatornázás)
Előzmény: nemregisztrált (1338)
pallma Creative Commons License 2006.05.14 0 0 1339
Már megint hülyeségeken vitatkoztok.
nemregisztrált Creative Commons License 2006.05.14 0 0 1338

Ne haragudj, de .....változatlanul ragaszkodom az álláspontomhoz!

A szerencsét hagyjuk meg a szerencsejátékosoknak!

És a szentiványiaknak, hogy tehetségesek, okosak és jók a döntéshozóik!

A választó népakarattól egészen a polgármesterig!

Így épül fel a rendszer. Jó lenne végre egy olyan törvényi szabályozás ahol nem lehet 30-40%-os maszlagok mögé bújni, hanem mindenki vállalná a munkájáért a felelősséget. Próbálna ma egy vállalkozó ennyi mindent eltólni!

Már börtönben ülne!

 

Előzmény: senior önkormányzó (1337)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.05.13 0 0 1337
Ne haragudj, de ki kell, hogy igazítsalak. Az önkormányzatosdiban nincs felső vezető. A választott köztestület (képviselőtestület) egyenjogú tagjai döntenek el mindent. A polgármesternek is csak egy szavazata van a döntéseknél. Egy "függetlenekből" álló képviselőtestületben, ahol nincsenek frakciók, a testület tagjainak 30-40%-a megszabja a fazont, a többi csak társutas. (nem akartam mondani, hogy sodródó töltelék). A sikerek és kudarcok ugyan annak a 30-40%-nak köszönhetők. Ha a polgármester akar fazont szabni, akkor vannak a balhék. (számtalan példa a sajtóból; ...nem tudnak együtt dolgozni...) P.szentivánnak szerencséje van a maga 30-40%-ával !
Előzmény: nemregisztrált (1335)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.05.13 0 0 1336
Egyetértek, ugyanarról beszélünk. Az értékesebbé tételt arra a változatra mondtam, ha hitel fedezetül szolgálna a terület. Egy játszótérre nem lehet jelzálogot bejegyeztetni! Még valamit lehetne csinálni ott, egy kultúrált szelektív hulladékudvart, ahol bárki lerakhatja a hulladékát.(bekerítve, szelektív edényekkel, kocsibeállóval, gyakori ürítéssel.) Nem kellene a heti egy alkalomra várni, annak minden rossz velejárójával. A partner községünkben, Wüstenrot-ban tizenöt éve van ilyen, közvetlenül a polgármesteri hivatal oldalában! Rend, tisztaság van körülötte, s a hétvégén a családfők szépen sorakoznak utánfutókkal, egyebekkel, hogy a fogyasztói társadalom ezernyi lim-lomját rendben deponálják. Mellesleg, rövidesen ez lesz a legnagyobb civilizációs probléma...
Előzmény: szkitty (1334)
nemregisztrált Creative Commons License 2006.05.13 0 0 1335

Feltehetően jó a felső vezető. A rokoni kapcsolatok helyett a szakértelmet

helyezi előtérbe, rendet tud tartani az érdekcsoportok között, vagy nem hagyta őket kialakulni.

Fel képes ismerni a minőséget és igénye is van rá!

MEGLÁTSZIK a falun!( Utak, iparterület és lakóépületek minősége...)

Előzmény: szkitty (1333)
szkitty Creative Commons License 2006.05.13 0 0 1334

 

"Nem tudom, hogy mit kellene még tenni azért a területért a patak és a St.Flórián között, hogy értékesebb legyen?"

 

Ha olyan jellegű fejlesztésre gondolsz, mint pl: közművek, akkor: Semmit.

Pihenő, rekreációs területet kell belőle csinálni. (Kis tó, sétaút -amin babakocsit is lehet tolni-, gyerekeknek játszóhely, szalonnasütő, esőház, stb.) Arravaló. Nem vállalkozói területnek. - Csak ez nem biznisz...

 

Üdv.: Szkitty

 

 

Előzmény: senior önkormányzó (1329)
szkitty Creative Commons License 2006.05.13 0 0 1333

Szió!

 

"A hitelnek amúgy nem vagyok ellene, mert P.vörösváron is látványos fejlődést értek el vele, és sok évvel lehagyták Solymárt 4 év alatt."

 

- csak sajna, arra nem jutott egy fillér sem (vagy nem is volt fontos?...) , hogy a szennyvíztelepüket bővítsék. Végülis ahol beengedik a patakba a sz..t, az már Solymár területe... Ettől meg ugye Pvvár nyugodtan fejlődhet...

 

Amúgy, ha már pozitív példát keresünk a környéken, én Psztivánt emelném ki. Ott aztán rend van! Nincs mellébeszélés, "haverkodás", meg miegymás...

 

Üdv.: Szkitty

 

 

Előzmény: Fehér Nyuszi (1323)
szkitty Creative Commons License 2006.05.13 0 0 1332

Egy-két infó az Aranyhegyi-patakhoz:

 

Nem, nem nyugodtunk bele, hogy mocskos, büdös, és a vörösvári szennyvíztelep elvezető csatornája!!!

 

Időpontot kértem a környezetvédelmi minisztertől, közben rendszeresen "zaklatom" a Felügyelőséget, a Nemzeti Parkot és az ÁNTSZ-t. Nem egyszerű dolog...

Sokkal hatékonyabb lenne, ha összefognánk, és nem mindenki csak ülne, és a csodára várna... (Pl.:  Az Önkormányzat is tenne valamit a cél érdekében...)

 

Üdv.: Szkitty 

szkitty Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1331

Nem volt itt ember a rendszerváltás óta, aki legalább megpróbálta volna(tevékenyen) rendbe szedni a helyi ingatlan-helyzetet.

 

De volt. Próbálta. Ez is baj volt... (Sajna, a 10-12 éves lemaradásokat mem lehet egy év alatt behozni...)

Előzmény: Fehér Nyuszi (1322)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1330
A kockaépület a községháza bejáratától jobbra van, egy p.iroda volt benne házasságkötővel, felette tanácsterem. Atrocitásról nem hallottam, 89 után a tanács egyik szerve, a Gazdasági ellátó szervezet működött ott. 90 decemberében némi meszelés után foglaltam el. Addig a régi sarokszoba volt a kegyelmeseké.
Előzmény: regisztrálatlan (1324)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1329
Nem tudom, hogy mit kellene még tenni azért a területért a patak és a St.Flórián között, hogy értékesebb legyen? Út, közmű kiépült, a parlagfüvet az önk.nak nyírni kell, parcellázni meg ráér az esetleges vevők igényei szerint. Amint írtam, annak örülnék, ha úgy maradna, ahogy van, ez nem vállalkozói terület, hanem kutyasétáltató. A vállalkozói területet az ósan fogja osztani tovább, azért vette meg a temetőtől a kocsmáig az egész pályát. Már most is elég solymári vállalkozó van a környéken (áruház, benzinkút, autómosó, lányok), de fog még szaporodni. Lehet tippelni, hogy mi lesz még ott? Azért a félbehagyott felhajtó utat a majdani új 10-esre befejezhették volna, hogy tovább csökkentsék a régi út terhelését. Most is használják a kocsik, hogy levágjanak egy körforgalmat, de csak terepjáróval érdemes...
Előzmény: Fehér Nyuszi (1323)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1328
Én csak az alpolgi hajlamairól beszéltem (régi ismeretség alapján), konkrét sötétségről nincs tudomásom, egyébként sem helyeslem a pletyka és rémhírterjesztést. Az élet a legtöbb esetben kiábrándítóan egyszerű, az eredménytelenséghez nem kell feltétlenül sumákolni, bőven elég a diletantizmus. A belekkel arra utaltam, hogy a földtulajdonosok régóta várták, hogy eladhassák földjeiket. Ha ez meghiusult volna azért, mert az önk. nem ad építési engedélyt az ósannak, (nem vonják belterületbe, stb) akkor lett volna az, amit írtam. (rokoni alapokon)
Előzmény: Fehér Nyuszi (1321)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1327

Veszélyes dolog a képeimet dícsérni, mert akkor még többet is felrakok ;-)))

Itt jártak a hétvégén a helytörténészeink, hogy ellessenek jó Tolna megyei példákat.

 

Liechtenstein-kastély, Hőgyész

Kút a várudvaron, OzoraMegjegyzem, az ozorai várnak ugyanaz a feltárásvezető régésze, mint a solymárinak. A mi várkutunk nem pont ilyen lesz, de valami hasonló.

 

Simontornya, kékliliomokkal

Remélem, tetszenek. Üdv:A.

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1326

:-)  Köszi!  :-)

Előzmény: nemregisztrált (1325)
nemregisztrált Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1325

Szép a kép a patakról (természetesen az alsó).

Úgy látom nem hiába készült a kép, megihlette a fórumozókat.

Lenne itt igény a jóra, ha valaki felnyitná a csukott szemeket!

Előzmény: regisztrálatlan (1229)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1324
Gondolom, Senior úr a községházára gondolt, mint kockaépületre, mert a pártirodák ott voltak, legalábbis az én tudomásom szerint. Volt is valami jó kis huzavona akkor a párthelyiségek átadásával kapcsolatban, de erről részleteket nem tudok, akkor még nem volt újság, úgyhogy csak azok tud(ná)nak autentikus részleteket mesélni, akik benne voltak az ügyben.
Előzmény: Fehér Nyuszi (1321)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1323

A jelzáloggal kapcsolatban egyébként nehezen értem, miért nem csinálnak bármit,mielőtt hitelt vennének fel.

Ha csak kicsit is jobban kialakítanák a most leginkább szántóföldre emlékeztető ingatlant, akkor sokkal nagyobb hitelösszeget lehetne felvenni rá,mint jelen állapotában.(Ez itt nem pénzkérdés, azaz 2-3 millioó is elég rá)

A hitelnek amúgy nem vagyok ellene, mert P.vörösváron is látványos fejlődést értek el vele, és sok évvel lehagyták Solymárt 4 év alatt.

 

"Ha az önk. megpróbált volna betartani a dolognak, a fiúk belei rég a József u.-i kerítéseken száradnának"

Ezzel arra utlasz,hogy valamifél maffia-tevékenység folyt a TSZ leszármazottak közbenjárásával, vagy segédletével az Önkori ellen?

Az tuti,hogy ekkora ingatlan(ok) eladása után az eladók nem fognak éhezni:)

 

A falu jól járt, ezt tudjuk. Azaz még nem tudhajuk, csak most jónak tűnik.

A jövőbeni IPA is jelentős lehet egy ekkora válalkozás után.

 

 

Előzmény: senior önkormányzó (1310)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1322

Az ilyen ügyek is  a műszaki szakikra tartoznának.

Nem volt itt ember a rendszerváltás óta, aki legalább megpróbálta volna(tevékenyen) rendbe szedni a helyi ingatlan-helyzetet.

Persze tapasztalatai szerint az ország más vidékein is ugyan ilyen a helyzet, de azért vannak üdítő példák is.

 

Előzmény: regisztrálatlan (1317)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1321

Feltárnánk ezeket a sötét ügyeket itt a fórumon is?

Erre való lenne a nyilvánosság.

Csak kérdések formáában tálaljuk a vélelmeinket, nehogy valaki vádaskodhasson.

Melyik az a kockaépület?

 

Előzmény: senior önkormányzó (1318)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1320

A patak körüli telkekre vonatkoznak az országos szabályok, azaz meg kell hagyniuk zöld területként a védősávot, és amennyiben a Duna-Ipoly, vagy más szakhatóság be kíván menni erre a sávra, be kel engedni.

Ha valaki ellenkezik, ezen hatóságok akár szolgalmi jogot is bejegyeztethetnek saját részükre a patak teljes hosszában az összes ingatlanra.

 

A területek karbantartásáért az felel, aki a tulajdonosuk.

 

Előzmény: tuli2006 (1314)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1319

A felsorolt hrsz-ok közül,a számomra ismerősek a Solymárra bevezető út másik oldalán vannak(nemrég a patak partját lenyírták ezeken a hrsz-on.)

A kérdéses ip. övezet számai nincsenek köztük.

Ezekem ax. 50 m-lesz a védősáv.

Persze az önkori könnyen kivédhetné a későbbi szabályozást azzal, hogy cselekszik valamit.

Visszamenőlegesen nem lehet megnövelni védősávokat,(alkotmányelenes lenne)

 

Előzmény: szkitty (1312)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1318

A Jóska alpolgit azért útálták ki a ház falai közül, mert hajlamos volt sötét dolgokba beletúrni, s esetleg nagy ívű terveket borítani. Pedig borulnak azok maguktól is. Azt tudtátok, hogy a kockaépületben volt a falu pártháza?

A belterületi patakokkal az SKE egy időben szépen foglalkozott, most nem lehet? Persze az operatív része mindig nehezebb, mint a tanácskozás. Erre is lehetett volna az ósantól egy kis támogatást kérni.

Előzmény: regisztrálatlan (1315)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1317

Tudtommal az összes belterületi patak igen súlyosan problémás. Pl. meg kéne lennie az ökofolyosónak is, csak hát... nincs meg.

 

Nekem egyszer úgy mesélte egy hajdani illetékes, hogy régesrégen, amikor parcelláztak, a patakmenti telkeket a vízfolyások középvonaláig adták tulajdonba. Aztán amikor elkezdték az emberek bekeríteni az addig kerítetlen telkeiket, akadt egy csomó olyan jóember, aki ráhúzta a kerítését a patakra (vagy akár bele a mederbe, ld. Törökkút-forrás környéke).

 

A rendszerváltás idejére már kiderült, hogy ez tűrhetetlen állapotokat eredményez: úgy emlékszem, hogy már a legelső Hírmondókban szó volt arról, hogy sétányt kell kialakítani pl. a Pacsirta utca folytatásában. Azóta is ugyanott tartunk, hogy kellene, de nincs mód (???) vagy lehetőség (???) vagy szándék (???) ennek véghezvitelére. Pedig ezt nagyon ambicionálja pl. a Közcsat is, mert ott tudná elvezetni a főgyűjtőt, ami most a József A. utcai telkek alatt húzódik.

 

Az Újvilág-árok (Mátyás k. utcai patak) helyzete még rosszabb, az közterületen sehol sem közelíthető meg a Munkás utcai buszmegálló és a Várhegy utca között. Érdekel ez valakit szerinted a hivatalos helyeken?

 

Ami pedig a Kossuth utca alatti vízfolyást illeti, a dologban az a legjobb, hogy (ha az információim valósak) maga a Kossuth utca is vízmosás ingatlan-nyilvántartási szempontból :-))) Legalábbis a felső része.

Előzmény: tuli2006 (1314)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1316
A Műszaki Bizottságon az egyebek között nem kéne szót ejteni a PEMŰ melletti lépcső állapotáról? Kész csoda, hogy a mindenfajta rögzítés nélkül lerakott, szabadon mozgó-billegő, eső által alámosott betonlapok még nem okoztak súlyos balesetet. Pedig az egész lakótelepről mindenki arra megy, ha pl, az orvosi rendelőbe megy gyalogszerrel.
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1315
Ami a lemondott alpolgármestert illeti: nemcsak nem választottak újat helyette (holott ez be lett ígérve), de őt sem sorolták be semelyik bizottságba...
Előzmény: senior önkormányzó (1310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!