Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.11 0 0 14736

Nem szeretnék ilyen szerepben tetszelegni, hisz én is csak egy megoldást kereső vagyok.

 

Van egy könyv, ami pontosan leírja, szemlélteti, hogyan függ össze a csontváz statikája.Dominó elvként működhet, ha ez a rendszer valahol megbomlik.

És kezdi a talpaknál, ha pl. megsüllyed a láb boltozata, érintve lesz a térd, csípő, ha megbillen a csípő, követheti a gerinc.....

De ez az "eredendő ok" indulhat máshol.Ha görnyedt vagy, lóg a vállad, előbb, utóbb leképeződik az ágyéki szakaszon is.

És fordítva!

Mikor mondtam a reumatológusnak, hogy fáj a lapockám is, azt mondta, sőt a nyaktól fájhat a keresztcsont is.Na, ezt érzed te most a hátsódban.

Gyerekkorom óta süllyedt a lábboltozatom (az ujjaknál), vitte az egyik csípőt, a két vállam sem szimetrikus.Nem látványos, de mégis...

Persze kevés ember szimetrikus, csak van akinek tolerálja az izomzata. Erre mondta a gyógytornász, hogy felkereste egy páciens, akinek ugyan nem fájt semmije, csak az ismerősei mondták, hogy rémes a tartása.

Nagyon csodálkozott, hogy nincsenek fájdalmai, egy ilyen, láthatóan rossz gerinccel.

Képzelheted mit mutatott volna nála egy mri.

 

Előzmény: majamaja (14734)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.11 0 0 14735

Örülök, hogy ilyen jó gyógytornászt fogtál ki.

Ki az illető? Mert ezt érdemes kidobolni! ☺

Előzmény: noncsi2004 (14732)
majamaja Creative Commons License 2016.08.11 0 0 14734

Az ismerösöm mondta, hogy valakit tud es, hogy beszeljen e az illetövel. Azt mondtam, hogy ok, legyen. Aztan irt Portug, hogy ö kihez jart. Addigra az ismerösöm mar megbeszelte az emberrel igy nem akartam lemondani, aztan derült ki, hogy szabira ment. :(

De ez a fenek fajdalom tenyleg kiakaszt. Esszre sem vettem volna, ha tegnap nem nyomkodom meg komolyabban a hatsomat. Csak a jobb felemen. Nem hiszem, hogy izom laz lenne, csak az egyik oldalon. Aztan szedem ezt az orvosagot, nem erezhetem ugy a fajdalmat. Az tuti, hogy nem ütöttem meg.

Mar mindentöl megijedek, ami a gerincem környeken maskepp reagal, mint ahogy szokott.

Brigi, te vagy itt orvosi tudomanyokban leginkabb jartas. Irj nekem valamit. Mi a franc ez?? Nekem nem kell ujjabb nyavalya. :(((

Előzmény: Törölt nick (14731)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 14733

Érdekes az élet 

 Eddig az időpont miatt aggódtam most meg a műtét miatt.  Remélem minden rendben lesz. 

noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 14732

Ez igy van,  én is úgy gondolom a műtétet minnél messzebre kell kerülni! Valamit tudhat a gyógytornász mert kezdetben még a pólómat sem tudtam levenni sem főzni sem nagyon emelni a karom 4x5 kiszakadt sérvvel ami nyomja a gyököt  most már csak két izom csómom van és 1 es 2 ujjam szorakozik a műtét sem garancia!

Előzmény: Törölt nick (14726)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14731

De ki az a gyógytornász akire várakozol?

Úgy értem, azért várákozol rá, mert valaki azt mondta, hogy ő nagyon jó? Tehát, hogy érdemes rá várakoznod?

 

Egy fitballt érdemes lenne beszerezned, én nagyon szeretem, minden nap végzek vele gyakorlatokat. Ülni is nagyon jó rajta, mert közben dolgozik a derék.

Előzmény: majamaja (14730)
majamaja Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14730

Komolyan parazok, mert ma meg mar a faromban is erzem a fajdalmat. :( Nem viccelek

Előzmény: Törölt nick (14726)
majamaja Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14729

Addig nincs semmillyen gyakorlat, amig a porckorong nyomja az ideget. Csak gyogytornasz es Mc kenzies  gyakorlatok, en mar befürödtem a gyogytorna gyakorlatokkal. Ezek utan mar sokkal ovatosabb leszek.

Dávid1224 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14728

Sziasztok,

 

Ha edzeni akartok, ezeket csinálhatjátok. kb 10 hátizom van, van rá 10 gyakorlat. A mozgás és az ellenállás a lényeg. 

 

9:47-nél mutat pár hátedzést: 
https://www.youtube.com/watch?v=IKc6hwPvsHg 
Ezt csinálhatod súlyzókkal hason fekve egy széken vagy fitballon, vagy trx -szel. 
Húzódzkodás széles kampó fogással nagyon jó hátedzés, ha csak segítséggel megy, az se baj. 

Húzódzkodás csigán szűk fogással az alsó hátat edzi.
Inverz fekvőtámaszt is mutatja, minnél alacsonyabb a rúd, annál nehezebb. 
https://www.youtube.com/watch?v=y4Ee9Dy3Jnw 

Ez is nagyon jó, a lényeg, hogy a törzs izmai feszüljenek, mint a plank nál és a nyak egyenes maradjon: 
https://www.youtube.com/watch?v=G_wntXazfOk 

Ha egy gyakorlatotból mennek a 15 ismétlésés sorozatok, az már túl könnyű, nehezíteni kell, különben nem erősít. Ezért bírják a sportolók ki a műtéteket, szoktak edzeni és nem ragadnak le a mélyhátizomnál, hanem felszednek 20kg izmot.

Egy izomcsoportot elég 2 naponta edzeni.

Millió oldal van core izmok fejlesztésére, csukja izomra, ami lényegében a nyakat tartja.

 

majamaja Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14727

Azt remelem en is. Azert is irtam itt vagy megmütenek vagy szedd a fajdalom csillapitot.

Mckenzies gyogytrnat meg  fürdöbe se emlitettek. A fizikoterapias doki azt mondta, hogy csak azok a gyakorlatok vannak, amiket a szomszedom is csinalt anno. a 20 evesek.  MI???

Varom ezt a gyogytornaszt, aztan csak a mckenziest fogom csinalni. Ezt a 20 eves torna gyakorlatokat mar nem is csinalom. MInek?? Hogy kezdjen zsibbadni töle megin az ujbegyem? Hasznom nem volt belöle eddig sem.

Aztan remenykedek, meglatom. Azert teszem öszre a sebeszt. Különben pedig oda csak azert mennek, hogy informalodjak. Ha kell, akkor se hiszem, hogy ott mütetnem meg magam. Az orszag legjobb helyere mennek, a legjobb dokihoz.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14726

Én meg azt remélem, hogy egy jó Mckenzies

gyógytonász fog megszabadítani a fájdalomtól

Előzmény: majamaja (14722)
majamaja Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14725

Itt nalunk, ahogy Portug irta. Vagy megmütenek vagy hagynak szenvedni. Mindenki az az 1 fajta tornat csinalja. Gerincserv, csigolya elcssuszasz. Erdemes itt gyogytornasznak lenni. Megtanulsz 1 fajta mozgassorozatot aztan boldog boldogtalanak azt mutatod, hogy csinalja.

Olyan, hogy szemelyre összeallitanak torna gyakorlatot, azt itt nem hallottam. A szomszedom kb 20 evnek ezelött volt szinten nyaki problemaval a tornagyakorlatokon. Ugyanazokat kapta a korhazba, mint en. NEVETSEGES. majd 20 evnek ezelött. Szoval haladunk a korral.

majamaja Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14724

A kis varoskamban voltam is, de a sebesz tovabb küldött egy masik varosba.

Öszre gondoltam menni. Persze addig mar elkezdem majd a tornakat is.

Aztan, ha tornaval nem megy, akkor sok valasztasom nem marad. Ami biztos, hogy nem megyek akarhova mütetre. Ez nem akarmilyen mütet. Latva  a te eseted is. Jobban mondva meg kell nezni, hogy ki a doki, aki müt. Nem tudom, de az egesztöl mar ki vagyok. Ott van az allando HA. 

Egyaltalan mit lehet mütet utan csinalni?? Gondolom nem emelgethesz 20 kg-ot... vagy attol is függ, hogy milyen müteted volt?

Neztem itt a netet. Több sportolo is volt mütve, egyesek vissza mentek sportolni, mintha mi ssem törtent volna, masok meg abbahagytak, gondolom nem volt mas valasztasuk.

Előzmény: Adrienm79 (14723)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14723

Idegsebészhez kaptál beutalót őszre nem? Arra gondoltam.

Előzmény: majamaja (14722)
majamaja Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14722

Mar mint most milyen orvosra gondolsz? Össze-vissza jartam mar több, mint 10 különfele dokinal. Nagy sikerem egyikkel sem volt. Jött a sok süket szöveg meg küldözgettek oda-vissza. Mostmar csak a Mc kenzie torna maradt.

Előzmény: Adrienm79 (14719)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14721

Még egy hét és a gyógyulás útjára léphetek!

Majamaja remélem te is jó orvoshoz kerülsz végre és megszabadít a kínoktól. Tudom milyen érzés ez :-(

Előzmény: majamaja (14720)
majamaja Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14720

Mondom, hogy hagyd a kajat es a takaritast. Most mas van a napirenden. :) Ez jo hir!!! Szotitunk neked!!

Előzmény: Adrienm79 (14719)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14719

Most hívtak a kórházból. Jövő héten szerdán kell befeküdnöm és Csütörtökön operálnak .:-)

majamaja Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14718

Hagyd a takaritast. Tudom, hogy kellene, de ha nem birod, akkor nem kell csinalod. Ne törödj most a takaritasal. A mirelit kaja meg teljesen erthetö. Sokaig en is azt ettem meg "hideg" kajat. Meg az a jo, hogy mirelit kajat tudsz csinalni. Nincs valaki, aki segitene? Meg hajlando is. Mert itt nalam is vannak olyanok, akik segithetnenek, de persze nem hajlandoak.:) Ja, es eszre sem akarjak venni magukat.

Előzmény: Adrienm79 (14717)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 14717

Hát én inkább le sem írom milyen állapotban vagyok:-(  le kellett vágatni a hajam mert már nem tudtam összekötni sem a kezem miatt, egy hete nincs takarítva mert képtelen vagyok rá és mirelit kaja bajnok lettem :-( Ráadásul még egy bátorító szót vagy ölelést sem kapok...

majamaja Creative Commons License 2016.08.09 0 0 14716

igaz. A hatam meg ugy megmasziroztam a geppel, hogy most szerintem azert faj. Van ott egy rozsaszin folt. Amikor masziroztam akkor jol esett, de ramehettem a csontra. Most "elvezhetem" , ügyes voltam megint.

Előzmény: Törölt nick (14715)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14715

Ha a tévét háton fekve nézed, a fejed alá tett párnával ártasz a nyakadnak.Kiemeli a fejed.

Deréktól párnázd ki magad, tehát az egész felsőtested emeld meg.

 

 

Előzmény: majamaja (14714)
majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14714

gondolom az ilyen bogyok mar mind függöseget okouzhatnak. Brufenre is ra lehet szokni, de az nekem nem segitett semmit.

majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14713

Ezek mar mind durva, erös gyogyszerek. Ez allitolag függöseget is okozhat. Nem tudom. Csak azt, hogy sokaig nem lehet ezt mar ep esszel. Mindegy, tornanal le kell majd vele alnom. Aztan majd meglatom, hogy a fajdalmak eltünnek vagy mi lesz. De nem szedhetem eletem vegeig.

Ha nem szednem, akkor joforman semmit se birnak csinalni es akkor megint csak feküdnek, mert fajna. 22es csapdajja.

majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14712

Ezen a heten meg szabadsagon van a gyogytornasz. Remelem a jövö heten mar birok menni. A gyogyszert pedig napi 1  vveszek be. Ha 2 vennek be (annyit kellene)  ki se kelnek az agybol. 1 azert, mert aludnek, 2. mert dülöngelnek. De most szedem az allergiara is, ami emigy is altat, de nem erzem.

De a fajdalmak igy is maradtak csak jobban elviselhetöbbek. Fökepp az ujjamban es kezemben levö fajdalmak, mert azokat tudom legkevesbe toleralni. Szerinted mas orvossag, hogy hatna ram? Hasonloan. Szerintem meg rosszabb lenne.

Előzmény: majamaja (14711)
majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14711

Hason netezek, de mostansag ereztem, hogy az sem tetszik neki. Tv nezes haton, fekve. Ma megmasziroztam. Geppel, kezzel. Aztan most erintesre is faj, meg kicsit olyan erzeketlen az a resz. Multkor a bal oldal fajt. Ma a jobb.

Agyat is csereltem. Igaz, ez sem a legkitünöbb, de az elözötöl 100 jobb. Mi ez? Soha nemlesz vege?

majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14710

Hason szoktam netezni. NEm ülök sokat. tv t fekve nezek. Szerintetek a kedvenc melyizom erösitö gyakorlatokat, amit a HATi reszre is csinaltam akkor csak disznek csinaltam. Ezek szerint. Ma vettem igazan eszre. Takaritottam 12.00töl mostanaig. kisebb- nagyobb szünetekkel. Furcsa, mert a fajdalom akkor jelent meg, amikor feküdtem, mert a nyakammal szenvedtem . Vagyis a vallammal, lapockammal. Regen is volt 1szer. Hogy a fajdalom ugyanaz vagy sem azt mar nem tudom megmondani.Akkor viszont elkezdtem dolgozni es elmult. Ami furcsa, mert fizikai munkanal, hogy hatfajas elmuljon, eleg erdekes. Egyedüli hosszabb seta utan nem tudtam lehajuni.

 

Előzmény: Törölt nick (14709)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14709

Maja, kapd magad össze és sétálj egyet a zöldben.Ne építsd le az izmaidat ezzel a sok fekvéssel.

Lehetőleg keveset ülj.Hason fekve olvass vagy tévézz, az kíméli a gerinced.

 

Ez a gyógyszer sem lehet valami jó, ha ennyire aluszékonnyá tesz, lehet, hogy kihat a kedvedre is.Nincs valami jobb?

 

És mi van a gyógytornásszal?

Előzmény: majamaja (14707)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14708

Nem ment el, csak a sok mozdulatlan pihenést okoz olyan erzést, mintha tropa lenne. Nemhiába mondják dokik, hogy óvatosan a pihenéssel is. Elernyednek az izmok, nincs mi tartsa a gerincet, eltunyul. Meg esetleges rossz tartás miatt is lehet simán. Én másfél hét fekvés után alig  tudtam létezni.húzott vissza az ágy, életkedv nulla, minden tagom fájt, világvége hangulat . Még azt is beképzeltem aminek nyoma se volt. De már éreztem a tüneteit. De valahogy sikerűlt kivakarnom magam. Úgy voltam, hogy amig van két lábam és tudok menni, addig valami csak lesz. Más mit nem adna ennyiért. Mentem mint a tetű, fejemen napszemüveg, hogy ne lássák ha sírhatnékom van, és totyogtam a ház körűl. Mindig kicsit jobb lett, utána már tök büszke voltam magamra, hogy ennyi sikerűlt, fokozatosan begyorsúltam.  

Előzmény: majamaja (14707)
majamaja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14707

Nincs nagyon senki. Sütizgetni meg kavezgatni pedig nincs kedvem, mert nem tudnam elvezni. Meg meg sütire es kavera se igazan költök. Nem tudom mikor kezdek majd dolgozni es ez aderekfajas nagyon megijeszt. Mi lesz ha a hatam is elment?

Előzmény: Adrienm79 (14706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!