Keresés

Részletes keresés

nemethkitti Creative Commons License 2014.07.09 0 0 2911
Huu de orulok h nem volt semmi gond. Gondoltam rad tegnap sokszor. Remelem en is ilyen gyorsan tul leszek rajta. Jobbulast vigyazz magadra.
Előzmény: EsztiH (2909)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2910

mihez képest 90 fok ? az derékszög ! Én egyébként most vagyok 2,5 hónapos műtött, és még csak finoman " tornáztatom", mondjuk nekem eleve gipszben volt 1,5 hónapig :-) addig meg sem moccant. Rálépni még nem tudok teljes súllyal (nem is akarok egyelőre), csak külső talpélen totyogok, de már  2 napja járókeret és mankó nélkül  :-))))

Előzmény: Lilla007 (2904)
EsztiH Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2909

Szia Kitti!

 

Túl vagyok a tűződrót kivételén, nem kaptam érzéstelenítést, de utólag azt mondom nem is kell, mert csak egy pillanatnyi éles fájdalom és már kint is volt. Azt gondoltam olyan 8 cm, de mutatta a doktornő és kb. 15 cm hosszú is volt a drót.

 

Szóval, nem kell a kivételtől tartani. Most sokat kell járni rajta és langyos vízben tornáztatni. Így estére most aztán nagyon bedagadt, de mondta is a doktornő, hogy egy ideig még így lesz és egyenlőre  fáj teljes talppal rálépni, de erőltetni kell a normális menést.

Előzmény: kittinemeth (2894)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2908

Szia!

 

Holnap megyek kontrollra. Megpróbálok mindent megjegyezni.

Majd írok az emailedre.

 

Üdv, Marcsi

Előzmény: felültetett62 (2903)
LaurenC. Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2907

Kedves Szkimi! nekem ma negy napos a butyokmutetem. 30 vagyok, de mar fiatalon is hasonloak voltak a labaim, a fajdalom es tovabbi deformitas elkerulese miatt mutettem meg. Egyszerre csak egy labamat, amit nem bantam meg, mert ket mutott labbal mosdoba se tudnek kimenni Es harom het mulva szeretnek dolgozni mar. nekem is szalagot kotottek at, csontot faragtak es csavaroztak. Az elso harom nap nagyon fajdalmas volt,  es meg sokaig felpocolva kell tartanom a labam, hogy enyhuljon a fajdalom. A csavaros muteteknel kissebb az esely a kiujulasra, mint a sima leveseskor. Olvasd el, amiket irtam korabban, hatha kapsz valaszt a kerdeseidre. De ha van kerdesed es tudok, valaszolok is. Amugy teli idoszakban nem ajanlott a mutet, mert honapokig csak nyitott cipoben tud jarni az ember.egyenlore meg rossz, de bizom benne, hogy jol fog mukodni a labam, es viszonylag jol tudok kozlekedni vele egy-ket honapon belul.

Előzmény: SzKimi (2905)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2906

Szia Szabina :-)

 

igazából a lábad állapotától függ, hogy milyen "típusú" műtétet végeznek, sokféle van. A nagylábujj csontját vágják/törik általában mindig, a bütyköt lefaragják/vésik, stb., ha kell dróttal/csavarral rögzítenek, ez tényleg szinte mindenkinél más és más. Ezt majd az orvos megmondja, Ő látja a röntgenen a csontok, inak helyzetét, szögét, ilyesmik. Az biztos, hogy hosszadalmas a lábadozás, arra készülj fel, alsó hangon 4, de inkább 6 hét, és csak fokozatosan lehet a lábat terhelni. Sok fekvés, felpolcolás, igazi pihenés, mást úgysem tudsz majd :-) 

Előzmény: SzKimi (2905)
SzKimi Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2905

Sziasztok!

Nem is tudom hol kezdjem...olvasgattam amiket írtatok és hát az eddiginél is jobban aggódom.
24 éves vagyok, amióta az eszemet tudom bütykös is, igazából hozzám nőtt már, viszont hosszabb séták után, vagy szebb cipő viselése esetén azért már nem fájdalmatlan az élet vele. Ha ezen nem lennének szerintem nem is gondolkodnék azon, hogy rajta ékeskedik a lábamon.
3-4 hónapja voltam ortopédusnál mert én kis naív azt hittem hogyha hosszú idővel is de egy lábsín majd javít a problémán, de akkor a doki felvilágosított, hogy ezt sajnos nem lehet ilyen formában korrigálni...mivel az ilyen korban megszokott max. 10% helyett én már 30%os eltéréssel rendelkezem. Tehát amit már évekkel ezelőtt is mondtak kb olyan a lábam mint egy 60 éves idősebb néninek.
Említette, hogy ezt előbb utóbb műteni kell...gondolkozom erősen a novemberen...viszont a leírások alapján az, hogy én januárban ezután kimenjen Londonba nem biztos hogy annyira kivitelezhető...
llletve olvastam ilyen meg olyan műtét típusokról...én nem tudom nekem melyik lenne csak "annyit" tudok, hogy elvileg kettévágnák a nagylábujjam csontját és az ínt is a megfelelő helyre tennék, valamint magát a bütyköt is ugye leszednék, majd kapnék egy lábsínt is hogy beálljon a lábam úgy ahogyan kellene neki lennie.

De azért mégis...ez egy komoly dolog azt hiszem...és mi van ha éppen elrontják?

Jó volt ezt leírni, mert nem nagyon tudom ezt megbeszélni senkivel, mivel én vagyok a környezetemben az egyetlen 24éves bütykös lány :D 

Üdv.:
Szabina

Lilla007 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2904

Sziasztok! 

 

Műtét után mennyire tudjátok hajlítani a lábujjatokat? 3 hónap után 90 fok helyett, csak 50-fokig tudom hajlítani azt mondta az orvos, hogy még 20 fokot tudok javítani rajta, ilyen létezik, hogy a műtét után nem tudom 100 %-an használni a lábam??? 

felültetett62 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2903

Köszönöm hogy szántál rám időt, és kimerítő választ adtál a kérdéseimre.  Olvasgattam visszafelé,,  és gyűjtöttem a bátorságot ,,,hamarosan belevágok,   Nekem is mind a két lábamon van   az egyik sokkal kisebb,   de a jobb lábamon már kialakult a kalapács új,  Rettenetes, hogy egy elegáns cipőt nem lehet felvenni,  mert akkor a csillagokat látom 1 óra múlva,   Én már nyugdíjas vagyok   de még nem tartom magam öregnek , hogy csak otthon üljek . mert fáj a lábam,   Vége lesz a nyárnak  az unokák nyaralásának és elindulok,,, Szívesen olvasnám a kontrollvizsgálatod eredményét, Még azt szeretném kérdezni privátba megírnád, hogy mennyit adtál a dokinak???  hol áll ma a tarifa??,10éve volt egy visszérműtétem    de az az összeg (15e) gondolom ma már nem aktuális,,,    email címem,,,,,  1951.07@gmail.com...  Köszönöm...... 

Előzmény: lemarcsi55 (2900)
EsztiH Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2902

köszi, este jelentkezem milyen volt

Előzmény: kittinemeth (2894)
LaurenC. Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2901

Koszonom a biztatast mindenkine, ma 4. Napon vegre felpocolva mar nem faj annyira. 3het mulva mennek dolgozni, meglatjuk, inkabb mankozom a kezelocipot nem tudom meg hasznalni. Kitartast minden labadozonAk!  :)

Előzmény: katt2 (2886)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2900

Szia!

 

Tetszik a nickneved!!!! 

 

Írod hogy Miskolcon fogják Neked is műteni a lábad. Van már elképzelésen

hogy mikor és kivel? És Neked egy vagy két lábad lesz csinálva?

Ha visszaolvasod a leveleimet néhány kérdésedre választ találsz.

Úgy tudom Miskolcon 2 hét a kórházi bentlét bütyökműtéttel.

Ez jó dolog mert addig tuti biztos a pihenés. Én még itthon is legalább 2- 3 

hetet szinte csak pihentettem. Mozgás alig, azt is csak a kezelőcipőben.

A 4-dik héten indult be a gyógyulás. Sokat jegeltem, polcoltam, és ahogy az orvosom

mondta "fokozatosan"terheltem.

Most  júl. 09-én  megyek 6 hetes kontrollra. Már várom mit mond az orvos

a továbbiakra nézve. Én úgy értettem hogy innentől mehet a teljes ráterhelés. 

Nekem két lábas Wilson féle műtétem volt, a csavarokat majd műtéthez számítva

3 hónapra veszik ki.

Az orvos szerint valószínű hogy a második ujjak( amik kissé "kalapácsosak") hozzá fognak igazodni később a nagyujjakhoz.

Mindegy én több műtétet  egyhamar nem vállalok be.

Már mennék dolgozni, hiányzik a társaság, a megszokott életritmus. És hát a munkatársaim se állhatnak helyt helyettem már sokáig.

 

Az eddigi eredménnyel nagyon elégedett vagyok. 

 

Bátorság, vágj bele. Az eredmény kárpótolni fog mindenért szenvedésért. Remélem tudtam hasznosat írni Neked. Kérlek válaszolj!

 

Üdvözlet, Marcsi

 

Előzmény: felültetett62 (2895)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2899

szia Marcsi! Köszi szépen a gyors választ! Na az engem is érdekelt volna, amit felültetett62-nek írtál :D

Előzmény: lemarcsi55 (2898)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2898

Szia Kutasitimi!

 

Én már évek óta ismerem Dr. Berczi Kálmánt  a Szakrendelésről. 

Megbízom benne, és Neki Miskolcon van kórházi háttere.

Elégedett vagyok az eredménnyel.

 

Ui.: Nem vagyok benne biztos hogy egy főorvos vagy professzor különbül megcsinálta volna.

 

 

Üdvözlettel, Marcsi

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2896)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2897

Szia Felültetett 62!

 

Írtam az előbb egy csomó mindenről de elszállt valahová az Éterben.

 

Üdv, Marcsi

Előzmény: felültetett62 (2895)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2896

Szia Marcsi! :)
Még előtte vagyok a műtétnek, próbálok infokat gyűjteni.
Köszi, hogy megírtad ki műtött. Miért pont őt választottad egyébként? Ő a legjobb szerinted ebben Miskolocn?

Előzmény: lemarcsi55 (2893)
felültetett62 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2895

Szia lemarcsi55... Én is most szántam rá magamat a bütyök műtétre,,, Miskolcon fogom megcsináltatni,  Az lenne a kérésem  légyszives írd le  Nekem   a Te műtéteddel kapcsolatos tapasztalatokat,,, 1... hol vetted fel az orvossal a kapcsolatot??,2... mennyi ideig kell kórházba lenni??3.... Otthon még meddig kell pihentetni??? 4... Hogy végezték a műtétet????  5....  mik a tapasztalataid???? 6... Kell még egy műtét??? Minden érdekelne ezzel kapcsolatba,,, Várom válaszod .... előre is köszönöm.....  

Előzmény: lemarcsi55 (2893)
kittinemeth Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2894

Szorítok majd holnap :) egy kalappal :)

Előzmény: EsztiH (2864)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 2893

Szia Kutasitimi!

 

Bocsánat, utólag köszönöm a jókívánságodat.

 

Megkérdezhetem Tőled hogy Te hol tartasz még műtét előtt, vagy már utána?

Visszanézve a hozzászólásokat nem találtam erre utalást.

 

Üdv, Marcsi

lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 2892

Szia !

 

Berczi Kálmán műtött. Nyugodt, alapos orvos. Én nagyon meg vagyok elégedve vele.

 

Üdvözlet, Marcsi

Előzmény: Törölt nick (2891)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.06 0 0 2891

Szia lemarcsi55!

Mielőbbi gyógyulást Neked!
Miskolcon műtötték és ki volt az orvos?

Előzmény: lemarcsi55 (2882)
LaurenC. Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2890

LaurenC. Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2889

Egyenlore nem sikerult a feltoltes, lehet tul nagy a kep.

LaurenC. Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2888

itt a atappancsom, a bal oldalon latszik, hogy a butykom ala nott egy porc csomo is, azt is lefaragtak. Ez reggel keszult kotozeskor, sztem azota mar dzzadtabb lehet. Igy se teljesen egyenes, de nekem szuletesem ota nem volt,az, elsosorban a fajdalom miatt vallalkoztak a mutetre. Orulnek, ha ilyen maradna es barmilyen labbelit tudnek hordani. :)

LaurenC. Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2887

koszonom Mackobogar a biztatast :)ha vki ek erdekes lehet , elmondom, engem spinalisan ezestelenitettek. A venamba kaptam vmi bodito koktelt, es nem emlekszem a spinalra se, es semmire se, sztem aludhattam vegig, arra ebredtem, hogy mar varrtak ossze. Eddig 24 ora telt el egyenlore spinal utani fejfajasom nincs, rem nem is lesz. 6 oran keresztul mozdulatlan voltam. De tegnap joforman csak egyszer ultem fel az agyban, szoval egyenlore pozitivnak mondanam ezt az ezestelenitest.

Előzmény: Mackóbogár (2885)
katt2 Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2886

Sziasztok! izécske,ne keseredj el, minden nap egy kicsivel jobb lesz. A gyógytorna szintem kicsit korai egy nap után. Nekem 3 hete volt a műtét, dagad és fáj még,de minden nap látok kis javulást. Mióta merek vele bicegni (na nem ráállva!) azóta nem is idegesít annyira a tehetetlenségem.Csak türelem, kell a fájdalomcsillapító,anélkül ezt nem lehet megúszni.Egyenlőre ne terheld a lábad.

Előzmény: LaurenC. (2883)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2885

Nyugi, fogsz tudni járni, csak türelem. Persze, hogy most csillagokat látsz a fájdalomtól, de hidd el, jobb lesz napról-napra. A titok, hogy fokozatosan :-) Kitartás !

Előzmény: LaurenC. (2883)
LaurenC. Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2884

Eddig izecske 20 neven votlam itt, de mostmar ez az uj nicknevem:)

LaurenC. Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2883

 

Sziasztok! tul vayok rajta tegnap mutottek, csavaroztak, atkotottek egy szalagot, ket helyen van varratom. A fajdalmat ugy ahogy viselem, de egy nap utan a gyogytornasz elkezdett velem gyakorlatokat csinalni, es ott nagyon elszomorodza. Ujhajlita, bokakorzes stb. Szinte semmit se tudtam megcsinalni a fajdalomtol. Egy nap alatt hazaedtek, es veralvadasgatlot is szurnom kell. remelem kepes leszek jarni, most a fajdalom miatt ezt lehetetlennek 

atom.

lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.05 0 0 2882

Sziasztok !

 

Nekem május 28- án volt mindkét lábamon un. Wilson féle bütyökműtétem.

Az első két hetet a kórházban töltöttem.

A csavarokat műtéthez számítva három hónapra veszik ki.

Július 09-én megyek 6 hetes kontrollra, szerintem akkortól fogja az orvos

javasolni a teljes ráterhelést. Utoljára a varratszedéskor látta az orvos, nem tudom 

hogy rendesen gyógyul e? Még a pörkök nagy része nem esett le, és még eléggé dagad. Az orvos a mozgásban a "fokozatosságot" javasolta. 

 

Ha Valaki tud ebben tapasztalatot megosztani, megköszönöm.

 

A feleslegessé vált 2 db. Kezelőcipőmet átadnám Valakinek akit érdekel.

Vidéki vagyok, Miskolc környéki.

 

Üdvözlet Mindenkinek! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!