Keresés

Részletes keresés

Scalea Creative Commons License 2010.12.15 0 0 805

Ariston mosógépet ne vegyetek!!!!

sanyooo Creative Commons License 2010.12.10 0 0 803

A nélkül halunk meg, hogy megtudnánk? :)))

Előzmény: Törölt nick (802)
sanyooo Creative Commons License 2010.12.10 0 0 801

Kösz! :))) 15 éve jártam ott utóljára, vadászni!

De inkább vedd le a tetejét, 2 csavar tartja, és meglátod! Tényleg érdekel, ha magánban írod meg, vállalom a teljes diszkréciót! :)

Előzmény: Törölt nick (800)
sanyooo Creative Commons License 2010.12.10 0 0 799

Még mindíg nem tudjuk csapágyazható-e a Panasonic?

Előzmény: Törölt nick (798)
sanyooo Creative Commons License 2010.12.10 0 0 797

Az általad belinkelt ismertetőn van az üst képe, én arról beszélek, azt hittem te is! :)

Előzmény: Törölt nick (796)
sanyooo Creative Commons License 2010.12.10 0 0 795

Én meg csak üstöt! :)))

Ami sárga műanyag az az üst! A dob rozsdamentes acél. Ide másolnám a képet, de nem hagyja a program.

Előzmény: Törölt nick (794)
sanyooo Creative Commons License 2010.12.09 0 0 793

Üst! Az üst érdekel, a dob azon belül van.

Előzmény: Törölt nick (792)
sanyooo Creative Commons License 2010.12.09 0 0 791

Kérdezem.

Kinagyítottam az üst képét, de nagyon rossz minőségű a fotó. Minden esetre oldható kötés nem látszik rajta, van?

Előzmény: Törölt nick (790)
sanyooo Creative Commons License 2010.12.09 0 0 789

Jól látom, hogy le van hegesztve az üstje?

Előzmény: Törölt nick (788)
gandros Creative Commons License 2010.12.02 0 0 786

És melyik AEG tud annyit mint ez a Pana?

Az AEG nem jobb, tartósabb?

skerlanitz Creative Commons License 2010.12.02 0 0 784

Üdv! Nézegetem,ismerkedem a gőzmosógépekkel.Ha esetleg valakinek van kérem írja meg a véleményét.

Köszönöm!!

gandros Creative Commons License 2010.12.01 0 0 782

Ez elgé rossz megoldás... szerintem

Pl a kávéfőzöm is tudja maga kezelni, hogy mennyi kávét és vizet tegyen az adott kávéba.

Kár, hogy a mosógépek nem tartanak itt.

Na majd akkor 10 év múlva amit veszek talán tudni fogja

Előzmény: Törölt nick (781)
gandros Creative Commons License 2010.12.01 0 0 780

Ahogy nézem nem nagy különbségek vannak a Pana mosógépekben.

 

Egyébként általánosságban a mosogópeknek mennyire stabil az elektonikájuk? Mert ahogy nézem ezen minden elektromos.. csak az ajtónyitás nem (még...)

 

Tényleg, ezeken a jobb gépeken hogy megy a mosószer adagolás? Beleöntök egy doboz mosószert meg egy doboz öblítőt egy tartályba és ő annyit tesz bele amit a ruhák tömege alapján kiszámol? És akkor így nem pazarol a rendszer.

vagy én beleteszek egy adagot és ha kell ha nem elhasználja? még ha több is mint ami kell?

vagy pörget egyet a ruhákon, kiszámolja a súlyt és kiköpi a szükséges mennyiséget a display-re?

vagy hogy van ez?

Nekem az első felállás a legésszerűbb...

Előzmény: Törölt nick (779)
gandros Creative Commons License 2010.12.01 0 0 778

Sziasztok!

 

Hirtelen az ünnepek előtt megtalált a baj, és tönkrement a mosógépem.

Szóval gyorsan kell egy jó mosógépet vennem.

Körbenéztem a kinálatot de nekem aki nem ért hozzá nehéz választani.

Én hirtelen Panasonic mosógépet vennék.

Ami fontos:

megbízhatóság

10+ év élettartam

nem szervízigényes

szépen most.

 

Szerintetek a pana megfelel ezeknek az elvárásoknak?

Valahol azt olvastam hogy 5000 mosásra tervezték.. igaz lehet ez?

 

köszönöm a segítségeteket! 

Beuska81 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 777

Sziasztok!

 

Eddig zugolvasó voltam, köszönöm a tanácsokat, ötleteket mindenkinek! Pénteken jön meg a Siemens mosógépem (105 ezres kategória). Nagyon remélem, hogy jó lesz. Anyukámnak tizenéve van egy szupi siemens gépe, mindig irigyeltem. Igaz felsőkategóriás. 10 év körül volt egy motorcseréje, egyébként jól működik, szépen mos, csendes. A szerelő nem javasolta a cseréjét, mert ez még strapásabb darab, manapság nem nagyon gyártanak már ilyet (még a jobb márkák sem).

 

Nekem egy indesit WIDL146-osom volt, de ennyire nem utáltam még háztartási gépet! Hangos volt, nem volt rövidprogramja, nem mosot szépen, gyűrte a ruhákat. A szárítóját kb 2-szer használtam, büdösek lettek a ruhák (nem poshadt szag, hanem valami gépszaga), vasalhatatlanok lettek. 5 év alatt kétszer volt csapágycsere rajta, aztán egy hónapja a szerelő megesztergáltatta a dobtartó tengelyt, hogy elébe menjünk az újabb csapágyhalálnak. Pár hét múlva tönkerment a fűtőszála, néhány napja meg nem szivattyúzta ki a vizet. Reménykedtem benne, hogy még javítható, ha már ennyit ráköltöttem, de végül panelhibája lett így kuka. 8 ezerért elvitték a vaterán. Senkinek nem ajánlom én sem az indesit márkát! Igaz 5 évig heti 5-6-szor ment, szóval volt használva, de egy kellemetlen kis dög volt.

 

Amit a szerelőnk mondott:

Indesit, candy, ariston egy cég, senkinek nem ajánlja! Se a whirlpool-t.

 

Beleszerettem egy samsung mosógépbe, de ő a samsungot sem ajánlotta. Ő is azt mondta, amit ti, hogy AEG, Siemens, Bosch. Férjem nem akartam az AEG-et, mert az electrolux mikrónkkal szintén megjártuk és a szerelő szerint csak a külsejük más, belül mindkettő u.e, szóval a rokoni kapcsolat miatt a férjem nem akarta. ÍGy maradt a siemens és a bosch ami szintén u.a, a leírásuk is. A siemens olcsóbb volt 4 ezererrel, mert a centije "csak" 1000-et bír, a bosch meg 1200-at, ez volt az össz különbség. De én egyébként is mindig levettem 600-ra.

 

És amit még mondott a szerelő: szerinte nem érdemes 100 ezer feletti mosógépet venni, mert manapság mindenki úgy gyárt, hogy vedd meg, használt és dobd ki (kb. 5 évig mennek). Persze ez csak az ő véleménye, de én hiszek neki.

 

Pénteken jön az új gép, majd beszámolok!

Roltii Creative Commons License 2010.11.27 0 0 775

Nézek én hardveraprot meg expresszt meg apronetet is, de szinte mindenhol csak a whirlpoolok vannak...Mosogepguru.hu-ról van valami tapasztalatok? Sok használt cuccuk van jópár siemens meg Bosch is, de nem tudom mennyire szabad kereskedőtől venni, az a baj, hogy tök hülye vagyok hozzá...

Előzmény: Törölt nick (774)
Roltii Creative Commons License 2010.11.26 0 0 773

Köszi a választ, nem nagyon tudtam hova tenni. Az előltöltőssel hely problémáink vannak, nem nagyon akarunk túlmenni a 40-45 centi szélességen:( A keskeny előltöltősökről meg túl sok jót nem hallottam, bár ki tudja...

Előzmény: Törölt nick (772)
Roltii Creative Commons License 2010.11.26 0 0 770

Ehhez mit szóltok, hülyeség ilyet venni?

Egy minimat 65-t cserélünk le, mert folyamatosan kinyílik, múltkor még a nagy ajtót is felnyitotta...meg ráz:D

http://haztartasigep.vatera.hu/mosogep_szaritogep/siemens_felultoltos_xt1050_187640512.html

Vagy használtan vagy valami olcsóbb újon gondolkodunk, az itt leírtak miatt a Whirlpool,indesit kilőve, de pl a Fagorról nem sok szó esett...

előre is köszi!

Akit Creative Commons License 2010.11.22 0 0 767

Sziasztok,

 

Szerintem más is járt úgy, mint én, sőt. Egy ideig figyelgettem a fórumokat, próbáltam eldönteni, hogy milyen gépet is vegyek és hát továbbra is elég tanácstalan vagyok, azt hiszem az őrület határait próbálom elkerülni...

Így fogtam egy gépválasztó programot, ami ezt a gépet dobta ki: http://electrolux.bemutatoterem.net/eloltoltos-mosogep-ewf-147440-w Árban és tudásban rendben van. Szerintetek érdemes? Nyilván megkeresem, hogy hol lehet a legolcsóbban megvenni. 

 

Sajnos úgy látom, hogy bolti eladóval már nem is érdemes szóba elegyedni, mert "hát amelyik magának tetszik csókolommal" leráz.  Tisztelet a kevés kivételnek.

 

De egyébként ha van valakinek értelmes tippje. Az igény annyi, hogy 1400 fordulatos legyen, öblítő stop, és nagyon energia takarékos. 

Abban továbbra sem tudtunk dönteni, hogy melyik árkategória éri meg jobban (200.000 a maximum határ, de nem mindenáron).

 

 

Sanyooo, szerintem érdemes lenne egy átfogó tanulmányt írnod mosógép ügyben, hogy a kis zöldfülűek, mint én is, kapjanak valami kapaszkodót, így te is megszabadulnál a következő ezer milyen mosógépet vegyek hsz-tól. Aztán egyszer egy mg. gyár lecsap rád és elindul a karrier :P

bohrer Creative Commons License 2010.11.18 0 0 766

A tiédnek legalább nem rohadt szét a műanyag ház amiben a dob csapágyazása van.

Állítólag a mosószertől ment tönkre a műanyag. 3 évesen, talán tiszta hideg vízzel kell benne mosni???? Mosógép ami nem bírja a mosószert, az alkatrész egy fél gép ára.

Családban másik 6-ik érzék is most halt be, az még garis, csak a szervízt kell  500* hívni meg az ügyfélszolgálatot, mert a garis javítást nem szívesen veszik.

Előzmény: roycsi (763)
roycsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 764

130.000 Ft-ig vagyok hajlandó elmenni, hogy minőségi terméket kapjak! Az Aristonok külsőre is nagyon tetszenek, de ha nem ajánljátok megfontolom a dolgot!

roycsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 763

Sziasztok!

 

A következő lenne a kérdésem:

 

ariston aq9d 49 x típusú mosógépet szeretnék venni, legalábbis nagyon kecsegtetőek a tulajdonságai, és számomra még árban is belefér (találtam 125.000-ért is)! Tudnátok érveket és ellenérveket adni, mert nem nagyon ismerem a (Hotpoint) Ariston márka termékeit!

 

 Most egy 6 éves Whirpool 6. érzék mosógépem van, 2 év után elkezderr bebarnulni a tömítőgumi (pedig mindig szellőztetem a gépet), felhívtam a céget és elküldtek azzal, hogy mit akarok egy két éves mosógéptől?? Ekkor azonban még garanciális volt, de nem történt semmi, most ott tartunk h rozsdás a teteje, rohad szét az alja, pedig rendeltetésszerűen van használva! Drága mosógélt és öblítőt használok a ruháim még is büdösek a mosás után! És 1200-ason centrifugál, de már kénytelen vagyok rátenni egy 15 perces pluszcentrifugálást, de még így is csavarni lehet a ruhákból a vizet..., a szerelőm nem ajánlja a Whirpool-t, rémesek! Rossz a tapasztalat, de lehet, hogy csak én fogtam ki egy hibás darabot!

féluton Creative Commons License 2010.11.16 0 0 762

köszi

Előzmény: Törölt nick (761)
kvgerate Creative Commons License 2010.11.16 0 0 760

Tud ajánlani valaki, milyen mosógépet vegyek? Fontos a fél mosás. Eddig Hajdú volt 20 évig, nem ismerem a piacot. Persze takarékos, meg olcsóbb kategória, felültöltős kellene.

vörösrébék Creative Commons License 2010.11.14 0 0 759

Elsősorban Sanyooo-tól szeretnék kérdezni.

Új mosógépet szeretnénk venni,

a következő paraméterekkel:

gyors centrifuga nem fontos, 800 nekem elég,

normálisan tisztítható mosószeradagoló, fél adagos mosás nem szükséges,

5 kiló mosás, vagy több.

sajnos anyagilag az AEG-t nem engedhetjük mweg magunknak, max. 80 körülig mennénk el.

Egyáltalán milyen márkában gondolkozzunk? azt már leszűrtem hogy nem olaszt kell venni.

 

 

Zolcsa Creative Commons License 2010.11.12 0 0 757

Hát ja, de az is csak egy hitelkártya, munkáltatói, folyószámla kivonat, hitelbírálat stb...

Előzmény: Törölt nick (756)
Zolcsa Creative Commons License 2010.11.11 0 0 755

Nem csak Auchan kártyával???

Előzmény: Törölt nick (754)
sipikacsa Creative Commons License 2010.11.09 0 0 753

ja, hogy le is írják  :)

Szóval színesmosás first...akkor hajrá! (még nem hozták ki)

 

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (752)
sipikacsa Creative Commons License 2010.11.09 0 0 751

Így utólag szeretném megköszönni a topiklakóknak, hogy cirka 1000 hozzászólás átnézése után egy Samsung WF8602NGV mosógép szállítására várok, tűkön ülve.

Érdekes volt olvasni az "agyonreklámozott wörpúl", vagy a "80-as években még tök jó márka volt Indezit" gépekről írt tapasztalatokat.

Kérdéseim:

Ki kell -e szednem (keressek -e egyátalán) üzembehelyezés előtt valamilyen rögzítő tőcsavart a dob környékéről (találkoztam már ilyennel), illetve első mosás előtt futtassak -e bármilyen öblítő-átmozgató-átmosó programot?

 

Üdv,

Sipikacsa

diko77 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 750

Szia!

 

Nézd meg az "AEG mosógép" topicot is, mielőtt döntesz!!!

Előzmény: gizda4 (742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!