Keresés

Részletes keresés

nianda Creative Commons License 2009.04.29 0 0 2908

Sziasztok!

 

Tapasztalataikat, véleményeteket kérem. Fúrt kúthoz vennénk búvárszivattyút. A kút 24 m mély, 4-6m3-es vízhozamra van szükség. Eddig a Grundfos, illetve a Willo, amit ajánlottak, de árban kissé más kategória a kettő. Szerintetek melyik megbízhatóbb, hosszabb élettartamú, olcsóbb a javítás, karbantartás - ha szükséges ilyen. Esetleg más javaslat?

 

Köszi előre is

Zapod Creative Commons License 2009.04.29 0 0 2907
Lekel szívni a kutat tökig és bele tenni egy centit. Figyelni mennyi telik vissza 10 perc alatt.  Meddig vizes a mérce. Egy szabvány gyűrű 80 cm mély és ugyan ennyi a belső átmérője. 400 liter víz fér bele.

 

Zapod.

Ásott kút trutytalanítanitató.

Előzmény: Attis_ (2902)
bohrer Creative Commons License 2009.04.28 0 0 2906
A LEO-ban manyag: Noryl anyagú lapát van
biztos az ALDI-sban is műanyag
Előzmény: kacagógerle (2904)
ja69 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 2905
Üdv

Nekem is olyan van igaz nekem fúrt kutam van és tökéletesen müködik. Annyi vele a gond hogy lefojtani nem szabad . Kb. 10 éve van kutam és én csak azt használom eddig a harmadik szivattyúm van lent. Régebben megérte megtekercselni, is de most minden szezon elején a Tesco leárazza 5000ft akkor érdemes venni belőle.
Előzmény: pink_floyd (2896)
kacagógerle Creative Commons License 2009.04.28 0 0 2904
Hááát én a leo-t venném.
Két szar közül a kevésbé szart.Igaz már a Pedrolo-ban is kínai műanyag cuccok vannak.(ez csak példa volt,még mielőtt valaki magasztalná a pedrolót)
Előzmény: bohrer (2903)
bohrer Creative Commons License 2009.04.28 0 0 2903
Az ALDI-ban most lesz 14-ért 1000W-os gardenline szivattyú, savállónak kinéző házzal.
Ma jártam szivattyú boltban ugyanennyiért van kisebb teljesítményű , de öntöttvasházas önfelszívó szivattyú, ott azt mondták nem is tartanak vékony rozsdamentes házút mert az lyukad ki először.
Láttam már kínai boltban vett rozsdamentesnek tűnő tálaló cuccokat ami 3 mosogatás után berozsdált.

Tehát mi a vélemény :
Gardenline GLGP 1004 vékony rozsdamentes ház 1000W 4600L/H 3év gari, vagy

LEO 500W 3000L/H öntöttvas ház 1év gari.

Mindkettő kínai, melyik ér többet?
Attis_ Creative Commons License 2009.04.28 0 0 2902

Üdv.:

 

Egy ásott kútnak a vízhozamát milyen egyszerű módszerrel tudom "megmérni"

10percig járatom a szivattyút, megnézem mennyi vizet nyomott ki, és megmérem, hogy a vízszint mennyit csökkent? Utána pedig mennyi idő után "jön vissza" ez a víz??

Egy ásott kútról van szó, kb 3 méternyi víz van benne, de ez a vízszint 11 méter mélyen kezdődik....

 

Várom az ötleteket  :-)

 

 

Üdv.:

 

Atis

hupy Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2901
Üdv!

Az iránt érdeklődnék, hogy valaki ismeri e a TULL 4611 típusu házivízművet, esetleges tapasztalatokat szívesen látnék.

Köszönöm!
oljeg12 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2900
Gondolom, hogy a kútba már szűrt víz van, mivel a cső alsó néhány méterét szűrővel szokták ellátni. A szívócsőre pedig tegyél egy lábszelepet, mert kölönben nem fogod tudni le légteleníteni és csak a kútba töltenéd a vizet, de kivenni nemtudnád.
Előzmény: Ateeka (2899)
Ateeka Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2899
Okés, eredetileg is a föld alatt terveztük. A cső kútban lévő részére érdemes feltenni valami szűrőt, szelepet, akármit? Vagy csak simán bele és hadd szóljon?
Előzmény: oljeg12 (2895)
Zapod Creative Commons License 2009.04.24 0 0 2898
Hali.

 

Azt a ruszki vagy jellegű rezgő szivattyút felejtsd el, ha nem akarod a kutadat tönkre vágni vele. Inkább ilyesmit nézzél, ha ásott kutad van, ha fúrt nehezebb és drágább a dolog. Az emelő magasság legyen kb. 8-9 méter. A víz kivétje lehet jóval kevesebb is. Csak példa kedvéért másoltam ide. Kicsit drágább, mint a ruszki, de nem sokkal.Locsolni tökéletes.

Ja és a gazda boltokban és barkácsboltokban lehet ilyeneket kapni.

 

Üdv Zapod.

Ásott kút trutyizó.

http://www.al-ko.hu/geschaeftsfelder/garten-hobby/produkte/wassertechnik/klarwassertauchpumpen/klarwassertauchpumpe-sub-15001.html

Előzmény: pink_floyd (2896)
freex Creative Commons License 2009.04.24 0 0 2897
Hali!

Pont most beszélünk a másik kutas fórumon egy új kínai mélybúvár szivattyúról.
20000 Ft az ára, csak 370W-os (!!!), igaz kínai, de fémházas, jó cuccnak tűnik.
1.2m3/óra a teljesítőképessége, 50m-t tud emelni.
Ha érdekel néz át a "Kútfúrás" fórumra.

Üdv.
Előzmény: pink_floyd (2896)
pink_floyd Creative Commons License 2009.04.24 0 0 2896
Sziasztok,
a tanyara egy 6-7 m-es kutba szeretnek egy szivattyut, meguntam huzni ki vederrel a vizet:)....gondoltam teszek egy elektromos kapcsolot a kuthoz ..es a kutba egy buvarszivattyut. Tanacsotokat szeretnem kerni , hogy ez a Metros olcso muszer megfelel -e?

http://www.vatera.hu/membranos_melykuti_szivattyu_ppg_225_145626536.html

vagy valami komolyabb muszer kene?


ritkan jarunk a tanyara de mikor megyunk kb 100 veder vizet veszunk ki ontozni... a kert a kuttol 10-15 m-re van, ezzel a kis szivattyuval ontozni lehet e?

Koszonom,
Ede
oljeg12 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 2895

Nem ismerem ezt a fajta csövet. Ha direkt szívócső akkor biztos jó. De a KPE cső olcsóbb. Javaslom, hogy a kút és a szivattyú közötti szakasz a földalatt legyen.

 1, így nincs útba és nincs belógás

 2, az árok amibe bele van fektetve a cső, egyben biztosítja az egyenletes emelkedést.

Előzmény: Ateeka (2893)
Ateeka Creative Commons License 2009.04.24 0 0 2894
Ja,nem, 5.500.- pénz.
Ateeka Creative Commons License 2009.04.24 0 0 2893
Okés. Láttam valamelyik áruházban felszívócsövet műanyag lábszeleppel 7 méteres, ilyen 8 ezer ft körül, jó lehet az nekem?
Előzmény: oljeg12 (2892)
oljeg12 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 2892
Én még kiegészíteném Freex válaszát, hogy a kút és a szivattyú között a szívócső ne vízszines legyen, hanem egy kicsit a szivattyú felé emelkedjen. Lehetőleg az egyenletes emelkedést minél jobban megközelítse, hogy ne tudjon a szívóoldalon légbuborék kialakulni. Vagyis, ha feltöltöd a rendszert, akkor az végig vízzel telt legyen.
Előzmény: freex (2890)
Ateeka Creative Commons License 2009.04.23 0 0 2891
oké, köszönöm!
Előzmény: freex (2890)
freex Creative Commons License 2009.04.23 0 0 2890
Hali!

Ha csak locsolni akarsz, akkor még vízmű sem kell, elég sima kerti szivattyú. Bemész bármelyik áruházba, 8-10e Ft körül szinte akármelyik megfelel célnak. Mivel nem a Te kutad, sok tízezer Ft-os szivattyút ne vegyél, amúgy sem hozná be az árát.
Azért jó lenne, ha a szivattyút a kút fölé tudnád rakni, ha nem, akkor legegyszerűbben kpe csővel+idomokkal tudod elhozni a telkedig. Vagy veszel direkt szívócsövet, de annak méregdrága métere, meg spéci fitting-ek kellenek hozzá. A lényeg, hogy merev falú legyen, a slagot úgy összeszívja, mint egy kitaposott kígyó. Nyomóoldalra már természetesen megfelel a slag is.

Üdv.
Előzmény: Ateeka (2889)
Ateeka Creative Commons License 2009.04.23 0 0 2889
Sziasztok!


"Kaptam" a szomszédtól egy fúrt kutat. Vagyis a vizét. A szivattyút ugye csak az én telkemre tehetem le, ami kb 15-20 méterre van a kúttól. Víz már 6-7 méteren van benne. Csak a kert locsolására használnám, max 20 méteres locsolócsővel. Odáig eljutottam, hogy a házi vízmű elnevezésű csoda lenne az alkalmas erre, lábszelep, szárazjárás elleni védelem és hasonló csodaszavakkal megspékelve. 230V-ot tudok biztosítani tápnak, 1000-1500W teljesítményű érdekelne.

Kérdésem lenne, hogy tud valaki konkrét típusokat, amik valóban megfelelnek erre és megbízhatóak?


Előre is köszönöm!
freex Creative Commons License 2009.04.22 0 0 2888
9-10e körül bármelyik áruházban kapsz ilyen szivattyút. Nem érdemes megtekercseltetni, az a tapasztalat, hogy utána rövidesen leég. Ha van választásod, felső szívásút vegyél, az nem tudja leszívni magáról a vizet, maximum szörcsög, de nem ég le. És a sarat sem szívja magába, nem kopik el olyan gyorsan. Egy a lényeg, mindig vízben álljon, legyen hűtése ezáltal. Ennek hiányában percek alatt szénné ég és kuka a vége.
Nekem most az van a fúrt kutamban, csodák csodájára még hidrofor meghajtásra is alkalmas, olyan 25m emelés után még nyom 3 bar-t, ami bőven elég egy háztartásban.
Előzmény: ja69 (2887)
ja69 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 2887
Üdv

Egy kis problémám lenne leégett a orosz membrános búvárszivattyúm. Nem tud esetleg valaki olcsón tekercs beszerző helyet? Esetleg aki átjár ukrajnába ,hogy ott mennyibe lenne a tekercs hozzá, esetleg egy új szivattyú? Mert nálunk majdnem egy új árában tekercselik igy az nem éri meg.
Andrew31 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 2886

Sziasztok!

 

A következőben kérném a segítségeteket:

 

Kertünkben fúrtak egy kutat, de nem a hagyományos 60, illetve 120 mm-es történetet, hanem eléggé sufni-tuning technikával egy 40 mm-es pvc csövet tettek le, illetve ilyen átmérőben is történt a fúrás. A pali egy 40 mm-es pvc cső végére szerkesztett egy vaspapucsot, egyfajta fúrófejet és ezzel indult meg lefelé. Az újabb és újabb toldásokat a hagyományos ragasztásos technikával pótolta. Talált is vizet csak nagyon mélyen és itt kezdődött a probléma. Vizet ugyanis majdnem 40 méter mélyen talált és ilyen mélyről viszont a felszíni (hagyományos) szivattyúkkal nem tudjuk felhozni. A szaki vissza is adta a lóvét, mert  hogy hiába van egy 40 méteres kutam "szekezetkészen" nem tudom felhozni a vizet, mert a legkisebb kereskedelmi forgalomban kapható mélykuti szivattyú átmérője 60 mm, amit értelemszerűen nem tudok beleszuszakolni a 40 mm-es csőbe. Persze megoldásként rögtön adódna, hogy rá kell fúrni egy 60-as, vagy 120-as csövet, de ez gyakorlatilag egy új kút fúrásának az ára lenne. Náluk meg ennek métere 2000-6000 Ft.

 

Van esetleg valakinek megoldási ötlete, vagy kizárólag csak ráfurással oldható meg a probléma?

 

Ui.: Két kollégámnál is ugyan ezzel a technikával és csőmérettel fúrtak kutat, ugyan ez a brigád, csak ők annyiban szerencséses voltak, hogy náluk 7-8 méteren találtak vizet és így ők a mai napig normál felszíni szivattyúval vígan locsolnak.

Szilibácsi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2885
Köszi do-xa remélem sokáig fog üzemelni
do-xa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2884
Na ja! A víz az úr! Ahol fagy, ott fagy. És egy tankot is szétnyomna.
Karbantartani a vízminőségtől függően szükséges. De ha fagymentesítés történik, akkor annak is betudható.
Előzmény: Szilibácsi (2882)
do-xa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2883
Amely nem membrános, annak tapasztalati úton lehet kalibrálni. A membránosoknak a gyári javallatot érdemes figyelembe venni. A nyomáskapcsoló alsó tartománya illetve a bekapcsolási nyomás logikusan mérvadó az ellennyomás tekintetében. Túl közelire hangolva pedig csak éppen csurogni fog a bekapcsoláshoz közelítve.
Előzmény: Szilibácsi (2881)
Szilibácsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2882

  Milyen karbantartást igényel?A tél beállta előtt  le kell üriteni, vagy elég hogyha fagymentes helyre viszem?

 

Szilibácsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2881

Köszi

Mennyi levegőnyomás szokott lenni benne, 1.4  vagy lehet több is?

Előzmény: do-xa (2880)
do-xa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2880
Mindkettő. A levegő rugalmassága, összenyomhatósága és arányának függvényében változik a bekapcsolások közötti vízmennyiség. Adott környezetben. A membrános tartályoknál adott egy gyári kalibráció, űrtartalom és nyomástartománynak megfelelően.
Tartályok
Előzmény: Szilibácsi (2879)
Szilibácsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2879
Sziasztok
A házi vizellátónak nevezett tartállyal kombinált szivattyú működése érdekelne. Két szakkereskedésben is kérdeztem de az eladó kollégáknak nehéz kérdésnek bizonyult, nem tudtak válaszolni. A tartályban levegő vagy viz van ? Vagy mindkettő ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!