Keresés

Részletes keresés

csomó Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1411
baráti, mondhatnám:
polgár-baráti :(

bárcsak csak sose lenne dolgunk arrafelé - akkor meg minek lennének?

Előzmény: chromax (1410)
chromax Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1410
Egy tipp: ha útlevelet akartok csináltatni fenn a Kapisztrán téren, akkor 6.45-7.00 körül érdemes beállni sorszámért, amit 7.30-tól lehet húzni. Nagyon sokan vannak, én ma reggel 6.55-re mentem fel, és HATODIK bírtam lenni a sorban..összesen 17 lehetőség van egy napon, akik 8-ra mentek már nem jutottak be....
Előzmény: kisérőlevél (1409)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.23 0 0 1409
Van már valami hír a Csónak utcai építkezésről?
Előzmény: ir6 (1408)
ir6 Creative Commons License 2003.03.23 0 0 1408
Erre a nyilatkozatra én is emléxem :))
A Batyi magánkézben lenne? Nem műemlék az véletlenül? Már minden ilyne korú csarnokot levédtek, ez meg szép is. Vagy csak elfogult vagyok? :))
Előzmény: chromax (1407)
chromax Creative Commons License 2003.03.23 0 0 1407
Hmm..hát azt nem tudom pontosan, hogy milyenek a Batyi csarnok tulajdonviszonyai, de lehet hogy az egész magánkézben van. Egyébként ha már Várnegyed: anno amikor még a Csarnok Sörözőt akarták megszűntetni, szóba került, hogy egy Mc Donalds lesz ott, mire drága Katona Tamás a következőket bírta nyilatkozni a lapban:

- A McDonaldsot sem szeretjük, de lehet, hogy jobb megoldás lenne.

Ilyet egy polgármester nem nyilatkozik.

NGT-vel kapcsolatban: sokéves országlása nem véletlen, egyrészt ez a kerület a rendszerváltás óta jobboldali (mindig az aktuálisan legnagyobb jobboldali párt van, itt sem emlékeznek arra, hogy miket mondott 90-96 között NGT pártja, de az minden volt, csak nem nemzeti :))), másrészt meg az ellenjelöltek harmatgyengék.

Előzmény: kisérőlevél (1405)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.23 0 0 1406
a köv. számból hozok majd ezt-azt
Előzmény: kisérőlevél (1405)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.21 0 0 1405
Beírhatnál néhány rovatcímet vagy egyebet abból a Hírnökből, csak úgy tanulságképpen.
A Várnegyed c. személyikultusz lapról újabb élményeim vannak.
A március 15-i vári zsibvásárral kapcsolatban írt a Vári Lakosok Egyesülete egy nyílt levelet a polgármester-várúrnak.
A Várnegyed szerkesztőségében azt mondták, hogy nem tudják már megjelentetni, mert március 12-én (!!!) szerdán volt a lapzártája a 22-én megjelenő lapszámnak.
Ezek után kíváncsi vagyok, hogy hány fotón fog megjelenni az újságban a polgármester-várúr, amint március 15-én, a lapzárta után 3 nappal koszorúz :-)
Előzmény: Nerdy (1404)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.20 0 0 1404
nagyon jót szóltál,
én a 13.kerületben dolgozom, az ottani polgármestert is ismerem
nagyon rendes ember, szóbaáll a népekkel, és minden lehetőt megad az intézményeknek,
ezek után el tudom képzelni amit leírtál
és érdemes lenne megnézni a Hírnök c.kerületi újságot, egy napon nem említhető a mi kerületi vacakunk azzal !!!!!
Előzmény: kisérőlevél (1402)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.20 0 0 1403
nagyon jót szóltál,
én a 13.kerületben dolgozom, az ottani polgármestert is ismerem
nagyon rendes ember, szóbaáll a népekkel, és minden lehetőt megad az intézményeknek,
ezek után el tudom képzelni amit leírtál
és érdemes lenne megnézni a Hírnök c.kerületi újságot, egy napon nem említhető a mi kerületi vacakunk azzal !!!!!
Előzmény: kisérőlevél (1402)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.20 0 0 1402
A Batthy-csarnok átépítéséről az jutott eszembe - lehet, hogy nem jó példa - , hogy néhány évvel ezelőtt, mielőtt átépítették a XIII. kerületi Szent István parkot, az ottani önkormányzat "szavazásra" bocsátotta a 3 tervet, amit az átépítéshez készítettek.
Különböző közintézményekben közeszemlére tették a környék lakóinak a terveket és urnába lehetett dobálni a "szavazatot" és egyéb javaslatokat. Sőt, még konzultálni is lehetett a megtekintett tervekről.
Lehet, hogy semmit nem nyomott az egész a latba, de legalább úgy érezhette a környék lakója, hogy megkérdezte az önkormányzat a véleményét arról, hogy milyen parkot óhajt bámulni a jövőben.
Itt az I. ker. önkormányzat részéről még csak egy ilyen gesztusra sem futja a választók felé.
:-((((
Előzmény: Nerdy (1401)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1401
választott, az biztos,
de nem én választottam, az is biztos
Előzmény: kisérőlevél (1400)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1400
Nem ártana, ha végre nagykorúnak nézne bennünket a helyhatóságunk.
A március 15-i önkormányzati rendezvények alkalmával például, amikor megkérdezték Nagy Gábor Tamást, hogy a zsibvásárra vannak-e engedélyek, azt felelte, hogy természetesen.
Arra a kérdésre viszont, hogy hol lehet megnézni az engedélyeket, már nem volt hajlandó válaszolni. Sőt, a nejének volt pofája megkérdezni, hogy kinek mi köze hozzá?!
Azt hiszem, Nagy Gábor Tamás még nem érte fel ésszel, hogy ő nem egy örökölt cím birtokosa, hanem egy választott tisztségviselő.
Előzmény: Nerdy (1399)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1399
hát ez az :-((((((((
Előzmény: csomó (1398)
csomó Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1398
ez már csak egy ilyen bagázs:(
Előzmény: Nerdy (1397)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1397
na, ez jó, nagyon jó

engem senki nem kérdezett meg, sajnos

Előzmény: kisérőlevél (1396)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1396
Valaki megkérdezte a kerületi lakókat, hogy milyen igényük lenne a csarnok felújításával kapcsolatban?
Előzmény: Nerdy (1395)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1395
teljesen egyetértek, szerintem se lesz jó, inkább az egész "csarnok" lenne :-))))
Előzmény: chromax (1393)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1394
Szép, szép, de nekem nincs kedvem befizetni helyettük ;-)
Előzmény: chromax (1393)
chromax Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1393
hát nemtudom, valahogy vegyes érzések vannak bennem a csarnok emeleti részével kapcsolatban...valahogy ez a butikos/éttermes téma sosem ment ott :)

kisérőlevél:
még szép, hogy nem kérnek pénzt :))

Előzmény: Nerdy (1390)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.15 0 0 1392
Tudtátok, hogy miközben az I. ker. önkormányzat az év minden egyes napjára napi 1 000000, azaz egymillió forint veszteséget (!!!) tervezett, a március 15-i ünnepségeken nem kért a Szövetség a Nemzetért (=Orbán Viktorért) rendezvényen árusítóktól egy fillér területfoglalási pénzt sem, sőt a fáklyás felvonulást még finanszírozta is?!
dr.dent Creative Commons License 2003.03.15 0 0 1391
Nerdy Creative Commons License 2003.03.15 0 0 1390
szia!

a Batthyány csarnokról az alábbiakat hallottam:
lent hipermarket vagy valami hasonló lesz, fent pedig éttermek, ruhaüzletecskék, stb fognak kialakítani, az árkádokat is becsukják, hogy a hajléktalanok ne mehessenek be, illetve éjszakára valami kapukkal akarják bezárni
de hogy aztán mi lesz ebből nem tudom, most be van "csomagolva" és dolgoznak rajta

igen, én is sajnálom, hogy a budavár elszaladt, de hátha még visszajön
én is úgy gondoltam, hogy azért nyitott valaki másik nicket, mert tud olyan infókat amiket csak igy akart megosztani velünk

Előzmény: ir6 (1389)
ir6 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 1389
Itt vagyok, sokat kellett olvasnom. Szóval, nem tudok semmit a Csónak utcával kapcsolatban, bizonyos okokból a tuti információ forráshoz nem akarok fordulni. Szvsz talán csak a hideg elöl védik, bár tényleg furcsa, hogy a környéke is olyan kihalt, és más építkezéseken már javában dolgoznak. Furcsa lenne, ha félbemaradna, ennél csak az a furcsább, hogy épül...Azért érdeklődök...
Sajnálom, hogy budavár nevő topiktársat elüldöztétek, szvsz nem baj, ha csak az itteni szereplésére nyit valaki egy nicket, mert itt a neten ez még simán elmegy. Én nem nagyon szoktam utánanézni a beíróknak. Talán tudott volna infókat, mert nem hiszem, hogy nem érdekli a kerület vezetését miket irogatunk ide. Lehet, hogy ezért nem akarta felfedni magát.
Tudja valaki mi lesz a Batthyány csarnokkal, ha végeznek a felújítással? Marad ami volt?
Előzmény: kisérőlevél (1385)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.14 0 0 1388
Kedves Vári Lakosok!
Felhívom a figyelmet, hogy a Szöveccség a Nemzetért PK a Nemzeti Ünnepen 3 helyszínen is szórakoztatja a nagyérdeműt, ezért elviszik a parkoló autókat a Tárnok utcából, a Dísz térről, az Úri utca déli részéből és a Szentháromság térről.
Köszönjük, polgármester úr :-(((
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.11 0 0 1387
Az új Várnegyedből arra tudok következtetni, hogy N.G.T. európai parlamneti képviselőségre hajt.
Egyrészről jó lenne, ha bejönne neki és elhúzna jövőre Strassbourgba, de más részről jól leégetne minket, mint euoróhon"atya".
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 1386
Nem sok... Kodolunk mint allat csak nem nagyon latom mi lesz belole, ilonka nem sok eredmenyt produkal:(

Majd atcsuszok a II. ker topikba mert ugy latom itt zavargunk (max. majd ott is zavargok:)...

Előzmény: gyulahut (1377)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.10 0 0 1385
ir6!!!!
Mi újság a Csónak utcai építkezéssel??? Vagy nem publikus az infód????
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.10 0 0 1384
És tetszett?
Előzmény: gyulahut (1383)
gyulahut Creative Commons License 2003.03.10 0 0 1383
Válaszoltam egyik ttársnak, aki itt lakik és más topicban összefutottunk.
Remélem nem baj.
Egyébként anyám az Attila úton lakik, és sok évvel ezelőtt mintegy 16 hónapig én is I. kerületi voltam.
Előzmény: kisérőlevél (1382)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1382
És az I. ker.-i kötődésed miben nyilvánul meg?
Előzmény: gyulahut (1381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!