Keresés

Részletes keresés

zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1512

 

Na, tegnap megírtam, hogy mindig van rosszabb, és jól magamra festettem az ördögöt.

 

Múlt héten sokat fújtam az orromat, de még szedtem a Medrolt, ami gondolom elnyomta az egyéb megfázásos tüneteket.

Már tegnap elkezdett fájdogálni-feszülni mindkét fülem, de mára a bal fülem már annyira fájt/feszített, hogy be kellett vennem egy Cataflamot. És hab a tortán: mától kifejezetten HALLOM A TINNITUST A BAL FÜLEMBEN IS (eddig csak a jobb oldalon hallottam). A jobb oldalon is így kezdődött, hogy arcüreggyulladás - fülfájás - tinnitus, most ugyanaz megy pepitában a bal fülemben is ?!

És mintha hangosabb is lenne, mint a jobb oldalon...

Holnap megyek audiometriára, most már mérhetik mindkét fülemben a sípolást, hurrá.

 

Na erre varrjatok gombot, a kurva életbe. :-(

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1511

Egyébként én utálom magam, hogy egyfolytában a netet böngészem. A szemem kiesik annyit netezek hátha új hírre lelek valami amcsi vagy külföldi hírekben a legújabb kutatások illetve gyógyszerek ügyében.

Szóval aki ebben benne van az én szerintem nem tud karba tett kézzel ülni, hogy hátha  csak úgy kiesik a fejéből a zúgás/csengés......

Előzmény: kick75 (1510)
kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1510

Igen családos vagyok. Teljesen megértenek és mellettem vannak. Tudják, hogy a maximális dolgot megteszem én is azért, hogy ismét teljesértékű ember legyek és visszatérjek közéjük és ne minden percem erről a rémálomról szóljon.

Ráadásul a szeretetnek gyógyító ereje van! :-)

Előzmény: Faterik (1509)
Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1509

Kick 75!

 

Hadd tegyek már fel egy indiszkrét kérdést.Ugye te családos ember vagy.

Na most amikor nekem elkezdődött a fülzúgásom anyám megértette,hogy nem patologiás a viselkedésem,

mert mindenki orvosjáró ezzel,meg központi téma.

 

Hogy tolerálja a feleséged ezt a betegséget?

 

Megértette,hogy akinek ilyen nyavalyálya van az mind ilyen? :D

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1508

Mentálisan gyógyítod magad. Igaz, hogy a saját füled/agyad kreálja a zajt a fejedben de belül olyan folyamatok is végbemennek tudtodon kivül ami 1000el azon van, hogy a hibát kijavítsa mert  te  minden erőddel küzdesz, hogy kiiktasd és meggyógyulj

Ezért parádés az emberi test!!!

Előzmény: Faterik (1507)
Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1507

Egyébként,erre se tudok ép ésszel magyarázatot találni.

Volt ugye a hallásvizsgálat idén márciusban,na most januárhoz képest a 4000 Hz visszaállt,tehát a bal fülem jó.

Jobb fülemnél még van még egy csekély veszteség a mély tartományoknál.

Hogy a fenébe lehet,hogy a régebben zúgó fülemben nagyobb a javulás,amikor arra csak szájon át kaptam kegyszereket.

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1506

Feleségem az imént hajat szárított. A hajszárító faszán elnyomja a csengést lehet, hogy szerelek egyet a hátamra és így jövök megyek majd mindenhova...... :-)

Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1505

Kick 75!

 

Nekem van egy olyan előérzetem,jó ómen lesz a Bencsik doktornő,és véget ér a kálváriánk.

Persze,nézzed az újabb molekulákat.

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1504

Addig is kipróbálom amit az Usa oldalon olvastam a Gaba és Niacin komplexet tablettában. Kint nagyon megy ez a projekt az Amcsiknál.

Próba cseresznye.......

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1503

30-án van már csak időpont nála. Remélem addig meggyógyulok és már csak kezet kell vele fognom! :D

Előzmény: Faterik (1501)
Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1502

Hogy egy kis sötét humort is vigyek ebbe a kinlódásba.

Olyan ez  a fülzúgás kezelés,mint a magyar válogatott elindulása a selejtezőkön.

Mindig elindulok én is,egy újabb orvos felé :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1501

Kick 75.

Mikorra mész?

Én 23-án kedden 19-h-ra kaptam időpontot.

Úgy bizok benne hogy azt nem lehet elmondani,ő az utolsó reményem.

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1500

Sziasztok!

 

Nahhh én is bejelentkeztem a Bencsik doktornő magánrendelésére. Remélem valamit tud majd javasolni nekem is!

Előzmény: Faterik (1496)
Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1499

Rob P!

 

Neked mióta zúg a füled,és mitől? Miken vagy már túl?

kissulak Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1498

Nem vettem észre, bocsánat. Írtam

Előzmény: Rob_p (1497)
Rob_p Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1497

Szia!

 

Korábban már írtam neked, hogy tennék föl pár kérdést privátban. Tulajdonképp az érdekelne, hol sikerült megfelelő orvost találnod. Sajnos a mailcímed nem publikus, így nem tudtam direktben föltenni a kérdést. Tudnál nekem írni egy mailt a témával kapcsolatban a robf218@gmail.com címre?

 

Köszi

Előzmény: kissulak (1470)
Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1496

Amellett pedig-lehet csak én vagyok ilyen szerencsés-elég emberségesen álltak az orvosok ehhez a problémához.

Pedig a magánorvost kivéve,senkinek se adtam egy vasat sem.Egyedül a körzeti Sztk-ban akadtak gondok,de egyszerű-nem járok már oda.Próbáltak engem is mindenre rábeszélni-noiser,természetgyógyász,meg ez meg az.

De én nem hiszek abban hogy jobb lenne,ha valami másik zajt kéne hallgatnom egész nap a fülzúgás mellé.

Akkor már teljesen összezavarodna az agyam.

 

Mondjuk azt nem egészen értettem miért keresnek nálam diszkó után akusztikus neuronimát,de legalább elmondhatom hogy azon is túl vagyok.Érdekes módon Romberg negativ lett,ami a zajártalomra pedig jellemző,hogy valaki dülöngél.

 

Doktornőnél valószinű lesz ugye még ez a BERA vizsgálat,ki kell valahogy birnom keddig is.

Meg úgy vagyok vele,ennél magasabb szint már nincs.Ide is eljutottam,és erre valahol büszke is vagyok.

 

Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1495

Ghepard!

 

Meg vedd hozzá hogy 25 éves vagyok,ezért is követek el mindent,borzasztó hogy még szeretkezés közben is hallani.

Kireszkiroztam mindent,volt hogy inkább gyalog mentem hogy legyen orvosokra pénzem,és sosem fogok belenyugodni.

Halálomig küzdeni fogok ellene,minden erőmmel...vagy ő győz,vagy Én :D

ghepard Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1494

Engem meg inkább a magassabb sípoló hang gyötört meg egy kicsit. A morajló hangok nem zavartak annyira. Hát, ha két nap is beszélnél a dokinak, akkor se lenne okosabb - mert sok mindent nem tudnak erről a fránya fülzúgásról. De próbálkoznod kell valamivel, hogy belül érezd, hogy valamit tettél azért, hogy javulás legyen. Szorítok, hogy a dokinénál eredményes legyen a bevetésed......

 

Csak úgy kisérletképpen. Próbáltad már, hogy nem e halkul vagy erősödik, ha az egyik kéz egyik (vagy több) ujjhegyét az egyik füled közelében nyomod a fejedhez - a másik kezed ujját (ujjait) pedig valahol az átellenes oldalon. Keresni kell, lehet valamely kombinációnál csökkenne, vagy lehet hangosodna. Az emberben van bizonyos bioáram - az ujjaid végén is van - lehet bizonyos helyzetben kioltana valamit. Például így fájást is meg lehet szüntetni, csak meg kell találni azt a helyzetet és nyomást - amikor mintha kioltódna az áram, vagy mintha összekapcsolódna a két pont között valami. Például valamikor elég lehet, ha megnyomsz egy eret, vagy egy ideget és rögtön másképp mennek az impulzusok.

Előzmény: Faterik (1493)
Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1493

Ghepard!

 

Igazándiból engem legjobban a mély búgó hangú zavar a legjobban.

A másik fülemben magas hangú sipolás van,azzal még ellennék.

Meg szeretnék már végére járni ennek a dolognak,na most a doktornőhöz kb egy raklap papirt fogok vinni,

és igyekeznem kell rövidre fogni,mert ha az egészet elejétől kezdve elmesélném két napig is a rendelőbe üllhetnék.

De levélben már tájékoztattam az egész kálváriámról,tehát lényegében képben van.

Lesz majd BERA vizsgálat is,meg hogy hol van a hallópályán a hiba.

Másrészt valami gyógyszert is emlegetett,én mondtam neki hogy szedem a Rivotrilt,Cipralexet,Chinotalt (még ez a leggazdaságosabb,mert 100 szem csak 1927.-),Nootropilt.

Tehát itt valami speciális dologról lehet szó,meg ez a bizonyos injekció.

Infuzios kezelésen részt vettem-ezt ugy mondom mint valami kirándulást.

Na most én hallottam sorstárstól,hogy ezzel a kezeléssel jelentős halkulást lehet elérni,meg egy egyetemi szint.

Sajnos,azt a mély zúgó hangot lehetetlenség felülirni,meg hát 25 éves vagyok,és mindennel igy vagyok az életben,

hogy kireszkirozok mindent.

 

 

 

ghepard Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1492

Igen, irogat ide egy topiktárs, akinek vagy 32 éve zúg - de mikor felhajt egypár deci (vagy jópár deci) bort (vagy még mit), akkor csend van Nála egy ideig, több óráig is. Volt már, hogy egy egész nap is, ha jól emlékszem.......

Előzmény: f.bambi (1489)
ghepard Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1491

Igen, irogatok ide is már egy kis ideje. Amióta jelentkeztél elolvastam az összes hsz-sodat. Amúgy elolvastam az egész topikot és folyamatosan olvasom, mert nekem is vigyáznom kell, hogy ne újuljon ki. Eddig igencsak meghökkentő a dolog, hogy nem jön a zúgás - annak ellenére, hogy tavaly januártól  nagyon sokat van rajtam TV nézés közben a fülhallgató.

 

Tehát nálam egész biztos, hogy most a gravitáció véd meg. Gondolom azért, mert most ügyelek arra, hogy szinte minden irányban legyen  a fejem - mikor hllgatok (mégpedig nekem jó nagy hangerővel kell - olyan 110dB-re saccolom).....

 

Megértelek, hogy szinte mindent bevállalsz, mert nem egyszerű azt elviselni, hogy állandóan sípol vagy zúg, vagy morajlik. De megpróbálhatnál azért Te is valamit. Lekötni magad valamivel, ami egy kicsit feledtetné azt a hülye hangot. Sok minden lehet az, de lekössön. Mondok egyet rólam. Tavaly nem is tudom, hogy mi ütött belém, nézegettem a veterán atlétikai csúcsokat. Csak úgy megemlítettem a fiamnak (is), hogy én lehet megdobnám helyből is az országos csúcsot. Mindenki kinevetett, sose dobáltam gerellyel. De a fiam nem nevetett ki. Azt mondta, na akkor meglátjuk - megveszi azt a gerelyt (jó drága) és meglátjuk. Ezt nem akartam, csak úgy ki akartam próbálni egyszer. De hajthatatlan volt és megvette, hogy hajigálhassak. Hát nem dobtam meg elsőre, kb 11 méter hiányzott helyből. Eljött velem az első alkalomkor, ott mondtam neki - hogy én azt a csúcsot (a szlovákot, mert itt élek) meg fogom dobni, méghozzá helyből. Már 10 métert ledolgoztam, minden hétvégén kint voltam - a legnagyobb hóban is és fagyban is dobáltam. Már csak 60cm hiányzik. Most már az is az eszemben jár, hogy a magyar csúcsot is megdobom helyből s gyakorlatilag edzés nélkül. Csak kimegyek és dobálgatok magamnak és persze gondolkodok, hogy hogy lehetne messzebbre. Pedig az atlétikai csúcsok azért jó magasan vannak......

 

Tehát erre lehet mondani, hogy megfogott a dolog. Ha Neked is sikerülne valamivel ennyire lekötnöd magad, akkor a sípolás mellékvágányra kerülne lehethogy.....

Előzmény: Faterik (1488)
ghepard Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1490

Hát igen, ez van. Ezzel kapcsolatban olvastam egy felmérést, melyben borzasztó adatokat közöltek. De ez érvényes mindenféle kajákra is, meg vitaminokra is, meg gyógyteákra stb. Ezért én inkább a tiszta erő (gravitáció, elektromágneses, rezgések, vibrálások, hullámok) meg a légzés hatásaival kisérletezgetek. Ez még eddig mindig bejött szinte mindenre. Pedig volt egypár bajom........

Előzmény: zéta_ (1487)
f.bambi Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1489

KÖSZI! Én is arra gondolok de az az érdekes, hogy a dokik nem ezt gondolják, a fülemben is volt nyomásmérés ami a fülkürthurutot ki szokta mutatni, az rendben. Csináltak orr-melléküreg ct-t is ami orrsövényferdülést mutatott meg annyit hogy az orrkagyló bal oldalon inverz lefutású. A doki meg se nézte a cd-t róla csak elolvasta a diagnózist. Orrom volt 2x is plasztikázva, akkor is volt orrsövényferdülésem amit elvileg megcsináltak, igaz ez 5 éve volt. Az is érdekes, hogy a sokkal érzékenyebb a hallásom, és ha sportolok vagy most buliban ittam akkor sokkal jobban érzem a hangot, pedig ezek van hogy valakinek elnyomják kicsit. Szóval teljesen olyan érzés mint amikor a nátha rámegy a fülre csak nem vagyok náthás, de nem tudom a dokik erre miért nem tudnak semmit mondani :( Megpróbálom amiket írtál

Előzmény: zéta_ (1486)
Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1488

Ghepard,te már régi veterán vagy itt a fórumon.

Én nagyon örülök hogy be tudtam jutni a Bencsik Doktornőhőz,és egyetemi szinten foglalkoznak a problémámmal.

Olvashatod,hogy mennyi mindenen átmentem.

 

Tényleg nem veszélytelen ez a Solu-Medrolos kezelés-nekem pl már a sima kortizonos infuziotol nőtt egy kelés az arcomra-de ha javit a helyzeten akkor ezt az ember szivesen,és habozás nélkül vállalja.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1487

ghepard,

 

SOTE-GYTK 1. félév: "Hatás NINCS mellékhatás nélkül." :-) :-/

 

 

 

Előzmény: ghepard (1485)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1486

Bambi, Anyukámnak idén januárban egy MR-angiográfiás vizsgálattal derült ki, hogy egy bazi nagy érhurok nyomja a VII. VIII. IX. agyideget, amit aztán egy koponyaműtét során leválasztottak és közéjük helyeztek egy teflon lemezt. Az ő fájdalmai azonban áramütésszerűek, hasonlóak mint a trigeminus neuralgia esetén.

 

Ha Neked dugul a füled és nyomásérzésed van, az számomra inkább egy krónikus fülkürthurutnak tűnik, de nem vagyok fülész... Kick azt írta, hogy akár 6-8 hónap is kellhet, mire az rendeződik. Melegítsd sokat, és esetleg irass fel egy szteroidos orrsprayt, ami eléri a melléküregeket is. Avamys vagy Nasonex sztem, hátha valamit javít a helyzeten...

Előzmény: f.bambi (1484)
ghepard Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1485

Hát nem semmi, amit itt emlegettek. Mindannyiotoknak javulást kívánok. A magam részéről mondhatom, hogy idősebb korban se tudtam elfogadni a zúgást. Igaz nekem hamar elmúlt, mikor megszüntettem az okot.

 

Mivel gyógyszerész vagy, tetszik az őszinteséged. Hogy megmondod ennek van veszélyes mellékhatása is. Nem tudom, hogy egyáltalán van olyan gyógyszer, aminek nincs valamire ártalmas mellékhatása? Én elvagyok gyógyszerek nélkül már vagy 34 éve. A test meg tud küzdeni a bajokkal ezen cuccok nélkül is, csak hagyni kell. De ez nehéz. Aki nem tudja magát olyan tudatállapotba hozni, amikor megnyugszik és a fájások is háttérbe szorítkoznak - akkor nagyon nehéz a helyzet. Én például semlegesíteni tudom magamon a fájásokat és így megynyugszom és jól alszom és javul a helyzet. Mikor zúgtak a füleim nem volt egyszerű, de tudtam nem gondolni rá. Nálam azt is lehetne mondani, hogy még rosszabb is volt, mint annak aki rendesen hall. Mivel én gyakorlatilag nem hallok - semmi mást nem hallottam egész nap - csak a zúgást vagy a sípolást. Tényleg nem volt egyszerű, de kikecmeregtem belőle - mert én egy kettőre megtudtam az okát és megszüntettem..

 

Én már azt sem értem, hogy az ember bevesz annyi mindenféle gyógyszert - pedig szinte senki se tudja, hogy egyáltalán hat arra a dologra. Csak úgy találomra mindent kipróbálni jó út volna? A kolléganőm lányának volt pár éve valamilyen problémája, de nem tudták pontosan megállapítani, hogy mi. De mindenféle reccsenés nélkül felírtak neki egypár gyógyszert, gondolom csak azért, hogy valami látszat legyen, hogy mintha orvosolnának valamit. A kislánynak olyan fájdalmai lettek, hogy majd belehalt, felhízott vagy 8-10 kilót stb....

Előzmény: zéta_ (1483)
f.bambi Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1484

Sziasztok!

 

Zéta, anyukádnak milyen vizsgálattal jöttek rá végül a betegségre? Nekem nem találnak semmit a fül-orr -gégészek de nem csak súg a fülem hanem dugul, nyomásérzés van a fejemben sokszor...és lehet hülyének néztek de voltam egy jósnőnél aki azt mondta h. az agyban lehet az érben vmi nyomásprobléma...

Voltam agyi angiográfián is de az sem mutatott semmit...

Előzmény: zéta_ (1483)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1483

Jóreggelt mindenkinek. Kick, nekünk anno azt mondta egy győri fül-orr-gégész, hogy a 80-as 90-es években itthon is folyatták a lidocaint a tinnitusos betegekbe. A doki elmondása szerint úgy jártak a fülzúgósok erre az infúzióra minden héten ált. vasárnaponként, mint vmi drogosok... Ha jól tudom, hosszabb időre is megszűntette a tüneteket, aztán egy ideje nálunk ezt már nem alkalmazzák. Sajnos súlyos szív- és központi idegrendszeri mellékhatásai lehetnek a lidocainnak i.v. Arról nem tudok, hogy Németországban még mindig használják-e, de sajnos az biztos, hogy nem veszélytelen... :-/

Előzmény: kick75 (1481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!