Keresés

Részletes keresés

kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1441
A képviselő testület március 27-i ülsén hozott döntések egy részlete:

1. A Budavári Önkormányzat Képviselő-testülete az alábbi fenntartói intézkedések meghozataláról döntött:
a) óvodai területen:
- A Budavári Önkormányzat által fenntartott óvodákban a 2003. májusi beiratkozástól kezdődően új csoportot indítani csak akkor lehet, ha a gyermekek létszáma csoportonként eléri a minimum 20 főt, és ha az egy csoportba beiratkozott I. kerületi gyermekek száma minimum 16 fő
b) általános iskolai területen:
- A Budavári Önkormányzat által fenntartott általános iskolákban a 2003/2004 tanévtől kezdődően minden első évfolyamon minimum 2 tanulócsoport induljon, osztályonként minimum 21 fő tanulóval,
c) középiskolai területen:
- A Budavári Önkormányzat által fenntartott középiskolákban a 2003/2004-es tanévtől kezdődően évfolyamonként minimum két párhuzamos tanulócsoport (osztály) induljon,
- A Budavári Önkormányzat által fenntartott középiskolákban a 2003/2004-es tanévtől kezdődően az általános iskolai évfolyamokon az induló új tanulócsoportban (osztályban) minimum 30 fő tanuló legyen, a gimnáziumi évfolyamokon az induló új tanulócsoportban (osztályban) minimum 33 fő tanuló legyen
(63/2003. (III.27.) Kt. sz. határozat)

kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1440
Sikerült tiltakozni?
off
Mail-jaimat olvastad?
Előzmény: zsunya (1438)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1439
OFF
mail ment neked!
Előzmény: zsunya (1438)
zsunya Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1438
Igen. Köszönöm a segitséget, délután megyek aláirni a tiltakozást.

Zsuny

Előzmény: kisérőlevél (1435)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1437
Ő az iskola-óvoda bezárások megszervezéséért felelős alpolgármester!

"Molnár József FIDESZ-MPP - MDF - MKDSZ

33 éves vagyok, nős, három gyermek édesapja. A II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban érettségiztem, majd teológiát tanultam Esztergomban az Érseki Hittudományi Főiskolán. Tanulmányaimat 1994 és 1999 között az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen folytattam filozófia és tanár szakon. 1999 őszétől a Szociális és Családügyi Minisztériumban miniszteri tanácsadóként, 2000 tavaszától pedig a Miniszterelnöki Hivatalban kommunikációs szaktanácsadóként dolgoztam. 2001-től Harrach Péter személyi titkára vagyok. Közéleti szerepvállalásom családi hagyományaink és hitem alapján a kereszténydemokráciához köt: jelenleg a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség országos szervezőtitkára, valamint az I. kerületi szervezet elnöke vagyok. Családomat generációk sora köti a Krisztinavároshoz, a kerülethez. Elsősorban az idősek problémáinak megoldásában szeretnék segíteni, de fontosnak tartom a családok élethelyzetének javítását is.
2002. november 28. óta alpolgármester vagyok.
Fogadóóra: minden hónap első hétfőjén, 16-18 óráig, a Városháza
106-os sz. irodájában (Kapisztrán tér 1.), előzetes bejelentkezés
alapján, tel.: 458-3044"

Mivel elsősorban az idősek problémáinak megoldása érdekli, logikus, hogy vele végeztetik a gyerekeket érintő feladatokat. Legalább "hideg fejjel" képes ügyködni. Brrrr!

Előzmény: Mr. Cyber (1436)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.04.02 0 0 1436
Bazmeg, nagyon mérges vagyok. És szomorú.
Előzmény: kisérőlevél (1429)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.02 0 0 1435
Nem tudom, hogy kértél/kaptál-e már valamilyen infót a Vári Lakosok Egyesületétől, de szerintem, ha bemégy a Dísz téri óvodába és keresed a vezető óvonőt, Marikát, akkor még biztosan alá lehet írni a tiltakozást.
Egyébként az az infóm, hogy holnap délutánra valamilyen összejövetelt a Logodi utcai óvodába is terveznek, de közelebbi időpontot még nem tudok. Amint megtudom, felteszem ide.
Ja, ne reménykedj, hogy bárki kárpótolna, ha beépítik előttetek az udvart. A Dísz tér előtt is el kezdték beépíteni a játszóteret (pont a Dísz téri óvoda használta az építkezésig!) és a polgármesterrel az élen mindenki elhajtotta a panaszkodókat.
Előzmény: zsunya (1434)
zsunya Creative Commons License 2003.04.02 0 0 1434
Nade. Én ezt nem értem. Anyámék voltak negyvenen, jaja ők a Ratkó-gyerekek. Mi voltunk 30-32-en. A hugomék (most 12) 20-an. De a mi gyerekeink megint sokan lesznek, ugye. Logikus. Akkor nyitnak megint iskolát, amikor már nem férnek el a kiccsávók az osztályban.
Az oktatási minisztériumhoz nem lehet fordulni? Szakmai oldalról nézve is tiszta bukta a téma. Jól számolom, hogy 4 általánosból kettőt bezárnak/összevonnak?

Ami a leginkább sziven ütött a Logodiban az ovi. Itt lakom szemben. Ha beépitik az udvarát löttek a panorámámnak. Ilyenkor én kártéritést kapok? Fú de utálnám ha nem látnék ki az utcából.

Előzmény: kisérőlevél (1433)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1433
Továbbá ...
Az I. ker. önkormányzat döntése szerint az önkormányzat által fenntartott általános iskolákban 2003/2004 tanévtől kezdődően minden első évfolyamon minimum 2 tanulócsoportot kell indítani, osztályonként minimum 21 fő tanulóval.

Az óvodákban csoportonként minimum 20 főnek kell lennie. Kivéve a Dísz téri óvodát, amelyik már nem indíthat ősztől új csoportot.

A középiskolákban a 2003/2004 tanévtől gimnáziumi évfolyamokon az új induló osztályban minimum 33 főnek kell lennie, az általános iskolai osztályokban minimum 30 fő tanulónak kell lennie.

Mint a Ratkó korszak gyermekei idejében!

kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1432
Ha tényleg ki akarod fejezni a felháborodásodat, van 1 ötletem. Tudtommal a múlt héten a Vári Lakosok Egyesülete tiltakozó aláírást gyűjtött a Dísz téri oviban. Nem tudom, hogy beadták-e már a polgármesternek. Szerintem keresd + a honlapjukon a címűket és kérdezd meg.
www.extra.hu/varilakos

off
Ha még dühösebb akarsz lenni, nézz be a polfórumon a Ki az a Bayer Zsolt? c. topikba, ahol kuriózumként maga Bayer Zsolt mesél a tetőtérbeépítéshez fűződő "előjogairól" (igazi Yosarian néven), és a Telekspekulációk a Budai Várban! c. topikba.

Előzmény: zsunya (1431)
zsunya Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1431
Nem hiszem el. Fel vagyok háborodva. Már már remegek a dühtől. És nem tehetek semmit? Odamegyek felpofozom. B*szameg.
És hova teszem majd a gyerekem, ha a jó és közeli ovi elmúlik, vihetem a legrosszabb hirűbe? Miért? Én a disztéribe jártam...

Ilyen nem az elnéptelenedő alföldi falvakban szok lenni? Vagy ez a domb itt, amit várnak hivunk az alföldi pusztulat, csak nem vettem észre?

jajdenagyonmérgesvagyok

Nerdy Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1430
köszi a választ
Előzmény: kisérőlevél (1429)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1429
A Dísz téri óvodával az a helyzet, hogy 1994-es OKM rendelet szerint tornaszobával is kellene rendelkeznie. Az épület tetőterét többször felmérték ebből a célból. Az idei tervek között még szerepelt is a tornaszoba kialakítása a tetőtérben, 800 egynehány ezer ft tervezési költséggel. Aztán Bayer Zsolt, Gógl Árpád és Batthyány Ádám bérlők (közülük csak Gógl lakik a Dísz téren) ráeszméltek, hogy 4 éves küzdelem után eljött az ő idejük. Nosza, az óvoda tűnjön el, a helyén legyen lakás valakinek és a tetőteret is beépítheti a trió.
A hivatalos okokat a polgármestertől kellene megkérdezned. A képviselőtestületin csak annyit szólt, hogy az önkormányzat nem vállalja a tornaszoba kialakítását.
A Petőfi Gimiről az hangzott el, hogy azért attól szabadulnak meg, mert a többi gimitől nem tudnak. Mert állítólag a többi gimiben már nemcsak 4 osztályos az oktatás.
Előzmény: Nerdy (1428)
Nerdy Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1428
és akkor miért ez lett a döntés???
Előzmény: kisérőlevél (1427)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1427
A helyzet az, hogy pl. a Dísz téri óvoda nem működik gazdaságtalanul, ráadásul a gyerekszám sem csökken (2001-2002 között csak 1-gyel lettek kevesebben.)
Meg is mondta a képviselő-testületi ülésen az a Bart Simpson fejű alpolgármester, hogy itt az a gond, hogy sok a gyerek.
A Petőfi Gimi is olcsóbb, mint a Szilágyi. Ez is a Képviselőtestületin hangzott el.
Előzmény: Agallis (1426)
Agallis Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1426
atyavilág micsoda telekspekuláció és költségcsökkentés ez így elsőre!!!

Agallis

Előzmény: kisérőlevél (1425)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1425
Nem szeretnék adós maradni a testületi ülés múlt csütörtöki döntéseivel.
Szóval, a következő döntéseket hozta a Fidesz-MDF-MIÉP (15 fő) szavazógépezet:

1. A Dísz téri óvoda 2004. nyarától megszűnik,
és már idén sem indíthat új csoportot. Akik a Dísz téri óvodába mentek volna, azoknak a Lovas utcai oviba kell menniük.

2. A Logodi utcai óvoda ősztől csak mint magánóvoda működhet tovább vagy megszűnik.

3. Ősztől nem indulhat új első osztály a Kosztolányi Dezső Ált. Iskolában, amely a 2004/2005 tanévtől kifutó rendszerrel megszűnik.

4.Megvizsgálják, hogy 2004-től összevonható-e a Budavári Iskola a Batthyány Iskolával. Valamelyik megszűnik.

5. A Petőfi Gimit átadják a Fővárosnak, ami azt csinál aztán vele amit akar vagy tud. Adio!

kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.28 0 0 1424
O.K. Döntött már a Képviselő-testület. Részleteket, ha kialudtam magam.
Előzmény: Agallis (1423)
Agallis Creative Commons License 2003.03.27 0 0 1423
terjesztem a játszón oké?

Agallis

Előzmény: kisérőlevél (1421)
csomó Creative Commons License 2003.03.27 0 0 1422
"... a TÖBBI néma csönd..."
Előzmény: kisérőlevél (1421)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.26 0 0 1421
Hallja Mindenki!!!!

Nagy Gábor Tamás az I. kerület polgármestere a holnapi képviselő testületi ülésen akarja megszavaztatni az I. kerületi iskolák, ovódák, középiskolák bezárását.

Be akarja záratni többek között a vári ovódát és iskolát!!!!

Részletekkel jövök később.

Demonstráljunk holnap este 5 órakor a Kapisztrán téri Polgármesteri Hivatalban a testületi ülésen az ingatlanpekuláns polgármester ellen!!!!

Aki hallja, adja át!

kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1420
Mit csodálkoztok?! Nem olvastátok tavaly a Várnegyedben, hogy az I. ker. Polgármesteri Hivatallal mindenki meg van elégedve? Valami olyan címe volt az írásnak, hogy asszondja: Ügyfélbarát önkormányzat.
Miért nem hisztek a polgármester-híradónak?
(Mondjuk érdekelne, hogy mibe került ez a remek telefonos közvéleménykutatás az ügyfélbarát önkormányzatnak!)
Előzmény: Nerdy (1414)
csomó Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1419
nem vitatkozva Veled, megjegyzem hal-kan:
általában valóban a fejétől bűzlik a hal, de ez a vége (a farka!);), ami nekünk jutott, már rettenetesen büdös :(
Előzmény: chromax (1417)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1418
szerintem tök mindegy, ha valami nem jól működik, akkor változtatni kell rajta, ennyi az egész

Előzmény: chromax (1417)
chromax Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1417
de az meg már a BM ügye is...egyébként a központi okmányirodában hasonló állapotok uralkodnak :)
Előzmény: Nerdy (1416)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1416
akkor talán fel kellene venni pár embert akivel normálisan menne az ügyintézés
Előzmény: chromax (1415)
chromax Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1415
mondjuk távol álljon tőlem hogy nagy fidesz-fan legyek, de most kivételesen nem ők tehetnek róla, mert mindenhol ez van, a központiban is. egyszerűen kevés az emberük, sok az adminisztráció.
Előzmény: Nerdy (1414)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1414
hát ez tényleg polgárbaráti kiszolgálás :-((((((
Előzmény: chromax (1410)
Nerdy Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1413
jaj, de jó, várom a mélt :-)))))))))))))))
Előzmény: Agallis (1412)
Agallis Creative Commons License 2003.03.25 0 0 1412
mélyoff:
Nerdy: minden ok, szeptemberben kezdünk, majd írok részletes mailt!

on

Agallis

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!