Keresés

Részletes keresés

kuhrner Creative Commons License 2004.08.05 0 0 331

off:

 

Muggli, bocs, de elfelejtettem, amit igértem Neked, annyira belemerültem az itthoni dolgokba.

Holnap utánanézek és hívlak!

 

Attila

Előzmény: muggli (330)
muggli Creative Commons License 2004.08.05 0 0 330

"csödben - csöndben"

Kedves kührner kollega! Valóban nem mindegy! :-)))))))))))))))

Ott 'la, balra hátul, hogy ne zargassa a parádéskocsit, de aztán szépen követte a díszmenetet:

 

 

muggli©

Előzmény: kuhrner (329)
kuhrner Creative Commons License 2004.08.05 0 0 329
akarom mondani: csöndben
kuhrner Creative Commons License 2004.08.05 0 0 328

... és mivel hivatlan vendég volt, elfoglalta kikötőhelyét  az öböl távolabbi sarkában csödben, szerényen félrehúzódva...

 

Köszi a képet Malwin!

Előzmény: MALWIN (327)
MALWIN Creative Commons License 2004.08.05 0 0 327

 

..és akkor megjelent a puccos, kikent-kifent társaságban a szegény szabólegény.:-))))

smith Creative Commons License 2004.08.04 0 0 326
Köszi, most ugyan egy hétig evezni leszek, de utána csekkolom a helyet néhány fotó erejéig.
Előzmény: jakyg (325)
jakyg Creative Commons License 2004.08.04 0 0 325

A dunavecsei ún. strandnál állnak, ott ahol a barátságos kis parti kocsma is van, tehát a párhuzamművek alatt, de a kikötő felett. (A kettő között kb. 300 m van.)

A falu közpotnjából, a Coop üzlettől kb. 700 m a part.

Előzmény: smith (323)
kuhrner Creative Commons License 2004.08.02 0 0 324

Bocs, de csak hülye választ tudok adni:

 

Dunavecsénél a bal parton állnak ( 2 naszád ) horgonyon, vagy bójához kötve.

A vízről nem láttam magát a települést, csak töltést vagy dombot.  Hogy ehhez képest hol helyezkedik el Dunavecse, az nem derült ki.

A bajai úton csak melléálltunk, néhány szót váltottunk a tulajjal, aztán mentünk lefelé tovább.

 

Üdv, Attila

Előzmény: smith (323)
smith Creative Commons License 2004.07.31 0 0 323
Ez a dunavecsei lehet tudni, hogy hol van kikötve?
Előzmény: kuhrner (322)
kuhrner Creative Commons License 2004.07.31 0 0 322

Muggli!

 

Akire Te gondolsz, az szerintem a Dunavecsei naszád és tulajdonosa.

A Kulcsnál állomásozó az, amin felállítottak  egy 3x3 -as party sátrat.

Persze nyilván Ő is szimpatikus fazon...

 

Üdv, Attila

Előzmény: muggli (321)
muggli Creative Commons License 2004.07.30 0 0 321

Kedves Békanyálm.!

Sajnos nem tudom megmondani, de egész szimpatikus fazon, a bajai utunkon találkoztunk vele, akkor kint volt a hajóján. Azóta kissé brutálisan padlózta be a hajóját, ezt a múlt héten láttam, amikor egy Csepel-sziget kerülést csináltunk az egyik haverommal.

muggli (014 10%)

Előzmény: Törölt nick (320)
kuhrner Creative Commons License 2004.07.24 0 0 319

Egy kis beszámoló:

 

A mai nap rendezték a hagyományos flottillanapot az újpesti kikötőben, mely nem csak a hajókról szólt ugyan , de nekünk azért mégis azt jelentette.

Osztályidegenként jelen volt egy-egy BTR, harckocsi, harci helikopter, illetve a támogató ezred járművei, a sátrakban pedig az anno megismert és használt kézifegyvereket lehetett újra megnézni, mellettük pedig a toborzósátor kapott helyet. Nekem úgy tűnt, hogy a szolgálatban lévő 1-2 hajónak megvan a személyzete, így mégsem jelentkeztem...

Vercsájjal vonultunk fel a rendezvényen, előtte hajóinkat ( 037, 023 ) a megyeri révnél kötöttük ki bevetésre készen, hátha mégis be lehetne menni veül az öbölbe. Flottillás ismerőseink megkérdezték, de a sűrű program miatt nem engedélyezték a "behatolást".

A program rövig ünnepséggel kezdődött, majd az egyik AM kifutott az öböl elé koszorúzni, majd az idei évre kiutalt néhány db lőszer kilövése után gyorsan vissza is tértek. Sajnos "civileket" nem vittek és később sem volt erre lehetőség.

Érdekes volt látni, hogy a kikötéssel öten foglalkoztak, ketten az autógumikat ( bocsánat, puffereket ) fogták, hárman pedig a köteleket tartották. A hajót ketten vezették a felső kormányállásból, az mindenesetre látszott a kikötésükből, hogy nem ma kezdték a szakmát...

Amúgy be lehetett menni a hajóba és meg lehetett nézni a rendőrök, határőrök, tűzoltók és vámosok hajóit is. Mindenki nagyon kedves volt, szívesen meséltek a hajókról, hajózásról, de hangjukban éreztük azt a bizonytalanságot, amellyel a hajózással kapcsolatos jövőjükről beszéltek.

Közben néhányan folyamatosan Jet-eztek, vizisíeltek, csónakáztak az öbölből kifutva. Némi ital és étel elfogyasztása, valamint egy-két ereklye megvásárlása után visszatértünk hajóinkhoz és kárpótolva magunkat egy kis hajózásba kezdtünk az öböl környékén. 

 

 

 

 

 

 

 

MALWIN Creative Commons License 2004.07.22 0 0 318
Nem gond, nem tudtam.
Amúgy tökmindegy, lényeg, hogy hajó, és nem aluhulladék!
Előzmény: guberavera (317)
guberavera Creative Commons License 2004.07.22 0 0 317
Bocs a kukacoskodásért, de a hajó az MFE tulajdona. Ami Magyar Folyamőr Egyesületet takar.
Előzmény: MALWIN (316)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.22 0 0 316

Nna, ez is újabb bizonysága annak, hogy sohse tudni, ki, mikor, s miér'

Ez itt az MHE naszádja, amelyről sokat olvashatsz alább.

Üdv a fedélzeten!

Előzmény: kaviat (315)
kaviat Creative Commons License 2004.07.21 0 0 315

sziasztok, 15-én ezt fotóztam a margitszigetről [sajna elég életlen lett a kép :(( ]

 

014
MeseMeseMeskete Creative Commons License 2004.07.18 0 0 314

Nyár volt és álltunk a naszádunkon

és nem tudtuk, hogy mit tegyünk,

elment a kormány és töltés se volt már-

meg se mozdult a hajó velünk!

 

Vasa azt mondta, hogy a naszádból elég

Vercsi szerint viszont marhaság,

Muggli gyakorolt a térképen és nem vitatkozott,

a többi mind út végére várt.

 

Nyár volt és......

 

(a Bojtorján együttes Ősz volt c.számára átirat.)

Szerettel átnyújtja:

Malwin

vercsi-77 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 313

A hajó a megyeri révnél van és az elköv másfél hétben jobbára rajta leszek , merhogy szabin vagyok és tényleg szívesen látlak a telefonszámomat megtalálod a 263-as hozzászólásban.

A karok összehasonlítva az "ellenséges" két naszádéval kührner kollegáéra hajaznak, de az övé a te szolgálatod idején vélelmezhetően nem állt hadrendben, mivel egykörös és rádiórendszer nélküli hajó...

Előzmény: ex_lx (312)
ex_lx Creative Commons License 2004.07.13 0 0 312
Szevasz!

Kösz a meghívást, nem zárom ki, hogy egyszer élek is vele.
Most merre található a hajó?

Amúgy ha a gázkarok annyira kemények, hogy gyakorlatilag lehetetlen finoman szabályozni, akkor ez biztosan az eredeti. Annak idején minden partmegtűzésnél vagy eltoltuk a partot, vagy csak odacsorogtunk (és a far már Mohácson járt), ha már nagyon untuk a koppanásokat. A többi hajó gépésze teljesen debilnek és fakezűnek mondott a hátam mogott, amíg lehetőséget nem adtam nekik a próbára. :)
Előzmény: vercsi-77 (308)
viking star Creative Commons License 2004.07.13 0 0 311

Csatlakozom én is az előttem szólókhoz, néhány képet ide is belinkelek.

 

Itten vannak

 

Wanted!

Keresem azt a képet, amin több egyéb más érdekesség mellett szerepel egy bizonyos zászlós kitűzés a Gracioso kabinosnak.

Szaki! Ha olvasod a fórumot, és el tudnád küldeni nekem a vikingstar@index.hu címre, megköszönném!

vercsi-77 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 310
És még néhány melós és érdekes kép:Csatlakozva az előttemszólokhoz ezúton én és nejem is köszönjük a sok szép élményt a résztvevőknek ill. szervezőknek.
vercsi-77 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 309
Ezeket a képeket Malwin asztala mellett készítettük:
vercsi-77 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 308

Szevasz Ex bocs a késői válaszér!

Szívesen látlak a hajón egy kis múltidézésre, merhogy a 037-est én vettem meg. Bár a számozását átfestegették, de te biztos meg tudnád mondani, hogy ez az a hajó-e.

Előzmény: ex_lx (288)
vercsi-77 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 307

Portoré bocs, hogy egy kissé megkésve válaszolok csakhogy az új forumon nem tudtam Netscape alatt választ küldeni.

Köszi az együttérzést az eladást illetően, de nem eszik azt olyan forrón. Mivel én alku nélkül hirdetem a hajót, reményeim szerint a magyar lélek ezt nem tudja feldolgozni, és úgysem hiszik el hogy 3 millába van eddíg. Szóval ez a hajó meg fog maradni és a tárolását majdcsak megszervezem...

Sajna engem a Balatoni hajózás ill vitorlázás szégyelem de nem vonz, igazi dunai gyerek vagyok.

De azért kösz az érdeklődést. Csereként  ha jobban megeröltetem magam el tudnék képzelni egy három évnél fiatalabb  70 ezer körül futott nagyobbacska autót, mondjuk egy volvo S80-ast hehe..., de azt sem most...

Előzmény: portoré (285)
kuhrner Creative Commons License 2004.07.12 0 0 306

Sziasztok!

 

Remélem mindenki épségben hazatért és kialudta ( vagy fogja ma kialudni ) magát.

Én is feltennék néhány képet. De előtte:

 

Malwin! 

Köszönjük a kedves fogadtatást, idegenvezetést és persze a halászlé főzést is.

 

JakyG.!

Légyszi a kahalc@netquick.hu-ra küldd azt a bizonyos belépési nyilatkozatot.

Köszi!

 

muggli Creative Commons License 2004.07.12 0 0 305

Na mégegyszer! Ez a homoszex szofver már megint nem azt csinálja, amit mondok neki! :-((((

 

 

Ebéd Dunaföldváron    Egy eü megálló 

 

Egy szép Naplemente a Duna fölött    Szökőkút a Sugóban

 

Egykori szépség    Az "Esztergom teste még úgy van, ahogy idekerült. Megmenti-e valaki?

 

Halutca    Kérek még egy tányérral!

 

A Mester alkot    Hegymenetben a szélvízen osonunk

 

Mögöttünk, ...    ... majd mellettünk a társhajó

 

Egy elsüllyedt hajó    Végre ismét itthon

 

Remélem, tetszenek a képek.

muggli©

muggli Creative Commons License 2004.07.12 0 0 304

Pár képpel én is hozzájárulok a krónikához:

 

 

riversea Creative Commons License 2004.07.12 0 0 303

Számos viszontagság után hajnali 2-kor értünk haza a bajai útról. Ettől függetlenül azonban mindenki nagyon élvezte a hajózást. Ide most csak néhány olyan képet teszek, ahol a résztvevők nem felismerhetőek. A legkarakteresebb képeket kiirom CD-re és lehet majd másolni. Üdv: rs.

 

Kikötve a Sugoban

 

Naszádunk a Bányász mellett

 

A Bánya mélyére is leszálltunk

 

Elmúlás és újászületés

 

Készül Malwin mesterműve

 

Kávészünet Foktőn

 

Dunaújvárosban megszemléljük a MAHART flottát
Előzmény: jakyg (302)
jakyg Creative Commons License 2004.07.12 0 0 302

Azt hittem mostanra tele lesz ez a topic képekkel, de csak Malwin mester tartja a frontot, akinek ezuton is köszönet gasztronómiai munkásságáért.

MALWIN Creative Commons License 2004.07.12 0 0 301

itt vannak még:

reggel:

 

 

reggeli:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!