Keresés

Részletes keresés

Schill Creative Commons License 2018.03.19 0 3 141248

Ha ilyeneket kérdezel,fogalmad sincs mit jelent a betli út. Segítek,a Nemzeti Bajnokság értékelésében a 3 legjobb utad számít,ha 10-et röptetsz egy kategóriában akkor is. A többi mind betli.

Azt el tudom fogadni,ha valaki nem támogatja,én se tenném,ha olyan helyen versenyeznék,ahova szinte minden hétvégén tömegesen érkeznek élgalambok. Ahogyan a 3 befutót,a 33%-os listát és a faluvégi versenyek kivételét az általános bajnokságból sem. Kivéve akkor,ha olyan pozícióban lennék,hogy nem csak a saját érdekeimet kell szem előtt tartanom.

Abban igazad van,hogy akinek betli nélkül nincs helyezése,annak betlivel se lenne,így rajta valóban nem segít.

Előzmény: subigalamb (141242)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.19 -3 1 141247

miről hablatyolsz? nem értem.

Előzmény: Sandokán60 (141244)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.19 -1 0 141246

Valahogyan igy mondta a tavalyi küldött gyülésen:Van az országban 4200 galambász és van 5200 körüli hivatalos versenykiirás!

 

Előzmény: Sandokán60 (141245)
Sandokán60 Creative Commons License 2018.03.19 -1 0 141245

Már ezen sem csodálkoznék . 

Előzmény: subigalamb (141243)
Sandokán60 Creative Commons License 2018.03.19 -2 7 141244

Már először is értettem mire megy ki a játék . Szóval aki csak felvezetésként küld azt ne sorolják be a csapatbajnokságba . Akkor küldjön 0-ás kódon és már nem is számolják be . Vagy a programnak kellene tudni ki küld felvezetésként és ki nem . Vagy utólag bemondásra kellene bajnokságot számolni , mert akinek valami miatt nem jön össze a jó helyezés és   akkora az egója   ,hogy nem akarja a nevét a sokadik helyen látni akkor azt mondhassa bocsánat én csak felvezetésként küldtem . Ha sok ilyen ember lenne akkor könnyen előfordulhatna , hogy a bajnok csak 30 ember közül lenne bajnok , mert a többi csak felvezetésként küldött . 

Előzmény: Törölt nick (141240)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.19 0 0 141243

Bocsi!(ha hazudok a Bárdos után teszem)tudtommal MO-n több a hivatalos verseny mint ahány galambász van!

 

Előzmény: Sandokán60 (141238)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.19 -2 0 141242

Na most akkor bizonyitsd be nekem ,hogy mennyit változtat a betli ,mint irtam a 20-nak az eredményén?Mert ,hogy az 1-2-3-4max az 5-ig befolyásolhatja az eredményt azt aláirom!De utána,számit?

De ne olyanokkal gyere ,hogy beteg volt,nem volt áram,meg ehhez hasonló fals ötletekkel!Hanem hogy ténylegesen mennyit előnyt jelent neki a betli.De mindjárt azt is bebizonyithatod ,hogy mondjuk a 20-tól  150-ig(mert annyian versenyeznek) mennyit javit az eredményen a betli?

Előzmény: Schill (141232)
Sandokán60 Creative Commons License 2018.03.19 -4 5 141241

Jelen állás szerint nem versenyzem , így nem érhet az a vád , hogy hazabeszélek . Míg versenyeztem sem voltam a betli híve , nálunk egyébként nem is volt . Szóval írásod szerint azért legyen betli mert Te nem vagy hajlandó megoldani az esetleges áramszünetből adódó problémát . Nálunk is előfordult , hogy valaki nem dugta be az elektromos rögzítőjét és elment valahova , közben meg jöttek a galambok . Nos az ilyen ne akarjon bajnok lenni elégedjen meg azzal a helyezéssel amelyet a hozzáállása lehetővé tesz . Legyen olyan a bajnok aki kellően felkészült és nem csak akarja a sikert hanem tesz is érte . Már az előző hozzászólásomban írtam , hogy ne a kiírásokat akarjuk mindig megváltoztatni  ( mert annak akkor sosem lesz vége )  úgy ahogy esetleg nekünk kedvező , hogy ne legyen következménye annak , hogy nem oldjuk meg az áramszünet adta problémát meg annak se ha nem kapcsoljuk be az elektromos rögzítőnket , és még sorolhatnám  . 

Előzmény: Schill (141239)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.19 -4 1 141240

nem vagy te ennyire értetlen, én nem ezt írtam. még egyszer. mondjuk, hogy te hosszútávon szeretnél versenyezni. küldesz felvezetésként négy versenyre, majd kéthetente a hosszú utakra. mind a nyolc utad külön, külön értékelve van, van mint egyébként is, csapatbajnokságban viszont csak a hosszútávon jegyeznek. mi ebben a hobbi galambász?

Előzmény: Sandokán60 (141238)
Schill Creative Commons License 2018.03.19 0 2 141239

Vagy egy áramszüneten...

Leégett a trafó,se aggregátor,se csepptöltő,100x megbántam,hogy az expresst lecseréltem G2-re.....,eon csinálta,én meg kettesével szívtam a cigit,villanyszerelő meg nézett bután,hogy mi köze a galamboknak az áramhoz.... Villany visszajött,bemegyek iszok egy kávét,beteszem a vizet a mikróba,kinézek ablakon,az egyik galamb a bejárón,a másiknak a farka vége lóg ki a beugróból...... Röpcsoport 1.,2., önmagában szarul esett volna,ha nincs de főleg az,hogy 10 helyet jelentett volna a bajnokságban,ha nem jön időben vissza az áram.

Előzmény: Törölt nick (141227)
Sandokán60 Creative Commons License 2018.03.19 0 8 141238

Miért mit szeretnél mindenkinek aki nem küld teljes programot külön kiszámolják annyi útból a csapatbajnokságot ahány útra küld ?  Ha Te eldöntötted , hogy csak hobbi galambász leszel és annyi útra küldesz ahányra úri kedved jónak látja akkor ne érdekeljen az , hogy hányadik leszel . Ha pedig érdekel akkor próbálj meg a kiírt bajnoksági formák szerint versenyezni . Szerintem Te sem gondolod komolyan , hogy ahány ember annyi fajta bajnokság .  

Előzmény: Törölt nick (141235)
Schill Creative Commons License 2018.03.19 -1 1 141237

1. Ebben egyetértünk,ugyan ezt mondtam az ötletgazdának. Az érvek felhozatalára lett volna jó alkalom a röpcsoporti gyűlés,ami végül azzal lett okafogyott,hogy 3 évre szavaztuk meg a versenyprogramot. Ehhez képest nem emlékszem,hogy az utóbbi 2 évben Melniket vagy Liberecet röptettünk volna,most meg fogunk. Ami nem baj,csak hát az elv sántít.

2. A tagszövetségnek mindegy,mivel őket nem érinti. Röpcsoporton belül Dunaföldvár és Sárbogárd egyértelműen támogatta az osztrák irányt. Adony nem,Mezőfalva sem(őket értem a legkevésbé) Nagyvenyim valószínűleg nem,Tasst nem tudom,egyszer igen,egyszer nem.

3. Szerintem semennyire. A sofőrnek kellett volna egy olyan munkaszerződés,amit az osztrák hatóságok elfogadnak.

4. Ez igaz. Ezt is mondtam az ötletgazdának. Bár nem hinném,hogy a szóba jöhető 3-400 km közti feleresztési helyek közül egyik se lenne alkalmas.... 

5. Ez a legproblémásabb kérdés. A galambász az olyan,hogy ha van egy rosszul sikerült útja,vagy egy szezonja,onnan és abból az irányból nem akar többé versenyezni. A 90-es években volt egy katasztrófa Passau,arra mindenki emlékszik,de arra,hogy előtte és utána milyen jó versenyek voltak ugyan onnan,már sokkal kevesebben...

6. Teljesen lényegtelen. 

7. Ha a jelenleg tudunk Jihlavából(Benesovból) Chomutovba menni,akkor Welsből vagy Passauból is tudnánk,semmivel nem nagyobb irányváltás. A Liberec-Cheb meg körülbelül 2x akkora,mint egy Passau-Cheb volna. Melnikből menni Chebbe szintén nagyobb váltás,mint Welsből vagy Passauból. Mégsem reklamált senki a közgyűlésen irányváltás miatt. 

Azért egy beszélgetést megért volna.

 

Előzmény: Wittenbuik (141220)
guilden stern Creative Commons License 2018.03.19 0 0 141236

Tilos a relativizálás a sportban, ez megöli a versenyzést, megalázza a bajnokokat, pusztítja az értékeket.

Ha egyszer megállapodtak egy kiírásban, el kell fogadni, és nem szabad elkezdeni, hogy bezzeg több pontja van, több helyezése van, közelebb/messzebb lakik, nekem sokkal jobb hímem volt két éve, mint....

Az a szabály, hogy hic Rhodus, hic salta, itt van Rhodus, itt kell ugrani. Elindult a versenyen, onnantól kezdve ő nem tehet lealacsonyító észrevételt.

Előzmény: Schill (141233)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.19 -4 0 141235

oda küld ahova akar. ez így van. viszont ha valaki úgy dönt, hogy idén csak 8 útra küld akkor csak az utankénti csapateredményét számolják. besorolni pedig abba a bajnoksági formába kell, ahova kéri. sajnos ma nem így van. ez a bamba szlovák program képtelen ilyen feladatokat megoldani, pedig fontos lenne.:-)

Előzmény: Sandokán60 (141216)
Schill Creative Commons License 2018.03.19 0 3 141234

Neki marad ugyan annyi pontja,az előtte lévőknek meg a 2-2 leggyengébb út pontjának levonása után kevesebb lesz.

Tehát nagy valószínűséggel előbbre kerül. Ahogy az 5.-ből is lehet 3.,vagy akár 1. is.

Előzmény: subigalamb (141231)
Schill Creative Commons License 2018.03.19 0 2 141233

Ezzel csak annyi a gond,hogy Jani tökön szúrná magát,ha esetleg több pontja van,mint Bélának és mégse ő a bajnok.

Ez onnantól lenne igazán probléma,ha a hangja is nagyobb mint Bélának mert a következő gyűlésen törölve is lenne az elképzelés. Ami amúgy nem rossz.

Előzmény: Zsákó dúc (141229)
Schill Creative Commons License 2018.03.19 0 1 141232

Az a hülyeség,hogy csak az élversenyzőket támogatja.....

Előzmény: subigalamb (141225)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.19 -2 1 141231

Akkor áruld el nekem hogy a végelszámolásnál mennyire segiti a betli azt az összetettben 20-ik helyezettet akinek van két "0-ás"utja és és két betlivel számolnak?

Előzmény: Neon Licht (141226)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.19 -1 1 141230

Tudtommal meg is lett indokolva !Hogy neked esetleg más a véleményed az egy dolog!De a betli csak és kizárólag az élversenyzőket(élhelyezetteket) segiti!Akár hányat is számolnak!

 

 

Előzmény: Neon Licht (141226)
Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.19 -4 2 141229

...............ha, nem lenne világos a mondandóm..........

 

Jani:

 

Rövid = 1

Közép =3

Hosszú = 2

Fiatalok = 5

Összesen = 11 

 

Béla:

 

Rövid = 2

Közép =2

Hosszú = 1

Fiatalok = 4

Összesen = 9

 

Tehát Béla a bajnok!

 

Érték egyenlőség esetén a főprogram helyezési száma lenne a mérvadó!

Előzmény: Zsákó dúc (141228)
Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.19 -4 1 141228

Valóbban bele lehetne számolni a fiatalok versenyeit is, egy összetett bajnokságba, de nem az általános bajnokság mintája alapján. Hanem oly módon, hogy minden táv végeredményének a helyezési számát összeadva a legalacsonyabb értéket elérő tenyésztő lenne a nagy bajnok. Nevezhetnénk GENERÁL BAJNOKNAK! A Karancsban van ilyen de, azt nem tudom, hogy ott hogyan számolják..............

Előzmény: Törölt nick (141227)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.19 -9 2 141227

1-2 rossz hétvégéje bárkinek lehet , ne azon ússzon el egy csapatbajnokság....

Sőt az Általános Bajnokságba Én mindenképpen belevetetném a fiatalok versenyét is!

 

 

Előzmény: Neon Licht (141226)
Neon Licht Creative Commons License 2018.03.19 0 4 141226

Sosem beszéltünk itt ki ilyesmit. Te hajtogatod évek óta, indoklás nélkül.

Előzmény: subigalamb (141225)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.19 -3 1 141225

Hát ha "betli" akkor legyen betli!De hát azt már kibeszéltük ,hogy a betli hülyeség, és csak és kizárólag az élversenyzőket segiti!Vagy érthetőbben a menők találták ki a saját boldogulásuk érdekében!

 

Előzmény: Wittenbuik (141217)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.19 -1 2 141224

Tudod az én meglátásom szerint,amig a kerületi csapatbajnokság mindenek felett,addig nem is lehet semmi változásról szó!A változtatásokat meg addig itthon eszközölni nem lehet amig a kerületek szállitó kapacitása nem kompatibilis,amig a kerületek nem hajlandók egymással összepakolni.Vagy mindenki az eredmény hajhászás miatt csak röpcsoportban(lásd pl: Olimpia) tud gondolkodni.Majd ha nálunk is több becsülete lesz annak a galambnak ,és tenyésztőnek aki csak egy-egy uton ér el sikert ,(mint nyugaton),A kerületek a szállitó kapacitásukat egymás rendelkezésére bocsájtják,Hogy egy-egy hétvégén minél több versenyt lehessen rendezni(mindegyik kocsi máshonnan enged)Lesznek fix és megszokott ,elismert versenyek és megszokott engedőhelyek!(nem minden évben változtatni)Na ha ezek majd előállnak és megszokottá válnak,na akkor már majd lehet változtatni!

Előzmény: Schill (141219)
frici608287 Creative Commons License 2018.03.19 -1 0 141223

Ezzel egyetértek,azt külön díjazom,hogy ezúttal a saját érdekeiddel szemben is ezt vallod!

Előzmény: Wittenbuik (141221)
frici608287 Creative Commons License 2018.03.19 0 1 141222

Már sokszor sokan leírták: Nagy területen egy 120-180 km-es verseny eléggé komolytalan tud lenni.(Finoman fogalmaztam).

Nyilván egy ilyen komolytalan verseny beszámítása az általános bajnokságba azt eredményezi,hogy maga az általános bajnokság is komolytalanná válhat.

Nem egyszer előfordult már ,hogy emiatt sokan el is szálltak a végső elszámolásból.

Röviden: Nyilván ezek a dolgok mindenkit másképpen érintenek,attól függően,hogy milyen "pozicióban" vannak a nagy területű Kerületben (lakóhely,beröpülés stb.).

Ezért ezek a tényezők sokak életét keseríthetik meg,és sokak válhatnak érdektelenné,sokan sokfélét fognak "támadni" (pl.Csapatverseny stb.)

Ez is a nem kívánatos dolgokat (békétlenség stb.) éleszti fel.

Összegezve: Olyan tényező,ami egy közösséget bomlaszt stb.,vagyis a sportunk vagy hobbink ellensége.

Előzmény: Wittenbuik (141218)
Wittenbuik Creative Commons License 2018.03.19 -1 6 141221

Sokaknak örömöt szereznénk végre, ha a tagszövetségek (a miénk is) elfelejtené az általános bajnokságot és csak távonként hirdetnénk bajnokot. Hagyjuk a tradíciót a francba! Ja, és ez Rajtunk múlik!

Előzmény: Schill (141219)
Wittenbuik Creative Commons License 2018.03.19 -1 4 141220

Vártam már tőled ezt a kérdést és most megpróbálom a miérteket összeszedni:

 

1. Először is az ügy nem volt szakmailag előkészítve. Lehet, hogy neked nem fontos, hogy valamiről úgy tárgyaljunk, hogy legyen egy valóban vitaképes anyag, amiről lehet érveket felsorakoztatni pro és kontra, de nekem fontos. Ne ott találjuk ki a miérteket, hanem egy ilyen megbeszélésre az ügy felhozója úgy jöjjön oda, hogy mindenre felkészült és nem csak kitalált valamit, ami neki rohadt jó lenne, hanem rendelkezik a meggyőzés eszközeivel is.

2. nem készült átfogó felmérés arról, hogy ennek az irányváltásnak milyen támogatottsága van, sem röpcsoporton belül sem tagszövetségen belül.

3.Nem készült kimutatás arról, hogy anyagilag hogyan érinti ez a versenyköltségeket.

4. A kitalálója nem mérte fel, hogy milyen plusz feladatokkal jár az irányváltás a tagszövetség vezetése részére, nem járta végig a feleresztési helyeket, hogy azok mennyire alkalmasak vagy sem.

5. Nem hoztak referenciát más tagszövetségektől, akik ezt az irányt röptetik.(igaz egyre kevesebben vannak)

6. Nem értettem, hogy a kiegészítő utak miért Szentgodhárdról lettek volna és miért nem Sopronból?

7. Szakmailag számomra elfogadhatatlan, hogy rövid és közép távon osztrák irányból, hosszú távon meg a cseh-német irányból versenyezzek.

Hát talán ennyit így hirtelen.

Előzmény: Schill (141212)
Schill Creative Commons License 2018.03.19 0 0 141219

Mondj egy jobb értékelési módot a csapatversenynél.

Annak meg,hogy 35-40 verseny legyen,végképp semmi köze hozzá. Belgiumban hét közben 100-150 km-es versenyeket is rendeznek,korai starttal vége is van mire dolgozni kell menni. 

Előzmény: subigalamb (141214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!