Keresés

Részletes keresés

freex Creative Commons License 2009.04.23 0 0 2890
Hali!

Ha csak locsolni akarsz, akkor még vízmű sem kell, elég sima kerti szivattyú. Bemész bármelyik áruházba, 8-10e Ft körül szinte akármelyik megfelel célnak. Mivel nem a Te kutad, sok tízezer Ft-os szivattyút ne vegyél, amúgy sem hozná be az árát.
Azért jó lenne, ha a szivattyút a kút fölé tudnád rakni, ha nem, akkor legegyszerűbben kpe csővel+idomokkal tudod elhozni a telkedig. Vagy veszel direkt szívócsövet, de annak méregdrága métere, meg spéci fitting-ek kellenek hozzá. A lényeg, hogy merev falú legyen, a slagot úgy összeszívja, mint egy kitaposott kígyó. Nyomóoldalra már természetesen megfelel a slag is.

Üdv.
Előzmény: Ateeka (2889)
Ateeka Creative Commons License 2009.04.23 0 0 2889
Sziasztok!


"Kaptam" a szomszédtól egy fúrt kutat. Vagyis a vizét. A szivattyút ugye csak az én telkemre tehetem le, ami kb 15-20 méterre van a kúttól. Víz már 6-7 méteren van benne. Csak a kert locsolására használnám, max 20 méteres locsolócsővel. Odáig eljutottam, hogy a házi vízmű elnevezésű csoda lenne az alkalmas erre, lábszelep, szárazjárás elleni védelem és hasonló csodaszavakkal megspékelve. 230V-ot tudok biztosítani tápnak, 1000-1500W teljesítményű érdekelne.

Kérdésem lenne, hogy tud valaki konkrét típusokat, amik valóban megfelelnek erre és megbízhatóak?


Előre is köszönöm!
freex Creative Commons License 2009.04.22 0 0 2888
9-10e körül bármelyik áruházban kapsz ilyen szivattyút. Nem érdemes megtekercseltetni, az a tapasztalat, hogy utána rövidesen leég. Ha van választásod, felső szívásút vegyél, az nem tudja leszívni magáról a vizet, maximum szörcsög, de nem ég le. És a sarat sem szívja magába, nem kopik el olyan gyorsan. Egy a lényeg, mindig vízben álljon, legyen hűtése ezáltal. Ennek hiányában percek alatt szénné ég és kuka a vége.
Nekem most az van a fúrt kutamban, csodák csodájára még hidrofor meghajtásra is alkalmas, olyan 25m emelés után még nyom 3 bar-t, ami bőven elég egy háztartásban.
Előzmény: ja69 (2887)
ja69 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 2887
Üdv

Egy kis problémám lenne leégett a orosz membrános búvárszivattyúm. Nem tud esetleg valaki olcsón tekercs beszerző helyet? Esetleg aki átjár ukrajnába ,hogy ott mennyibe lenne a tekercs hozzá, esetleg egy új szivattyú? Mert nálunk majdnem egy új árában tekercselik igy az nem éri meg.
Andrew31 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 2886

Sziasztok!

 

A következőben kérném a segítségeteket:

 

Kertünkben fúrtak egy kutat, de nem a hagyományos 60, illetve 120 mm-es történetet, hanem eléggé sufni-tuning technikával egy 40 mm-es pvc csövet tettek le, illetve ilyen átmérőben is történt a fúrás. A pali egy 40 mm-es pvc cső végére szerkesztett egy vaspapucsot, egyfajta fúrófejet és ezzel indult meg lefelé. Az újabb és újabb toldásokat a hagyományos ragasztásos technikával pótolta. Talált is vizet csak nagyon mélyen és itt kezdődött a probléma. Vizet ugyanis majdnem 40 méter mélyen talált és ilyen mélyről viszont a felszíni (hagyományos) szivattyúkkal nem tudjuk felhozni. A szaki vissza is adta a lóvét, mert  hogy hiába van egy 40 méteres kutam "szekezetkészen" nem tudom felhozni a vizet, mert a legkisebb kereskedelmi forgalomban kapható mélykuti szivattyú átmérője 60 mm, amit értelemszerűen nem tudok beleszuszakolni a 40 mm-es csőbe. Persze megoldásként rögtön adódna, hogy rá kell fúrni egy 60-as, vagy 120-as csövet, de ez gyakorlatilag egy új kút fúrásának az ára lenne. Náluk meg ennek métere 2000-6000 Ft.

 

Van esetleg valakinek megoldási ötlete, vagy kizárólag csak ráfurással oldható meg a probléma?

 

Ui.: Két kollégámnál is ugyan ezzel a technikával és csőmérettel fúrtak kutat, ugyan ez a brigád, csak ők annyiban szerencséses voltak, hogy náluk 7-8 méteren találtak vizet és így ők a mai napig normál felszíni szivattyúval vígan locsolnak.

Szilibácsi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2885
Köszi do-xa remélem sokáig fog üzemelni
do-xa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2884
Na ja! A víz az úr! Ahol fagy, ott fagy. És egy tankot is szétnyomna.
Karbantartani a vízminőségtől függően szükséges. De ha fagymentesítés történik, akkor annak is betudható.
Előzmény: Szilibácsi (2882)
do-xa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2883
Amely nem membrános, annak tapasztalati úton lehet kalibrálni. A membránosoknak a gyári javallatot érdemes figyelembe venni. A nyomáskapcsoló alsó tartománya illetve a bekapcsolási nyomás logikusan mérvadó az ellennyomás tekintetében. Túl közelire hangolva pedig csak éppen csurogni fog a bekapcsoláshoz közelítve.
Előzmény: Szilibácsi (2881)
Szilibácsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2882

  Milyen karbantartást igényel?A tél beállta előtt  le kell üriteni, vagy elég hogyha fagymentes helyre viszem?

 

Szilibácsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2881

Köszi

Mennyi levegőnyomás szokott lenni benne, 1.4  vagy lehet több is?

Előzmény: do-xa (2880)
do-xa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2880
Mindkettő. A levegő rugalmassága, összenyomhatósága és arányának függvényében változik a bekapcsolások közötti vízmennyiség. Adott környezetben. A membrános tartályoknál adott egy gyári kalibráció, űrtartalom és nyomástartománynak megfelelően.
Tartályok
Előzmény: Szilibácsi (2879)
Szilibácsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2879
Sziasztok
A házi vizellátónak nevezett tartállyal kombinált szivattyú működése érdekelne. Két szakkereskedésben is kérdeztem de az eladó kollégáknak nehéz kérdésnek bizonyult, nem tudtak válaszolni. A tartályban levegő vagy viz van ? Vagy mindkettő ?
nappapa Creative Commons License 2009.04.10 0 0 2878
freex-től...itt a korrekt magyarázat!

(hozzám is kijöttek a vízműtől, megnézték, hogy csak a kertet locsolom, és ennyi...ez két éve volt..ők ugyan arra hivatkoztak, hogy csökkent a hálózati vízfogyasztásom, de ez kamu, mert állandó a vízfogyasztás.... valamelyik írigy bejelentett....)


.
Előzmény: freex (2874)
dithke Creative Commons License 2009.04.10 0 0 2877
 

Sziasztok!

Tud valaki esetleg GRUNDFOS MQ 3-45 tipushoz 4 lépcső+beömlőrész+Hidrofort. A szivattyú 1998-ban vásárolt a szivattyú, sajnos a grundfosnál már ehhez a tipushoz nem kapok alkatrészt.

evlali Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2876
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy búvárnyúl kútjának a homokolása hogyan szűnt meg? Nagyon régi hozzászólásában találtam ezt:

"A problémám a következő:
Minden alkalommal, hogy elindul a szivattyú (így visszafolytva), először rendkívül sáros vizet kezd el termelni, majd gyorsan tisztul, végül kb 30-50 perc múlva termel tiszta vizet. Ezután folyamatos működés mellett már tiszta vizet ad.
Minden alkalommal, ha leállítom a szivattyút, akár csak 1 percre is, ugyanennyi időre van szüksége a tiszta víznek."

Nekem hasonló problémám van....
Köszönöm!!
Előzmény: búvárnyúl (650)
manó1973 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2875
Ha ez Norton-kút,akkor a benne lévő golyó odarohadt.A másik sem lehet v.mi jó állapotban,tehát:Szerezned kell egy  golyókiszedőt.Ez egy méteres hüvelyk ujjnyi vastag pvc cső-a végén 4 felé bevágva.Beledugod a csőbe és a golyóra rányomod,utána kiveszed és kicseréled.Nálunk mezőg.boltban lehet kapni vagy felkeresel egy helyi kútfúrót,az lehet hogy tud adni.Én minden télen kiszedem a golyót tavasszal pedig ÚJAT teszek bele.Mit szórakozzak azzal,hogy elereszti a vizet!Állítólag jó az üveggolyó-természetesen megfelelő méretű,de nekem egy kicsit könnyűnek tűnt.Próba-szerencse!Sok sikert!
Előzmény: Emerald (2870)
freex Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2874
Ha a házat kúttal vettétek, akkor semmi dolgod vele, nyugodtan öntözz, tölts tavat, moss kocsit. Asszem úgy szól a szabályozás, hogy évi 500m3-ig nem kell semmi külön engedély hozzá. A csatornadíjjal egészen addig nem kell foglalkozni (hivatalosan), amíg azt vissza nem juttatod a csatornába. Amint elkezded használni a lakásban (mosás, wc stb.) és az a szennyvízcsatornába jut, onnéttól kezdve kellene fizetni. Természetesen senkinek esze ágában nincs sem bejelenteni, sem fizetni ezért. A felhasználást és a hálózati vízfogyasztás csökkenését fokozatosan kell eszközölni, mert ha pl. hirtelen a felére csökken a vízfogyasztás vagy szinte nullára, garantáltan ki fog menni a vízszolgáltató ellenőrzésre és hamar kiderül, hogy minimum csatornadíjat kellene fizetni. Annyit tanácsként mondok, ha a víz nem büdös és tiszta átlátszó, minden további nélkül felhasználható wc-hez és mosásra. Ha be van mérve és ivásra alkalmas, akkor fürdés is mehet, de a fő szabály ha nem akarsz csatornadíjat fizetni az ÓVATOSSÁG!!!
Előzmény: mahrcs75 (2871)
nappapa Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2873
...ekkora baromságot....anyám borogass....méghogy bejelenteni...csatornadíj....neeeem....
Előzmény: mahrcs75 (2871)
Zapod Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2872
Hivatalosan a kút létesítéséhez kell a jegyzőtől engedélyt kérni. Ha a kút már meg van, ezzel nem kell foglalkozni. Ha a házba be akarjátok vezetni elvben tényleg, kell rá vízórát szerelni. Más kérdés , hogy ki az aki vízórát tud szerelni a vödörre :)) .Persze én ilyen őrülttel aki magán személy még nem találkoztam.

Ja és ne feledjétek, hogy egyetlen és utolsó vagyonunk a szinte kimeríthetetlen víz bázisunk. És a vízműveken keresztül gyakorlatilag ezt is kiárusították.

 

Sok sok puszi Zapod.

Ásott kút sz…..artalantó.

Előzmény: mahrcs75 (2871)
mahrcs75 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2871

Sziasztok,

Vettünk egy házat, van benne ásott kút is. Egy ismerősöm azt mondja, hogy ezt be kell jelenteni, meg a vízműveknek is kell csatorna díjat fizetni utána stb. biztos ez ? mit tudtok erről ?köszi

 

Emerald Creative Commons License 2009.04.04 0 0 2870
Sziasztok!

Van egy fúrt kutam, 3éve. Eddig mindig jól indult a tavasz, de most: a húzós része adja a vizet, de a szivattyúé nem: meg se moccan. h a amásikat húzom, akkor sem, pedig régen akkor is pumpált úgy rémlik. Na de ami rosszabb: az 5baros szivattyú meg sem mozgatja. Van valami golyó a csőben úgy 70centin, ha jól tudom. Nem lehet, hogy az beragadt?

köszi,
Emerald
oljeg12 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2869
Nézzétek meg, hogy az áram el jut-e a kútig. Próbáljatok másik elektromos cuccot arrol a csatlakozásról ami a kútnál van. Vagy vigyetek hosszabítóval máshonnét oda áramot és arrol megpróbálni a szivattyút. Amíg ez nincs leellenőrizve, addig ne a szivattyúba keressétek a hibát.
Előzmény: dithke_ (2865)
Zapod Creative Commons License 2009.03.30 0 0 2868
Ha kereke lenne el is indulna.
Előzmény: do-xa (2867)
do-xa Creative Commons License 2009.03.29 0 0 2867
Attól még foroghatna.
Előzmény: Zapod (2866)
Zapod Creative Commons License 2009.03.29 0 0 2866

Hali.

 

A szivatyú háza felvan töltve vízzel? Valamint a szívócsonk?

Ha igen még könyen lehet a lábszelep tele kosszal, esetleg beragadva.

 

Jégcsákány. Zapod.

Ásott kút szenyetlenítő.

Előzmény: dithke_ (2865)
dithke_ Creative Commons License 2009.03.29 0 0 2865
Sziasztok! Van egy 96-ban vásárolt Grundfost négylépcsös szivattyúnk, eddig folyamatosan használtuk, tegnap párom feltette a kútra és nem indul el, a satúpadon forog, de a kútnál meg sem mozdul. Tud valaki hozzáértö embert? köszönöm előre is
Zapod Creative Commons License 2009.03.28 0 0 2864
Hali Bo.zo.

 

A kutad valószínűleg agyagos víz adó rétegben van nem kavicsosban ezért ilyen viszonylag lassú a visszatöltés. Azért 1500 liter víz kivétele egyszerre egy kútból nem olyan rossz. Túl sok dolgot a hozam növelésére nem nagyon lehet tenni. Ha a kút rég volt tisztítva esetlegesen a tisztítással több vízhez lehet jutni, vagy a kutat mélyíteni, szintén több vízhez jutsz. De a hozam nem fog jelentősen nőni csak a kivehető víz mennyisége. Nem vigasztalás képen de van olyan kemény agyagos terület ahol a kút 1 hét alatt telik vissza.

 

 

Üdv Zapod.

Ásott kút trutytalanító.

Előzmény: bo.zo (2863)
bo.zo Creative Commons License 2009.03.27 0 0 2863
Sziasztok!
Az ásott kutunkból kb. 1-1,5köbm víz jön, aztán várnunk kell 4-5 órát, hogy újra megteljen. Van erre valamilyen megoldás? 9m a kút alja, a víz felszíne kb. 7m.
Előre köszi a válaszokat!
nikolas70 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 2862
Üdv Mindenkinek !

150-es Csigafúrót vagy dobfúrót keresek megvételre . Ajánlatokat a nikolas70@citromail.hu e-mail címre várom . Előre is köszönöm !
tom30 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 2861

Sziasztok!

Nem tudjátok hol lehet kútszövetet venni? A hidroszernél nincs.

30/30-as kellene, legalábbis eddig azt rendeltem tőlük.

Köszi!

Tamás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!