Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16997

Én mindig a legolcsóbbat vettem, valamilyen akcióban. Legutóbb az Auchanban az 50 literest 500 forintért. Soha nem volt problémám vele. Megjegyzem ez az 50 liter érdekes dolog, mert ugyanebben az időben vettem egy 50 literest az OBI-ban is. Történetesen egymás mellé került a két zsák és ránézésre kb. 8-10 literrel nagyobbnak tűnt az OBI-s...

Előzmény: spapda (16995)
alfi13 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16996

Szerintem is kevés ha marhakomposztot veszel. A komposztban már kevesebb tápanyag van mint a kimondott marhatrágyában. A komposztot azt már keverik földel vagy ha minőségibb akkor tőzegel.

Én ennyihez vennék két 60l-es komposztot. Én az összes gyümölcsfámnál használok Wuxal lombtrágyát. Sokkal elenállóbak a gomba betegségekkel szemben a fák mióta ezt használom. Nem én találtam ki a profi gyümölcstermesztő javasolta konkrétan Mozo66.

Előzmény: Timie_ (16992)
spapda Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16995

20-50 literes zsákban kapható szarvasmarhatrágyát érdemes kezelni valamilyen rovarölővel bedolgozás előtt? Ha igen, mivel és hogyan?

Előzmény: boldog Bulldog (16994)
boldog Bulldog Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16994

"ne a legolcsóbbat vedd."

 

Szar és szar közt mi a különbség? :-DDD

 

Mondjuk, olyat tapasztaltam, hogy egyes örökzöld földek, tele vannak grátisz

gyökér atkával...

 

Egyébként a gyökeret szívogató kártevők ellen hatásos a Vertimec?

Előzmény: gaabre (16991)
Mozo66 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16993

Az erősebb metszés két irányból is befolyásolja a növényt . Egyrészt kevesebb virágrügy ( termés ) marad másrészt serkenti a lombnövekedést .  A kívánatos dolog az egyensúlyi állapot ( termőegyensúly ... guglizz rá erre a kifejezésre ) nagy fák esetében van , hogy nem találja el az ember főleg almára kajszira jellemző de szinte minden gyümölcsön előfordulhat .  Más is befolyásolja ... pl . tápanyagellátás , csapadékösszeg ...ilyenek . Így látatlanban nem igen lehet értelmes tanácsot adni mindenképp át kell látni a dolgokat , hogy az ember elkerülje az alternanciát .

Előzmény: Balázs730628 (16985)
Timie_ Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16992

Oké, köszönöm :)

20 liter 30 tő málnához? Ami kb 25-30 nm-en van?Nem kevés az?Én simán vettem volna vagy 5-10 zsákkal :))

Nahh kb ennyire értek hozzá :) De most akkor az a lényeg, hogy a málnák közé rakjak. oké vettem mindent :D

 

Előzmény: gaabre (16991)
gaabre Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16991

Röviden kb. annyit jelent, hogy érett.. túl van bizonyos kémiai és biológiai lebontó folyamatokon.

az érett trágya már csak akkor árt, ha közvetlenül érintkezik a gyökérrel (megégeti) - ezért se ásd be, csak locsolva a homokon, mert a málna gyökere sekélyen fut

 

bármelyik hiperben kapsz, 20 literes elegendő kezdetnek; ne a legolcsóbbat vedd.

Előzmény: Timie_ (16990)
Timie_ Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16990

Oké köszönöm :)

Keresek komposztált trágyát, mert gőzöm nincs mi a különbség trágya és trágya között :D

 

Előzmény: gaabre (16989)
gaabre Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16989

passz

ha komolyabb gondja lenne, nem csak egy levél károsodna, sárgulna több is

de ha 1 egész tő is kipusztul, legyints rá. a legjobb szándék mellett is előfordul. lesz helyette sokkal több..

komposztált trágyával elegendő 1 évben egyszer meghinteni

Előzmény: Timie_ (16988)
Timie_ Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16988

Kedves Gaabre!

 

Nagyon köszönöm a válaszodat :)) Hááát valami ilyesmire vártam már vagy 1-2 hete is :)

Akkor nem foglalkozom a levéllel, és próbálom trágyázni.

Még egy kérdés, ha nem veszed tolakodásnak: nem az zavart, hogy elbarnult, hanem égett fekete színe lett és összepöndörödött, majd összeszáradt és úgy szedtem le.

Előzmény: gaabre (16986)
szicsu1007 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16987

Ez fáj neki - elbújdosott:-)

Előzmény: Mozo66 (16980)
gaabre Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16986

az a kis elbarnult levél, ne foglalkozz vele. a lyukasakkal se

nem kell kikatlanozni és naponta locsolni sem, ha csak nem tűzi a nap telibe amíg erőtlenek. a málna gyomnövény, szereti a nedves és párás környezetet, de homokon is bőven ráér hetente egyszer alaposabban öntözni. de nem a tövét, hanem mindenhol körülötte a felszínt. a málna gyökere már a szomszédban van mire felkel a nap

-szvsz- ne vegyél wuxalt, ennyihez drága és felesleges

komposztált marhatrágya, 20 liter párszáz forint, azt arányosan elszórod a homokra és belocsolod. mindenfelé, nem csak a tövébe, a gyökér oldalra terjed nem lefele

 

1 év múlva exponenciálisan kezd nőni a málnatövek száma, mindenhonnan azok fognak előtörni. tartsd szellősen, járja át a levegő; a felesleges sarjakat kimetszed, nem kell sajnálni

a gaz kapálásakor érzékeny a gyökerek elvágására, ekkor néhány tő visszafonnyadhat, az üzemi veszteség

 

elkezdhetsz másfél-2 méteres karókat is leszurkálni már most. ha terjedelmesebb lesz, nehezebb.

 

a nyár 2. felében megjelenhetnek gubacsok, azok fölött leszárad az egész növény. azt kimetszed gubacsostul

 

kérd meg a fatert hogy ha legközelebb a gyümölcsfákat lemosózza mossa le a málnák szárait is áztatóan

 

nagy levegő, sok türelem

Előzmény: Timie_ (16984)
Balázs730628 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16985

Köszi a választ. Szóval, ha nem akarok ingadozó termésmennyiséget, akkor jövőre erősebben kéne metszenem. (Megj.: idén kevésbé erősen metszettem, mint tavaly. Ha akkor nem metszettem volna erősen, akkor eszerint még szélsőségesebb lenne a helyzet.)

Egyébként tavaly, mikor nőttek rajta az almák (és roskadozott tőlük a fa), egy ismerős mondta, hogy le kéne venni belőlük, mert ez sok. Értelemszerűen úgy gondoltam, hogy attól tart, nem érnének be. De mivel beértek, nem láttam igazolva a tanácsát. Álomban sem hittem volna, hogy még a következő évre is hatása lehet ennek.

 

Azt hiszem, legjobb volna, ha a metszést szakember, vagy legalább egy almákhoz jól értő kiskertész csinálná. Sajnos ilyen ismerős nincs, rokonaim csak a szőlőhöz értenek igazán jól - tőlük tanulgatom több-kevesebb sikerrel a technikát.

Előzmény: Mozo66 (16978)
Timie_ Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16984

Amúgy engem nem zavar a hangya.

De kb egy héttel ezelőtt beraktam egy két képet, ahol valami baja lett egy málna tövemnek, arra próbáltam volna meg választ kapni, de sajnos nem jött. Majd tovább sakkoztam és láttam, hogy rengeteg hangya van, és valahol azt olvastam, hogy a hangya van, hogy a gyökereket megrágja ezáltal kiszívja a tápanyagot, vagy valami hasonló hülyeséget olvastam :))

Szóval nem a hangya a gáz, csak később rákérdeztem, hogy ez létezik e?

Jbori Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16983

Sütőporral :) működik nálam, ma reggelre igencsak meggyérültek, ha tényleg jó, akkor még a gyerekeket sem kell félteni.

Előzmény: beetee (16977)
beetee Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16982

Nekem semmi, de el tudok képzelni extrém helyzeteket. Keveset, de egy példa:

Pl. egy ritka, féltett dísznövényem tövénél kezdenének miniállamot építeni, ezzel a gyökerek közt kilyuggatják a talajt, szegény növény meg nem tud elég vízhez, tápanyaghoz jutni.

Ekkor menniük kell.

Cserepesből viszonylag egyszerű elköltöztetni őket, egy pár órás víz alá merítéssel, de a kiültetetteknél nálunk homokon, még a teljes napi árasztásos öntözés után is ottmaradnak. Valahogy van rá megoldásuk... :)

Előzmény: Mozo66 (16979)
Gabesz7878 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16981

Több helyen néztem, de mindenhol csak a hektár mennyiség van megadva, azért próbáltam itt érdeklődni.

Dithane, akkor oké. Gondolom egy 4 ml/ 10 liter a Karate Zeonból nem fog ártani.

 

Köszi a választ!

Előzmény: pacsepa (16968)
Mozo66 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16980

Amúgy hol van Antisystem ????  ( talán nem irkálnának ennyi sületlenséget ebbe a topikba )

Mozo66 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16979

Hangyák ellen még jó az M 96 -os aknagránát is . A boly közepén kell felrobbantani ...  ( mi bajotok van a kertben szerencsétlen hangyákkal ????  )

Mozo66 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16978

A jelenség oka az alternancia ( szakaszos terméskihagyás )  . Pont azért nincs az idén rajta mert tavaly rengeteg volt . Úgy tudod kiküszöbölni , ha olyan évben mikor rengeteg lenne rajta  erősebben metszed és  alaposan leritkítod , hogy ne legyen annyi rajta . A jövő év valószínűleg ilyen lesz .

Előzmény: Balázs730628 (16976)
beetee Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16977

Ha a hangyák zavarnak, meg lehet próbálni a hangyacsapdát (Raid, Protect, Wape... ) a lényeg, hogy a tasakos, behordós-mérget.

A házban működik. Igaz kell néhány hét, mire megoldja a problémát, de tényleg jó. A dolgozók behordják a bolyba, ott előbb-utóbb eljut a királynőig, az kinyiffan, nincs új tojásrakó, amíg a már lerakottakból kikelnek az utódok addig él a kolónia, aztán egy időre abbamaradnak, míg valahonnan messzebbről nem érkeznek új területfoglalók.

Száraz időben kitennék egy ilyet a málnáid tövéhez, vagy szétszórnám az ominózus bolyhoz.

Előzmény: Timie_ (16966)
Balázs730628 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16976

 

Sziasztok!

 

Almafám (Jonathan) idén tavasszal csak egyetlen egy ágán virágzott ki. Pedig mindegyik ágán vannak levelek.

Tavaly rengeteg alma volt rajta, ezért sem értem a dolgot. Lisztharmatos, meg is akarom permetezni, de nem gondolnám, hogy ez összefügg vele.

 

Elég óvatosan metszettem, mivel nem értek hozzá, nem akartam bajt csinálni. Viszont az biztos, hogy nemcsak arról az ágról vágtam le.

 

Szerintetek mi lehet a jelenség oka, és mit tehetnék ellene? Az idei termésemnek gondolom már lőttek, de legalább jövő tavasszal ne járjak ugyanígy.

(Megj.: nemrég költöztünk ide, ez a harmadik tavaszunk itt. Az elmúlt két évben normálisan virágzott.)

beetee Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16975

Amit ilyen esetben én tennék (és nem kell megfogadni)

Szükség szerint továbbra is permeteznék. Továbbra is méhkimélő technológiával, tehát mikor azok már- , vagy még nem repültek ki.

A III. kategóriás vegyszereket, amikre nincs ráírva, hogy méhekre ártalmas gond nélkül. A méhekre ártalmasakat óvatosan a fentiek szerint.

Lehet vezetnék egy permetezési naplót, ha tényleg feljelentgetős, de alapból neki kell bizonyítani.Mindenkit megillet az ártatlanság vélelme.

Ha átordibál, hogy hagyd abba a permetezést és fenyeget, szépen megkérném, hogy mondja már meg a hivatkozott jogszabály pontos nevét, címét, paragrafusát, pontját... légből kapottan én is tudok hivatkozási alapot kreálni, de kellene valami mögé.

Azon túl Te is utánajárhatsz, hogy zártkerti részen (azt mondod az) lehet-e méhészkedni, az milyen messze van belterülettől, ott lehet-e. Nem tudom a zártkertekre mi vonatkozik, de ha téged zavar Te is indíthatsz ellene birtokháborítási eljárást. Ugyanis nem tudod funkciójának megfelelően használni a tulajdonodat, erre pedig jogod van, sőt ez a jog erősebb, mint az ő joga a méhészethez x méteren belül.

Vannak bizonyos kötelezően betartandó védőtávolságok ugyanis...

Persze a rossz szomszédság átok, és a pereskedés sem old meg azonnal mindent, viszont ha hagyod magad, és mondjuk károd van abból, hogy nem mertél permetezni, azt persze ő nem állná...

 

(egyébként apósom hobbi szinten méhészkedett, ő azért hagyta abba, mert a szomszéd panaszkodott, hogy nem meri kiengedni a gyerekeket az udvarra, mert megcsípik a méhek. Soha egyetlen méhcsípésük nem volt..... )

Előzmény: hevezoli64 (16961)
Jbori Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16974

Hangyabolyba nagy nyomással. Garantáltan nem működik :)

Előzmény: Ali-bá (16972)
Jbori Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16973

Bezzeg a medve már tudja hol kell brummogni! :) Vegyetek egy üveg szerintetek igazán jó málnaszörpöt, igyátok meg a medve bőrére, és aztán célozzátok be magatoknak hogy olyat szeretnétek csinálni. Aztán avasd be a gyerekeket a málnás minden egyes eseményébe, és akkor majd értékelni fognak téged is, és a saját málnát is. Ez csak egy ötlet volt, úgy csinálod ahogy akarod :) Én egyelőre örülök ha minden tövem szépen kibújik, aztán majd meglátom.

 

Sokáig volt málnásunk a ház mellett hűvösben, jól termett. Aztán évtizedekkel később napra ültettem málnát, és semmi időm sem volt gondozásra, úgyis termett jó darabig. Ez a harmadik telepítés.

Előzmény: Timie_ (16966)
Ali-bá Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16972

Ezt már előbb is írtad. Csak a hogyan-ra vagyok kíváncsi. Azt kérdeztem. (De ha titok? ...)

Előzmény: Jbori (16965)
TINTUS Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16971

Tiszta horror....................  brrrr.                  :)

 

Előzmény: pacsepa (16969)
pacsepa Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16970

Ja az előbbi hozzászólásom éppen az "ésszel vegyszerezni" bizonyítéka lehetne.

Én relatíve sokat permetezek, de még SOHA egyetlen halpusztulásom sem volt. A fák lombkoronája majdnem a vízig ér! A halak között meg olyanok is vannak, mint éppen a domolykó, ami különösen érzékeny a vízminőségre és a mérgekre, hasonlatosan a pisztránghoz.

Előzmény: pacsepa (16969)
pacsepa Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16969

Hát ha ott laknék és naponta körbe tudnám járni, nekem még vízbe, vagy Karate Zeon-ba sem kellene fojtani őket, Ott van a gyümölcsfák között a tavam, benne az éhes domolykókkal! Minden kézzel elkapott rovar, kukac, lárva és lótetű a gyomrukba végzi. Látványos rablásokkal honorálják a csemegét, amikor közéjük dobom, mint a piranhák.

Cserebogár rajzás idején meg megőrülnek! Elég testes példányok, nincs akkora cserebogár, vagy lótücsök, amit nem zabálnak meg azonnal. A lótücsök a kedvencem. Kiválóan úszik, szinte fut a vízen, de nem elég gyorsan. Mint a torpedók megindulnak szinte víz színén a domolykók az irányában. :-)

Előzmény: alfi13 (16951)
pacsepa Creative Commons License 2014.04.23 0 0 16968

Igen a Dithane esetében biztosan.

A Karate Zeon esetében ez egyeskártevők esetén felmehet egészen 5 ml/10 literig, ha jól emlékszem, de ezt ellenőrizd!

Előzmény: Gabesz7878 (16949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!