Keresés

Részletes keresés

Bomber23 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 188
Sziasztok!

Segítsen valaki, ha tud az Erste betétlekötéssel kapcsolatban.
Erste KamatBiztos Betét érdekelne 6 hónapra lekötve, 11,5% kamat.

A hirdetmény szerint (pdf): "A kamat mértéke a futamidő alatt fix"

A honlapon apró betűvel: "A Bank az itt feltüntetett kamatok megváltoztatásának jogát az akció ideje alatt is fenntartja."

Szerintetek, hogyan kell értelmezni az Erstebanknál az apróbetűseket, most akkor fix, vagy sem?


Illetve azt sem értem, hogy ez mit jelent pontosan:
"Az elhelyezni kívánt összeg Erste Bankon és Erste Befektetési Zrt-n kívüli új forrásból származzon, azaz 2009.02.27. előtt nem volt sem az ERSTE BANK HUNGARY NYRT., sem az ERSTE BEFEKTETÉSI ZRT. kezelésében, sem látra szóló számlán, sem lekötésben"

Tavaly novemberében a pénzem zömét átutaltam az Erste-ből az OTP-be, és ott lekötöttem akciós betétben.
Ha most visszautalom, akkor ez az Erste-nél leköthető ebben az akcióban, mint külső forrásból származó pénz.

A "2009.02.27. előtt nem volt..." zavar, nem úgy lenne helyes, hogy 2009.02.27. útán nem volt az Erste-nél?


Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 187
pffff, már kezdtem meglepődni. :(
Előzmény: Szetka (186)
Szetka Creative Commons License 2009.05.14 0 0 186

Sajnos, azért ennyire nem szép a mennyasszony. :-)

A 2-3 éves futamidőnél is max. 6 hónapos a kamatfizetési (kamatrögzítési) időszak, tehát csak ezen belől marad fix a kamat. Utána az akkor érvényes kamattal kőtödik le újra (bizonyos típusúaknál kamattal növelten), de elég csak majd ránézni az aktuális kamatra és ha még mindig nyerő, akkor nem kell bemászkálgatni a bankba, vagy esetleg hurcolászni a pénzt.

 

Az, hogy kinek melyik betétlekötési forma megfelelő, erősen függ attól pl., hogy mikor akar és hogyan hozzájutni a pénzéhez. Rövid távon, bármikor kellhet alapon, vagy hosszabb távon, de azért korábban is hozzájuthassak alapon, vagy még folytathatnám a sort.

 

Náluk az a legjobb, hogy meg lehet nevezni kedvezményezettet (nem másik betéttulajdonost!) anélkül, hogy őt is oda kéne citálni; a másik pozítivum, hogy versenyképes kamatokat adnak és házon belül több termékből válaszhatsz, azaz egy adott betét lejártakor nem biztos, hogy máshová kell vinned a pénzt, ott is találhatsz jobbat. A harmadik és az egyik legfontosabb előny, hogy nem kérnek díjat a betét felvételéért.

Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 185
Jogos. S végülis erősen elgondolkodtató, hogy 2-3 évre megvan a FIX 12.5% ....
Előzmény: Szetka (184)
Szetka Creative Commons License 2009.05.14 0 0 184
Adott esetben csak 0,25%-kal jobb, mint egy hasonló másik, viszont nincs automatikus ismétlődés. Persze van akinek ez nem fontos.
Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 183
A 6 hónapos Kamat királyhoz pont nem kell. :)
:(
Előzmény: Szetka (182)
Szetka Creative Commons License 2009.05.14 0 0 182

Tény, valamivel április előtt történt utalás a betétszámlára.

Viszont az is tény, hogy a bemásolt Üzletszabályzat (ÁSZ) hivatkozott része a honlapon található legfrissebb, és az még engedi.

Bár - szerintem - ennek azért nincs különösebb jelentősége, mert a jobb kamatozásúakhoz folyószámla kell, és akkor már nincs miről beszélni.

Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 181
"csak fel akar ültetni"

Nem akart. Máshol is megerősítették, hogy április eleje óta nem lehet RÁ utalni. :(
RÓLA lehet. :-O
Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 180
Nagyon köszönöm.
Bevallom nekem még az is eszembe jutott, hogy simán csak fel akar ültetni, mert ő meg -tudomisén- jutalékot kap a megnyitott lakossági számla után.
De remélem szimplán csak tudatlan volt.
Előzmény: Szetka (177)
Szetka Creative Commons License 2009.05.13 0 0 179

Üzletszabályzat  </P>

III.1. Betétforgalmi technikai számla

III.1.1. A Bank a Betéttulajdonosok, illetve mindazon Ügyfelek részére, akik Betétet

kívánnak elhelyezni, Betétforgalmi technikai számlát nyit és vezet.

III.1.2. A Betétforgalmi technikai számla nem bankszámla, kizárólag a

betételhelyezés, illetőleg kifizetés céljára szolgál.

 

III.1.3. A Betét elhelyezése a Betétforgalmi technikai számlára történik, készpénz

befizetéssel, vagy átutalással.

Előzmény: Törölt nick (176)
Szetka Creative Commons License 2009.05.13 0 0 178
Annál is inkább, mert nem mindegyik betétfajtához kell folyószámlát nyitni, bár azok általában jobb kamatozásúak.
Szetka Creative Commons License 2009.05.13 0 0 177
Rossz bankot, vagy nem tájékozott ügyintézőt kérdeztél, próbáld meg mégegyszer mással, mást fog mondani. Nem az első ilyen eset. Gyakorlatból mondom.
Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 176
Oké, akkor a bankban rosszul tudják ... :-S Merthogy nekem ott mondták ezt, hogy betéti számlára NEM LEHET utalni. (Csak úgy, ha egy lakosságit nyitsz mellé.)
Előzmény: Szetka (175)
Szetka Creative Commons License 2009.05.13 0 0 175

Félúton ment el a hozzászólásom, ezért aztán bővebben:

 

A HBW-nál és a K&H-nál biztos, hogy lehet a betétszámlára utalni, sőt kifejezetten egyszerűbb, mint a lakosságira, mert nem kell átvezetni; ha megérkezik a pénz, akkor be kell sétálni a bankba és rendelkezi róla (betétfajta, futamidő, kedvezményezett megnevezése, stb.). Ezt nem lehet megúszni, mert alá kell írni a betétszerződést, és a különböző fantázianevű betéteket nem lehet a neten intézni.

Valószínű, hogy a többi bank is hasonlóan működik ez esetben.

Szetka Creative Commons License 2009.05.13 0 0 174
Betétszámlára lehet, betétszámláról nem!
Nyusz888 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 173
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segített!
Előzmény: Híd (172)
Híd Creative Commons License 2009.05.13 0 0 172

Ez az a gyökér szokás a szállodákban, hogy zárolnak a hitelkártyán/betéti kártyán x eurót (pl. 200-at), hátha használod a minibárt, és fizetség nélkül távozol. A legocsmányabb szállodai szemétkedés. A best of ebből a szempontból a Moevenpick Amsterdamban, ahol tök üres a minibár, csak kérésre töltik fel, de 300 eurót akkor is zárolnak a köcsögök, ha nem tölteted fel.

 

Most gondold el, milyen gáz, amikor pl. megszállsz egy körutazáson 1-2 napra 2-3 szállodában, és mindegyik levesz 300 eurókra átmenetileg, így egyszer csak az a kellemetlen meglepetés ér, hogy nem tudsz már fizetni a kártyáddal! Mindez külfödön... 

 

Általában kijelentkezés után 2 héten belül feloldják a zárolást. Én nem adok már meg hitelkártyaszámot egy szállodában sem ezért, semmi közük az adataimhoz. Általában szerencsére készpénz letétet is elfogadnak, ha nem, akkor nincs üzlet. Van olyan milliárdos ismerősöm, aki nem hajlandó olyan szállodában megszállni, ahol kérik a hitelkártya-számát. Legyen a szálloda baja, ha nincs vendége, csak aztán ne sírjanak, hogy kicsi a forgalom, meg válságban a vendéglátás.

Előzmény: Nyusz888 (171)
Nyusz888 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 171
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, nagyon fontos lenne!
Mit jelent az, hogy előengedélyeztetést zárolni egy bankkártyáról?
Van egy feladatom angol nyelvből, nagyon egyszerű lenne megoldani, csak nem tudom ez mit jelent pontosan.
Itt a feladat is könnyítésképpen, hogy miről is van szó:

14. Ön egy pécsi, négycsillagos szálloda recepcióján dolgozik. Telefonos reklamációt kap egy ügyféltől idegen nyelven, melyben azt sérelmezi a vendég, hogy bankkártyájáról előengedélyeztetést zároltak érkezésének napján, és ezt meghaladta a távozáskori fizetendő összeg. Válaszolja meg a reklamációt, foglalja össze megoldási javaslatait!

Kérem, aki tudja segítsen, mert holnapra le kell adnom! :S

Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 170
Nem. A betéti számlára közvetlen nem lehet utalni. Kell hozzá egy lakossági.
Sajnos. :(
(csak kp-t lehet rá tenni direktbe)
Előzmény: Laslow (162)
Híd Creative Commons License 2009.05.12 0 0 169
Ha OTP-s vagy, az OTP-s euróautomatából érdemes kivenni az eurót, meg a kunát is a horvát OTP-s ATM-ből érdemes kivenni. Ha nem, akkor nyugati pénzváltó.
Előzmény: Bz81 (168)
Bz81 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 168
Sziasztok!
Azt tudom hogy nem ide tartozik, de topicot hozzá nem találtam: tudtok ajánlani olyan bankot ahol érdemes forintot euróra,kunára váltani?!
R-Point Creative Commons License 2009.05.11 0 0 167
Nem a betétválasztó a durva, hanem az ERSTE apró betűse!

Én bementem a fiókba megkérdezni, mivel a honlapjukon sem tudtam értelmezni a magyar nyelvet!

És elmagyarázták - igen lekötésed hónapról hónapra másképpen kamatozik, DE csak a kamatperiódus LEGUTOLSÓ HONAPÁBAN (tehát 1hónap csak 16%-os) kamatozik ekkorát.

Az általános EBKM (az egész betéti időszakra vetítve) - ca. 9,25%

Fifikásak a termékfejlesztők az ERSTE-nél. :)
Előzmény: pgyafi (165)
perlerit Creative Commons License 2009.05.08 0 0 166
Szió!
Bocsi hogy ide írok de nagyon jó!! próbáljátok ki!!!

eRepublik, a játék
Az erepublik egy browserben játszható, szociális stratégiai játék, ami a valóságot képezi le bizonyos szinten, azaz a föld országait, gazdaságát, társadalmait, politikai és diplomáciai viszonyait - legalábbis az indulásnál ez így volt. Azóta viszont az erepublik világa máshogyan, másfelé fejlődik, mint a valóság, és ez adja a pikantériáját is - egy igencsak furcsa, de izgalmas keveréke a valós neveknek, fogalmaknak és a játékbeli realitásoknak, szabályoknak. pl. eMagyarország jelenleg az erepublik negyedik nagyhatalma, és feljövőben van, hódításokkal próbálkozunk, és aktívan segítjük szövetségeseinket a harcokban.

Mert ennek a világnak a hajtóereje a harc, a csaták, a háborúk - és persze a hódítások. Van gazdaság, azaz akit ez érdekel, az rövid idő alatt vállalatbirodalmat építhet ki vagy tőzsdecápa lehet és milliomossá válhat; van politika, pártok, országgyűlés és havonkénti választások, azaz aki efelé orientálódik, az elmerülhet a pártpolitizálásban és az országgyűlési vitákban, alkotmányozásban, kampányolásban; van újságírás, ahol az erre vágyók próbálgathatják, gyakorolhatják írói vénájukat; van diplomácia, ahol is valódi, hús-vér emberekkel, más országbeli diplomatákkal lehet nemzetközi szerződéseket kötni - vagy éppen titkosszolgálati ügynökként felfedni az ellenség haditerveit; de a játék fő hajtóereje a háború. Komplex haditerveket kiötölni, hadsereget kialakítani, ellátást megszervezni, irányítani őket, megvívni a csatákat, és elfoglalni az ellenség régióit, elvenni a nyersanyagait, megakadályozni a hadmozdulatait.

Efelé indult el eMagyarország nemrégiben a népességnövekedéssel, és ezt akarjuk, szeretnénk tovább mozdítani újabb és újabb játékosokkal, katonákkal, diplomatákkal, politikusokkal és gazdasági szakemberekkel. Az a célunk, hogy eMagyarország az lehessen, ami csak akar lenni - erős, büszke ország, akitől félnek, aki képes nagyhatalom lenni, aki képes az IRL álmokat beteljesíteni. Ez egy olyan játék, ahol a sikert nem adják egykönnyen. Sok ember kell hozzá, összefogás, szakemberek, hozzáértő, lelkes emberek, és szerencse is. A komplexitása adja a szépségét is, hogy olyan, mint a valóság... kiszámíthatatlan, változatos és hihetetlenül bonyolult. Izgalmas és érdekes. Meglepő és mulatságos.
Kérj meghívót: amirakis kukac gmail.com
Írj és elmondom a fontos tudni valókat! Meghívóval regisztrálj mert az MO-nak jó!!!
(Szöveg:Quicksilver)
Hajrá
pgyafi Creative Commons License 2009.05.08 0 0 165

Ez a betétválasztó nagyon durva.  Csak a legelsőket néztem meg, de teljesen hülyeségeket ír. Erste 16 meg 17% éves kamat?  Jó is lenne... 

Előzmény: R-Point (159)
Bz81 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 164
Köszönöm szépen, ennek utánna járok és lehet a HWB-nél forgatom meg a pénzem, üdv!!
Előzmény: Szetka (163)
Szetka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 163

Szerintem a "Kamat-Roll Prémium" betét felelne meg neked a HBW Banknál.

 

Akár 2 (3) évig is bent maradhat a pénzed, válaszhatsz különböző kamatfizetési időszakok között; 2-3-4-6 hó között most évi 12,25%-ot ad.

 

Ezt azt jelenti, hogy a választott időszak lejártakor kamatveszteség nélkül kiveheted a pénzed, vagy benthagyhatod, ha úgy látod, hogy továbbra is megéri; automatikusan, tőkésítve (addigi kamattal növelve) újrakötik. Hosszabb távon még kamatprémium is jár.

 

Ehhez a fajta betéthez viszont nem elég a betétszámla, hanem lakossági folyószámlát kell nyitni, amelynek jelenleg nincs költsége, csak 1.000 Ft-ot kell rajtahagyni.

A betétfelvételnek nincs készpénz felvételi költsége, ha nem készpénzben akarod felvenni, akkor rosszabbul jársz, mert az utalásnak viszont van, de miután a banknak több betéti terméke is van, adott esetben bankon belül is válthatsz egy jobbra. Hosszú idő óta az egyik legjobb kamatot fizető bank. Nézd meg a honlapon a kondicíókat, a betétekhez még egy rövid szöveges magyarázatot is találsz.

www.netbank.hu

 

 

Laslow Creative Commons License 2009.05.07 0 0 162
A HWB betéti számlára bármikor utalhatsz összeget. Számlanyitáskor van lehetőség készpénzt befizetni, de azzal sincs semmi gond, ha csak megnyitod a számlát, aztán egy későbbi időpontban raksz/utalsz rá pénzt. Amikor már van a betéti számládon pénz, akkor tudod mondani az ügyintézőnek, hogy na, szeretnéd lekötni az XY konstrukcióban. (Nyilván több kisebb részletben érdemes lekötni, hiszen ha a lejárati idő előtt pénzre lenne szükséged és feltörnéd, akkor csak annyit kelljen feltörnöd, amennyi pénzre szükséged van, és a maradék kamatozhasson rendesen.)
Előzmény: Bz81 (161)
Bz81 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 161
És itt a HWB-nél, a betéti számlára amikor megnyitod akkor sem lehet legelőszőr utalni egy összeget (azt értem hogy közben nem lehet kivenni, betenni) vagy amikor megnyitod kell vinned a kp-t zsebben csak úgy tudod betenni?. Bocsi a láma kérdésért de nem vagyok rutinos a pénzügyekben.
Előzmény: R-Point (152)
Bz81 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 160
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
R-Point Creative Commons License 2009.05.06 0 0 159
Az FN.HU oldalán van egy kis okos kalkulátor, mely a betéti kamat választásában segít. Kiindulásnak jó (adatok frissességét, kondíciós leírásokat azért a bank honlapján érdemes megtekinteni)

BETÉTVÁLASZTÓ

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!