Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 2017.04.15 0 0 8638

Örölük,hogy tetszett!

 

A Meteorák bemelegítésnek tökéletes és persze egy kis mozgás is jó a hosszú monoton autókázás közben.

 

Nekem Korfu kimaradt,de nem véglegesen,egy dél-albán túra bonusz-részeként tervezem majd valamikor a nem túl távoli jövőbe.

 

Ami honlapom tartalmát illeti,jók a tippjeid,vannak is erre irányuló elképzelések,csak sajnos nincs időm vele foglalkozni és még ráadásul lusta is vagyok.Néhány túrátechnikai dologról,/felszerelés,vadkemping fortélyai stb/beszélek a filmekban is,de elég rendszertelenül,egy blogszerű összefoglaló egy helyen tényleg hasznos lenne azoknak,akik most szeretnének belevágni.

Előzmény: Alexfux (8637)
Alexfux Creative Commons License 2017.04.09 0 0 8637

Üdv Cobranco!

 

Hát ez jó volt!

 

Tegnap délután szépen lehevertem a kényelmes Cardo matracos ágyamra, a youtube klienssel rendelkező 40"-os FullHD-s tévém elé és megnéztem a videódat. Mint lejjebb írtam, kedvet kaptam a sorozatod láttán egy korfui tekeréshez, amit valahogy úgy tervezek, hogy egy kora júniusi szombaton elutazom a kastraki-i Vrachos kempingig, ott töltöm az éjszakát. Másnap nekiugrok a Meteóráknak, megcsinálom azt a kört, amit Ti is, majd továbbmegyek Korfura. Ez lesz a bemelegítés, mert Korfun eddig két napot terveztem meg és sikerült összeklikkelgetnem a bikemap-on egy 1210-as és egy 1280-es szintet tartalmazó, egyenként közel 70km.-es kirándulást. És a Pantokratorra még fel sem mentem. Szóval lesz terhelés, tehát gyúrni kell rendesen. 

 

Nézegetem a honlapodat is, jók a leírások is, nemcsak a videók. Nagy segítség lenne, hogy sacc/kábé mennyibe kerül egy túra, meg érdekes lehet, hogy milyen módon vágod a videóidat, alkalmazások, egy-két ötletet is jó lenne olvasni. Istvánpisti napelemes töltős leírása pl. zseniális. Én ennél sokkal megalkuvóbb lennék, egyszerűen beszerelnék egy agydinamót. De pl. a bringa felszerelése, sátorozási tippek szintén hasznosak lehetnének, azoknak a kezdőknek, akik most vágnának bele a lerékpáros turizmusba. Bár a videókban elég sok információt megosztasz.

 

Most már a megszokott Alpok túrád videóit várom nagy izgalommal.

 

 

Előzmény: cobranco (8636)
cobranco Creative Commons License 2017.04.08 0 1 8636

Ki ne hallott volna már a Meteorákról?

Bizonyára sokan,jó páran voltak is már,de leginkább csak „kutyafuttában”,”buszablakból” csodálták Európa eme páratlan gyöngyszemét. És,úgy nem mellékesen BIG listás csúcs  is! Persze kerékpáros szempontból nem volt nagy feladat,de nem is ez volt a lényeg :)

Egy kirándulásra invitálok mindenkit,de felhívom a figyelmet,az idegenvezetés néha „egyedi”.

 

Meteorák "töviről-hegyire" 2016./Görögország/ FullHD 1080p

 

Útvonal:

Kalampaka-Kastraki-Kolostorok/Aigos Nikolaos

 Anapavsas,Roussanou,Metamorphoseos/Great Meteoron,Varlaam,Afia Triada,Agios Stefanos/-Kalampaka

 

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/meteorakgorogorszag2016

 

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo9.2016..html

cobranco Creative Commons License 2017.04.08 0 0 8635

Nem lenne rossz az az Alföld,csak ne lenne annyira lapos :)

Előzmény: Löwenrad (8634)
Löwenrad Creative Commons License 2017.04.02 0 0 8634

Ha már nemrég úgy is szóba került az Alföld, akkor megosztanám a szóló projektemet, amelynek (Tarr Béla után) az ’Utazás az Alföldön’ címet adtam. Szegedi kiindulással jártam be Csongrád megye összes települését, amihez hozzácsaptam jópár településrészt és néhány ’látnivalót’. Ezekről lőttem egy-egy képet, ebből állt össze a térkép (lásd alul). Lehetett volna tematikusan, csak egyféle képeket lőni (pl. kocsma/templom/világháborús szobor/útmenti szemét), de ez most ilyen lett.

Nem mondom, hogy különösebben látványos volt, de legalább kaptam egy szélesebb képet a megyéről (természeti-társadalmi-gazdasági-közlekedési), és nem mellesleg edzés volt. Összesen 11-szer indultam el otthonról febr. 18 és ápr. 2. között, minden alkalommal max. egynapos túrára. A királyetap 206 km volt (éppen ma).

Össztáv: 1189,4 km

Szintemelkedés: 0 m :) (na jó, azért volt valamennyi: hidak, töltések, autópálya-felüljárók)

Itt érhető el a térkép: https://drive.google.com/file/d/0BzkgxjgY0-YbN0VJV0RsYlVRMkE/view (13 MB, letöltve jobb a felbontása)

Alexfux Creative Commons License 2017.03.21 0 0 8633

Június elejére tervezem a kirándulást, ami időjárásban kb. megegyezik a Ti tavalyi görög túrátokkal, sőt mivel Korfu egy kicsit még északabbra is van, talán nem lesz olyan meleg. Ellenben zöld lesz a sziget.

 

És akkor még nincs főszezon sem, de a "mazsolák" már lesznek páran.

 

Korfu belsejében sok kihalt utacska van, amit robogóval már bejártam egyszer-kétszer. Most a bringázás lesz az élményfaktor.

 

A bringa már rendben van, kapott egy teljes szervizt, letakaríttattam és kapott egy pár vadonat új Schwalbe Maraton Plus Tour külsőt. Most már csak az erőnlétet kell összeszedni, a felesleges tömegből kell ledobni pár kilót. Ja és némi útiköltséget kell gyűjteni.

 

Előzmény: cobranco (8628)
Pali66 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 8632

Többször jártam Lefkadán, igaz, nem bicajjal, hanem kocsival. Szörföztünk Vassilikin (Magyarországhoz legközelebbi szörfparadicsom) és onnan jártuk be a szigetet. Jó volt visszanézni, kedves emlékek. Talán idén nyáron újra megyünk. Az a baj, hogy a szörfök és a biciklik egyszerre nem férnek be a kocsiba. 

Előzmény: cobranco (8630)
Pali66 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 8631

Neeem hiszeeeeem....! Csak akkor, ha a saját szememmel látom... Van már időpont és útvonalterv? Még a végén én is elmennék. Persze, csak ha lehet.

Előzmény: cobranco (8629)
cobranco Creative Commons License 2017.03.20 0 0 8630

Bár tudom a legtöbben már az idei bringázás lázában égnek,én még mindig a tavalyi élményekkel traktálnám a fórumozó kollégákat.

 

Eljutni Lefkada egyik végéből a másikba a lehető legegyszerübb módon…

De,vajon mit szól ehhez a szél,a hőség és a földrengés?

 

A görög szigettenger kalandorai 8.rész: "Zöldellő mennyország"/Lefkada/ 2016. FullHD 1080p

 

Útvonal:

Cape Doukato-Aigos Nikolaos-Niros-Porto Katsiki-Athani-Gialos beach-Dragano-Koliko-Kalamitsi-Aigos Nikitas-

Tsoukaledes-Faneromeni kolostor-Lefkada-Lefkas lagoon-Gira beach-Agia Mavra-Aigos Nikolaos-Voulkaria tó-Vonitsa

 

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/lefkada2gorogorszag

 

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo8.2016..html

 

Jó tévézést!

cobranco Creative Commons License 2017.03.20 0 0 8629

Én ismertem,a készítő átküldte priviben,egyfajta inspirációként,hogy ideje lenne egy alföldi túrát is beiktatni.

Muszáj lesz,mert ennek már a fele se tréfa :)

Előzmény: Pali66 (8626)
cobranco Creative Commons License 2017.03.20 0 0 8628

Sok sikert a görög túrákhoz,bár főszezonban nem ajánlanám,már csak a hőség miatt sem.Kegyetlenek a szintek,a hajszálkeskeny utakon meg ott egyensúlyozik a sok mazsola bérelt autóval :)

Előzmény: Alexfux (8625)
Hosszú Haj Creative Commons License 2017.03.15 0 0 8627

Én még nem láttam, de kurva jó! :D

Előzmény: Pali66 (8626)
Pali66 Creative Commons License 2017.03.14 -1 0 8626

Nézzétek, ezt hívják személyi kultusznak? Vagy ez már karrier, celebség? (ha vótmá, akkor bocsi)

https://www.youtube.com/watch?v=k0xl19vvx_c 

Alexfux Creative Commons License 2017.03.14 0 0 8625

Üdv Cobranco!

 

Szerintem az összes videódat láttam már, és ez a Jón szigetek körút nagyon az elevenembe vág. Én Korfu fan vagyok és ötletet kaptam a nyári nyaralásra.

Még csak álom szintjén, de azt tervezem, hogy elautózom Korfura, de viszem a bringát és ott bringával közlekedem. A szálláson még töprengek, a vadkemping kizárva, de a kemping versenyben van, valami jó kis apartmannal.

 

A csomagos túrához bizonyos szempontból nagyon kevés vagyok, más szempontból pedig nagyon sok, ugyanis 113 a súlyom kilóban és ebből legalább 30 a felesleg.

 

Remélem, hogy nem csak álom lesz, hanem össze is jön. Mindenesetre a Főnök (a Feleségem) már elengedett! :-)

Előzmény: cobranco (8619)
vizus Creative Commons License 2017.03.11 0 0 8624

Még szeptemberben, de februárig házfelújítottam ( fiamét), most meg még van egy csomó szakmai megírnivalóm, szóval azért túrát még csak óvatosan tervezek.

 

Előzmény: cobranco (8623)
cobranco Creative Commons License 2017.03.11 0 0 8623

"Annyi időm, nem tudom lesz-e"

 

Most mentél nyugdíjba :)

Előzmény: vizus (8622)
vizus Creative Commons License 2017.02.28 0 0 8622

Nyugdíjba mentem, így már belefér az időmbe az idei Spirit of Balaton, ha nem is a legkedveltebb útvonalaimon kell tekergetni. Még nem döntöttem el, hogy megállok-e a bélyegzőhelyeken. Ha egyedül megyek, nyilván nem, de ha lenne egy csoport, aki nyomozná előttem az útvonalat, egye fene. Olyan normál 22-25 km/órás haladási sebességre gondolnék, már ahol ritkábbak a terhes anyák a bicikliutakon. Annyi időm, nem tudom lesz-e, hogy egy Cobranco bandába is bekéredzkedjek, majd meglátjuk.

cobranco Creative Commons License 2017.02.26 0 0 8621

Úgy látom igencsak nagy a szezon előtti csönd,addig is,unaloműzőnek egy kis mozi :)

 

A mai műsor tartalmából:

Utazóink újra vízre szállnak,de csak képletesen,hajóval vetik bele magukat a Lefkada-szigetvilág bugyraiba,majd kanyoning-túrával egybekötött vízesés-szemle után,a tengerbe is bevetik magukat,de ezúttal nem csak képletesen.A szokásos sportfoglalkozás és a „Nagy Zabálás” című gasztroenterológiai oktatás szintén a napirend részét képezi.

 

A görög szigettenger kalandorai 7.rész: "Ezerarcú szigetvilág"/Lefkada/ 2016. FullHD 1080p

 

Útvonal:

Fiscardo-Nidri-Dimosari vízesés-Vlycho bay-Katochori-Marantochori-Kontarena-Vasiliki-Ponti-Aigos Nikolaos-Niras-Cape Doukato

 

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/lefkada1gorogorszag

 

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo7.2016..html

 

Jó szórakozást!

 

cobranco Creative Commons License 2017.02.19 0 0 8620

Itt egy rövid előzetes,néhány perces „best of”,a tavalyi alpesi kiruccanásunkból összeollózva:

 

Alpok kommandó 2016. /Trailer/ FullHD 1080p

 

Útvonal:

Landquart (520 m) - Wolfgang pass (1.631 m) - Davos(1.558 m) - Tiefencastel (850 m) - Albula pass (2.315 m)-St. Moritz (1.822 m) - Majola pass (lefelé 1.824 m) - Chiavenna (333 m) - Morbegno (262 m) - Passo San Marco (1.985 m) - Lecco (214 m) - Passo del Ghisallo 758 m) - Como(201 m) - Argegno (122 m)-Campione ( 300 m)-Lugano (270 m)-Menaggio (203 m) - Chiavenna (333 m) - Splügen pass (2.113 m) - Bonaduz (640 m) - Landquart ( 520 m)

 

Térkép:

https://drive.google.com/file/d/0B7uHOSB0QTyLaXE4cTdtNFdmS0U/view

cobranco Creative Commons License 2017.02.04 0 0 8619

 

Terítéken Kefalonia nyugati partvidéke.

Programok címszavakban:

Vártúra,csobbanás a türkizkék/zöld?/tengerben,tavernateszt és levezetésképpen hegymászás a 40 fokban.

 

A görög szigettenger kalandorai 6.rész: "Ellentétek szigete"/Kefalonia/ 2016.

https://www.youtube.com/watch?v=ziL8mh0dMP8

 

Útvonal:

Lixouri-Agopnas-Divarata-Kalo Oros-Assos-Kastro Assou-Kouloumi-Enosi-Maganos-Markantonata-Emblisi bay

 

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/kefalonia2gorogorszag

 

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo6.2016..html

 

Kellemes időtöltést!

neszójábe! Creative Commons License 2017.01.29 0 0 8618

most már több mint egy hónapja, semerre sem bringáztam hosszabb távon.

a borzalmas hideg, a lefagyott , jeges utak nem túl csábító perspektíva.

az erre használt bicikliknek jóformán a közelébe sem mentem, valahogy nem tud vonzani,

átéltem már rajtuk elég hideget-meleget.  brrrr.

csak a legszükségesebb távolságokat teszem meg, egy régi csepellel.

SonnyCrockett Creative Commons License 2017.01.17 0 0 8617

Óriási!!! :D

Hatalmas munkát fektettél abba, hogy Pataki Atist bemontírozd a görög szigetvilágba, az EDDA feliratra meg Cobranco logót tettél. :)

Előzmény: Mehmet Karcsika (8616)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2017.01.17 0 0 8616

 

Nem volt itt semmi OFF, hiszen csak a túrakerékpáros ruházat egy nélkülözhetetlen eleméről, és annak kulturális vonatkozásairól diskuráltunk.

Amúgy meg mindennek és mindenkinek van ára, ahogyan a képen látható exkluzív, egyedi tervezésű, kiváló minőségű terméknek is.

Tehát indulhat a licit!!!

/A kép nem illusztráció: modellünk zergebaszta háttér előtt éppen löttyöt tesztel... :-))   /

 

Előzmény: SonnyCrockett (8615)
SonnyCrockett Creative Commons License 2017.01.17 0 0 8615

OFF

Igen, én is pont Puzsérra gondoltam az Eddás póló kapcsán, csak nem akartam offolni. Most megteszem. :) Sokat hallgattam Puzsért, mert néhány dologban egyet értek vele (főleg a médiáról szóló dolgaiban), de mond sok hülyeséget is, meg néha túl is tolja. Nem kell mindent elhinni neki, érdemes máshonnan is tájékozódni.

ON

 

Ja, hogy most már ára is van a kinőtt pólónak! Hogy változik a világ? Elgondolkodom rajta, ha te fizetsz nekem, hogy átvegyem... Karcsinak meg küldöm a díjbekérőt. :)

Előzmény: cobranco (8614)
cobranco Creative Commons License 2017.01.16 0 0 8614

Puzsér kartársat azért érdemes fenntartásokkal kezelni.Én gyakorló rock és heavy metál rajongó voltam és még vagyok is,igaz koncertekre már nem járok,de videókat még most is gyakran nézek.

A külföldi előadokkal és főleg a tengerentúliakkal összehasonlítva,Pataky nem lóg ki a sorból,sőt...

A rockbandák 80%-ánál kimondottan trendi reklámpolóban,dzsekikben feszíteni,amin persze ők maguk vannak.

 

Kicsit offoltunk,de mindenképpen küldöm az osztalékot,ha elkelt az 1 darab kinőtt póló :)

Előzmény: Mehmet Karcsika (8613)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2017.01.15 0 0 8613

 

Na, most hogy ezzel a műbalhéval felkeltettük az érdeklődést a póló iránt, ki is rakhatod a pólórendelő linket a honlapodra! Csak majd ne felejtsd el lécci utalni a bevétel után a %-ot..., tudod amennyit megbeszéltünk....  :-))  

 

Egyébként az egyik tavalyi Önkényes Mérvadó adásban volt szó erről a pólós témáról, ajánlom figyelmedbe (48:14 -től 58:55 -ig):

 

https://www.youtube.com/watch?v=9T4g6CN5whc

Előzmény: cobranco (8609)
pobeda Creative Commons License 2017.01.15 0 0 8612

Ha túravideón az állatok is érdekelnek, akkor Passo videóit ajánlom, ha találkozik velük, bemutatja.
https://www.youtube.com/user/velbalo 

Előzmény: Mehmet Karcsika (8608)
SonnyCrockett Creative Commons License 2017.01.15 0 0 8611

Akkor el tudnád nekem küldeni a pólót ajándékba? Neked úgysem jó, én meg hordanám, promóználak. Jó üzlet, nem? :)

Előzmény: cobranco (8609)
SonnyCrockett Creative Commons License 2017.01.15 -2 1 8610

Azért egyre több a feliratkozás, mert terjed, hogy mennyire szórakoztatóak Cobranco videói. Hogy "vadászgörény" vagy nyest az pont nem volt fontos, nem arról szólt a dolog. Ha természetfilmet akarsz nézni pontos meghatározásokkal abból elég széles a választék.

Kicsit kötekedőnek érzem a hozzászólásod, de lehet, hogy én vagyok túl érzékeny. 

 

Előzmény: Mehmet Karcsika (8608)
cobranco Creative Commons License 2017.01.15 0 1 8609

Karesz,ezek a videók azoknak készülnek,akik nem néznek utána utólag a dolgoknak!

 

Egyébként köszönöm a kiegészítést,de a kigyók és a hüllők engem csak,mint "kikerülendő akadály" érdekelnek :)

 

A "Cobranco-póló" egy ajándék volt, csak véletlenül volt nálam,a sátorba csomagolva találtam az első éjszakán/hogy,hogyan került oda senki ne kérdezze/.

Nem is értem a megjegyzést,hol hordjam,otthon,vagy valaki más túráján   ?

Amúgy csak poén volt,mivel hordani nem tudom,két számmal kisebb,sőt mostanra már lehet,hogy hárommal. :)

 

Bár,ha Pataky is hordja még meggondolom,mégis csak a "földim".

 

Lassan már olvasnék valamit,pl olyan "belső-balkánosat"...tudod,járt arra valaki a nyáron...

Előzmény: Mehmet Karcsika (8608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!