Keresés

Részletes keresés

Goszi777 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 1305
Már elnézést, de aki ekkora barom, hogy egy tőle független tűzesetért kifizet ennyi pénzt, vagy egyáltalán egy forintot is, az meg is érdemli, hogy lehúzzák. Nem véletlenül van egyiptomban a tourist police, egyből hozzájuk kell fordulni, ha ilyen probléma van... Hihetetlen milyen naiv emberek vannak.
Előzmény: Viktor-diver (1301)
Goszi777 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 1304
Naama Bay központjában, a Naama Hotellel szemben, ahol a buszok megállnak. Nem lehet eltéveszteni.
Előzmény: cyprus_people (1302)
:-) Creative Commons License 2005.01.03 0 0 1303

Kösz!    Ez "jó" volt!      :-(

 

Sheraton  Hotel- ről  esetleg  valaki, valamit.

 

 

köszi    :-)

Előzmény: Viktor-diver (1301)
cyprus_people Creative Commons License 2005.01.03 0 0 1302

Ki tudja, hol van a Hard Rock Cafe?

Kellene egy T-sirt...

Viktor-diver Creative Commons License 2005.01.03 0 0 1301
Előzmény: :-) (1300)
:-) Creative Commons License 2005.01.03 0 0 1300

Holiday Inn Amphoras Hotel-ról van v.kinenek személyes tapasztalata?

                 

                                                                                             köszi   :-)

EbiHall Creative Commons License 2004.12.14 0 0 1299

Sziasztok,

 

elnézést, hogy csak így nagyon röviden beesek, de valakitől most hallottam, hogy Sharm-ban állítólag van valami kis, igen szerény delfinárium.

Igaz ez?

Tudja valaki, hogy hol lehet, hogy lehet odajutni és kb. mibe kerül a belépő????

 

Köszi előre is,

Ebi

 

Viktor-diver Creative Commons License 2004.11.26 0 0 1298
Mi nemrég jártunk....Tűz és víz cimmel megjelent egy cikk a DC-n /www.divecenter.hu/
Itt található..Itt található..
Goszi777 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 1297
Senki nem járt erre mostanában? Nagyon leült a topic, mindenki Hurghadára megy...
Pendy Creative Commons License 2004.11.12 0 0 1296

Ok, nem kell elfogadni, bár én láttam a képeket, és nekem naggggyon nem jött be, számomra eléggé lepukkantnak tűnt, azért kezdtem el nyomozni, és nem hiába adják vagy adták olcsóbban. de ízlések és pofonok...egyiptomban nem szabad a 4-5*-nak bedőlni, az simán lehet 2 is náluk.

de ha szeretsz kockáztatni :) de annyi hotel van...minek?

+helyi Kartagos idegenvezeto miért mondaná, hogy szar hely? ráadásul ő hozta szóba, hogy onnan jött előzőleg a legtöbb panasz.

de te döntesz

Előzmény: Goszi777 (1293)
kovesdil Creative Commons License 2004.11.12 0 0 1295

Szia Goszi777!

 

A fórumozók közül thomas21 volt a pyramisa-ban, tudsz neki mail-t küldeni.

Hello, Egy Savoy rajongó

sebi57 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 1294

elnézést hogy beleszólok, de hátha más is hasznát veszi

www.urlaubskritiken.de

itt minden hotelről van értékelés az utasoktól, meg részletes tapasztalatok is, érdemes átböngészni, aki nem tud németül az is jól megértheti. Amit ők lehúznak, azt jól át kell gondolni.

jó utazást mindenkinek

Goszi777 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1293

Nem fizettem be, de ezt az infot azert nemi fenntartassal fogadom. Eleve a fotok alapjan nagyon igenyesnek nez ki a hely, a pyramisa egy ismertebb szallodalanc, ezen kivul mindenhol 4-5* kozott osztalyozzak, es olyan neves irodak is aruljak, mint az OTP, aki azert sz*r hotelt nem szokott arulni. De azert elgondolkodto amit irtal, kivancsi lennek tenyleg olyanra aki ott jart.

Előzmény: Pendy (1292)
Pendy Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1292

Én még ugyan a Pyramisaban nem voltam, de maga a Kartagos csaj beszélt le róla, sőőőt, a helyi idegenvezető is azt mesélte, mikor odaértünk, hogy mázli, hogy nem engedtem magam rábeszélni (egy másik) Kartagos által, mert az bűn rossz hely. Onnan rengeteg a panasz! Mi a T. Grand Oasisban voltunk, az nem rossz, bár a kaja eléggé uncsi...de a szobák OK-k...

a Pyramisba viszont semmiképp, nagyon lepukkant! de mindig megpróbálják elsózni vkinek...de ha már befizetted, bocs. :)

Előzmény: Goszi777 (1290)
JKruz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1291

A Kartago ajánlata közt szerepel a Sonesta Club, AI.

Valaki járt már ott, esetleg tud róla valamit?

Goszi777 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1290
Valaki járt már a Pyramisában, egy régebbi hozzászóló mondta, hogy megy oda. Mik a tapasztalatok? A Kartago azt mondta, hogy azért 3*+, mert ezek a "villa" azaz bungalow szobák, a főépület 4-5*-os. A bungalow messzebb van a víztől és valamivel egyszerűbb a berendezése állítólag. Kiváncsi lennék a személyes tapasztalatokra.
Előzmény: dohosa (1285)
bros67 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1289

 

Simán lehet még snorkelezni januárba.Tavaly Hurghadán voltunk februárba és tuti volt a víz.Jó lebegést!

 

 

                                                              bros

Előzmény: dohosa (1282)
ath Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1288

kedves dohosa,

 

leírtál valamit, én pedig arra reagáltál. magyarázhatod a bizonyítványt, a tények akkor is tények maradnak. btw magáról az all inclusive nyarlásról is megvan a véleményem, de azzal tényleg nem untatlak.

 

egyébként januárban nem a tenger hideg, hanem a levegő. búvárkodni is dupla 5.5-ös hoszzú ruhában és csuklyában lehet, úgyhogy kötve hiszem, hogy az észak németeken és az angolokon kívül bki is élvezné a snorkelezést.

Előzmény: dohosa (1285)
csibekas Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1287

ha tehetek javaslatot, januárban egy kicsit délebre kell menni. pl. mi Mexicóban voltunk télen. igen tudom, ez egy más nagyságrend. :-)) bár az élmény is. támogatom a nyár elei utazást és esetleg nem próbálkoznál Dahab-i szállással? én most egy kicsit fenntartással megyek Sharmra/ba, félek olyan mint Hurghada. bár állítólag már Dahab sem a régi, gondolok itt arral, hogy a jó kis korall-partot lebetonozták, +szüntetve ezzel a parton való vacsizás, pipázás és egyéb hasznos és haszontalan ténykedések lehetőségét. ettől függetlenül remélem ez a megalkuvás nem lesz a várakozáson aluli, szivem szerint most is Dahabba mennék, de oda sem repjegyet nem lehet kapni, még utazást sem szerveznek. nem mint ha nem +szervezném magunknak, de hát a jegyekkel sem nagyon bővelkednek sz irodák, érthető, eladják csomagba:-(( ja, és Dahab olcsóbb, mint Sharm és nem oly zsufi.

Te dohosa, nem volt gáz a babynek hogy 7 hónaposan utaztattad? topicon kívül szívesen várom a tapasztalásodat, ugyanis most ezt az utazást ugy vesszük, mint egy hosszabb szünet kezdetét, viszon én nem lennék ellenére egy előnyaralásnak tavasszal, akár már hármasban:-) ha időd engeni, megköszönném. pá

Előzmény: dohosa (1286)
dohosa Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1286
Lehet, hogy érdemes lenne kivárni a tavaszt?
Nem szeretnénk kockáztatni, hogy teli várakozásokkal kiutazunk, aztán egy kisebb lehülés miatt ülhetünk a parton sisát szivva. :)))
Előzmény: csibekas (1284)
dohosa Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1285
OFF- Bocsi Sharm rajongok az off-ért, de utálom ha alaptalanul kostolgatnak

Nemkedves ath!
Ha ugy érzed, hogy ilyen vagyok, akkor szived joga ezt hinni. Maradj ebben a hitben!
Engem nem zavar, hogy mit gondolsz.
Az egészet lehetne folytatni a végtelenségig, mert még mindig egy csomo körülményről nem tudsz, csak magadban hozzáköltöd.
Részemről nem zavarom ezzel a témával a topikot többé.
Bánom, hogy egyáltalán válaszoltam. :p
ON

Vissza a topik valódi témájához:

Továbbra is nagyon érdekelnek Sharm el Sheik-es beszámolók, mert idén ujra el szeretnénk menni. Várunk a megfelelő alkalomra és a megfelelő utazási ajánlatra és a szükséges anyagiakra. :)))
A szállodák közül - hála a topiktársak tanácsainak- a Dreams, a Pyramisa és a HauzaBeach van "versenyben".
Előzmény: ath (1283)
csibekas Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1284
amennyiben vizipipára gondolsz és az attól való lebegésre, minden bizonnyal viselhető a víz kellemes hűvössége:-))  komolyra fordítva, én ugyan ilyan későn ill. korán még nem voltam a Sínain, de   barátaink elmondása alapján a víz januárban melegebb olykor, mint a levegő. ha nincs búvárcumó a kis fecskében + a tanga ruciban rövid ideig ugyan, de abszolválható a dolog.
Előzmény: dohosa (1282)
ath Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1283

kedves dohosa!

 

egyik sem jó, de ha visszaolvasod amit írtál, te is rájössz........attól mert a parton részegen heverésző, egész nap a medencében koktélozó túrista proli, még az marad az is aki a kirándulásra szendvicset készít az 5x-os hotelban és szuvenírként viszi haza azt a teafiltert, amit 100 forintért megkapna a boltban. nem tudom, hogy miért mentene fel más viselkedése a sajátod alól.

örülök, hogy ilyen alapvető dolgokra, mint az egyiptomi teázás, felhívod a figyelmem. nagyon jó, hogy egy ilyen gyakorlott utazó és kalandor segít eligazodni a világ dolgaiban. ezúton is köszönöm. esetleg ajánlom neked az "utazik a magyar" című topicot. lehet, hogy magadra ismersz belőle?

Előzmény: dohosa (1281)
dohosa Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1282
Köszi Bros!

500m gyaloglás egyáltalán nem gáz. :) Azért a gyönyörű tengerért meg kifejezetten megéri.
Szerintetek januárban már nagyon hideg lesz a tenger, vagy azért még be lehet menni pipával és buvárszemüveggel egy kicsit lebegni.

Előzmény: bros67 (1279)
dohosa Creative Commons License 2004.11.04 0 0 1281
Ath
OFF
Ha hallgattál volna.... Fogalmad sincs a dolgokról és csak vagdalkozol. De ha ettől jobban érzed magad csak csináld!

Én azért ittam olyan sok teát mert koktélozni nem tudtam, ugyanis 7 hónapos terhes voltam és közben még meg is fáztam. Ergo egyfolytában nyomtam a mentás teájukat. A nagyobbik gyeremkem meg az ánizsozst szerette. Na vele sem fogok koktélt itatni.
Tehát mi büdös paraszt magyarok jó arab szokás szerint rendszeresen táztunk velük a teraszon. Tudott , ott is él még a teázás hagyománya.
Szerinted melyik a jobb?
Ülni , teázni és szuvenirnak tekinteni a nagyon finom teájukból egy-két filtert,
avagy "jómagyar" szokász szerint benyomni a sok ingyenpiától és a medence parton fetrengeni és ordibálni. Majd a duty-free shopban telepakolni a szatyrot az olcsó piákkal?
ON
Előzmény: ath (1277)
isis/001 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 1280

Egyetértek!

 

Szerintem az AI mindenhol azért van, hogy ha a szállodában vagy ne kelljen örökösen a pénztárcádat magaddal cipelned, ill. aláirogatnod az extra számlákat, tehát előre tud tervezni a költségedet.

 

Szuvenirt a szuvenir boltban szokás vásárolni.

 

A szuvenir gyűjtögetés egyébként  nem "magyar" szokás, inkább az egyén beállitottságától függ, hogy neki még "mi fér bele".  Ja, és nem csak közép-europaik csinálják.

 

Részemről csak sajnálni tudom őket.

bros67 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 1279

 

 

 

  Szia dohosa!

 

  Elég nehéz megmondani,hogy milyen messze van tengerpart,ugyanis ez a hotel

  olyan mint egy nagy falu.75000 négyzetméteren vannak a kétszintes házak.

  Ezért attól függ ,hogy hova kapsz szobát.Mi messze voltunk a parttól de egyáltalán

  nem gáz.KB 500 méter,de a hotelen belül van egy kismozdony ami ingyenesen

  szállít bárhová.A tengerpart köves,korallos,ezért beton oszlopokat fektettek le és

  csináltak egy kb 20 méteres bejárót.A végén mélyvíz és csodaszép korallfal meg

  millió színes hal.Talpat ,pipát,szemüveget vigyetek.A medencék nem fűtöttek de

  nem volt jéghideg.Meg lehet szokni.Nekem a tenger melegebbnek tűnt.

  Röviden ennyi.Ha van még  kérdésed,nyugodtan.

 

                                                          Csá       bros 

Előzmény: dohosa (1266)
bros67 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 1278

 

 

 

  Szia gabácska!

 

  A főrecepciótól ha jobbra elindulsz,az üzletek előtt,konferenciaterem,teniszpálya

  búvárközpont,ezen az úton egészen a medencékig.A medence mögött van még egy

  recepció.Kisebb mint a fő,ebből nyílik az étterem.A szobákban,a tv-ben,az egyes

  csatorna a hotel információs csatornája,ahol mindent megtalálsz.Egyébként ki is

  van táblázva.Ha a mozdonynak álcázott kiskocsival mennétek,akkor ami ingyenes,

  cluster  53,54.Ezek az épületek ott vannak közvetlen mellette.Remélem tudtam

  segíteni.

                                         szia  :  bros

Előzmény: gabácska (1268)
ath Creative Commons License 2004.11.03 0 0 1277

kirakják, mert tudod egyes helyeken még nem számolnak azokkal a magyar és közép-európai túristákkal, akik ha má' ingyé van, megisznak 7-et egy nap és még el is pakolnak. ha neked pedig ez a szuvenír, csak sajnálni tudlak.

igazad van, én még nem láttam ilyet, hiába, vannak még olyanok, akiknek még nem adatott meg egy egyiptomi all inkluzív a best reisennel.

szerencsétlen.

Előzmény: dohosa (1276)
dohosa Creative Commons License 2004.11.03 0 0 1276
Ennyire ne legyél mááá okos!
A teafiltereket el lehet hozni! Kosarakban ki volt téve egy csomo a forrovizes automaták mellé a cukkorral a tejszinnel és a muanyag kiskanállal együt!
Ja! Hogy Te még nem láttál ilyet????????
Azért nem kereskedelmi mennyiséget hoztunk haza, csak nosztalgiából meg emlékből.
Előzmény: ath (1270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!