Keresés

Részletes keresés

zanoli Creative Commons License 2008.02.02 0 0 463
Szervusztok Aurora tulajdonosok!
Egy hete birokolom én is ezt a csodát és nagyon kedvelem. Az első pillanattól kezdve magaménak érzem, és valóban nagyon könnyű a kezelése, mindent megmutat. Kérdéseimet és tapasztalataimat a későbbiekben is szeretném veletek megosztani. Köszönöm mindenkinek aki szorított nekem azért, hogy vágyam teljesüljön. Ili
Kria Creative Commons License 2007.12.25 0 0 462
Szia Sue!
Igazad van. Az az igazság, hogy el kellene venni tőlem a Pfaffot, akkor rá volnék kényszerülve az Aurorára. Ez az egyik érvem, a másik ha annyira széles volna a foltos palettám, mint a tied akkor biztos az Aurórát használnám. Megpróbálom rászoktatni magam.
Előzmény: sunbonnetsue (461)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.12.25 0 0 461
Senkit nem szeretnék rá, de lebeszélni sem.

Nekem úgy tűnik, Kria még mindig nem ismeri az Aurora gépét eléggé. A BSR-nek nem az az előnye, hiszen varrni is tudsz vele pedál nélkül. Hanem a már rengeteget emlegettt öltés figyelő rendszer, ami azt figyeli, milyen gyorsan mozgatod az anyagot és ahhoz igazítja a varrás gyorsaságát. Így érheted el, hogy mindig egyenletes legyen a tűzésed.
Nekem is van Pfaff gépem, de meggyőződésem,hogy a beépített ITD-nél sokkal hatásosabb a Bernina felsőanyag továbbítója, ha 2-nél több réteget varrok vele.
De ez csak 2 kiemelt tulajdonsága, ami mellett még számtalan van!!!
Nekem egyetlen egy dolgog hiányzik: nem szól, ha elfogyott az alsószál.
Ha még ezt is tudná.....!!!
Ha bárkinek van még kérdése, csak írjon.

Kellemes Ünnepeket!
Sue
zanoli Creative Commons License 2007.12.24 0 0 460
Köszönöm a válaszod Márta néni. Még van időm gondolkodni, szeretném addig a tapasztalatokat összegyűjteni, esetleg mindkettőt kipróbálni.
Előzmény: Márta néni (459)
Márta néni Creative Commons License 2007.12.24 0 0 459
Nekem összehasonlítási alapom nincs a két gépről, de az Auróra legfőbb vonzereje a BSR, szerintem azzal is csak az tud szépen és egyenletesen  tűzni aki a nélkül is tud.  Te viszont, aki már tud szépen tűzni, ... a nélkül is pont olyan jól elboldogulsz. (Mellesleg mostanában vettem észre, hogy időnként elfelejtettem bekapcsolni a BSR-t, és  alig volt különbség a kétfajta tűzés közt. ) 
Előzmény: zanoli (458)
zanoli Creative Commons License 2007.12.22 0 0 458
Cic! 36évi és Kria!
Köszönöm a válaszokat és segítségeket. Még bizonyára kereslek benneteket mielőtt végső elhatározásra jutok. Annyi már biztos számomra, hogy csak azért nem választom az Aurórát mert az most olyan népszerű a foltvarrók körében. Kicsit félek a félfordulatos gépektől. Az öltésfigyelő rendszere viszont csábító.
A Pfaff mellett szól a beépített felső anyagtovábbító és a körforgós rendszere.
Ezek miatt nem tudtam még dönteni.
Előzmény: Törölt nick (454)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 457

;-))

Előzmény: 36évi (455)
Kria Creative Commons License 2007.12.22 0 0 456
Sziasztok!
Nekem Pfaff 1540-em 2 éve és Aurórám van 1 éve. Lehet megköveznek most az Aurórások, de szivesen kicserélném az Aurórám Pfaffra. Nem tetszik a felső anyagtovábbitós talpa. Végül is a BSR-nek mi az előnye, hogy nem kell lábbal taposni a pedált. Még mindig többet használom a Pfaffot, ami nem tud annyit mint az Auróra. No ezzel nem akartam lebeszélni azokat akik most Auróra vásárlás előtt vannak.
36évi Creative Commons License 2007.12.22 0 0 455
Arci végülis Pfaffot választott, a Babakészítős topikban olvashatsz tőle, hogy miért. (keress rá oldalt a szavakra)

Nehéz kérdés, mindnek megvan a maga előnye és hátránya... Én az aurórát csakis a BSR miatt favorizáltam. Ha később jött volna ki, már rég Pfaffom lenne. :)
Előzmény: zanoli (453)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 454

zanoli!

nekem 2046-os van (a 2048-as elődje), a teljesség igénye nélkül olvashatsz róla ezt-azt a honlapomon, de bármi kérdésed van, szívesen segítek

 

az aurórások meg itt tudnak választ adni a kérdéseidre :-)

Előzmény: zanoli (453)
zanoli Creative Commons License 2007.12.22 0 0 453
Arcencil!
Szinte szóról szóra leírtad az én dilemmámat a varrógépvásárlással kapcsolatban. Első nekifutásra a Pfaff 2048 Quilt gépet céloztam meg, de most inkább a Bernina Auróra gépet nézegetem.
Én is kérem és várom a fenti tipusu gépek tulajdonosainak tapasztalatait, hogy jól tudjak dönteni.
Előzmény: arcencil (452)
arcencil Creative Commons License 2007.12.13 0 0 452

Bocs, hogy idekotyogok de kérdésem lenne:

Néhány héten belül összejön az új gépre a pénzem és nem tudok két gép között választani. Úgy látom itt vannak szép számmal akik ismerik mind a kettőt. Az egyik a Pfaff Quilt Expression, a másik meg a Bernina Aurora.

Rólam annyit, hogy 10 éve varrok komolyan, eddig főképp ruhákat, a pizsamától a télikabátig. A patchwork és a többi (babák stb..) pár hónapja jött be nálam, de látom, hogy ez is szenvedély lesz.

Most szeretném lecserélni a régi alapgépem, fedőzőm. lockom már van.

 

A kutyafáját nem tudok dönteni a két gép között.... Várok minden hasznos gondolatot.... Esetleg negatívumokat a gépekkel kapcsolatban.

Előre is köszi!!!

violini Creative Commons License 2007.12.11 0 0 451
Lehet!!!Már alig várom,hogy kipróbáljam,még sosem varrtam fémszállal.
Előzmény: sunbonnetsue (450)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.12.10 0 0 450
Ezt hívják női megérzésnek?! :o)))

Sue
Előzmény: violini (449)
violini Creative Commons License 2007.12.10 0 0 449
Ez jó hír,mivel pár napja ott variáltam a boltban,hogy a karácsonyi dolgokhoz melyik arany cérnát válasszam,és Madeirára esett a választásom.Mondjuk nem állítom,hogy a 6. érzékem súgott,egyszerűen csak jobban tetszett a színe meg a fénye: tompább picit a fénye és az árnyalat is finomabb.
Előzmény: katafa (446)
Márta néni Creative Commons License 2007.12.10 0 0 448

Na igen, de ha sokezret már elköltöttem ilyen Mettler cérnára, amit pedig te írsz az innen kb a Holdban van, akkor az ember azt szeretné használni, ami van. De most már így a takaró második negyedének tűzése óta nem is tört tűm.

Sue! Jól van, nem hisztis dög. De nőnemű, met mind a két neve A-ra végződik. Ez már elég.

Előzmény: katafa (446)
36évi Creative Commons License 2007.12.09 0 0 447
Én pl. a sima orsózásnál is fékezem két ujjal a cérnát a cérnatartó után, mert egyébként elég lazán tekeri és abbból csak a baj van. Ja, és megállok, mielőtt megtelne, mert akkor meg szorul a bobinban. Apróságok... jó, ha hozzászokik az ember lánya. :)))
katafa Creative Commons License 2007.12.09 0 0 446
Itt is belepofáznék::( Madeira fémszálas cérnát kell használni. De tényleg - azzal úgy varr, mintha normál cérna lenne. Valószínűleg sokkal jobban össze van sodorva, mint a  többiek. 
Előzmény: sunbonnetsue (445)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.12.09 0 0 445
Sia Márta néni!


Nincs teljesen igazad! (csak hogy védjem ezt a super masinát) Csak saját lelkivilága van!:o))))

Én is vettem és elhasználtam már jó néhány előre feltekert alsószálat. Két féle létezik, amelyik papir korongra van tekerve és amelyik nem.
A papirosról le lehet szedni a papirt és már bele is fér. Az igaz, hogy a másik is kicsit nagy, de pár méter letekerése után ( hát igen ez a veszteség!) már használható is!!!
Nekem működött.

A metál szállal való hímzés, tűzés tényleg nem a legegyszerűbb. Vigyázni kell, a lehető leglassabbra kell állítani a gépet. és nagyon figyelni arra, hogy hátul fent (a cérna bevezetésénél) ne hogy rátkeredjen arra a fémre, ami irányítja.

Sue
Előzmény: Márta néni (442)
lean Creative Commons License 2007.12.07 0 0 444

bocs, szócsere volt :)))))

 

Szóval: pontosan ezzel szembesültem én is!

Előzmény: lean (443)
lean Creative Commons License 2007.12.07 0 0 443

Tegnap pontosan én is ezzel szembesültem!

Előzmény: violini (439)
Márta néni Creative Commons License 2007.12.07 0 0 442
Na akkor mondom én is a kínjaimat. Fémszálas cérával tűzök, na ugye azt már megtanultam, hogy metallikus tűvel, de hogy a szálszorítást nullára kell venni, azt csak a magam kárán tapasztaltam meg. Na de még így is eltört egy tűt, na és miért? Direkt vettem olyan kis előre csévélt orsókat alsó szálnak. Naná nem megy bele a bobinomba. Nem baj, átcsévéltem. Kiderült, hogy éppenhogycsak fér rá,így viszont feltekeredik a bobinban, néhányszor csak a felső szálat szakította el, aztán a tű is tört. Tanulság? Két orsóra kell egy olyan kis előregyártott orsót felcsévélni, mert csak úgy hajlandó rendesen dolgozni. Elég hisztis dög.  
36évi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 441
Más ötletem sajna nem nagyon van, mivel már mindent megpiszkáltál. Esetleg lehet még cérnacsere :) Na jó, nem vicc, lehet, hogy a tű+cérna párosítást utálja, bár azt sehogy sem értem, hogy próbavarrás (feltételezem, uyganazopn az anyagon) után miért van rosszul a munkán. Lehet, hogy az uccsó mondatban van a lényeg... :)))

Még azt tudnám elképzelni, hogy aláteszel skiccpauszt, az valamennyire stabilizálja. Vagy ha van, igazi stabilizátort (vékony vetex rag. nélkül).

És ezután megáll a todomán...
Előzmény: Zsuzsuci (433)
violini Creative Commons License 2007.12.05 0 0 440
Bocs,most látom,a tűcsere nem hozott eredményt.
Előzmény: Zsuzsuci (436)
violini Creative Commons License 2007.12.05 0 0 439

Lényeg,hogy megvan! Tök jó,amit Évi mondott,mert máskor ,máshol jártam így már én is,és fogalmam sem volt,mi lehet a baj.Zsuzsuci!Azért azt megírod,hogy tűcsere után működik-e,illetve hogy ezzel a tűvel más anyagot szeret-e cikcakkolni? Csak hogy tudja az ember,miheztartás végett.Mert nincs annál bosszantóbb,mint ha a technika nem működik úgy,ahogy mi szeretnénk :-) (aztán lehet,hogy neki van igaza)

És ha már applikációnál tartunk,kérdeznék én is valamit: van a 45. és 46. program,amivel gyönyörűen dolgozott,amikor egy alapra applikáltam vele. De ha megpróbáltam 2 réteg anyag szélét elszegni (gondoltam,ha már pelenkaöltés-szerű) , akkor ezt nem szerette, megcsinálta ugyan,de sem a színén,sem a visszáján nem öltött vissza egyenesen a kiindulási pontokba,kicsit terpeszállásban állnak itt-ott a pálcikák,a visszája meg cikcakk-jellegű. Tudtok esetleg valami beállítási trükköt,vagy ezt nem erre találták ki?

Előzmény: Zsuzsuci (433)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 438
becsülöm is!! ;-))
Előzmény: Zsuzsuci (437)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.12.05 0 0 437
Cic! Becsüld meg a Pfaffodat, én is azt teszem.
Előzmény: Törölt nick (435)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.12.05 0 0 436

 

A tűt is kicseréltem.A helyzet ugyanaz.

De Te, mint szakértő, még mit tudsz felhozni mentségére?

 

Előzmény: 36évi (434)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 435
Bűvössárkánynak is voltak kihagyásai, le is főttem rendesen, hogy mi a fenyő van, végső kétségbeesésemben tűt cseréltem és láss csodát! :-))
Előzmény: 36évi (434)
36évi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 434
lehet a tű is. Tudom, kicsit földöntúli, de könnyen kihagy, ha törött a hegye...
Előzmény: Zsuzsuci (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!