Keresés

Részletes keresés

Eolomea14 Creative Commons License 2022.08.19 -1 1 4565

Egy ketreszes [valoszinuleg] francia filmet keresek, ami kb. a 70-es evekben (+/- egy evtized) keszulhetett. A film igazabol egy film, de fel lehet fogni ket filmnek is.

 

A tema zsenialis (szerintem): ugyanazt a sztorit latjuk (egy hazassag tortenetet - es kudarcat), de ket kulonbozo szemszogbol; az elso reszben a [fiatal] feleseg elmondasaval, a masikban a[z ugyszinten fiatal] ferj eloadasaban (a sorrend nem biztos).

 

Erdekes (es tanulsagos) volt latni ugyanazon torteneseket, amik megis masmilyenekke [neha: gyokeres ellenkezove] formalodtak a visszaemlekezesekben. Koszonom.

Paater Altenburg Creative Commons License 2022.08.08 0 0 4564

Erre gondoltam (akkoriban láttam is.) Köszönöm a segítséget.

Előzmény: warr (4562)
warr Creative Commons License 2022.08.08 0 0 4562

A Ben Kingsley-féle 1987-esre gondolsz? 

 

https://m.imdb.com/title/tt0096250/

Előzmény: Paater Altenburg (4561)
Paater Altenburg Creative Commons License 2022.08.07 0 0 4561

Üdv-

 

Angol vagy amerikai fikciós játékfim (életrajzi film, de nem dokumentum) Sosztakovics életéről. Kb. a nyolcvanas években készült. A rendezőt keresem, és a Sosztakovicsot játszó színészt. Az Imdb.com nem vezetett nyomra. Köszönöm, ha valaki segít.

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2022.08.06 0 0 4560

Az agyamba villant egy nagyon régen, gyerekkoromban(1969) látott f*sza sci-fi film ! Nagyon szeretném még egyszer megnézni, és mindenkinek ajánlhatom ! : 

 

 

Az idegenek - ha jól emlékszek - a felsőbb vagy a másik dimenzióból érkeznek többször is . Az érkezésüket röngen sugárzás jelzi előre a mi terünkben, amit mi kihasználunk ellenük . Alapvetően rosszindulatúak lehetnek, mert harcolunk ellenük . Miután megjelennek valami labirintus alakot hoznak létre a közeli űrben, amibe a hős pilótáink belerepülnek, és persze a gonoszoknak végük . Ez az alak egy kicsit az Androméda sci-fi sorozat űrutazásának lapirintusára emlékeztet engem . 

 

 

csicsi9 Creative Commons License 2022.07.23 0 0 4559

Sziasztok!

Én gyerekkoromból keresek egy filmet,1977-ben születtem,a 80-as években lehetett a film.Sajnos csak két dologra emlékszem.
1.Egy család vendégségben vannak a gyerekeikkel és amikor elköszönnek elindulnak az autóval egy lejtős,kanyargós úton.A család boldog,nevetgél az út alatt.Még amikor nem indultak el egy rosszakarójuk elvágja a fékcsövet.Az egyik kanyarban a fék nem működik,többször mutatják hogy folyik a fékolaj és többször benyomja a féket a férfi söfőr.Sajnos lezuhannak,a család meghal.Talán mintha az rémlene egy sportkocsiban utaztak.
2.!A másik amire emlékszem a film végén egy sziklás területen bujkálnak egymás elöl és lövöldöznek.Itt mintha meghalna a negatív szereplő és ez a film vége.
Tudom nem sok ,de sajnos csak ennyi maradt meg.Ha valaki tudna segíteni,előre is köszönöm!

warr Creative Commons License 2022.07.21 0 0 4558

Iron Sky: Támad a Hold (2012)

 

Zseniális film :-D

Előzmény: BaluKing (4557)
BaluKing Creative Commons License 2022.07.21 0 0 4557

Sziasztok!

 

Egy réggebbi filmről lenne szó... 

Fogalmam sincs mi lehet a címe.

Sci-fi, a történetet sem tudom pontosan...

Vmi olyasmiről szól hogy a németek építenek a holdon egy várost még talán a 2 világháború alatt, és várják a fűrer eljövetelét. Közben a háború a földön rég végetért de a német holdbázison erről semmit sem tudnak! Aztán vhogyan két asztronauta - az egyik négus - odakeveredik és felfedezik a bázist. Na eddig már többször láttam.. 

Jó lenne 1x végignézni... 😀 

 

Laci_BP Creative Commons License 2022.07.21 0 0 4556

Nem nagyon pörög ez a topic. Hozok még egy feladványt, ami szerintem nehezebb lesz. 

 

Ez kb egy 25-30 éves film. Talán vígjáték-fantasy féleség. Egy két jelenet van csak meg a filmből, gyerekként láttam.

 

Egy emberrel el akarják hitetni, hogy léteznek az UFO-k és megrendeznek több földön kívüli találkozást. Egy jelenetben egy házba rendeznek meg egy ilyen jelenetet, ahol minden részletre nagyon figyelnek, pl. villogó fények, UFO formájú lényszerűség. Egy másik jelenetben pedig egy mozgó kamion belsejét rendezik be helyszínnek, mintha UFO járna ott vagy talán az lenne az űrhajó.

 

Többre sajnos nem emkékszem.

 

Köszi

Laci

 

Előzmény: Laci_BP (4555)
Laci_BP Creative Commons License 2022.07.13 0 0 4555

A sziget lesz az köszönöm!

 

Laci

 

Előzmény: Kipper (4553)
Kipper Creative Commons License 2022.07.13 0 0 4554

Vagy ha regebbit keresel:

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/THX-1138

Előzmény: Laci_BP (4552)
Kipper Creative Commons License 2022.07.13 0 0 4553
Előzmény: Laci_BP (4552)
Laci_BP Creative Commons License 2022.07.13 0 0 4552

Ha ez ilyen könnyen ment akkor lenne még egy feladványom.

 

Ez egy fantasztikus/sci-fi film. Föld alatt tartanak fogva embereket. Gyógyszerekkel elnyomján az érzéseiket/tudatokat, inkább csak vegetálnak. Időnként elvisznek embereket, akikre azt mondják, hogy egy jobb helyre kerülnek, de csak kisérletezni viszik el őket. Erre rájön pár ember és valahogy sikerül megszökniük a föld alól a fenti világba, ahol tudatosul bennük, hogy megtészetették őket és van normális világ is.

 

Köszi!

Laci_BP Creative Commons License 2022.07.12 0 0 4551

Talált, köszönöm!

Előzmény: Zolket (4550)
Zolket Creative Commons License 2022.07.11 0 0 4550

Mintamókus 1995

 

Előzmény: Laci_BP (4548)
Laci_BP Creative Commons License 2022.07.09 0 0 4548

Nem, ez rendes film, csak gyerekeknek szól. 

 

Köszönöm!

Előzmény: Vad Ember (4547)
Vad Ember Creative Commons License 2022.07.08 0 0 4547

Rajz film, animációs film ?

 

Mert van egy remek animációs film egy veres hajú herceg lányról, aki szeret kilovagolni az erdőbe és ... ... van benne minden, boszorkány, elvarázsolás, medvévé változás, megmenekülés, hepiend ? 

Előzmény: Laci_BP (4546)
Laci_BP Creative Commons License 2022.07.08 0 0 4546

Sziasztok!

 

Egy gyerekeknek szóló vígjátékot keresek. Olyasmiről szól, hogy egy csapat gyerek elmegy valamelyik ameriai nemzeti parkba túrázgatni. Részletek, történet már nem nagyon van meg. Egy olyan jelenet rémlik, hogy medve jelmezbe ijesztgetik a gyerekeket aztán egyszer csak tényleg megjelenik egy igazi medve. Ha minden igaz, valami bűnözői csoport is belekeveredik a történetbe.

 

Köszönöm előre is ha esetleg valaki tudja!

 

Laci

Kipper Creative Commons License 2022.07.07 0 1 4545

Vad Amerika. Ez a 60-as evekben jatszodik, de a tortenet stimmel:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Wild_America_(film)

 

 

Előzmény: Atilla0070 (4544)
Atilla0070 Creative Commons License 2022.07.06 0 0 4544

Sziasztok. Keresek egy rég látott filmet. A tartalma két fiú testvérnek a szenvedélye a repülés és a filmezés. mindkettőt a környezetük ellenkezésére csinálják. A film valahol a 20-as 30-as években játszódik. Egy repülésük balul sikerült és lezuhannak, de ezt is meg örökítik filmen, és közben felfedezik a környék medvéinek alvó helyét, télen teli medvével. Az általuk készített filmet később a nation geografik is bemutatta. Tehát igaz történet alapján készült a film. Ha valaki tudja azt megköszönöm.

 

hematoma1 Creative Commons License 2022.06.30 0 0 4543

Hátha valaki tud segíteni. Keresek egy filmet amit régen láttam.Egy fiatalabb srácról szólt aki kódokat fejtett.Egyik kódfejtésnél rájött hogy egy földönkívüli kód vagy üzenet,amit addig követett mig a megfelelő pillanatba és helyen  valóban megjelent egy űrhajó.

Remélem érthető volt amit irtam,sok mindenre nem emlékszem.

superbhyper Creative Commons License 2022.06.25 0 0 4542

Sziasztok!

 

 

Keresem a szezam utca sorozatot vagy reszeit magyar nyelven. Barmilyen formaban erdekel.

 

koszonom szepen!

JohnIII Creative Commons License 2022.06.12 0 0 4541

Bocsánat: Az egyik ez: https://online-filmek.me/film/15625-viy főszereplő: Jason Flemyng

 

a másik pedig nem  Aranysárkány, hanem A sárkánypecsét rejtélye 2019. (Iron Mask) Jackie Chan, Arnold Swarci, stb.)

 

Köszönöm!

 

Előzmény: JohnIII (4540)
JohnIII Creative Commons License 2022.06.12 0 0 4540

Sziasztok!

 

A Viy (Forbidden Empire) 2014 és az Aranysárkány rejtélye 2019. filmet keresem, ha lehet 4K felbontásban, de legalább Full HD, magyar felirattal. (hallássérültnek lenne)

 

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

 

neofrix baszmacs Creative Commons License 2022.06.04 -1 0 4539

Sziasztok! A hetveves években volt egy film a tévében, a központi problémája az volt, hogy a tehén melyik - mellső vagy hátsó? - lábával áll fel. Tudja valaki a címét?

2robot2 Creative Commons License 2022.06.04 0 0 4538

melyik nácis filmben volt az hogy asszem afrikában mentek repülővel hőseink és lenéztek, és ott volt egy marha nagy hegy, amit horogkereszt formára alakítottak a nácik?

Spring76 Creative Commons License 2022.05.30 0 0 4537

keresem: a lúzer amatőr bokszoló meg az ügyvédnő románca...poénos, laza szövegű film.sajna többre nem emlékszem belőle....köszi a segítség!

Törölt nick Creative Commons License 2022.05.20 -1 0 4536

Kar, hogy ez a forum tetszhalott.

Előzmény: Törölt nick (4534)
venuto Creative Commons License 2022.05.15 0 0 4535

...volnál szíves írni bele ? :https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9250534

Köszönöm szépen . 

Törölt nick Creative Commons License 2022.05.10 0 0 4534

Keresek egy, valoszinuleg amerikai filmet egy jelenet alapjan.

 

Ket ember elvisz egy taska penzt egy lebujba, hogy drogot vegyen rajta es nagy haszonnal eladja.

A penzt megszamoltatjak a szomszed szobaban, visszaadnak nekik nehany bankjegyet, hogy annyival tobb volt, mint a megbeszelt osszeg, majd kidobjak oket, hogy az az o penzuk volt.

 

Eleg szurrealisztikus jelenet, igy erdekelne a film.;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!