Keresés

Részletes keresés

milla10 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19753
Nincs doxy itthon ivben.
Előzmény: bob87 (19752)
bob87 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19752

Doxyt injekcióba? Ha nem vagy sertés vagy szárnyas, nehezen kaphatsz ilyet :))))

Vannak lehetőségek IV kezelésekre. Pl: Azi, Penicillin G (4óránként - mint szifilisznél), Cefalosporinok, Vancomycin, imipenem. A doxyt nem tudom itthon forgalmazzák-e IV-ben. Injekcióban vagy benzilpenicillint, vagy ampicillint, imipenemt kaphatsz.

 

Előzmény: Törölt nick (19751)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19751

Megy a diéta nekem is ezerrel, de fáj a gyomrom mégis. Ma én is főtt krumplin, banánon, korpovit kekszen, reszelt almán éltem, tegnap is. Sajnos a reflux nyár közepén tört rám, azóta nem tudok szabadulni tőle, szerintem sose már, szart sem érnek a savlekötők szerintem. Az az egy hetes ab kúra brutl módon begyullasztotta a gyomornyálkahártyát, azuán lett rosszabb a dolog. És egy hét az micsoda lyme tekintetében, semmi. Főleg a doxytól parázom, az nagy gyomorgyilkos. Lehet injekcióban kiiratom a háziorvossal, ha egy hét múlva sem lesz jobb.

Előzmény: Törölt nick (19750)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19750

Időnként nekem is sok a sav. Banán, banán ezerrel. Nekem ez nagyon bevált. Nem biztos, hogy heteket kell várnod a kúrával. Amikor nekem nagyon fájt, napokig csak banánt és főtt krumplit ettem, esetleg keménytojást, és végülis helyrejött. Csak egyes gyógyszerek nagyon csinálják a savat, az azival, tinivel nincs túl sok gondom, a tetraciklin rosszabb volt ilyen szempontból (ellenben hatásosabb is).

Előzmény: Törölt nick (19747)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19749

Hornet:-)

 

Te hogy intézted az intravénés kezelést? A háziorvosod írta ki, vagy ismerős révén? Most elkezdtem ilyen irányban érdeklődni, mert a gyomrom tropa, nem bírja az ab-t. Injekciós kezelés nem lehet jó?

Előzmény: hornet599 (19748)
hornet599 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19748

Azt tudtam, hogy állami vizsgálatkor ez a protokoll. De azt nem, hogy a synlab csinálja az állami teszteket.

Ezek szerint, ha én magánban kérek a synlab-tól borrelia tesztet, akkor azt ugyanígy csinálják (a 9.000forintos-ra gondolok). Én azt hittem, hogy akkor rögtön a WB-t csinálják meg. Hm... Pedig rá is kérdeztem náluk, hogy milyen módszerrel csinálták, s nekem ezt a választ küldték:

„A Borrelia vizsgálat immunoblot módszerrel készült. Az általunk használt teszt Line Immunoassay, ami a western blot továbbfejlesztett változata.”

 

Az volt a fura nekem (azon kívül, hogy az IGM, és IGG is negatív lett), hogy nem volt lebontva fajra/fehérjére, csak egy-egy szám mindkettő mellett. Ezért gyanakodtam, hogy talán csak az ELISA-t csinálták meg, mert az köztudottan baromira megbízhatatlan.

 

 

Így nézett ki a lelet:

Előzmény: Móki65 (19743)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19747

Nekem olyan rángás van, hogy akaratlanul megemelkedik a lábam például, vagy a karom, olyan mintha nem tudnám uralni. 

 

Most nagyon el vagyok keseredve, mert egyre több tünet jön vissza, itt van az antibiotikum, és nem tudom szedni, mert fáj a gyomrom, jön fel a sav. Szóval patt helyzet. Mindez 7 nap antibiotikum szedés után. Hogy bírnék ki 50 napot?:-( Pedig csak az ab tud segíteni.

Előzmény: Melpoma (19744)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19746

Valakinek volt olyan tünete, h lábdobálás? Nyilván a legyengüléstõl van, remélem ez is belefér a lyme tünetei közé!

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19745

 A KULLANCS nem a fákon él, ne ostorozd magad , hogy a fákat nem permetezted és onnan ugrott rád.

A kullancs a nyirkos bozótos helyet szereti, napfényt nem.

Tehát ha gazos volt a kereted vagy bozotos akkor onnan ment beléd. 

 

Előzmény: Diótörő (19742)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19744

Nekem is szokott, nekem a nystatin bevétele után kezdõdött a talpamon, és folyton hideg, nystatin után pár hónapra le is gyengült, sajnos. 

Neked az izomgyenggeséghez társul izomrángás?

 

Előzmény: Törölt nick (19735)
Móki65 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19743

Igen, amit western blot neven emlegetünk az az immunrendszer által termelt antitestek kimutatása, ezt hivjak megerositesnek es csak akkor csinaljak meg ha az első lépés az ellenanyag pozitiv. DE háziorvosi beutaloval NEM csinaljak meg tb-re a wb-t csak szakorvosival, hiába pozitiv az első lépcső.

Előzmény: hornet599 (19712)
Diótörő Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19742

Kösz szépen mindenkinek a válaszokat. Ma volt a vérvétel, két hetet mondtak, addig függő a téma.

Azért röhej, hogy egy apró kis bogár elcsessze az ember életét. Kertes házban lakom, talán fűnyírás közben akadt rám. Sajnos már évek óta nem permetezem a gyümölcs fákat, pedig ezek szerint kellene, mert onnan is rám vethette magát a nyavalyás.

 Majd tényleg visszaolvasom a topicot, bár eléggé pörgős, sajnos.

 

Előzmény: Móki65 (19687)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19741

Szia,

 

Nem szedsz most semmit? Hogy-hogy átadod az Esztó időpontot? Nagyon másra gyanakszol?

 

Nekem is volt már futástól fejfájás korábban. A fejed melyik része fájdult meg?

Előzmény: Rita2222 (19738)
Rita2222 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19740
Megvan:)))
Előzmény: Rita2222 (19739)
Rita2222 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19739
Bakker meg akartam nézni Hornet hszeit hogy hogy halad erre véletlenül felrenyomtam vmit es letiltottam!!boocs nem ezt akartam:(
A letiltast fel lehet oldani ugye?
Rita2222 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19738
Most par napja nem annyira jol..fulzugas van es kis alvászavar,de pszichés mert volt par rossz dolog most lelki teren es aznaptol indult.az nem tetszik,hogy tegnap elmentem futni es megfájdult a fejem tőle. Na ez viszont nem lehet lelki.meg nem tudom mi lesz,hova megyek,most csinaltatok egy újabb autoimmunt sjogrenre ill van benne par egyeb,mert csomagban van,de azokat nem tudom mi.persze magánúton.majd annak az eredményével továbbmegyek,vagy nem.es fuleszhez szeretnek elmenni a zúgással hátha mond valamit.
Előzmény: Törölt nick (19737)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19737

S hogy vagy? Rég írtál már..

Előzmény: Rita2222 (19736)
Rita2222 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19736
Lehet hogy át fogom adni az időpontomat,ami nov. 17 . Du 4órara szól.meg nem biztos.
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19735

Hangyamászás nekem is van, most is, most a talpamon mászkálnak. Rusnya egy kórság ez. A Bordátok alatt nem szokott tompa fájás lenni? Nekem ez is van.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19734

Elhiszem, hogy megterhelő, amúgy sem olcsó betegség, az összes gyógymód és még a kiegészítők, a tesztek..egy halom pénz. Csak azért lenne jó, hogyha meg tudnád oldani, mert fontos, hogy megnyugodj, tudom, milyen szörnyű ilyen gondolatokkal kelni és feküdni, mert én is voltam így. Nálam is sok még a kétely, de azért javulgatok az AB-ra, az talán jó jel. De ezek a tünetek voltak nekem is, ill. egy részük még van időnként. Az izomrángás mostanában nekem is a talpban és a lábszárakban gyakoribb. Utána fájdalom kíséri.

Előzmény: Melpoma (19733)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19733

Hangyamászás az van, hú az õrjítõ tud lenni, mint pl. most is. De én úgy érzem, mintha szivacsból lenne mindenem, gondolom az izomgyengeség miatt, de nekem ez még a nemi szervet is érinti. Nem érzem a lábaimat se, nem érzem azt sem, ahogy törlöm magam a törölközõvel. Talpam ráng a legtöbbet, szonte folyamatában. Igen, valóban kell az Elispot, bár anyagilag megterhelõ felutazni Bpestre meg még plusz harmincezer. 

Előzmény: Törölt nick (19732)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19732

ja, igen, és olyan érzés, mintha mászna valami a bőröm alatt. AB alatt gyakoribb szokott lenni, egy ideje most nincs.

Előzmény: Törölt nick (19731)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19731

Az izomrángás nálam is vezető tünet, s viszketni is szoktam. Az nálam állítólag az afzeliitől van. A gyógyszerektől fellépő herx is általában heves viszketés valamely testtájon. Sokszor ott viszket, ahol előtte v. utána meg fáj. Időnként vörös foltok is jönnek a bőrömre, sokszor ha nem is annyira vakartam. Majd eltűnik. De nekem az orvos ezekre egyértelműen azt mondta, hogy a lyme-tól van.

Az Istenhegyin a kezelést biztosan megkapod. Csak ahogy tanácsolták, előtte még végeztess más, komolyabb lyme tesztet is.

A bőröd nincs elvékonyodva? Mennyire látszanak ki az erek? Szokott-e lenni kék-zöld-lila foltod (mint az ütődésnyom) anélkül, hogy beütötted volna? Félrenyelés, félreharapás evéskor? Mind lyme tünet.

Előzmény: Melpoma (19728)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19730

Nálam sajnos jönnek vissza a lyme tünetek újra. Ma zsibongás, izomgyengeség van. Kb 2 hetet tartott az 1 hetes ab hatása. Most a gyomrom miatt pedig nem tudom szedni. Nyomatom a teát, olajfalevél kapszulát, B vitamint, de ez magában kevés lesz...  Pedig még pár hetet ki kellene bírnom ab nélkül, hogy a gyomrom regenerálódjon.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19729

Hátrányod nem lesz , ha bírod akkor így is jó !

A lényeg hogy az Ab elérje a célját , márpedig elfogja érni így is ,mert egyből a vérbe megy , nem kell felszivódnia a gyomron keresztül vagyis csak kevéske éri el a gyomrot . Habár ebben én nem vagyok precedens .

Ne aggódj célba talál.

Gyógyulj 

Előzmény: hornet599 (19725)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19728

Nem mondott erre semmit, hogy mitõl lehet. Azt mondta, hogy kell izombiopszia, Mri, agyvíz. Kérdeztem a vizsgált izmot, azt mondta, hogy lehet vmikor lábszáron rúgtak, nem tudja. Az azért kizárt dolog, mert eddig sohasem gyengült le. Meg nem is emlékszem, hogy lett volna ilyen, de biztos azért mondta, hogy mondjon vmit, mert hát õ sem tudja. Bízom benne, hisz õ tényleg profi, hogy ha azt mondta, hogy nem als, akkor nem az. Csak hát egy izmot vizsgált, mert egy ióra csúszásban volt. Nekem egyébként naon durva tüneteim vannak, fura álérzéseim, izomrángás, viszketés stb. Rem minél elõbb megjön az eredmény és addigra nem leszek járásképtelen:-(

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (19723)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19727

Biztos, hogy visszafordítható! Próbáld kierőszakolni a kórházban, hogy a lyme-ot kezeljék. Ha nem megy, akkor muszáj magánúton neked is Esztóhoz feljönni, és elkezdeni az ab-t. Tuti nem als. Nem véletlen pozitív a lyme teszted. Csak olyan orvost kell keresni, aki ezt komolyan veszi.  A lyme-nak is sok formája van, látod mindenkinél más tünetek azok amik dominálnak.

 

 

 

 

Előzmény: Melpoma (19718)
hornet599 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19726

Balaiczánál, a G1 intézet-ben :)

G1-ben kell megrendelni, de Balaiczán keresztül megy a dolog (mivel ő itt is rendel). Lehet, hogy a privát magánrendelésén is csinálják már, nem tudom. Ha felhívod a telszámot a balaicza.hu-ról, akkor az asszisztense meg tudja mondani, mit, és hogyan, mert ő rálát a G1-re is, meg a másik rendelőre is.

A CD57 sztem pénzkidobás, nekem pl tök normál volt. Az elispot-ltt az, ami a lyme teszt.

Előzmény: Melpoma (19724)
hornet599 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19725

Szerintetek mi hátrányom lehet abból, hogy így adják be (összesen 100ml NaCl, 15-20 perc alatt)? Az a baj, hogy nem tudok mit kezdeni ezzel a nővérrel... :(

Előzmény: Törölt nick (19716)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 19724

Német teszt az a.G1 intézetben, vagy Balaiczánál?

Előzmény: hornet599 (19722)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!