Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1537

Elhiszem, hogy borzasztó lehet. Hát mindenkinek valahogy egyszercsak lesz. Ha vírustól lett, akkor miért nem múlik, mikor már nincs gyulladás? Valamit hátrahagytak a gyógyszerek, vagy nem jól mennek elk a vírusok?? Vagy még mindig gyulladásos?

Előzmény: Faterik (1534)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1536

Meg iszonyatosan nagy hangulatingadozásaim pl ma depresszios napom van.

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1535

Meg kérdezte tőlem a hölgy,hogy akinek megmaradt-erre sajnos nála is van esély mert már napok óta fenáll az ,mi tartja a lelket.Gondolkoztam mit mondjak neki.Mondtam neki,hogy bennem pl az orvostól orvosig járás.

Mondjuk neki gyereke van,tehát neki duplán nehéz,mert nyilván a gyerek is megérzi,hogy anyu szorong,meg teljesen be van pánikolva.Éjjel 1 beszéltem vele,meg nyugtatgattam,hogy biztos segit az infuzió,mert tényleg van még esély.

Én mondtam neki az infuzios lehetőséget,mert nem világositták fel Sztk-ban.

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1534

Ghepard!

 

Borzasztó ez a betegség,nekem már négyszer volt vállficamom,de inkább tizszer lett volna,mint ez.

A másik pedig.Beszéltem ma egy hölggyel,neki akutan lett fülzúgása mondtam neki minél előbb legyen gépi hallásmérés,és menjen gégészeti ügyeletre,mert meséltem neki,hogy én már az egyetemi szintet járom miatta.Meg hogy ne elégedjen be a Betaverinnel,minél előbb reszkirozza ki az infuzios lehetőséget,ha belső fül károsodást mutat az audiometria.Virusos gyulladás után kezdődött neki. 

ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1533

Parádés, az biztos. Annak ellenére, hogy gyakorlatilag nem hallok a madárcsipogást hallom a természetben is (a magasabb frekvenciákat jobban hallom valahogy), persze ha közel jönnek a madarak hozzám - például verébsereg, vagy egyéb kisebb madarak. 2009-ben 92.9%-ra számították ki a hallássérülésemet. Persze nem tudom, hogy mihez viszonylagos ez a szám, csak úgy gondolom, hogy csak ennyit hallok (tehát valami 7%-ot) a normális ember hallásához képest.. Nem messze tőlünk van egy kisebb vízesés tele sziklákkal (autóval odahordott), sokszor kimegyek oda és ott hallgatom azt a morajlást - nagyon klassz......

Előzmény: kick75 (1520)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1532

Hát igen a természet hangja, ettől valahogy nyugalom megy az emberbe......

Előzmény: kick75 (1516)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1531

Még ez se biztos. Meg lehet még az is, hogy az ok a fejen kívül van.......... :)

Előzmény: zéta_ (1513)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1530

Hát ez egyrészt jó, ilyekor információhoz juthatsz. De a másik oldalon ez semmit se ér, hisz ettől még nem leszel jobban. Jobban csak akkor lehetsz, ha valamit csinálni is fogsz. Én például úgy javítottam aszemeimen, hogy előtte semmit se olvastam a neten. Csak oilyan 40 nap után kezdtem olvasgatni, hogy miket csinálnak mások. Hát nem nagyon találtam olyasmiket aztán, amiket kitalálgattam magamnak és kisérletezgettem is ezekkel. Minden ember más és egy kicsit másképp látja és éli meg a dolgokat......

Előzmény: kick75 (1511)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1529

Igen, ebben teljesen egyetértek. Én ebben azt hiszem egész jó lehetek. Ennek meg az a legnagyobb előnye, hogy a dolog nagyonis működik. Nálam is a betegségektől való félelem hatott bénítólag. Akkor nem jól működik a védelem. Az első eredmények azonban olyan lelkierőt kölcsönöztek, hogy nincs bennem az a félelem és sztressz, mikor valami baj ér, mint régen. Így teljes kapacitással dolgozhat a test a baj leküzdésében és nagyon sok erőt ad, hogy az ember látja, hogy ez működik. Csak figyelem, hogy hogyan halad a javulás - és csak próbálok mentálisan képben lenni - hogy ne rontjak a dolgokon....

Előzmény: kick75 (1508)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1528

Azért ez jó, hogy még meg van a humorod....... :)

Előzmény: kick75 (1506)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1527

Ez az a plusz, ami segíthet az életben is - a pozitív hozzáállás. Sokszor már az is elég, ha elhiszed, hogy valaki vagy valami segít......... Kisérletekkel is igazolva van, hogy a gyógyszerek már azelőtt hatnak, hogy még nem hathattak kémiailag.....

Előzmény: Faterik (1505)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1526

:)

Előzmény: Faterik (1502)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1525

Hát marha rossz lehet így, elhiszem - ha jól emlékszem kb 60dB írtál, hogy akkora erővel sípol, az sok. De tedd a fejedbe, hogy nem lesz így mindig, lesz ez még halkabb is. A kitartásod ki fog fizetődni. A dolgok változnak. Hisz felszedted egy rosszul végződött párkapcsolat után, amit lehet nem jól tudtál kezelni lelkileg. Most kitartónak nézel ki, csak azok a itthagyom ezt a világot nem illenek ide. Ne foglalkozz azzal, hogy feladod. Már az első pozitív élmény ezzel kapcsolatban hatalmas lelkierőt ad. Ha még tudnál is magadnak ilyet gyártani, könnyebb volna a dolgod. Én se tudtam nagyon sokáig, ilyen fiatalon nem tudtam. De 27 éves koromban elkezdtem növelni a lelkierőmet és jobban alakultak aztán a dolgok.

 

Csak az legyen a fejedben, hogy Te fogsz győzni. Arra, hogy nem Te, arra ne is gondolj.......

Előzmény: Faterik (1495)
kick75 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1524

De utálom a reggeleket, hogy mindig és mindig erre a nyomorult csengésre kell ébredni.

Komolyan az ember alig tudja élvezni az életet még akkor is ha ilyen szép időre ébredünk mint ma is. Hogy pusztulna már ki a fejemből ez a zaj.......... :-(

Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1523

Én csak azért gondolok erre a Thiogamma dologra,mert minden fülzúgással kapcsolatos irást elolvasok orvosi fórumba,

és van olyan akinek akutan úgy kezelték ki hogy Thiogamma meg Solu medrol injekcio.

Én már az infuzion túl vagyok,meg nyilván igy már nem annyira hatékony,ez a Thiogamma.

Egyébként lassan úgy érzem könyvet tudnék irni a témáról......

 

Most kérdeztem e-mailben Dr Pytel professzort-mert mindenkivel levelezek a témával,hogy érdemes e megpróbálni

ezt a dobüreges szteroid injekciot,és azt mondta érdemes belevágni.

 

Csak tájékoztatásképp,ők már akkora szakmai arcok,mint kb a biokémiában Szentgyörgyi Albert.

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1522

Jó Éjt!

Előzmény: zéta_ (1521)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1521

Van különbség, teljesen más hatóanyagok. Elvileg a hatáserősségük sorrendje: Thiogamma > Milgamma > Benfogamma.

 

A Milgammában idegvédő B-vitaminok vannak, én elsősorban a Milgamma N-et javaslom, mert abban mind a három van (B1, B6, B12). Ajánlott adagolása 4x1, de lustábbak (mint én) szedhetik 2x2-vel is. Azért olyan drága pl. a Vitamin B komplexhez képest, mert a vérben kb. 6x nagyobb plazmakoncentrációt érnek el a hatóanyagai, magyarul egy sokkal jobban felszívódó cucc, de nem olcsó. Én múlt héten vettem magamnak egy 100 db-osat 6980-ért... :-/ de a migrénemre például hibátlan! :-)

 

A Thiogamma egy alfa-liponsav nevű antioxidáns hatóanyagot tartalmaz, ami vércukorszint-csökkentő, és diabeteses betegek perifériás neurpathiaja most az egyetlen indikáció, ahol Eü.emelt támogatással elérhető, egyébként egy 30 szemes doboz ára 4920 Ft, cukorbetegeknek 490 Ft. A cukorbetegség késői szövődményeit csökkenti (bizsergés, zsibbadás, fájdalom a végtagokon a károsodott idegek miatt). Sokan dícsérik, de hogy SHL-ben hatékony lenne-e, nem tudom.

 

Ha ez megnyugtat, az Anyu pont a múlt héten folyatott magába 10 ampulla Thiogamma Turbo Set infúziót, de egyelőre semmi érdemi változás, sem a tinnitusában, sem a fájdalmában... :-/

 

Jóéjt mindenkinek!

Előzmény: Faterik (1519)
kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1520

http://www.youtube.com/watch?v=BEkeLmy14PA

 

Ez is parádés hangilag. Ennél aztán minden kóros fülsejt aktiválódik :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1519

Zéta!

 

Meg ugye mondtad hogy a Preductal már nem adható fülzúgásra mert volt akinek szivgörcse lett,én is olvastam anno tájékoztatójában hogy elsősorba angina pektorisz,másodsorba fülzörej,de én már olyan régóta zúgok,hogy nekem még kiirták tavaly.

Thiogamma-t is ki akartam iratni,az szerinted érhet valamit,azt is szokták ilyen fülzúgásra,holott az meg eredetileg cukorbetegség okozta neuropátia meg mi.Van különbség a Thiogamma receptköteles,meg a Milgamma között?

zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1518

Gondoltam rá én is amúgy, hogy esetleg gyógyszermellékhatás, pl. az Aspirin tipikusan gyakran okoz fülzúgást, főleg túladagolva, de nem szedtem semmit anno február közepén amikor az arcüreggyulladásom lett. A mai 1 szem Cataflam meg nem hiszem, hogy sokat osztott-szorzott... igazából már napok óta hallom, hogy mintha a bal oldal is rázendített volna, de igazán csak ma realizáltam, amikor rohadtul elkezdett fájni is... :-(

Előzmény: Faterik (1515)
kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1517

http://www.youtube.com/watch?v=ix9elRPWKAM

 

Egy videó is megerősítésként!

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1516

A zeneterápia köztudott, hogy segít visszahangolni az agyat/fület a kóros tinnitus állapotból ezért én éjszakánként halkan hallgatom ezt a cuccot, fülhallgatón keresztül és egész jól is alszom tőle.

Rengeteg frekvencia van benne vegyesen összevissza és alvás közben a tudatalattiba épül be lassan és teszi helyre a beragadt hangot is.

Nekem ettől kezd változni esküszöm....

 

http://www.youtube.com/watch?v=b2njHW9ydWs

Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1515

Zéta!

 

Nézzél már utána,nem lehet hogy a Cataflam miatt benyaltál egy gyógyszer eredetú sipolást is?

Mert hallottam olyat,hogy valaki pl antidepit szedett és attól lett tinnitusza,és ugyanolyan nehéz kezelni mint a zaj vagy virus eredetűt.

 

Bocs,hogy belekontárkodtam,én csak Medicina ABC olvasó laikus orvostudomány rajongó vagyok,te meg szakember.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1514

kick, ha tudsz angolul, akkor a tudományos cikkek kimeríthetetlen tudástára a www.pubmed.com oldal, ahol a világ összes tudósainak cikkei megtalálhatóak, bár a legtöbb csak absztrakt. Érdemes a jobb felső sarokban bejelentkezni (google account-tal is lehet), mert utána lehet szűkíteni a keresést pl. a Free Article cikkekre.

 

" tinnitus steroid " kulcsszavakra pl. 267 találat van, ebből 15 Free Full Text. én eszelős már itt szoktam olvasgatni, nézelődni...

Előzmény: kick75 (1511)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1513

Még szerencse, hogy csak 2 fülünk van, és 2-nél több nem kezdhet el sípolni... :D :-/

zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1512

 

Na, tegnap megírtam, hogy mindig van rosszabb, és jól magamra festettem az ördögöt.

 

Múlt héten sokat fújtam az orromat, de még szedtem a Medrolt, ami gondolom elnyomta az egyéb megfázásos tüneteket.

Már tegnap elkezdett fájdogálni-feszülni mindkét fülem, de mára a bal fülem már annyira fájt/feszített, hogy be kellett vennem egy Cataflamot. És hab a tortán: mától kifejezetten HALLOM A TINNITUST A BAL FÜLEMBEN IS (eddig csak a jobb oldalon hallottam). A jobb oldalon is így kezdődött, hogy arcüreggyulladás - fülfájás - tinnitus, most ugyanaz megy pepitában a bal fülemben is ?!

És mintha hangosabb is lenne, mint a jobb oldalon...

Holnap megyek audiometriára, most már mérhetik mindkét fülemben a sípolást, hurrá.

 

Na erre varrjatok gombot, a kurva életbe. :-(

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1511

Egyébként én utálom magam, hogy egyfolytában a netet böngészem. A szemem kiesik annyit netezek hátha új hírre lelek valami amcsi vagy külföldi hírekben a legújabb kutatások illetve gyógyszerek ügyében.

Szóval aki ebben benne van az én szerintem nem tud karba tett kézzel ülni, hogy hátha  csak úgy kiesik a fejéből a zúgás/csengés......

Előzmény: kick75 (1510)
kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1510

Igen családos vagyok. Teljesen megértenek és mellettem vannak. Tudják, hogy a maximális dolgot megteszem én is azért, hogy ismét teljesértékű ember legyek és visszatérjek közéjük és ne minden percem erről a rémálomról szóljon.

Ráadásul a szeretetnek gyógyító ereje van! :-)

Előzmény: Faterik (1509)
Faterik Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1509

Kick 75!

 

Hadd tegyek már fel egy indiszkrét kérdést.Ugye te családos ember vagy.

Na most amikor nekem elkezdődött a fülzúgásom anyám megértette,hogy nem patologiás a viselkedésem,

mert mindenki orvosjáró ezzel,meg központi téma.

 

Hogy tolerálja a feleséged ezt a betegséget?

 

Megértette,hogy akinek ilyen nyavalyálya van az mind ilyen? :D

kick75 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1508

Mentálisan gyógyítod magad. Igaz, hogy a saját füled/agyad kreálja a zajt a fejedben de belül olyan folyamatok is végbemennek tudtodon kivül ami 1000el azon van, hogy a hibát kijavítsa mert  te  minden erőddel küzdesz, hogy kiiktasd és meggyógyulj

Ezért parádés az emberi test!!!

Előzmény: Faterik (1507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!