Keresés

Részletes keresés

mirla Creative Commons License 2017.11.17 0 0 19240

https://www.pararius.nl/appartement-te-huur/venray/PR0001408758/de-gouden-leeuw

 

A fenti weboldalon is sok bérlakás található, venray közelében lévők is vannak fent.

Ha beiratkozol az oldalra, vagy felkeresel egy ingatlanközvetítőt Venrayben (makelaar), akkor biztosan nagyobb eséllyel találsz lakást. A lakásbérlésnek szigorú feltételei vannak, a szabad szektorban 3,5-4-szeres jövedelmet kérnek, mint a bérleti díj + ált. 1 éves szerződést kérnek  + munkahelyi igazolást a keresetről.

Ha a szociális kategóriában is jogosult lennél lakásra, akkor ott   beiratkozás után (woningcorporatie) várólistára kerülsz.

 

A www.marktplaats.nl-en nézted már az egyéni hirdetőket? VElük nem árt némi elővigyázatosság...

 

A munkahelyed nem tud segíteni a lakáskeresésben? 

 

Sok sikert!

Előzmény: Nata87 (19238)
segítökéz Creative Commons License 2017.11.17 0 0 19239

Kedves Nata!

 

Megpróbálhatnál itt keresgélni:

 

https://www.funda.nl/huur/venray/

Előzmény: Nata87 (19238)
Nata87 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 19238

Kedves Magyarok.Hollandiában dolgozom,és lakást vagy házat keresek már egy éve,a csaladommal,(két gyermek).De egyszerűen falakba ütközöm ès már tanácstalan vagyok merre és hol keresem.Venrayban élünk és a gyerekek itt járnak iskolába és óvodába.Regisztrálva vagyok a Thuis Limburgra is több mint egy éve,minden nap nézem a házakat és rá klikelek,de semmi.Ha valaki tudna ajánlani valamit,bármi érdekel,web oldal,telefon szám,makelaar.

Ha valaki tudd vármit kérem írjon.

Köszönöm,hogy elolvastad.Szép Napot mindenkinek!

Tommmer Creative Commons License 2017.11.12 0 0 19237

még1x köszi

segítökéz Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19236

Ami lemaradt: a feladó: baloldalon fent! :-)

Előzmény: segítökéz (19235)
segítökéz Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19235

A cimzés így megy. Egy példát írok, ez nem igazi cím, kizárólag segítség!

 

Hans Klein /név/

 

Aalberselaan 85 /utcanév számmal/

5983 KP Purmerend / irányítószám + a város neve/

 

 

Előzmény: Tommmer (19234)
Tommmer Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19234

super Bedankt!!

a levél címzése ugyanaz mint itthon ugye? cím ír szám utca ház szám név? jobb oldalon a címzett bal felső sarok a feladó.

 

segítökéz Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19233

Bocsánat elírtam: 0,78 euró / 0-tól 20 gr-ig./

Elnézést.

Előzmény: segítökéz (19232)
segítökéz Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19232

Itt találod meg a bélyegek árát:

https://www.postnl.nl/tarieven/

 

Tehát: O,78 cent országon belül 0-tól 20 gr-ig.

Előzmény: segítökéz (19231)
segítökéz Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19231

Bizonyára kell rá bélyeg akkor, ha nincs a cimzettnek antwoordnummer-e. Ahol a bélyeget megveszed megmondod, hogy Hollandián belülre kérsz. Az árát kérdezd meg, mert évek óta nincs a bélyegen. Kb. 70-80 centbe kerülhet.

Előzmény: Tommmer (19230)
Tommmer Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19230

egy levelet kellene feladnom belföldre(hollandián belül). a kérdésem az hogy kell rá bélyeget vennem és ha igen hol tudok és mennyiért?

lejárt ov chipkartomat kellene visszajuttatnom den haag-ból az ns irodájába de azt elfelejtettem megkérdezni hogy bélyeg kell-e a boritékra és ha igen mennyiért, post.nl weboldalán nem látok zegelt..

mirla Creative Commons License 2017.11.09 0 0 19229

Szia Barni! Pedig vannak magyarok Belgiumban, nem is kevesen! Ha beírod a keresőbe, van egy csomó találat!

 

https://www.google.nl/search?q=magyarok+belgiumban+f%C3%B3rum&oq=magyarok+belgium&aqs=chrome.2.69i57j0l5.7636j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Előzmény: Barnabas-sabanraB (19228)
Barnabas-sabanraB Creative Commons License 2017.11.08 0 0 19228

sziasztok,

Belgiumos csoportot nem találtam (talán majd létrehozom), viszont Antwerpen nincs túl messze Hollandiától, ezért ide írok, bocsi :)
Vannak magyarok arrafelé?


jewel1979 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 19227

A kringloop winkelt is érdemes felkeresni, az minden városban van, és mindenféle használt dolgokat árulnak. 

Előzmény: csokosasszony2 (19225)
mirla Creative Commons License 2017.10.26 0 0 19226

Boltok: BCC, Media Markt, Blokker, Kijkshop, Marskramer

Online boltok: correct.nl, bol.com, fonQ.nl

Használtan: www.marktplaats.nl

Összehasonlításhoz: www.vergelijken.nl

keresőszavak: magnetron goedkoop

Előzmény: csokosasszony2 (19225)
csokosasszony2 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 19225

Azt szeretném megtudni, hogy hol, milyen üzletben lehet egyszerű mikrohullámú sütőt kapni, olcsón vagy akár használtan is. Előre is köszönöm a segítséget. 

Dórii14 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 19224

Sziasztok!

 

Nagy reménnyel írok ide, hogy találok Uitgeest közelében tartózkodó magyarokat. Nagyon örülnék ha visszajeleznétek,ha ismertek valakit, vagy esetleg ti magatok vagytok azok. Köszönöm. :)

kattuska456789 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 19223

Szia. Volt végül Hollandiában abortuszon? Hogy zajlott? Hány hetes voltál? 

Előzmény: B.Silvia (18881)
jogomvan.hu (X) 2017.09.30 0 0 19222

Hazai jogi segítség külföldön élő, dolgozó magyarok részére is. www.jogomvan.hu

RodeTulp Creative Commons License 2017.09.28 0 0 19221

Csak most akadtam erre a fantasztikus paródiára-szatírára, nevessetek!:)

 

http://hvg.hu/vilag/20170124_A_hollandok_ugy_csinaltak_orulten_vicces_imazsfilmet_hogy_Trump_is_megertse__video

jewel1979 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 19220

Hollandiába minden gond nélkül el tudod hozni az állatokat, jogilag semmi akadálya. Én 2 kutyával jöttem. Szállást találni viszont állat nélkül is nehéz, ez attól is függ, mit fogtok dolgozni, van-e előre szerződésetek. Tömeges munkás szállóra nyilván nem vihetsz állatot, egy legális, saját lakás bérléséhez viszont kell munkaszerződés, kaució, stb. Szóval nem lehetetlen, de nagyon attól függ, hogy indultok neki. 1 szobás kiadó lakás nem sok van errefelé. 

Előzmény: zsoltikaaaa (19219)
zsoltikaaaa Creative Commons License 2017.09.26 0 0 19219

Sziasztok! A párommal azon gondolkodunk, hogy Hollandiában próbálkozunk a közeljövőben és igazából a kérdésem, hogy kutya-cica tartás mennyire elfogadott illetve lehetséges, hogy magunkkal vigyük őket? Semmiképp sem válnánk meg tőlük szóval valójában elég fontos lenne. Illetve hol tudnék erre alkalmas házat lakást találni? Egyszobás bőven elég lenne. Köszi előre is!

Intro IR Flex Creative Commons License 2017.09.18 0 0 19218

Szeretne ön új földmunkagépeket összeszerelni?

....

 

Feladatai közé....

- Lánctalpas,gumi kerekes kotrógépek és dömperek robbantott ábra illetve szerelési dokumentáció    alapján történő összeszerelés

- gépek teljeskörű irányítása,kezelése(előzetes oktatást követően) 

- híd,futódaru biztonságos kezelése 

- dokumentációk kitöltése 

- biztonságos munkavégzés

- gépek és a munkaterület tisztántartása 

 

... feltételei

- szakirányú végzettség 

- hidraulikai,mechanikai és elktronikai ismeretek

- önálló,precíz,minőségi és felelősségteljes munkavégzés 

-  jó problémamegoldó készség 

- rugalmasság 

- angol nyelv kommunikációs ismerete 

 

Előny

- MIG/MAG hegesztésben szerzett tapasztalat

- sarokcsiszoló használata(SKF automata kenési rendszer kiépítéséhez szükséges)

- targoncavezetői jogosítvány vagy tapasztalat 

- B kategóriás jogosítvány és saját autó 

 

 

nosztalgika02 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 19217

http://index.hu/belfold/2016/10/17/orban_simicsko_katonasuli_hadsereg_teruletvedelmi_egysegek/

 

El kell olvasni. Akármit is állít Orbán, elöbb-utóbb (inkább elöbb mint utóbb) sorozás lesz, mert önkéntes alapon nem fogja tudni elérni azt a létszámot, ami kellene.

De akinek kedve van, az várja ki, én nem fogom, föként a gyerekeim nevében.

Előzmény: segítökéz (19211)
jewel1979 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 19216

Hát azért azt, hogy ne politizálnának, nem mondanám. Egy kedves kolléganőm az SP-nek dolgozik, önkéntesként, és egész évben ki van téve a házuk ablakába egy SP poszter. A főnököm a partij voor de dieren helyi képviselője, nehezen megkerülhető téma, ha az ember egy állatmenhelyen dolgozik. A Wilders téma meg heti szinten előkerül pro és kontra ebédszünetben a beszélgetés közben. Lehet, hogy az életünket itt éljük, de amíg van magyar állampolgárságunk (nekem van), addig szerintem ránk tartozik, főleg, ha a szülőhazánk épp azzal az országgal van diplomáciai konflikusban, ahol élünk. Persze elfogadom, hogy ezt máshogy látod, de szerintem felesleges általánosítani, hogy ez tabutéma Hollandiában, ezért egy index fórumban sem kerülhessen szóba. 

Előzmény: segítökéz (19215)
segítökéz Creative Commons License 2017.08.31 0 0 19215

Nem zavar, ha valaki politizál, ám ha az illetö ezt akarja kezdeményezni, nem látom szükségét burkoltan más témába öltöztetni.

Gyanítom arról lehetett szó, amikor a "Tanár úr" megsajnálta a holland barátját összekötve valamiféle politikai színezettel, rázendített nosztalgika a katonaságra. Valószínüleg célzás akart lenni valamelyik politikai pártra, hogy szaladjanak össze a hollandiai magyarok és lehessen dícsérni, vagy szidalmazni.

Számomra nem igazán fontos belefolyni a magyar politikába, mivel az életem zömét itt éltem le, nem élek a sürejében és se a negatív, se a pozitív hatásokat nem érzem. Rengeteg politikai fórum van, ahol ki lehet tárgyalni, vagy privátban megbeszélni a tapasztalatokat.  

Nyugodtan kezdd el, biztos találsz partnert, akivel szót értesz, vagy elvitatkozol.

Gondolom tudod, hogy a hollandok nem politizálnak úgy, ahogy a magyarok, nem téma napi szinten és barátságok sem szakadnak meg emiatt, mert nem beszéd tárgya, ki milyen szimpatizáns. Elballagnak a szavazóhelyiségbe és letudták kötelességüket.

Ennyit akartam hozzáfüzni!

Legyen szép napod és sikeres politizálást kívánok!

Előzmény: jewel1979 (19214)
jewel1979 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 19214

Téged miért zavar a politizálás? (Kultúrált keretek között)... Én úgy gondolom, Hollandiában élő magarként elég speciális helyzetben élünk ahhoz, hogy bizonyos társadalmi ügyeket más szemszögből lássunk, mint a "csak" hollandok, vagy "csak" magyarok. Engem pl érdekel, hogy ezt ki hogy élk meg, pl inkább a magyar, vagy épp a holland politikára érzékeny. Mivel hasonló cipőben járunk, érdekes lehet egymás véleményét megismerni.

Előzmény: segítökéz (19211)
schlumberger Creative Commons License 2017.08.31 0 0 19213

József Attila

Érted haragszom én, nem ellened,
nosza szoritsd meg a kezem, mellyel magosra tartalak álmaimban,
erősitsen az én haragom, dehogy is bántson, kedves.

1926. jún.

 

:-)

Előzmény: segítökéz (19212)
segítökéz Creative Commons License 2017.08.31 0 0 19212

Érdemes lenne a "Tanár úrnak" egy magyarországi témakört indítani, és ott elemezgeti a helyesírást, szóösszetételek és kifejezések helyességét. Csupán egy tipp, ha nem óhajt hollandiaiként szerepelni. Bár nem kutakodtam, de gondolom más országban élök beírásait is elolvassa és "rendet csap" azok között, akik kényes és finnyás izlésének nem felelnek meg.

További jó olvasgatást!

Előzmény: schlumberger (19209)
segítökéz Creative Commons License 2017.08.31 0 0 19211

Kedves Mirla!

 

Minden soroddal egyetértek. Azzal viszont nem, hogy a téma indítóját olyan félelem gyötri, mely megoldható.

Feladja a magyar állampolgárságát és felveszi a gyerekeivel együtt a hollandot. Ennyi az egész.

Az általam felsoroltakat viszont nem lehet elkerülni. Ha mindenáron rettegésben akarnám az életemet leélni (de nem teszem!), akkor azok az esetek inkább aggodalomra adnának okot, mint nosztalgika félelme, amit megosztott (jelzem nem véletlenül) velünk. Ö tulajdonképpen  kissé megkerülve ugyan, de politizálni szeretett volna, csak senki nem harapott rá, ezért rukkolt elö ezzel a katonasági témával. A sorok között olvasni is tudni kell! :) Csodálom,hogy szépen elhagyta a topikot és nem akar további magyarázatot adni arról, hogyan döntött abban a "félelmetes" téma megoldásában.

Ezennel azt hiszem, ezt a témát alaposan kitárgyaltuk.

 

Legyen szép napod ebben a borús idöben (is)! :)

Előzmény: mirla (19210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!