Keresés

Részletes keresés

Agallis Creative Commons License 2003.01.21 0 0 1239
Nerdy január 17-én küldtem neked egy mailt. Azt megkaptad?

Agallis

Előzmény: Nerdy (1238)
Nerdy Creative Commons License 2003.01.21 0 0 1238
vigyázz, nem tudom, hogy hányig vannak nyitva, lehet, hogy csak 5-ig, előbb nézd meg !!!
Előzmény: trollcsi (1237)
trollcsi Creative Commons License 2003.01.21 0 0 1237
köszi, oda még elcipelem :)
Előzmény: Nerdy (1236)
Nerdy Creative Commons License 2003.01.21 0 0 1236
dehogynem
a Battyhyány utcában a 17 vagy 19 sz. házban, tudod amelyik zöld meg ózsaszín, ott van az alagsorban egy asztalos, üvegeznek is és számlát is ad, és készésgesek is, én az ősszel üvegeztettem egy kitört ablakot, rendesek voltak
biztosító fizetett
Előzmény: trollcsi (1235)
trollcsi Creative Commons License 2003.01.21 0 0 1235
ahoj! nem tudtok valahol egy üvegest a batyi clark között valahol?
kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.21 0 0 1234
Most olvastam, hogy a Fő utcában lebontandó 20 éves irodaház helyén a kerületi rendezési terv alapján nagyobb alapterületű ház építhető. A tervek szerint az eddigi L alakú épület helyett négyzet alaprajzú ház épül, amely körbeveszi az eddig az utcáról látható középkori falmaradványokat. Továbbá a Pala utcai park helyére új épületszárny kerül. Miért van az, hogy ebben a kerületben minden négyzetmétert beépítenek? (Vagy a főépítész innen szerzi a jövedelemkiegészítést a Csendes-óceáni vitorlázásaihoz?)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.17 0 0 1233
Nekem azért a "csúcs" mégis a Népszabadság Budapest mellékletének tudósítója (Cs. L.), aki az NSZ 2002. december 19-i számában arról írt, hogy "Közmeghallgatást tartottak a napokban az I. kerületben." A december 21-i számban pedig megjelent, hogy "A december 19-én megjelent írás állításával ellentétben a napokban nem rendeztek közmeghallgatást az I. kerületben ... A cikk technikai hiba miatt került az újságba."
Szegény Cs. L. bizonyára rossz file-re kattintott, amikor leadta a cikkét. De hogy még a szerkesztőségben sem tűnt fel senkinek, hogy már fél éve nem Cselovszki a Kult. Örökségv. Hivatal elnöke ?! (Ugyanis még ez is szerepelt a cikkben.)
Előzmény: chromax (1231)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 1232
Mintha nem lenne a keruletnek semmilyen mas dolga, szerintem is igy papirpazarlas. Azert biztos lenne nehany fiatal aki lelkesdesbol 100x-or jobb ujsagot csinalna.
Előzmény: chromax (1231)
chromax Creative Commons License 2003.01.17 0 0 1231
Mondjuk én ismerem azt aki írta a szöveget, na mindegy :-) Egyébként hasonló színvonalú a Várnegyed c. lap is, ahol a "riporter" a választások után hason csúszva készített kb. interjút az imádott NGT-vel....

Előzmény: kisérőlevél (1229)
trollcsi Creative Commons License 2003.01.17 0 0 1230
hogy itt is lehet tévét nézni :)
Előzmény: kisérőlevél (1229)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.16 0 0 1229
Én is belelapoztam az önkormányzati krónikába. Nem értem többek között, hogy mi köze az I. ker. önkormányzatának ahhoz, hogy " ...több tévéelnöki pályázatot is lebonyolítottak, de mindegyik eredménytelenül zárult. A közszolgálati televízió mai, a törvényeknek nem megfelelő irányítása annak következménye, hogy a médiatörvény módosításához szükséges megegygezés mindeddig nem jött létre."
Csak nem pályázott a polgármester is? :-)
Előzmény: chromax (1227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 1228
Mier a d209-esnel nem igy lenne? De szerintem itt ne kezdjuk ezt...
Előzmény: kisérőlevél (1226)
chromax Creative Commons License 2003.01.15 0 0 1227
Na volt egy kis időm, és átolvastam az Önk. által bedobált 2002-es év krónikáját. Csak egy jellemző részlet:

Az idén új játszóteret építettünk a Csalogány és a Hattyú utca közötti területre, melyet új játékokkal láttunk el, bekerítettünk, és élősövénnyel vettünk körbe.

A valóság:
- a játszótér 25 éve ott van kb.
- az élősövény szintén
- az új játékok is ott vannak már egy pár éve
- az egyetlen ami tavaly történt, az a bekerítés

Na ha a többiből is ennyi igaz...:-)

Előzmény: kisérőlevél (1226)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.15 0 0 1226
Ha esetleg itt tették volna OvI fejére a koronát, a ceremónia előtt esetleg kipucolták volna, mint a Kútvölgyi kórház szülészeti osztályát, mielőtt meglátta volna e világok legszebbikét OvI legkisebb csemetéje. De ez már elszalasztott alkalom :-)
Előzmény: csomó (1224)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 1225
>Mátyás-templomot éppen OVI és népizenekara adta vissza nagy csinnadrattával az egyház tulajdonába - és ezzel megszűnt az államnak, mint tuljdonosnak minden kötelezettsége a műemlék-épülettel szemben

Nyilvan volt emogott valamilyen megallapodas az egyhazzal. De engem nem erdekel hogy melyik mit pofazik, csak azt latom hogy ott van a turistakozpontban egy ilyen lepattant epulet, es nekem is eg a pofam amikor a turistakat latom.

Előzmény: csomó (1224)
csomó Creative Commons License 2003.01.13 0 0 1224
Tényleg nem a 400 forintokból lehet rendbetenni, mivel a templom honlapjáról kiderül, hogy 2001-ben (a belépőjegy bevezetésének évében) április-július között kb. 260 ezren váltottak jegyet, és a látogatóknak csak 5%-a igényelt magasabb szintű szolgáltatást /pl. idegenvezetés/.

Ja, az EU-ról és az állami finaszírozásról jutott eszembe az a régebben gyakran citált Lenin-idézet, miszerint "az állam elhal"... Azóta tudjuk, hogy az egyház és az állam szétválasztása mellett ennek az idézetnek nemcsak a liberálisabb körökben található meg a megfelelője, hanem a konzervatívnak kikiáltottak körében is. Ugyanis a Mátyás-templomot éppen OVI és népizenekara adta vissza nagy csinnadrattával az egyház tulajdonába - és ezzel megszűnt az államnak, mint tuljdonosnak minden kötelezettsége a műemlék-épülettel szemben. Ezentúl már csak a jóindulaton múlik, hogy mennyi támogatást kap a jelenlegi tulajdonos, akit a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal akár 250 millió forintig terjedő bírság kiszabása mellett is kötelezhet a helyreállításra.

Előzmény: Törölt nick (1223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 1223
>Egyébként a Halászbástyával ellentétben a kerületi önkormányzatnak semmi köze a templomhoz, leszámítva azt,
Tudom de meddig fogjuk nezni azt a koszlott omladozo epuletet. Belulrol fekete a sok mocsoktol. Hogy van az hogy az eu-ban mindenutt rendbeteszik ezeket, nem csak sirnak (es nyilvan nem abbol a 400-ft bol amit a bejartanal szednek, minden kulfoldi megrokonyodesere).
Előzmény: csomó (1222)
csomó Creative Commons License 2003.01.13 0 0 1222
valszeg néhány aranykehelyből nem fog kijönni a javítás költsége, mivel több milliárd (!) forintra taksálják a szagértők...
Egyébként a Halászbástyával ellentétben a kerületi önkormányzatnak semmi köze a templomhoz, leszámítva azt, hogy a hipokrita-neofita vezetés kampányidőszakban betódul az első padsorokba és úgy viselkedik ott, mint hal a szárazon.
Előzmény: Törölt nick (1221)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 1221
Hinnye akkor en most bunoztem mert ingye mentem fel, ki kon rakni egy perselyt. A matyastemplomot mikor meltoztatnak megcsinalni? Nehany aranyozott kelyhet el kene kotyavetyelni es abbol helyretenni...
Előzmény: csomó (1220)
csomó Creative Commons License 2003.01.13 0 0 1220
"a kis muanyag asztalos bagazs aki nyaranta ott ul es szedi a vamot."
... és termeli a veszteséget /lásd 1102. hozzászólás/
Előzmény: Törölt nick (1219)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.12 0 0 1219
Ma voltunk fent a varban. A halaszbastyara ingye lehet felmenni (asszem telen igy van), gyorsan be is potoltuk a nyari elmaradast:) Aze guszit az a kis muanyag asztalos bagazs aki nyaranta ott ul es szedi a vamot. Ezzel kell novelnunk az orszagimaget a kulfoldiek elott...

kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.12 0 0 1218
Most jutott a kezembe a Várnegyed c. dezinformatív önkormányzati lap (mindannyiunk kedvence) 2002. december 20-i száma. Ebben a - képviselő-testületi ülésről tudósítva - ez áll (idézem, mert ez a zagyvaság reprodukálhatatlan):
"A műszaki okokból szükségessé vált pótmunkák miatt meghosszabbították a Fő utca 3. számú épület felújítási költségelőirányzatát 21 millió 403 ezer forinttal."
Most akkor mi történt? A költségelőirányzatot meghosszabbították? És mi van az átadással? A Budavári Önkormányzat 2002. évi krónikája szerint decemberben már elkészült a Fő u. 3. felújítása. Vagy mégsem? Vajon mikor mond igazat az I. ker. önkormányzat polgármestere? Várom azok jelentkezését, akik már tapasztaltak ilyet! (Az elhangzott szöveg és a tény pontos megjelölésével!)
Előzmény: Nerdy (1217)
Nerdy Creative Commons License 2003.01.11 0 0 1217
én még nem láttam ezzel kapcsolatos cikket a kedvenc kerületi lapomban :-)))
Előzmény: kisérőlevél (1216)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.11 0 0 1216
Ez rendben, de a visszaköltözésről még nem lehetett olvasni!?
Előzmény: Nerdy (1215)
Nerdy Creative Commons License 2003.01.10 0 0 1215
igen, azt én is olvastam
Előzmény: kisérőlevél (1212)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.10 0 0 1214
Bővebben??? Pl. merre lax?
Előzmény: koronás sas (1213)
koronás sas Creative Commons License 2003.01.10 0 0 1213
a lexebb kerület
kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.10 0 0 1212
Számítottam rá. Pedig valamelyik őszi Várnegyed újságban Somló Tamás még bizakodva nézett a jövőbe, hogy rövidesen visszaköltözhet az önkormányzat által felújíttatott Fő u. 3-ba.
Kinek van tapasztalata az I. ker.-i önkormányzat által végzett felújítási munkákról?
Előzmény: Nerdy (1211)
Nerdy Creative Commons License 2003.01.10 0 0 1211
nem tolonganak
Előzmény: kisérőlevél (1210)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.01.10 0 0 1210
Létezik olyan személy, aki már visszaköltözött a Fő u. 3. vagy a Toldy F. 14. sz. alatti önkormányzat által felújított bérleményébe? Milyen kondíciókkal?
N.G. T. polgármester 2002-es exklúzív krónikájában (4. oldal) ugyanis az áll, hogy decemberben már elkészültek a lakóházfelújítások.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!