Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19723

Nekem izomrángás testszerte mindenhol volt már, bizonyos helyeken talán mostanában megszűnt. Mert amikor a tünetek tetőztek, akkor még a torkomban, nyelvemben is volt fasciculatio. Csak nekem fájdalom is van hozzá, szintén testszerte. Azt azért tudd, hogy a lyme egy csomóféle betegséget utánozni tud (vannak fenn erről cikkek a neten), köztük az als-t is! Így teljesen reális, hogy als-szerű tüneteink vannak. A Wb az alfaj beazonosításához lenne nagyon jó. Nekem afzeliim van, és az nagyon gyakran okoz als-szerű tüneteket, így én már meg sem lepődöm. Nem szabad pánikolni, tereld el a gondolataidat az als-ről, nem az lesz ez. A doki, aki végezte a vizsgálatot, mit mondott, mik jöhetnek itt szóba? Visszamész majd hozzá kontrollra?

Előzmény: Melpoma (19721)
hornet599 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19722

Melpoma, én a helyedben megcsináltatnám a német tesztet, biztos, mi biztos alapon. Bár az se perdöntő, azért jobb, mint a WB. Másrészt Neked is jobb volna tudni, hogy mi van a háttérben. A kezelés szempontjából pedig kulcsfontosságú, mivel ha ne adja az ég mégis ALS, akkor abban  antibiotikum az jobban ronthatja az állapotot. Amúgy szerintem se az...

Előzmény: Melpoma (19721)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19721

Engem is annyira bánt, hogy elmondani nem tudom,.alig állok a lábamon, minden pillanatban úgy érzem, hogy összerogyok. Neked volt izomrángás a nagy és a mutatóujj között? Nekem most már újabban ott is van, volt nagyon ritkán azelõtt, és én is úgy érzem, mintha minden kicsúszna a kezembõl. Szóval be vok sz...va.:-) Azért bízom a legjobbakban:-) Csak aggaszt az Emg...alsben ezek a tünetek megvannak (polyphasia, redukált interferencia minta, tartományon kívüli potenciál). Egy a biztató, hogy Eng-ben van egy szenzoros eltérés, als-ben viszont nincsen. Mostanában.a térdemen, könyökömön ekcéma elõjœtt, régen csak tavasszal volt, ès csak a kézujjaimon. Furi...

Előzmény: Törölt nick (19719)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19720

Sokunknak egy másik fertőzés, nekem egy vírus lobbantotta be a tüneteket tavasszal. Egy hasmenéses nyavalya (ami vagy két hétig eltartott) után teljesedtek ki a tünetek szinte villámcsapásszerűen. Pont ezért nem is gondolt senki lyme-ra, mert az orvosok a hasmenés vonalat vizsgálták (yersinia? szalmonella? - mind negatív lett). A lyme-ra csak én gondoltam magamtól, és ez irányban végeztettem vizsgálatokat.

Előzmény: Melpoma (19717)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19719

Egyelőre csak találgatunk, de annyit mondhatok, hogy a kezemmel volt olyan, hogy egy kávéscsészét nem bírtam el, mert remegett, erőtlen volt. Sírtam a kétségbeeséstől. Akkor én is als-re gondoltam. Csak mostmár azért nem, mert ez a tünet az első kúra alatt megszűnt, és azóta sem jött vissza. Nem is hinnéd, mennyit fogsz javulni ab-re, mert biztos, hogy fogsz. Biztos, hogy neked inkább lyme van és nem als, másképp mitől lett volna pozitív a lelet egyik része. De kellene még más vizsgálat Neked is, talán egy Western blot először is.

Előzmény: Melpoma (19717)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19718

Kb egy hét múlva jön meg a véreredmény és utána. Remélem lyme és visszaford8tható. Köszi a bíztatást, aranyos vagy, rem. te is rendbejössz mihamarabb!

Előzmény: Törölt nick (19705)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19717

Köszi a bíztatást, jól esik, de tudod, ha az Igm negativ, akkor vszínû nem kezelik a kórházban. Nekem is akkor magánúton kell intézzem. Nem tudom mire vélni az állapotom, nekem nincsenek fájdalmaim, az izmaim támadja valami, sajnos. Az als-tõl rettegek. Pedig abban nincs fájdalom. Nekem sincsenek. Ez a legyengülés egy év leforgása alatt történt. A klion, amit bakteriális fertõzésre kaptam, olyan mintha elõkészített volna mindent, utána égett a mellkasom, lábamszára, ágyékom, remegett a lábszáram, fájt a csuklóm, térdem, refluxos lettem, a testviszketést elmùlasztotta. Utána szedtem Nystatint, ahol a klion legyengîtett, ott jött elô a viszketés. Fél èvre rá jöttek a mozgásszervi tüneteim, ami az9ta folyamatosan jelen van. Hát ezert kételkedem a lyme-ban. Gondolkodom, hogy azzal magyarázhat9-e a lyme, hogy a gyógyszerek legyengítették az immunrendszeremet., és a lappangó borrelia ott. támadott, ahol gyenge volt. Ki tudja?

Előzmény: Törölt nick (19709)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 -1 0 19716

Én voltam a Synlabnal ott 9000 ft , de nekem az nem mutatott semmit, a Bózsik doktor által kért tesztet kértem ami 20000 forint volt. Tehát úgy kell kérni , hogy Bózsik doki megerősítéssel .

Ami az infúzió gyorsaságát illeti, azt te is tudod állitani, a görgőt valamerre csavarod és látni fogod , ha gyorsabb akkor másik irányt váltasz, tehát szűkíted.

És Mokinak van igaza, hogy 250 ml -be kéne adják és nem 100-ba , 30-45 perc alatt csöpögjön le és ne 15 perc alatt.

Az oldattal a port jól felrázzák ,majd utána fecsivel kiszivják és nyomják bele a kis palackba , nekem egy picit halvány sárga volt az oldat , de mire bekerült a többi folyadékba ez már nem látszódott .

Előzmény: hornet599 (19712)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19715

:-) Igazad legyen, akár probio, akár alter.:-) 

Előzmény: Törölt nick (19714)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19714

Nem a probiót, hanem az alter-t. Ma elég sokat félreütök, és muris dolgok kerekednek ki belőle :)

Előzmény: Törölt nick (19713)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19713

Dettó így vagyok (csak még a p100 is pozitív). Szerintem ez majd úgy lesz nálunk, hogy először csak AB hatása alatt leszünk jobban, aztán egyszercsak egyre több időt leszünk tünetmentesek nélküle is (főleg ha az idő alatt meg nyomatjuk a probiót). Legalábbis én optimista vagyok :)

Előzmény: Törölt nick (19710)
hornet599 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19712

Móki, nem tudod, a Synlab-nál is úgy csinálják, hogy először egy ELISA, aztán ha az pozitív, akkor Western Blot? Vagy hogy érted a megerősítést?

 

Azt tudom, hogy ők más referencia-mintával dolgoznak, mint az Istenhegyin.

Előzmény: Móki65 (19704)
hornet599 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19711

Gellért labor, Synlab, stb...

 

Bár, nekem az Istenhegyis pozitív lelet ellenére a Synlab-os tök negatív lett...

Előzmény: Törölt nick (19708)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19710

Sajnos a wb máshol még kevésbé részletezett, mint az Istenhegyin,  így másféle tesztet kellene kipróbálni.

 

És szerintem is az a jó, hogy ha valakinek pozitív a tesztje, mert azt komolyabban veszik, mint engem, aki lengetem azt az egy plusszos fehérjét, tök szeronegatív leleten, közben szarul vagyok, egyértelműen lyme tünetekkel, és antibigyóra javulna, ha bírnám szedni, de ahogy elmarad az ab újból virgonckodnak a borreliák. Nekem már egy hét ab is tök sokat segített, a nehézlégzés, agyi köd azóta nem jött vissza kopp-kopp.

Előzmény: Törölt nick (19708)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19709

Sőt neked már legalább van pozitív leleted, így nálad sokkal valószínűbb a lyme, mint nálam. Megkapod a kezelést, és meglátod, rendbejössz.

Előzmény: Melpoma (19703)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19708

Balaicza német tesztjei v. pedig máshol egy Wb. Utóbbi engem is érdekelne (de hol csinálnak még az istenhegyin kívül?), mert Balaicza tesztje nagyon drága.

Előzmény: Törölt nick (19706)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19707

Ne keseredj el. Nekem teljesen hasonló tüneteim voltak már tavasz óta. Gyógyszer nélkül nagyon erős izomrángásaim vannak nekem is, de gyógyszerrel ez enyhül v. megszűnik. Sajnos most még csak akkor enyhül, ha van bennem gyógyszer, amint kiürül, visszatér. Azt kellene mielőbb megtudnod, hogy nálad a gyógyszer hoz-e pozitív változást, javulást. Ha igen, akkor biztosan lyme-od van, és igenis visszafordítható a folyamat, amit okozott.

Előzmény: Melpoma (19703)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19706

Szerintetek milyen tesztre menjek el, ha a wb igg igm is negatív, csak a p41 fehérje pozitív, de 4 hónapja fokozódnak a tünetek. Esztó szerint tuti lyme, de nulla ellenanyagot termel a szervezet. Mi mutathatja ki a borrelia fertőzést? 

 

Mivel az én gyomrom sem bírja az ab-t, lehet valahol infúzióban kell rendeznem majd kezelést, de ahhoz kellene legalább egy pozitivítás. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19705

Szerintem lyme kór. Mikor fekszel be a kórházba? A folyamat biztos megállítható, ha kapsz rendes kezelést. A kórházban azért van esély, hogy infúzióban kapod a szert, jobban leszel.

Előzmény: Melpoma (19703)
Móki65 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19704

Ha  lyme miatt vannak a neurológiai problémák, akkor meg fogsz gyógyulni, az AB után nekem is helyreálltak már részben a kóros elváltozások.

Ha a háziorvos küdött el akkor nem csinálták meg a megerősítést csak ha szakorvos küld el, én elmennék a helyedben a synlab-hoz és megcsináltatnám magánra, 9000 FT, ebben benne van a megerősítés is ha pozitiv.

Keress rá a gugliban, hogy hol vannak vérvételi helyek.

Egyébként jó nagy barom lehet az a háziorvos is... lezajlott és nem kell kezelni, az ökör... kell, és meg is gyógyulsz!

Előzmény: Melpoma (19703)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19703

Háziorvos Elisa tesztre. Nem küldött vissza még egy vérvételre, azt mondta lezajlott fertõzés. El vok keseredve, rossz lett az Emg, motoros egységek kiesteka lábszárban, mert csak azt vizsgálta...innen egyenes út vezet a sorvadáshoz, ez már visszafordíthatatlan...legalábbis ezt olvastam neurológiai pdf-ekben. Az axonok nem képesek regenerálódni. Mi van tényleg, ha mégis lyme kór, akkorkinek a számlájára írható? Ááá...

Előzmény: Móki65 (19701)
Móki65 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19702

Egy kis recés kerék van a műanyag házban, az szűkíti vagy növeli a műanyag cső átmérőjét. Látod az üvegben a felszálló  buborékok sebességét, de csak nagyon picit kell mozdítani rajta. majd írj, hogy mizu.

Előzmény: hornet599 (19700)
Móki65 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19701

Szerintem úgy lett volna helyes a mondat, hogy "régen lezajlott heveny fertőzésre utal", a heveny szakasz nem volt kezelve és átment krónikusba.

Ha az IgG pozitív, akkor az immunrendszered dolgozika Borrelia ellen ami jó jel. Ilyenkor csinálnak egy megerősítést, ami az antitesteket nézi. Az is pozitiv lett? Ha igen, akkor kezelni kell AB-val. Milyen doki küldött el vérvételre.

Előzmény: Melpoma (19699)
hornet599 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 19700

Nem háziorvos. SZTK-ban adják be, infúziós szobán. Gondoltam már rá én is, hogy lelassítom, csak nem tudom, merre kell tekerni a görgőt, ha lassabbra akarom.

Előzmény: Móki65 (19695)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.04 0 0 19699

Az IGG pozitívitás krónikus fertõzést jelent? Nekem azt mondták, h az lezajlott régi fertõzésre utal. Nekem az Igg pozitív lett. Na most akkor mi van? Hm...

Előzmény: Móki65 (19698)
Móki65 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 19698

Sajnos az nem jó.. :-( de lélekben Veletek leszek!

Előzmény: Jesurun under Lyme (19696)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.11.04 0 0 19697

Vorosoroszlanteahaz. 19597-es hozzaszolas. 18:00 ora November 19 szerda.  Szeretettel varunk. Leszunk ott egy paranoid helyett egyparan. Bocs a telom hulyeskedik es atirja amit irok. 

Előzmény: Jesurun under Lyme (19696)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.11.04 0 0 19696

Igen.  Szerda nov 19 a voros. ... teahazban pesten este 6 kor. Szeretettel varunk. Leszunk ott egy paranoid.  :)

Előzmény: Móki65 (19684)
Móki65 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 19695

Igen, az por, fel kell oldani és visszaszívja az üvegből, majd bele a 100 ml-es üvegbe, vagy zacskóba, nem tudom, hogy miben van az infúzió. Végül is nem gond a 100 ml, a lényeg, hogy lassan menjen le.

Azért azt nem hiszem, hogy ha valakinek beküldenek vénásan 2 gr cefit, szerintem rögtön megpusztulna.... eleve 40 ml-ben kell feloldani, azt hiszem, hogy a max az 250 mg-os cefi amit vénás injekcióban be lehet adni, de ott is megvan, hogy minimum 5 percig kell adni.

 

Hm....  100 ml-t be lehet adni 1 óra alatt is, úgy kell beállítani a szűkítőt a szereléken.... háziorvosnál adja be vagy otthon?

 

Vidd le 66 csepp/perc-re ha nem figyel :-)

Előzmény: hornet599 (19692)
hornet599 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 19694

S lemértem, az elsőnél 100 csepp ment percenként. Ma olyan 88 körül.

Előzmény: hornet599 (19693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!