Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2016.02.15 0 0 456

Nagyon orulok!!!

Előzmény: stellaz4 (455)
stellaz4 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 455

most csináltam rántottát és tökéletes lett, nem tapadt le semennyire sem, gyakorlatilag elég kitörölni a serpenyőt

 

magas hőfokra hevítettem és onnan kicsit visszavettem, utána sütöttem kifejezetten kevés zsíron

 

 

 

Előzmény: ZsuR (450)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.14 0 0 454

:))

Előzmény: stellaz4 (453)
stellaz4 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 453

Köszi, akkor az ikea szendvics szerkezetű lesz. Pont. :-) 

Előzmény: ZsuR (452)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.14 0 0 452

Ha egyet kellene kivalasztanom - egy jo minosegu rozsdamenteset - annyiert amennyit tudsz ra kolteni.  

 

Aztan ha ujabban veszel - egy ontottvasat.

 

Harmadik vasarlasnak egy zomancos ontottvas... :))

 

 

Előzmény: stellaz4 (451)
stellaz4 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 451

Na jó, nem tudok dönteni, kérem, valaki tapasztalt bökjön rá egyre :-) 

 

4-5 liter körüli fazék, általános használatra, keveset használjuk, de gulyást, pörköltet, káposztát, sonkát is ebben fogunk főzni. Vas íz nem zavar, szinte csak szénacél késeket használunk, sosem okozott gondot. 

 

Versenyzők:

 

Sima rozsdamentes fazék ikeából 5 rugó környékén. 

 

Full 3 rétegű edény ikeából 15 rugó környékén 

 

Öntöttvas lábas bevonat nélkül 6-15 ezer között láttam 

 

 

Előzmény: ZsuR (448)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.13 0 0 450

Nagyszeru!  Nekem a tojasok kozul a rantotta az ami nem annyira sikerul... igaz, nem is szeretem annyira ;))

Előzmény: stellaz4 (449)
stellaz4 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 449

Köszi, kezdem kitapasztalni mit hogy érdemes sütni benne, tegnap végre sikerült egy rendes adag tükör tojás is. 

Előzmény: ZsuR (448)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.12 0 0 448

En szeretem a rozsdamentest alaposan elmosni - sot, sikalni is ha kell.  Leginkabb szodabikarbonaval, mert nem karcol es szepen leoldja a zsiradekot is.

 

A rozsdamentes soha nem lesz olyan, hogy nem sul le benne az etel - sot.  Ez a jo benne, ha valamit piritasz, az edeny aljara leegettben (nem szenes) sok finom iz van... Ezt a piritas utan vizzel (ecettel, borral, stb) fel lehet oldani, belefo az etelbe, gazdagitja az izet.

 

 

Előzmény: stellaz4 (447)
stellaz4 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 447

Eszembe jutott valami. A rozsdamentes acél serpenyőt is érdemes vajon a vas vagy szénacél serpenyőkhöz hasonlóan tisztítani? Mármint, hogy inkább csak kitörölni, mint elmosni? Szerintem a szénacél sem porózus, ha ez számít.

 

Tudom, hogy nem rozsdásodik, meg be lehet rakni a mosogató gépbe is, de a tapadásgátlás miatt érdemes lehet a fentiek kezelni?

stellaz4 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 446

Köszi, kipróbálom így.

Előzmény: ZsuR (445)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.10 0 0 445

Nem hiszem, hogy baj lenne - de a szakacsok azt mondjak, elobb forrositani a serpenyot...

Előzmény: stellaz4 (444)
stellaz4 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 444

Köszi

 

Az acél serpenyőben én eddig beleraktam a zsírt és felmelegítettem. Akkor ez így nem jó? A zsírt csak akkor kell belerakni, ha már meleg? 

Előzmény: ZsuR (443)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.10 0 0 443

Ha a tartossagot akarod - az rozsdamentes.

A zomancos ontottvasban a zomanc a gyenge pont - leverodik, leeg benne valami stb.

A zomanc nelkuli onottvas orok eletu (lehet), de en csak suteshez szeretem - szalonnna, hus, stb.  Ha elegge hasznalt, es kialakult a bevonata, jobb mint a teflonos serpenyok - de el kell jutni odaig.

 

Van mindegyikem - rozsdamentes, ontottvas zomancos es nem zomancos - es vannak szenacel serpenyoim is.  Nem voltak olcsok - de ezek is orok eletuek (ha a Papus nem nyul hozzajuk).

 

Leveseket szoktam az ontottvas zomancosban kesziteni, egytal eteleket, mint paprikas krumplit, sulteket - nem hirtelen sultet, inkabb a szaftosakat.

 

Ami lenyeges kulombseg a hasznalatnal - amig a rozsdamentes serpenyot fel kell forrositani mielott az olajat, zsirt beletesszuk, a zomancos ontottvasat nem szabad.  Tonkre teszi a zomancot.

Ez egy szenacel serpenyo - tojast lehet sutni benne, palacsintat is szoktam.

 

Ez egy ontottvas serpenyo - zomanc nelkul - a melyebben kirantani szoktam husokat, krumplit sutni stb.

 

Ez rozsdamentes - tepsi.  Husokat is lehet sutni benne, alig level... 

 

A zomancos ontottvas - csodalatosan lehet fozni bennuk lassan, jo a hoelosztasuk, szeretem hasznalni oket.

 

 

Előzmény: stellaz4 (442)
stellaz4 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 442

Most vettünk egy IKEA sensuell szendvics szerkezetű acél serpenyőt, az oldalfala is 3 rétegű, közel 2 kiló, az öntöttvas grill serpenyőnkhöz hasonló sütni benne, de még tanuljuk a mutatványt, mert tojást eddig pl. csak bevonatosban csináltunk, de már ebben is volt siker élmény. 

 

Ha van tipp, hogy melyik kaját hogy érdemes csinálni benne, azt megköszönöm. 

 

4 liter körüli fazekat is szeretnénk venni. Eddig rozsdamentesben gondolkodtam, de esetleg tudnátok ajánlani best buy öntöttvas edényt? Ritkán használjuk, de azért szeretném ha tartós és jó lenne. A sok kidobalt edény és serpenyő után csak normálisat vagyok hajlandó venni. 

 

 

 

bohókása Creative Commons License 2016.01.31 0 0 441

Egy kis ízelítő arról hogy is készül a kedvenc edényünk. 

http://sporolok.com/igy-keszulnek-az-ontottvas-edenyek/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 

ZsuR Creative Commons License 2015.10.19 0 0 440

:)) 

Előzmény: flammerv (439)
flammerv Creative Commons License 2015.10.19 0 0 439

A karbantartással nem lesz gond, a ház ura fanatikus, ha az öntöttvas edényekről van szó.

Köszi!

Előzmény: ZsuR (438)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.19 0 0 438

Semmi mellekizt nem erzek egyiknel sem.  Persze, a karbantartas... ha megrozsdasodik a felulet - es nincs letakaritva... el tudom kepzelni.

 

Szaritas utan olajos papirtorolkozovel szoktam attorolni oket.  Hasznalat elott is.  

Előzmény: flammerv (437)
flammerv Creative Commons License 2015.10.19 0 0 437

Köszi a tippeket!
A szénacélban sütött palacsintának nincs mellékíze? Mások szerint érezni valamit.

Előzmény: ZsuR (436)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.19 0 0 436

Biztos vagyok benne, hogy lehet kozelebb is talalni!!! 

 

Az ontottvas mellett nagyon bevalt nekem a szenacel edeny.   Ebbol is van palacsinta sutom is - es serpenyo ami mindenre hasznalhato amihez serpenyo kell.

 

Aztan van egy indiai - orultesen olcso - edenyem is, szeretem... azt hiszem ez kek acel - legalabbis a szine alapjan. A palacsintasuto is kek.

 

 

 

 

Előzmény: flammerv (435)
flammerv Creative Commons License 2015.10.19 0 0 435

Tudom, hogy az a lényeg, de mi már a kinézetre is adunk, nem csak az anyagra. Ennek a formája tetszik a legjobban. :)
Hát igen, az USA nem itt van. Mi mondjuk Japánban vettük az első Lodge-ot, de arra nem megyünk mostanában sajnos.

Előzmény: ZsuR (434)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.19 0 0 434

USA-ban elek - sokfele aruljak.  De az a lenyeg, hogy ontottvas, nem az hogy Lodge.

 

Szoktam palacsintat is sutni benne :)).  Szeretem  a tukortojashoz, grilled cheese szendvicshez, szalonnahoz, es minden olyanhoz, ami nem igenyel mely edenyt es nem enged sok levet.

Előzmény: flammerv (433)
flammerv Creative Commons License 2015.10.19 0 0 433

Azt a Lodge palacsintasütőt hol vetted? Pont ilyet keresek én is. Mire használod? Palacsintára beválik?

Előzmény: ZsuR (432)
ZsuR Creative Commons License 2015.08.17 0 0 432

ZsuR Creative Commons License 2015.08.17 0 0 431

...serpenyot vagy labost...

 

A serpenyoben sutsz, zsirosat - soha nem fog tonkremenni ha nincs bevonata.

Ha nem bevonatos labost veszel es abban savasat fozol - nem a legjobb valasztas, arra a zomancos jobb....

 

Nekem a serpenyo fontos, sutok benne mindenfelet - mintha teflon bevonatos lenne.

 

Van egy fazekam is, leves felenek.

 

Ha valamit sok olajban sutok - hogy usszon benne pl a fank - arra van egy kisebb fazekam.

 

Kenyer sutes.. ismered a dagasztas nelkuli kenyer receptet?  Azt pl a zomanc nelkuliben jobb.  Egy zomancost tonkretettem vele...

 

Szoval - az utobbi evekben sok ontottvas edenyt vasaroltam - es nagyon szeretem oket! Tepsi, palacsinta suto, serpenyo, labos... kisebb, nagyobb... grill suto...

Előzmény: Camrom (430)
Camrom Creative Commons License 2015.08.16 0 0 430

Helló Mindenki!

 

Szeretnék venni egy öntöttvas edényt, milyet vegyek zománcost vagy naturt?

 

Ha jól gondolom a zománcost könnyebb tisztítani a natúr viszont örök élet, más pro és kontra?

 

Aradi75 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 429

Szia!Tudnál segíteni.

Hogy hol lehet kapni a középső edényt!

köszi!

üdv Lackó

Előzmény: PathosVerdesIII (346)
ZsuR Creative Commons License 2014.03.24 0 0 428

A zomancozas konnyebbe teszi a hasznalatot... nem kell kiegetni, lehet banni vele batrabban - de jol gazdalkodik a hovel mert ontottvas.

Előzmény: wckor (427)
wckor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 427

udv mindenkinek!

 

erdeklodnek az ikea-s senior ontottvas serpenyorol.  miert zomancozott belul? elso hasznalatkor kiegettem, jol tettem? vagy nem kellett volna? a zomancnak lesz baja, ha tulhevitettem? mondjuk akkor sem ertem miert zomancozott, ha ontott vas.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!