Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1045
A legolcsóbb kimondottan RO-hoz való UV lámpát az Ökoneteseknél találtam. HTalán kezdésnek az árkalkuláciban segíthet.
Előzmény: harken (1044)
harken Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1044
újítottam egy blufilter ups3-h-ra, de asszem a hvg cikk hatására még beépítek egy uv lámpát a szűrőház és a csaptelep közé... az csak leejti majd a telepszámot
paljoc Creative Commons License 2009.05.21 0 0 1043

Megkaptam az árajánlatot, szerintem korrekt! Ezt bevállalom! Gondoltam még az ezüstkioldódást is hozzácsapni!

 

Tisztelt Uram!

 

Emailen érkezett árajánlatkérésére az alábbiakban válaszolunk: (nettó + ÁFA)

telepszám               3 500Ft / minta

klórmaradék          3 500 Ft / minta

trihalogén-metán   10 000 Ft / minta

 

Tisztelettel:

Bálint Analitika Kft.

Előzmény: paljoc (1042)
paljoc Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1042
Na ma írtam a Bálint Analitika cégnek! Úgy látszik hiába várom itt, hogy egyszer csak olvassak egy hozzászólást a bevizsgáltattam a W25 vizét 1 évi használat után ilyen és ilyen eredménnyel kapcsolatban!! Ha normális árat mondanak megcsináltatom én! Amúgy különösebb mérgezéstől én nem tartanék, ezer éve forgalmazzák ezt a ketyerét, csak kiderült volna már.....remélem....
Előzmény: naox (1036)
cumpika Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1041
Ismétlés a tudás anyja?

Természetesen. :-)))
Előzmény: Blue_Sky_007 (1038)
harken Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1040
Aha, lement a két év. Ahhoz képest nem volt olyan gáz, rosszabbra számítottam. Az alsó szűrőknél volt némi elszíneződés, ennyi. Szag semmi.
Mondjuk a hvg cikk alapján egy marha nagy bacitenyészet lehetett az egész:)))
Előzmény: paljoc (1026)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1039

A mágnes szelepben (mosógép) én is gondolkodtam, csak nekem a 24 volt volt a fontos.

Ezért egy locsoláshoz használatosat kötöttem be. Ez csak akkor enged át, amikor a rásegítő szivattyú üzemel.

 

Mivel még friss a rendszer, ezért a karbantartásban még csak a lényegi dolgoknál tartok.

Előzmény: Törölt nick (1037)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1038
Köszönöm, hogy ezt a kérdést újra feltetted. Ismétlés a tudás anyja?
Előzmény: cumpika (1027)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1037

Betáp oldalon én egy mosógép-mágnesszelepet építettem be, mivel ez nekem ingyen adott volt, bontásból. Öblítőszelep egyelőre maradt manuális, elvileg fogok kapni egy odavaló mágnesszelepet, csak még várni kell rá, Angliából rendelik.


Van egy jó konnektoros időzítőm, jelenleg úgy állítottam be, hogy 3 óránként 2 percre nyit a szelep, hogy a gumitömítések nyálkásodását minimalizáljam, meg úgy általában frissen tartsam az egész rendszert. Időnként szét is szerelem, lemosom a gumigyűrűket. 5-6 hónapos betétcsere alkalmával pedig rendszerfertőtlenítés. Úgyhogy szerintem egy ilyen víztisztító főleg annak jó, aki biztosítani tudja a szakszerű kezelést is. Mint mindent, ezt is külön ki kell tapasztalni, nem árt érteni hozzá.


Ebben az időzítőben az a praktikus, hogy a master Off/On kapcsolón kívül van még CD (clock delay) gomb is, ami a főkapcsolóhoz hasonlóan szintén felülbírálja a programokat. Tehát ezt beállítom mondjuk 5 percre, utána egyszerű gombnyomás hatására 5 percig engedi a vizet. Így nem probléma, ha esetleg úgyfelejtem. Előzőleg ugyanis előfordult, vagy két órát folyt a víz (puffertartályt továbbra sem használok).


5 perc az nálam kb. 1 liter R0 víz (előzőleg ugyan írtam, hogy mennyit termel, de akkor még csak 12 fokos a csapvíz, azóta melegebb). A névleges kapacitás 150 GPD, ami elvben 10 percenként 3,9 litert jelentene, de a specifikációhoz a képen látható feltételek is tartoznak, ami persze nem adott, nyomásnövelő szivatyú sincs, bejövő víz is eléggé meszes. Ez egyébként a hozzá mellékelt áramlásszabályzóval szinte pontosan 1:4 arányban bontja kétfelé a vizet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (1025)
naox Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1036
hat igen. ugye felunk a csapvizben levo hormonoktol (a cikkben is emlitik), amik ugye nincsenek, ha masert nem, akkor pont a kloros kezeles miatt (ha valaki talalkozott olyan infoval, ami CSAPVIZBEN hormont mutatott ki, akkor lecci ossza meg). Es ezert egy bakteriumos/ezustos vizet iszunk. Es ugye a bacik igencsak termelnek "hormonokat" (hormonhatasu szteroidokat, nekik persze nincsenek hormonjaik), na nem mintha szamitana, de valszeg a csapviznel sok-sok nagysagrenddel nagyobb a szteroidkoncentracio egy bacis/tisztitott vizben.

mongyuk alapban semmi gond azzal, ha van egy kis baci a vizben (osapankat se zavarta), csakhogy a zart, vedett helyen barmi disznosag is kinohet. Kivancsi vagyok mikor jon hir tomeges mergezesrol/fertozesrol.
Előzmény: cumpika (1031)
naox Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1035
meszko?
Ház ez az, ki tudja?

hat mas ugye nem nagyon lehet, es a meszkotol csak nem felunk. Az nem nagyon szokott egezsegre veszelyes dolgokat tartalmazni.
Előzmény: cumpika (1030)
naox Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1034
talan szerencsesebb volna (az egyebkent kevesbe hasznalt) "total dissolved saline" kifejezest (osszes oldott so) hasznalni, hisz az eszkoz ellenallast mer, igy az oldott anyagok kozul csak a sokra erzekeny. Osszes oldott anyagot a beparolas utan visszamarado anyag tomegenek meresevel lehet vizsgalni, asvanyvizeknel ez igy is megy. De a viztisztitokon levo muszer NEM ezt meri!
megint ugyesen osszemosnak ket fogalmat.
Előzmény: cumpika (1033)
cumpika Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1033
TDS=Összes oldott anyag

A vezetőképességen alapuló mérés alapján kerül meghatározásra.
Előzmény: .psp (1032)
.psp Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1032
A  TDS mérő mit mér ?
Előzmény: Blue_Sky_007 (1025)
cumpika Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1031
Tanulságos vizsgálat volt.
Az eredmények igazolták "félelmeimet" amiket itt is megosztottam veletek.

Kész röhely,hogy a bakterológiai vizsgálat siralmas eredményeit nem kommentálták olyan súllyal mint az elvárható lenne, ugyanakkor a kevés kalciumot majdnemhogy nagyobb problémaként tüntették fel.

Holott ez szerte a világon szinte csak nálunk "kifogás".
Előzmény: paljoc (1028)
cumpika Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1030
meszko?

Ház ez az, ki tudja?
Ugyanis ezeknél a visszasózó patronoknál sem a gyártó sem a származási hely sem pedig az anyag összetétele sem szerepel.

Előzmény: naox (1029)
naox Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1029
"egy ismeretlen eredetű, és ismeretlen tartalmú valamit " meszko?
Előzmény: cumpika (1027)
paljoc Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1028
cumpika Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1027
vettem visszasózót (4 ezer)

Azt meg mi a fenének?
Megtisztítod a vizet, majd egy ismeretlen eredetű, és ismeretlen tartalmú valamit beleengedsz?
Előzmény: Blue_Sky_007 (1025)
paljoc Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1026

És lement a két év használat? Milyennek tűnt? Nagyon gáz? Szín, szag, dzsuva stb...

Én majd  a mágnesre leszek kíváncsi benne, ami miatt kb. 2X annyiba kerül, mint  a sima verzió. De ha csak annyi, hogy belül a csőre rábiggyeszettek egy akármilyen kis himi-humi mágnest akkor bosszús leszek! :-(

Előzmény: harken (1024)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1025

Üdv!

 

Most lett kész a teljes rendszerem.

A RO szűrőt olcsón vettem (50 ezer), aztán mivel nem tetszett a 4 utú szelep, vettem bele egy mágnes szelepet (6 ezer) vettem visszasózót (4 ezer) és vettem hozzá UV-C kezelőt (10 ezer) és a TDS mérőt (6,5 ezer).

 

Így 76-ból meglett egy komplett elég jó működő rendszerem.

 

Mivel szivattyús, elég hamar ad vizet is, ha leürítem a tartályt (abba természetesen csak UV kezelt víz megy).

 

Ja és nem érzem még az élettani hatását, de vízkő a teaforralóban már nincs. :-)

Előzmény: Törölt nick (1012)
harken Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1024
szétkaptam a W25-öt...az egész tartály tele van szén granulátummal. alul-felül 2-2 szűrő, tapintásuk filc-szerű, először azt hittem üvegszálas, aztán megpróbáltam meggyújtani. égni nem ég, de összehúzódnak a szálak hő hatására. valami műanyag, picit felborzoltam, hogy jobban látsszon a képen
tartály
a tető
talp
naox Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1023
az ilyesmi erdekelni szokta a versenyhivatalt, es ok nem szaroznak 100kHUF-os birsagokkal, hanem szepen megmogyorozzak a cegeket.
Ha van hozza affinitasod, elkuldheted nekik a sztorit, nagyot fognak rugni belejuk.
Előzmény: paljoc (1022)
paljoc Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1022

Na megkaptam a választ a Wellnet-től! Valószínüsítem, hogy az én arénázásomra léptek a WQA-nál, mert a regisztrációjuk időpontja érdekes módon megegyezik a vásárlásom után küldött e-mail-em időpontjával! Íme a válaszuk:

 

Tisztelt XY Úr!

 

Elnézését szeretném kérni az elmaradt válaszért!

 

Kérdésére válaszolva, cégünk megtalálható a WQA honlapján. Az elérési út a következő:

 

www.wqa.org

 

a megjelent oldalon, jobb oldalt a „Find a professional” nevű fület kell keresni. Ennek megnyomása után a „Search by company name” helyre be kell írni, hogy „Wellnet”, majd „Search”. Ezek után kiadja az adatokat.

 

Remélem, az adatokat megtalálja. Ha bármi egyéb kérdése van, forduljon hozzánk bizalommal.

 

És tényleg ott vannak!!! :-))))

paljoc Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1021

Balint analitika-t köszi, ez még közel is van hozzám, kb. minden nap elhaladok a Fehérvári úton. Ha normális árat mondanak  a vizsgálatra, akkor uccu neki!

 

Wellnet-nek megint írtam a WQA tagság miatt. Addig ba..tatom őket, míg megunják és válaszolnak. Ha nem, akkor jönnek a telefonos ordítások!!!! :-)))))

Előzmény: naox (1018)
paljoc Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1020
Alapon THM-et és telepszámot értettem, csak rosszul fogalmaztam! Nem alap, hanem egy-két dolog megmérésére gondoltam, ami izgat és itt is sokat vitáztunk róla!
Előzmény: naox (1018)
cumpika Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1019
10000ft-ot rászánnék előtte egy alap vízvizsgálatra

Na ennyiért nem fognak vizsgálni.

Az alap vízkémia 18500+Áfa és azzal nem sokat érsz.

A specifikus vizsgálatok jóval többe kerülnek.
Előzmény: paljoc (1017)
naox Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1018
balint analitika, kb. mindent megmernek. Es lehet, hogy nem alapot kene merni, hanem inkabb valami olyat, ami izgalmas, de rutinbol nem merik (pl. a kemenyseg, ammonia, vas, etc. szvsz kevesbe izgi, mint a thm).
Előzmény: paljoc (1017)
paljoc Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1017
Én biztos nem küldöm vissza! Egy évig szándékozom használni, aztán szétszedem és teszek fel fényképet. Kb. 10000ft-ot rászánnék előtte egy alap vízvizsgálatra, ha van ötlete valakinek, hogy hol lehet ilyent csináltatni, szóljon! Nem fogok fukarkodni a kapott információkkal itt a fórumon!!!;-)))
Előzmény: Törölt nick (1014)
naox Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1016
talan az a magyarazata a gumi taknyosodasanak, hogy azon sokkal konyebben tud megtapadni az alga, mint a PP alkatreszeken. Szoval nem okvetlenul a gumi a bunos.
Előzmény: Törölt nick (1014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!