Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14715

Ha a tévét háton fekve nézed, a fejed alá tett párnával ártasz a nyakadnak.Kiemeli a fejed.

Deréktól párnázd ki magad, tehát az egész felsőtested emeld meg.

 

 

Előzmény: majamaja (14714)
majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14714

gondolom az ilyen bogyok mar mind függöseget okouzhatnak. Brufenre is ra lehet szokni, de az nekem nem segitett semmit.

majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14713

Ezek mar mind durva, erös gyogyszerek. Ez allitolag függöseget is okozhat. Nem tudom. Csak azt, hogy sokaig nem lehet ezt mar ep esszel. Mindegy, tornanal le kell majd vele alnom. Aztan majd meglatom, hogy a fajdalmak eltünnek vagy mi lesz. De nem szedhetem eletem vegeig.

Ha nem szednem, akkor joforman semmit se birnak csinalni es akkor megint csak feküdnek, mert fajna. 22es csapdajja.

majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14712

Ezen a heten meg szabadsagon van a gyogytornasz. Remelem a jövö heten mar birok menni. A gyogyszert pedig napi 1  vveszek be. Ha 2 vennek be (annyit kellene)  ki se kelnek az agybol. 1 azert, mert aludnek, 2. mert dülöngelnek. De most szedem az allergiara is, ami emigy is altat, de nem erzem.

De a fajdalmak igy is maradtak csak jobban elviselhetöbbek. Fökepp az ujjamban es kezemben levö fajdalmak, mert azokat tudom legkevesbe toleralni. Szerinted mas orvossag, hogy hatna ram? Hasonloan. Szerintem meg rosszabb lenne.

Előzmény: majamaja (14711)
majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14711

Hason netezek, de mostansag ereztem, hogy az sem tetszik neki. Tv nezes haton, fekve. Ma megmasziroztam. Geppel, kezzel. Aztan most erintesre is faj, meg kicsit olyan erzeketlen az a resz. Multkor a bal oldal fajt. Ma a jobb.

Agyat is csereltem. Igaz, ez sem a legkitünöbb, de az elözötöl 100 jobb. Mi ez? Soha nemlesz vege?

majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14710

Hason szoktam netezni. NEm ülök sokat. tv t fekve nezek. Szerintetek a kedvenc melyizom erösitö gyakorlatokat, amit a HATi reszre is csinaltam akkor csak disznek csinaltam. Ezek szerint. Ma vettem igazan eszre. Takaritottam 12.00töl mostanaig. kisebb- nagyobb szünetekkel. Furcsa, mert a fajdalom akkor jelent meg, amikor feküdtem, mert a nyakammal szenvedtem . Vagyis a vallammal, lapockammal. Regen is volt 1szer. Hogy a fajdalom ugyanaz vagy sem azt mar nem tudom megmondani.Akkor viszont elkezdtem dolgozni es elmult. Ami furcsa, mert fizikai munkanal, hogy hatfajas elmuljon, eleg erdekes. Egyedüli hosszabb seta utan nem tudtam lehajuni.

 

Előzmény: Törölt nick (14709)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14709

Maja, kapd magad össze és sétálj egyet a zöldben.Ne építsd le az izmaidat ezzel a sok fekvéssel.

Lehetőleg keveset ülj.Hason fekve olvass vagy tévézz, az kíméli a gerinced.

 

Ez a gyógyszer sem lehet valami jó, ha ennyire aluszékonnyá tesz, lehet, hogy kihat a kedvedre is.Nincs valami jobb?

 

És mi van a gyógytornásszal?

Előzmény: majamaja (14707)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14708

Nem ment el, csak a sok mozdulatlan pihenést okoz olyan erzést, mintha tropa lenne. Nemhiába mondják dokik, hogy óvatosan a pihenéssel is. Elernyednek az izmok, nincs mi tartsa a gerincet, eltunyul. Meg esetleges rossz tartás miatt is lehet simán. Én másfél hét fekvés után alig  tudtam létezni.húzott vissza az ágy, életkedv nulla, minden tagom fájt, világvége hangulat . Még azt is beképzeltem aminek nyoma se volt. De már éreztem a tüneteit. De valahogy sikerűlt kivakarnom magam. Úgy voltam, hogy amig van két lábam és tudok menni, addig valami csak lesz. Más mit nem adna ennyiért. Mentem mint a tetű, fejemen napszemüveg, hogy ne lássák ha sírhatnékom van, és totyogtam a ház körűl. Mindig kicsit jobb lett, utána már tök büszke voltam magamra, hogy ennyi sikerűlt, fokozatosan begyorsúltam.  

Előzmény: majamaja (14707)
majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14707

Nincs nagyon senki. Sütizgetni meg kavezgatni pedig nincs kedvem, mert nem tudnam elvezni. Meg meg sütire es kavera se igazan költök. Nem tudom mikor kezdek majd dolgozni es ez aderekfajas nagyon megijeszt. Mi lesz ha a hatam is elment?

Előzmény: Adrienm79 (14706)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14706

Igen sajnos nálam is jelentkeztek a depresszió és a katasztrofizálás jelei.

Majamaja tényleg van valaki akivel tudsz beszélgetni, vagy beülni valahova egy sütire - kávéra?

porcika88 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14705

Na akkor főleg irány ki. Még ha csak a legközelebbi padig egy újsággal. Hidd el jó lesz . Jobb. Tudom miről beszélek :-(. Nagyon könnyen befordul otthon az ember és onnan utána nehéz kilábalni . Ki kell menni és küzdeni az érzés ellen. Ne hagyd hogy legyőzzön. Akár könyv vagy zene vagy hűtőből kiszedett doboz fagyi, minden jó kint. De kint, az a lényeg 

Előzmény: majamaja (14704)
majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14704

rozsda & depresszio. :(

majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14703

mar kb. 2 honapja erzem. Berozsdasodtam teljesen. Ugy nez ki a  gerincem teljesen elment. Aztan mi lesz majd kesöbb, ha mar most total tropa?

porcika88 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14702

Mászkáljál. Sokszor a sok pihi se jó mert " berozsdásodik" a szerkezet. Nekem mikor a baj volt akkor azt mondta a doki, hogy minimális pihenés legyen, ha sikerül mászkáljak, mégha tetü lassan is . Most is ha érzem a frontot akkor megyek és bandukolok2-3 kilométert. Jobban érzem magam mintha feküdnék. ja, és parkban, fűben. Nem betonon. Betonon csak akkor ha nagyon fájt és egyensúlytartással is küzdeni kellett. Mentem lassan hátratett kézzel 

Előzmény: majamaja (14701)
majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14701

nagyon be vagyok ijedve, faj a derekam is a gerincem melett. Attol tartok, hogy ott sem stimmel valami. Meghozza a porckoronggal, termeszetesen. Amikor hajulok, akkor erzem ezt  a fajdalmat. Amennyire csak lehet nem hajulok, de ez akkor se pozitiv. Nem ertem, hiszen csak pihentem es nem csinaltam semmit, akkor mitöl lett most ez. Amikor a nyakamnal lett a gond, akkor meg nem fajt. Mi ez most???!

porcika88 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14700

Az jó, nekem használt. Krónikus torokfájásra kaptam régen. 5 dobozom van, azokat kellett 3-féle variációban inni. 2 hét után már jobb volt, elötte fél évig nonstop fájt a torkom, semmitől nem akart elmulni. Az a gáz, hogy most ott a rengeteg maradék tablettácska és nem tudok már mit kezdeni vele. Nagy dobozokat vettem anno nem a kis kiszerelést. 

Előzmény: Törölt nick (14699)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14699

Na, akkor kísérletezzünk!

A Schüssler sóval próbálkozom (Nr.1,2), majd fél év múlva kiderül volt-e haszna.

Előzmény: porcika88 (14698)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14698

Most hoztam el patikából, egyet már benyomtam. Nincs valami cuki ize. Ott is kérdezgettem, volt 3 gyogyszerész. Azt mondták jó, kettő szedi is.régi nevén keresi mindenki, friss  ez az új név.  Jobb mint a pirulás dolgok. Azt mondták elsőre 2 dobozzal igyak meg, az 30 nap. Következő adag meg 5 hónap mulva. Gyulladáscsökkentő hatása is van, ezért jó arthrozisra. 

Előzmény: Törölt nick (14696)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14697

Korai lenne hívni, mivel pénteken beszéltél vele és azt mondta, igyekszik egyeztetni a főorvossal.

Adj neki néhány napot.

Előzmény: Adrienm79 (14693)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14696

Azt mondja egy idősebb testépítő pasi, hogy az I-es és a III-as a legjobb.Mivel neked is egy ilyen testépítő ajánlotta, remélhetőleg jó, ők megnézik mit szednek.

A cipekedéssel nagyon vigyázz.Én a hideget sem bírom, pl.nyakamba a légkondi.

 

Előzmény: porcika88 (14694)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14695

Idegel. Bár tudtam, hogy bármikor előjöhet, csak próbáltam a nonstop parát elnyomni. Addig nyomtam el míg túlcipekedtem magam. Mondta anno a doki hogy mivel vékony ott a porc ezért elég egy szarabb mozdulat és becsipődhet ideg vagy nyomódhat bármi. De érezni fogom a hidegfrontokat is valószinüleg. Na talált süllyed . Előszedtem xefo-t, és azt szedem 4 napja , este meg sirdalud-ot. Már sokkal jobb, pedig tegnap esti xefo-t kihagytam mert ittam egy bacardi koktélt . Máskor majd jobban figyelek, és egyszerre 1 bőröndöt viszek nem kettőt meg egy táskát vállamon is ...

Előzmény: Törölt nick (14692)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14694

Ja, ők mondták hogy jó. Csak olyan infó is érdekelne aki netán itt használta. Artilane volt régi neve . azt tudom hogy pár környékbeli doki javasolja ( Majzik meg Mohácsi), de engem itteni tapasztalat érdekelne aki gerincre itta netán. Aki itt javasolta az térdre meg vállra itta. :-) 

Sani-prevent -et nem néztem még, bár lehet nálunk kapni. Az a csontpor. Azt törésre vettem egyszer egy isminek. 

Előzmény: Törölt nick (14691)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14693

Nagyon köszönöm, hogy mellettem álltok. :-) sokat jelent.

 

Egyszerűen olyan gyomoridegem van egész nap hogy már enni sem bírok. Legszívesebben hívnám az orvost, hogy egyeztetett -e már műtéti időpontot. Őszintén lenne ennek értelme? De mi van ha megint nem hívnak és megint csak tolódik és meddig tologatja?

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14692

Ja, és sajnálom, hogy előjött ismét a fájdalom.

Remélem hamar legyűröd!

Előzmény: porcika88 (14690)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14691

A munkahelyeden nincsenek vegyészek akiktől meg tudnád kérdezni, hogy melyik típusú kollagén az amelyik be is epül? (Lévén állatgyógyszereket gyártók vagytok).

 

Annak idején flexigélt ittam, ami II- es típusú kollagén és akkor olvasgattam a kollagénről.

A túl tudományos szöveg miatt annyit hámoztam ki, hogy több, egymástól "keresztkötésben" eltérő kollagén van, a szervezetünk pedig az I-es típust állítja elő.

Nekem ez a flexigél semmit nem használt, nem éreztem semmi változást, pedig elég sokáig ittam. Hogy melyik típus épül be, fogalmam sincs.

Van aki a zselatinra esküszik (az I-es),

egy állatdokiból lett humán orvos a csirkeporc porra.☺

Előzmény: porcika88 (14690)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14690

Holnap jön nekem egy doboz Bidual.valaki már használta? Vélemény érdekelne. Régi neve Artilane. 15kis flakon, kollagén és hIaluronsav. Kaptam tippet, hogy szedjem, egy sportolótól. Veszteni nem vesztek vele, ártani se tudok. Azt mondta 4 havonta 1 dobozzal igyak meg, jobb lesz kicsit ( 3 csigolyám között 2 porc nekem nagyon elvékonyodott és ott van artrosis is) . Amivel tudok élni, de front esetén meg ha cipelek, megérzem

porcika88 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14689

Szia, nekem is!! kedden arra ébredtem, hogy fáj. Nem úgy igazán mint amikor a krach volt, de fájt. Nekem a fájt azt jelenti, hogy rossz űlni, fáj a köhögés, támaszkodni kell ha hajolnék, nem tudok előrehajolni, kicsit se stb. Nem tudtam kínomban mit csináljak, kétségbeestem. Szabira nem mehettem, dolgoztam. Elő kellett kaparnom a fiók mélyéről a gyógyszercsomagot amit nem dobtam el. Hála égnek. Rákerestem mindegyikre neten, előkotortam a papirokat, és szépen kiválasztottam egy fájdalomcsillapítós gyulladáscsökkentőst meg egy izomlazítót. Egyikből 2x1, másikból este 1. Most már sokkal jobb, szedem őket keddig. Emlékszem 7 napig szedhettem. Sajnos nekem artrosis van a gerincemben 2 helyen, így az néha rámköszön :-(. Mondhatni fáj a seggem szindróma. Nem tudom leírni milyen, ezt szoktam mondani. Fenekem vonalában fáj, jobb oldal. Eddig kisugárzott lábamra is, az most már nincs. Sajnos manuálosom szabin van, így az csak aug végén elérhető, így onnan nem jön segítség. Dokimhoz meg péntekre sikerűlt időpontot kapni. Bár lehet lemondom, mert pirulák hatnak, ma meg tegnap gyalogoltam 4-4 kilométert. szóval éljenek a frontok nálam is...

Előzmény: portug (14679)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14688

Itt vagyunk mi, meghallgatunk. Nem vagy egyedűl, nyugi . Pussz

Előzmény: Adrienm79 (14681)
jukinyu Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14687

Én is is itt vagyok és lélekben veled:)

Előzmény: Adrienm79 (14686)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14686

Igazán jól esik.  Köszönöm szépen 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!