Keresés

Részletes keresés

3ferret Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1886
A teljes receptet kérhetem? ;-)
Előzmény: Törölt nick (1883)
Veszpremi Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1885

Nálunk ez a recept 5 éve :)

 

2 evőkanál étolaj
3.5 dl langyos víz v. tej, vegyesen is lehet
2 kismérő cukor (púposan)
2 kismérő só (inkább kicsit kevesebb)
1 nagymérő 10%-os ecet
18 dkg rozsliszt
42 dkg 55-ös búzaliszt (az összes liszt 60 dkg)

Ajánlatos 1-2 evőkanálnyi rétesliszt, morzsolódást akadályozza.

A lisztet elsimítani, hogy a most rárakandó élesztő ne érintkezzen a folyadék résszel!

5 dekás élesztő 1/3-a apróra rámorzsolva a liszt tetejére
Ha szeretitek: 3 evőkanál lenmag v. hasonló magvak (napraforgó, tökmag...)
A teljes kiőrlésű programmal sütve (3 óra 35 perc).

 

Amit meg kell nézni, hogy amikor a gép kever az elején, a tésztának ne legyen "farka" a lapát alatt, ne kenje az üst aljára, és ne legyen nagyon kemény sem, ezt ilyenkor lehet korrigálni vízzel ill. liszttel.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1884

Próbáld ki ezt a receptet, nálunk az elejétől fogva így készül változtatás nélül ez az 1 kg-os kenyér: 4 evők. étolaj, 4 dl langyos víz, 60 dkg BL-55 finomliszt + 10 dkg rétesliszt, 2 dkg friss élesztő, 1,5 nagy adagolókanál cukor, 3 kisadagolókanál só. Ezeket ilyen sorrendbe rakd a pekedlibe. A víz pontos mennyiségének nagy szerepe van. A dagasztott tészta nem lehet tapintásra nagyon ragacsos, pépes. ebben az esetben több a víz a kelleténél. Ja! Mi mindig friss élesztőt használunk. 1 kg kenyérhez nálunk elég a 1/4 -re felkockázozz 50 g-os élesztő is. Tehát négy kenyeret megsütünk 50 g élesztővel.

Előzmény: zsigrizsuzsi (1882)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1883

Érdekes. Nekünk egyáltalán nem morzsálódott még a kenyér. Pedig már pár sütést magunk mögött tudhatunk. A 3. napos már elég szikkadt, száraz lesz, de ritkán marad meg eddig. Mi is használtun már BL-80 hiányában BL-55 + rétesliszt kombinációt. 60 dkg finomliszt, + 10 dkg rétesliszt arányban. Jelenleg a "Nagyi Titka" BL-80 kenyérlisztet használjuk. Ez nagyon bevált. MIndig szépen megkel, és sütés után is szép gömbölyded a marad a teteje. A Tüskeszentpéterit is hasznltuk, de annál szinte mindig beesett a teteje, és talán nem is volt olyan finom a kenyér

Előzmény: 3ferret (1881)
zsigrizsuzsi Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1882

Sziasztok! Mi is vettünk karácsony alkalmából egy Moulinex Home Bread kenyérsütőgépet. Ezen felbuzdulva aznap neki is láttam sütni. A Mixvill féle kenyérmix-el nincs semmi probléma, beleteszem a gépbe a hozzávalók megadott sorrendjébe, indítás, majd 3 óra hossza múlva csodálatos kenyeret tudok belőle kivenni. Sajnos, nem mindegyik családtagom rajong az ilyen magos kenyérfélékért, és ebben bizony vagy lenmag. Ezt kikerülvén, elkezdtem fehér kenyeret sütni, de sajnos nem az igazi lett. Azt szokták mondani, hogy az a jó kenyér, amit ha felvágunk, nem hagy nyomot a késen. Ez sajnos összemaszatolja. Roszos kenyér sütésbe is belefogtam, de sajnos ki kellett dobni, mert annyira tömör volt. Havan valakinek hasonló gép (fekvő tartályos, egy lapátos) és tud hozzá nekem jól bevált receptet, az kérem írja le ide! Teljesen elvagyok keseredve, hogy nem a legjobb gépet vettük-e meg, vagy be kell érnem ezzel a majdnem igazi kenyérrel? Fehér kenyér, graham kenyér illetve roszos kenyér recept érdekelne. Sajnos, a hozzá kapott receptkönyvben szereplő receptek végig lettek próbálva, de nem jók! SEGÍTSETEK! Köszönöm előre is! :)

3ferret Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1881
Mi szeretjük a magos-rozsost is, a fehéret is. Viszont azt vettem észre, hogy a fehér kenyér frissen szuper, de másnap már morzsálódik, a rozs nem. Több receptet is kipróbáltam, mindegyik ilyen volt. Az is igaz, nálunk nagyon ritkán lehet BL80 liszthez hozzájutni, így a finom és réteslisztből kell kihoznom valamit. Lehet, a 80-assal nem morzsálódna? Graham és rozslisztek még csak-csak kaphatók, de BL 80 nem nagyon.
Előzmény: Törölt nick (1880)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1880

Jelzem én írtam ilyet, hogy két féle méretű lapát van a gépünkhöz (Hauser BM-830). Teljesen biztosan én sem tudom, de asszem a két féle méretű kenyér elkészítéséhez vannak az eltérő lapátok. A rozskenyér készítéshez viszont egyáltalán nem tudok hozzászólni. Mi igazából csak a sima fehérkenyeret szeretjük. Mióta megvan a gépezet bolti kenyeret nem ettünk. Kétszer csináltun kuglófot is. 

Előzmény: 3ferret (1879)
3ferret Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1879
Én nem ismerem a Panasonic gépeket, de ami nem gépfüggő: olyan receptet én még nem láttam, amiben csak rozsliszt lett volna, ez a téma többször előjött mjr itt is. Mi is szeretjük a rozsos kenyereket, de én ha összesen 70 deka lisztből csinálom, akkor abban 45 dkg finom és 25dkg rozsliszt az arány. Ennél több rozslisztet nem szoktam beletenni, és ezt az 1-es, tehát nem rozskenyér programon sütöm. Egyébként azt írtad, vannak receptek a géphez, azok milyen arányt írnak? A lapátról nem tudok, az enyémhez egyféle van csak, de érdekes, hogy nem olyan rég írta itt valaki, hogy kétféle lapát van a gépéhez, én akkor hallottam előszőr ilyenről, lehet, hogy ugyanez a gépe van? Nem emlékszem, ki volt, de kb 2 hónapja lehetett, lehet, hogy ő már tudna többet ezzel kapcsolatban.
Előzmény: kocapék (1878)
kocapék Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1878

BUÉK Mindenkinek!
Született karácsonyra egy Panasonic zb2502-es kenyérsütő gépünk és a használatával kapcsolatos
néhány kérdésemre szeretnék tanácsot kapni, hátha tud valamelyiktek segíteni.
A készülék sok programot tud és a különböző programok használatához recepteket ill. hozzávalók listáját is
tartalmaz a használati utasítás. Kivéve a számomra egyik legfontosabb, 07-es (rozskenyér) programot.
Így nem lehet tudni, hogy ezt a programot csak 100 %-ban rozslisztet tartalmazó recepteknél kell indítani,
vagy bármely olyan recept esetében, amely valamennyi roszlisztet tartalmaz.
Egyáltalán, milyen arányban kell keverni a liszteket és mennyi vízre ill. egyéb hozzávalóra van szükség,
és kb. hány százalékos roszliszt tartalom esetében kell a rozskenyérhez való, nem pedig a normál dagasztó
lapátot használni?
Előre is kösz a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1877

BUÉK Mindekinek!

Ha ki van véve a sütőedény és elindítod a programot akkor milyen hangja van így?

Előzmény: szupirto (1876)
szupirto Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1876

Segítséget szeretnék kérni! Orion kenyérsütőgépemet már több mint 1.5 éve használom. Hetente kb. 3-szor sütök benne kenyeret. Kb. 2 hónapja mikor olyanja van, sütés közben nyekereg, és kattog, mintha a sütőlapát akadna. Próbáltam szétszedni belülről, de a csavarok kiszedése után sem lehet kiemelni belőle a forgó részt. Így nem tudom, hogyan lehetne orvosolni a hangos kavarást.... Gondolom meg kellene kenni a forgó részt, de mivel nem férek hozzá, így nem tudom. Tudna valaki tanácsot adni, hogy mit csináljak vele?

Mivel én este állítom be, hopgy reggelre legyen meg a kész kenyerünk, így hajnalban, amikor dolgozik a gép, már annyira hangos néha, hogy felébredek rá. Elég kellemetlen. Ha valaki már járt így, hogy nyikorgott a gépe, mit csinált? Előre is köszi a válaszokat!

3ferret Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1875
Itt, ahol lassan 5 éve lakunk, tavasztól őszig szokott 3-4 olyan rendezvény lenni, ahol mindig sütnek kenyérlángost, néha hoznak egy kis hordozható kemencét, na abban még hangulatosabb. Persze horror áron van ahhoz képest, amennyiből itthon ki lehet hozni, de valamiből nekik is meg kell élni. ;-). Én az óévet ma már rendesen elbúcsúztattam a konyhában (kezdésnek kenyér, aztán sajtos-sonkás batyuk, parmezános-oregánós rudak, karamellás szelet). Mára elég is volt, már csak pezsgőzni vagyok hajlandó! :-D:-D. Találkozunk jövőre Veletek, ugyanitt :-D
Előzmény: .ETNA. (1872)
orulet Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1874

Sikerekben gazdag, boldog új esztendőt kívánok mindenkinek!

orulet Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1873

Most éppen kevertem egy 75 dekás napraforgósat, de valamiért az edény egyik oldalában van az összes tészta. Egyszer fakanállal eligazgattam már, de azóta megint kevert rajta...

Kilósnál is észrevettem ezt a jelenséget, de ennél a több anyag miatt eleve "takarásban" van a tál feneke.

Nem hiszem, hogy a tetőnyitogatás javára válik :(

Előzmény: .ETNA. (1866)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1872

Langallot a Balcsin ettünk először évekkel (lehet, hogy 10 évvel...) ezelőtt, azóta imádjuk. A receptet korábban többször is bemásoltam, a langallonak sőt a pomposnak is a gépem használatijában lévő recept szerint készült pizzatészta az alapja. Valóban megtalálható a hsz-eim között , sőt csináltam már fűszeres-kapros tejfölös túróval+reszelt sajttal is, de a maradék pörkölthusis is finom.

 

A pizzát kicsit vékonyabbra szoktam nyújtani, nem olyan, mint amit Rómában, vagy Velencében árulnak, de azért arra bőven alkalmas, hogy felidézze az olasz-pizza emlékeinket :-)

 

1607 és 1608-as hsz-ek

Előzmény: 3ferret (1871)
3ferret Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1871
Bocs, már meg is találtam, ismerősen hangzott. Én langallót csináltam már ebből, finom!
Előzmény: 3ferret (1870)
3ferret Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1870
És még mi van benne? Legutoljára limara pizzáját csináltam meg, meg vagyok nagyon elégedve vele, de szívesen kísérletezek ;-)
Előzmény: .ETNA. (1868)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1869

Neked is kedves Ferret!

 

Én is szívből kívánok Minden kedves Fórumtársnak boldog, szerencsés Újesztendőt, egészséget és sok-sok szépséges, fincsi kenyérkét!!

Előzmény: 3ferret (1867)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1868

A pizzatésztám a gépben a kivétel előtt, illetve már a táblán nyújtás előtt (ebből 3 db-ot szokam kihozni), szinte "elszáll", olyan könnyű. Ráadásul szinte semmi sem marad a gép üstjében, nagyon szépen kiszedhető, rugalmas tészta.

 

460 gr sima fehér liszt + 3 evőkanálnyi teljes kiőrlésű rozsliszt van benne

 

 

 

 

3ferret Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1867
Boldog Új Évet minden 'kenyeres-társnak'! Ennek örömére megyek, bekészítek egy jó kis tökmagos-rozsos kenyeret :-D
Előzmény: .ETNA. (1865)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1866

Én az 50 gr-os ( 5 dkg-os) élesztőből kb. a harmadát szoktam egy 560 gr lisztet "igénylő" kenyérhez tenni... egy kb. 16-18 gramm. A sárga élesztő külső csomagolásán van 10 grammonként egy jelzőcsík, szóval ezt nem méregetem... inkább csak saccra. Lehet persze a felét, 2,5 dkg élesztőt is (van, aki még ettől is többet tesz), de én inkább a 2 dkg környékén szoktam elvágni.

 

Ha gyakran vásárolsz és rendszeresen otthon sütöd a kenyeret (ami gyorsan el is fogy) tényleg jobban megéri a friss élesztő és csak "vészhelyzet" esetére érdemes 1-2 zacsi porélesztőt tartani otthon, én nem szeretem túl sokáig a hűtőben tartani a friss élesztőt (pedig x ideig, becsomagolva - elvileg - lehetne), így sokszor egyszerűbb a porélesztő.

Előzmény: orulet (1854)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1865

Én nem tennék bele sem egész diót, sem egész mogyorót. Nálam a "legnagyobb" hozzávaló, amit egyben teszek bele: a natúr tökmag:-)

Durvára vágnám a diót és a mogyorót is és mindkettőt a sípolásnál (általában a második dagasztás közben jeleznek) tenném bele, hogy ne verje szét a gép. Ha nem kell, hogy darabos legyen a dió, mogyoró, akkor meg lehet darálni és már a bekészítéskor bele lehet tenni (pl. olyan tésztáknál, ahol a recept egyébként is darált diót/mogyorót ír).

Előzmény: orulet (1853)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1864

Hausmeister HM1300

Előzmény: Törölt nick (1858)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1863

Én pl. TÉSZTA programon szoktam a pizzatésztát keleszteni-dagasztani. Ebben a progiban van egy elég hosszú előmelegítés (szerintem a 22 perc talán kicsit több, mint kellene) egy kis keverés(3perc), utána 2 dagasztás (össz 18perc) .. itt van egy jelzés (ez+az bedobálás), majd két kelesztés (össz:67 perc)... tehát összesen 1 óra 50 perc alatt: kever+dagaszt+keleszt.

 

SÜTŐ program: ahol a gyúrótáblán előkészített tésztát csak süti a gép, 1 órán keresztül + utána még 60 percig képes melegentartani.

 

SÜTI (nem ugyanaz, mint a sütő) program: ebben nincs előmelegítés, 3,5 perces keverés, van egy dagasztás 20 percig, majd 80 percig sütés

 

Persze bármikor le lehet állítani a gépet, ha az adott sütihez elég pl. rövidebb ideig tartó sütés is stb. Ezért fontos, hogy a használatiban legyen cilusidő táblázat !!

Előzmény: orulet (1860)
3ferret Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1862
Dagasztás után ki szoktam venni, nem a gépben kelesztem. Valahogy úgy jobban látom, mennyire kelt meg.
Előzmény: orulet (1860)
3ferret Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1861
A gép márkája Hausmeister, mint ETNA gépe, ez a harmadik. Az első kettő egylapátos volt, no name gépek, de azok se voltak rosszak.
Előzmény: Törölt nick (1859)
orulet Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1860

Amikor sütőben sütötted, mikor vetted ki a tésztát a gépből? 1.  Dagasztás után azonnal, és hagytad kelni deszkán,  2. vagy a gépi kelesztés után?

Igazából nem is tudom, hogy a gépben meddig tart a kelesztés (azon kívül, hogy látom növekedni ablakon keresztül), nincs a menün állapotjelző.

Előzmény: 3ferret (1857)
3ferret Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1857
Ja, még valami. Ahogy a topik címe is mutatja, tényleg klassz dolog a kenyérsütő. Én már minden kelt tésztát vele dagasztatok, pld bejgli, zserbó, és most karácsonykor a stollent abban is sütöttem. Eddig a gép dagasztotta, a sütőben sült, de most gondoltam, benne hagyom, mi történhet? Max a kutyáknak lesz sütijük is karácsonyra :-D. Ehhez képest tök jó lett, ugyanolyan, mint a sütőben. Szóval tényleg jól ki lehet használni.
Előzmény: 3ferret (1856)
3ferret Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1856
:-D:-D:-D ez ismerős! Főleg eleinte volt így, nem győztem elég kenyeret sütni, úgy fogyott. Most már kicsit mérsékeltük a fogyasztást, miután már a mérleg is billent, de azért a mai napig ha boltban veszek kenyeret, mindig marad belőle, a sajátból nem igazán. Szegény vadkacsák házi kenyeret ritkán kapnak (itt a Dunán ilyenkor télen mindig éhesek) :-D
Előzmény: orulet (1853)
orulet Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1855

Az élesztőkről jut eszembe, hogy nekem az A...i-s élesztővel még semmit sem sikerült jól sütnöm - eddig hagyományos dagasztási és kelesztési eljárással, még a színe is más.

A mi sárga Budafokos kockánk teljesen jó.

Előzmény: .ETNA. (1849)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!