Keresés

Részletes keresés

Anny68 Creative Commons License 2006.04.17 0 0 23

Helló  marzio!

 

Mi még nem tudtunk az idén sütögetni mivel házfelújítás van,de már alig várom hogy sütögethessünk és jókat falatozzunk a teraszon. Mi inkább grillezni szoktunk de azt sokat ha kijön a jóidő és persze nem esik .Bár van napernyő és hát az eső nem akadály.Nem de?  :)) 

Előzmény: marzio (22)
marzio Creative Commons License 2006.04.15 0 0 22

Sziasztok Fórumozók!

 

Itt a jó idő, kicsit fel kéne rázni ezt a topicot!

 

Mi múlt vasárnap isteni jót sütögettünk tárcsán!

Mooni Creative Commons License 2005.11.23 0 0 21

Sziasztok!

Íme a mi kis egyszerűnk.

Bocs, de csak most volt érkezésem ezzel foglalkozni. Lehet, hogy nem sok minden látszik, de eléggé le kellett kicsinyítenem és a kép is sötétben készült. Kár, hogy már kissé hideg van a kint ücsörgéshez.

 

stefiadri Creative Commons License 2005.11.02 0 0 20

 

Kedves Kóstológia, hát ez a mi sütőnk. Megkésve raktam fel bár, de remélem azért kiindulásnak ad némi támpontot. Itt a képeken éppen gázzal tüzelünk alá, de lehet fával vagy grillhez faszénnel is. A tárcsát pedig bográcsra is lehet cserélni :-)

Üdv.

Előzmény: kulináris kóstológia (15)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.10.22 0 0 19

Csacskamacka (18), köszönöm tippedet!

 

Annyira tekinte(né)m "úri divatkellék"-nek, mint az eddig e témában gyakorlati tapasztalataikat ízcsábító sütögetéseikről megosztó hasonszőrű Topictársak:-)))

Csak vissza kell olvasni, meggyőzőek véleményeitek!

 

Ami késik, nem múlik!...

Előzmény: Csacskamacka (18)
Csacskamacka Creative Commons License 2005.10.19 0 0 18

Mi egy boronát használunk erre a célra.

Tökéletes...

Gondolom mezőgazdasági boltban lehet ilyesmit kapni. Talán nem is olyan drága, ha

nem "úri divatkellék"-ként veszi az ember:-))

kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.10.14 0 0 17

Szia Kedves Mooni!

 

Köszönöm!:-)))

OFFolni nem szerettem volna, ezért mailt ejtettem kapuccsinodba.

Üdv.: kulináris

 

Előzmény: Mooni (16)
Mooni Creative Commons License 2005.10.14 0 0 16

Szia!

Mi tegnapelőtt fejeztük be a préselést. Szépen forr a must, igaz meg kellett cukrozni, annyira alacsony volt a mustfok. Kár, hogy nem tavaly vettünk több szőlőt, akkor nagyon szuper volt.

Majd én is lefényképezem az "eszközt" és beszúrom alkalomadtán. További jó munkát!

Üdv: Mooni

Előzmény: kulináris kóstológia (15)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.10.13 0 0 15

:-)))))

 

Mooni, Stefiadri köszönöm, arik vagytok!

Még mondja valaki, hogy a 13-as nem szerencsés szám ...

 

Sokáig leül(t) a topic, s ma mindketten segítő szándékkal jelentkeztetek. Még jönni fogok e tárgyban (is), de 2 szőlőpréselés között néztem be Hozzátok. Most folyt. köv. a préselés, mert munka és szép őszi verőfény van.

 

Köszönöm!:-)))

Üdv. Nektek és Mindenkinek:

kulináris

 

Stefiadri: mélem publikus, ha úgy gondolod fogadóképes postafiókom. Köszi!

stefiadri Creative Commons License 2005.10.13 0 0 14

Szia kedves Kulináris!

 

Van sok képem a sütőmről, az lenne a jó, ha meg tudnám mutatni. Sajna nekem még nem sikerült képet berakni. Ha el tudnám küldeni e-mailbe esetleg valaki feltenné????? Vagy Neked simán elküldöm és akkor Te legalább meg tudnád nézni. Nem dicsekvésnek szánom, de aki eddig látta mindenkinek nagyon tetszett.

Előzmény: kulináris kóstológia (12)
Mooni Creative Commons License 2005.10.13 0 0 13

Örülök, hogy itt is cseveghetünk!

Mi a múlt héten lettünk büszke tulajdonosai két tárcsának, lyukasan, kétfélén. Kellett hozzá egy vidéki ismerős tsz traktoros. Az egyik sima kör alakú, a másiknak hullámos a széle és kétszer olyan nehéz. Ez utóbbit hegesztették be elsőként. Lábnak/tartónak egyszerű betonvasból egy kör hegesztve és a karikához 3 láb. Így mindkét tárcsához lehet használni és elég egyszerű alatta tüzelni is. Fával próbáltuk elsőként. Tokaszalonnát sütöttünk rajta, majd a zsírjában ún. "betyárkáposztát": kolbászkarika, hagyma, savanyúkáposzta, fokhagyma jól megpirítva. Finom lett... Tényleg szuper ezen sütni.

Előzmény: kulináris kóstológia (12)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.10.08 0 0 12

Kedves Stefiadri!

 

1 évvel ezelőttidhez viszonyítva érdeklődöm: idén, először Tiszaföldváron volt szerencsém látni eme alkalmatosságot, mely középen zártszelvény méretű lyukú volt, és négy lábon álló.

 

A másodikat Kecskeméten láttam, mely egybemélyetű volt, és középen alátámasztava (csak, hogy értsed: talp, középen tartószár, mely alátámasztva közepi lyuk nélkül tartja a serpenyőt, és igaziból bogrács módjára nem fűthető sem gázról, sem fatüzelésről egyenletesen, mert csupán fél oldalról fűthető egyidejűleg.)

Talp - sütőlap közötti táv magassága cirka 60 cm. ...

 

A bográcsos viszonylathoz hasonlító első variációt kedvelném inkább: gyakorlati tapasztalatokról bárki véleményét szívesen olvasnám, mielőtt a közeli Késmárk utcai beszerzési lehetőségű objektumot, vagy a halásztelkit felkeresném...

Mindenkinek előzetes köszönöm!

 

Üdv.:

kulináris

Előzmény: stefiadri (3)
györgy71 Creative Commons License 2005.09.22 0 0 11
andra's Creative Commons License 2005.05.31 0 0 10
Sikerült a beszerzés, köszönöm! A XV. Késmárk u. 9-ben, az Axial Kft-től vettem, 6,2eFt.
Egyébként azóta megtudtam, hogy Gödöllőn gyártanak és árulnak is ilyet, sőt ott csinálnak olyat is, aminek nem vágják ki a közepét (direkt sütésre).
Előzmény: bohókása (9)
bohókása Creative Commons License 2005.05.30 0 0 9
Bocsi! a cégnevet kevertem,a jó talán Agrotek Az Agroforg ugy emlékszem a Balkán utcában van .Ők nem árulnak ilyet.Most néztem meg a térképen kicsit rég olvastam az utcanév táblát.Szóval változott az utcanév ,jelenleg Késmárk utcának hivják.A lánykori neve volt a Cservenka.
Előzmény: andra's (7)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.30 0 0 8

mi hétvégén ugy használtuk mint egy nagy wokot középre egy kis olaj abban megmártani a husit és a szélére kihuzni ahol nincs olyaj hogy süljön rendesen.

 

 

andra's Creative Commons License 2005.05.30 0 0 7
Köszönöm!
Viszont Cservenka utcát csak a XXI. kerületben találtam (http://map2.index.hu/) . Merre kellene lennie?

Agroforg-ot találtam (X. ker., nagykereskedés, elsősorban fűnyírók), holnap lehet, hogy felhívom.
Előzmény: bohókása (6)
bohókása Creative Commons License 2005.05.30 0 0 6
Én a xv.kerületben vettem tavaly a Cservenka utcában.A cég neve talán Agroforg és ott van a régi Agroker mellet .Egy darabot is adtak el.
Előzmény: andra's (5)
andra's Creative Commons License 2005.05.29 0 0 5
Én is keresek ilyen tárcsát, tud valaki konkrét helyet (Budapest v. környéke), ahol be tudom szerezni? Előre is köszönöm!
Dittka Creative Commons License 2004.08.25 0 0 4

Kedves shankie!

www.koczoker.hu

Itt megnézheted a boronatárcsát. Én telefonáltam is.Egy kedves hölggyel beszéltem,aki felhomályosított,hogy 1 db-ot nem szoktak értékesíteni,csak viszonteladóknak sokat,de ha felhívom mielőtt odamegyek, kivételt tesz. Közben kaptam Erdélyből,így nem került rá sor. Próbáld meg azért.

Üdv: Dittka

Előzmény: shankie (1)
stefiadri Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3

Bizony ez boronatárcsa! Nekem van, a férjem mezőgazdaságban dolgozik.....:-)

Szóval két tárcsából tök jó sötőt csinált. Az alsó tárcsa a tűztér, használjuk fával is és gázrózsával is. A közepébe tényleg isteni krumplit lehet sütni, persze a husikról nem is beszélve!!!! Amúgy szoktam még gyenge spárgatököt, cukkinit, padlizsánt is sütni, sőt sárgarépát vékonyra vágva!!! Ja, legutóbb zöldpaprikát is!

Szívesen fogadok sütési tippeket hozzá!

Előzmény: isziri (0)
gomaster2 Creative Commons License 2004.06.29 0 0 2

Szia,

 

Egy ismerősöm Bp.-en vett ilyet.

Mátyásföldön v. Sashalmon v. egy bolt ott vette kb 5-10 eFtért.

 

Majd megkérdem tőle hol volt a bolt pontosan...

 

Bye

 

Csaba

 

Ps. akit érdekel a cím emilezzen ide lucullus@aramszu.net

Előzmény: shankie (1)
shankie Creative Commons License 2004.06.09 0 0 1
Köszi a választ, most már csak azt nem sejtem, hogy Budapesten hol van ilyen bolt (lehet hogy sehol?). Sajna vidékre nem tudok lemenni érte. Azért köszi még1x
Előzmény: isziri (0)
isziri Creative Commons License 2004.06.08 0 0 0
Helló!
Boronatárcsának hívják, amit keresel. Valamilyen mezőgazdasági gép-alkatrész boltban lehet kapni. Egy baj van vele, hogy a közepén lyuk van, (itt van felfogatva a boronára) azt egy hozzáértőnek be kell hegeszteni. Ha sikerül ilyet szerezned, nem fogod megbánni, nagyon fini husikat lehet benne sütni. Mi leginkább tarját szoktunk, a közepében pedig, ahová lefolyik a hússzaft+zsír, ott héjában főtt, négybe vágott krumplit szoktunk átsütni.
Sok sikert hozzá!
Előzmény: shankie (-)
shankie Creative Commons License 2004.06.08 0 0 topiknyitó
Egy ilyen http://kep.tar.hu/bera/index.phtml?aid=27538967&pid=2889202&beginnum=48 eszközre lenne szükségem a kerti sütéshez /kb. 50-70 cm/.
Ha tudja valaki, hogy hol juthatnék hozzá, kérem írja meg.
Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!