Keresés

Részletes keresés

betonos Creative Commons License 2005.05.05 0 0 538

Szia SolnesM!

Sok dolgom volt, bocsi a késői válaszért. A tetőtérbe földnedves betont tegyél. 0-4-es, vagy 0-4, 4-8-as keverékből készítsd. A felhordás után akár egy gereblyével elteríted, majd a nagy vízmértékkel beállítod a szintet, végül egy kartecsnivel döngöld be. Másnap finoman, kannából, rózsával locsold meg. Locsolni muszály, mert ha kiszárad, nem ér semmit. Egy két nap múlva mehet rá a járólap. Ha nem teszed le, akkor tovább is kell locsolgatni! A fóiatakarás nem jó, mert nagyon befűlled a beton. Vasat természetesen tegyél bele. Tökéletes lesz.

Remélem a válaszom kielégítő volt.

Szia: Gábor

Előzmény: Törölt nick (537)
Heaven Creative Commons License 2005.04.29 0 0 536

Kész az alap!

Bruttó alapterület 135m2, ebből 23m2 terasz, aminek gyengébb az alapja, kicsit kevesebb anyag van benne.

Zsalukő alap készült a válaszfalaknak is (18-as zsaluból).

Vasalás duplán készült: Van egy vasszerkezet az alap aljában, majd a második sor zsalukő tetjén van egy betonkoszorú. 3-4 méterenként a két szerkezet össze van kötve. Tervező írta így elő a kissé magas talajvíz (1 méter) miatt.

Árak:

Cement (ukrán): 168.000,-

Sóder: 70.000,-

Vas: 157.000,-

Zsalukő: 133.500,-

Mixer beton: 475.500,-

Kulé kavics töltésnek: 25.000,-

Munkadíj: 592.000,-

Előzmény: tgabika11 (534)
Axióma Creative Commons License 2005.04.28 0 0 535
A héten elkészül (remélem) a mi alapunk is és akkor lesz az első elszámolásunk, én is terveztem hogy beszámolok. Igaz 104nm de plusz fél pince ami bonyolítja az alapot; és ráadásul vizes területen úgyhogy biztosan átlag feletti lesz.
Amúgy tegnap már szólt a betonkeverő nálunk is végre, igaz csak a szerelőbetont kezdték el teríteni a víz útjában. Éjjel meg újra esett:(( Azért talán nem volt olyan vészes és tudnak ma dolgozni.
Előzmény: tgabika11 (534)

tgabika11 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 534

HEllo

Engem majd nagyon érdekelne, mert most akarom elkezdeni. Ha tudod, akár részletezve is....

Igaz 150 nm, de majd beszorzom!

üdv, Gábor

Előzmény: Heaven (533)
Heaven Creative Commons License 2005.04.27 0 0 533

Épp egy hete öntöttük ki a sávalapot. Pont aznap, amikor az a nagy eső jött!

Reggel még sütött a nap, de mire végeztünk már igencsak esett. Legalább nem kellett locsolni az alapot :))

Szerencsére nem ázott fel még az alap alja, úgyhogy "tiszta árokba" került a cucc.

Természetesen mixerrel csináltuk és mivel Pest környékén volt a munka egyértelmű, hogy Betonos topictársamat kértem meg a mixer leszervezésére. Nem találtam a környéken nála kedvezőbb árakat.

Váltottunk egy-két e-mailt, majd mielőtt kellett a beton elszaladtunk együtt a betongyárba és befizettem a számlát. Utána reggel ahogy kértem jött is a pumix kocsi és vele 2 mixerkocsi. Az alap területe kb 9x16 méter volt, úgyhogy beált a pumpa a széléhez és klasszul elért vele mindenhova. Aztán elkezdték nyomatni a cuccot, sorba jöttek a mixerek, mindegyik ISO tanusítvánnyal ellátva korrektül.

3 és fél óra alatt végeztünk is. Ami igen jól kijött, mert a pumpánál minimum 3 úgyis ki kell fizetni. Szóval nagyon meg voltam elégedve a szervezzéssel, köszi Betonos mégegyszer a segítséget! A végére egy kicsit leesett az eső, de az már csak a mixerkocsit zavarta kifelé menet, mert csöppet elásta magát a sárban...

Mivel a topic a költségekről szól, a 36m3 mixerbeton bedolgozása pumpával 450eFt volt.

Jövő héten meg tudom mondani pontosan, hogy mennyibe kerül egy 100m2-es ház komplett alapozási munkája ásással, vasszereléssel, mixerrel, zsalukővel, feltöltéssel, szerelőbetonnal együtt! Már csak azért is, hogy elrettentsem azt aki most tervezi, hogy belevág a dolgokba.

Lacivill: a földelést megcsináltuk ahogy írtad: 14-es vasat heggesztettünk hozzá a vasszereléshez ott, ahol a villanyóra lesz.

Lacivill Creative Commons License 2005.04.25 0 0 532
A vasalathoz kell hozzákötni a földelést.
Előzmény: Axióma (531)
Axióma Creative Commons License 2005.04.25 0 0 531
Nem tudom, hogy akarták-e csinálni, majd mondom hogy csinálják. Egyébként pusztán kiváncsiságból, ez lesz a földelés és jobb ha az alapba megy, vagy a vasalatot kell rákötni a leendő földelésre? (Bocs ha hülyeség de ennyire nem vagyok képben...)
Előzmény: Lacivill (529)
bimbambusz Creative Commons License 2005.04.25 0 0 530

A sávalapnál arra figyeljetek, hogy az alapároknak tisztának kell lennie, mielött kiöntitek betonnal. Ez azt jelenti, hogy nem csak a beomlott földet kell kiszedni, hanem, ha van benne felázott talaj azt is (közvetlenül betonozás elött). Ez azt jelenti, hogy lehet, hogy 10 centivel mélyebb alapot kell önteni.

Ez jó sok betont jelent, de ha a sárra öntitek a sávalapot, akkor garantált a süllyedés/repedés.

Előzmény: hetida (526)
Lacivill Creative Commons License 2005.04.25 0 0 529

Olvasom, hogy mennek a nagy alapozások, ne felejtsétek el valahol a betonalapból a vasalatból a földelést kivezetni.

A legjobb lenne ha valahol hozzá hegesztenétek, de ha csak erősen hozzá van drotozva az is jobb a semminél.

Egy 10 es vas elég a villanyóra, vagy a leendő bizti tábla közelébe.

sylvanus67 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 528
Kösz a választ. És hogyan lehet a zsaluzatot szétbontani, mert ahhoz már elég szűk a hely szerintem? Vagy hagyjuk benne a sávalapban?
Előzmény: Törölt nick (527)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.25 0 0 527

Üdv!

Mi is zsaluztuk az alapot, sajna muszáj volt a talaj miaat.

Plussz kültség, de egy nap alatt megvan. Vagy legalábbis kérdés milyen alakú az alap, mennyire összetett, de ennél akár jóval rövidebb idő is elég.

Utána kell számolni melyik éri meg jobban. Zsaludeszka amúgy is kell az építkezésre. És nem kell az aljától a tetejéig az egészet bezsaluzni feltétlenül. Mi is csak felül húztuk ki először, majd még ott ahol kellett.

Ha valóban 12-15 m3 plussz, akkor érdemes elgondolkodni. Házilag se macerás megcsinálni, csak a szintet/méretet pontosan kell tartani.

Attila

Előzmény: sylvanus67 (524)
hetida Creative Commons License 2005.04.25 0 0 526

Sziasztok!

Ez az esős idő nagyon gáz. Nálunk a múlt héten kezdődött volna az alap ásás, de sajnos ez még tolódik. Remélem előbb-utóbb eljön a jó idő....

Azt tudja valaki, hogy ilyen huzamosabb tavaszi esőzések után, mennyire lehet negatív vagy pozitív hatása a föld nedvessége, szerkezete az alapra?

MZ/Y Creative Commons License 2005.04.25 0 0 525
Zsaluzás.
Csak akkor meg a 2 oldali zsalu vastagságával keskenyebb lenne az alap, meg ugye elég drága mulatság.

Aztán hátha valamelyik hozzáértő topiktárs tud jobbat. :o)
Előzmény: sylvanus67 (524)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 524
Mi az eső előtt ástuk ki a sávalapot, most omlik be a föld össze-vissza, ezért félő, hogy jó néhány m3 pluszbetonra lesz szükség. Lehet, hogy akár 12-15 m3 pluszbetonra.

Nincs valami technológia ennek a pazarlásnak az elkerülésére?
Előzmény: Axióma (522)
Axióma Creative Commons License 2005.04.25 0 0 523
Egyetlen előny: még nem kellett fizetni (ill. ma adunk előleget akciós téglára, de az alapozás után lesz az első elszámolás). Mondjuk a mai kamatok mellett ez még milliós tételeknél se jelent túl sokat. A hitelt is beadtuk már, úgyhogy legalább az biztos, hogy nem kell majd arra várni hogy ők fizessenek.
Előzmény: Axióma (522)
Axióma Creative Commons License 2005.04.25 0 0 522
Hát, szívás a tetőfokon... még mindig nincs kész az alap, egy sávban még ásni is kell, aztán mivel jó vizes-tocsogós még előbb szerelőbeton jön majd bele, arra a vasak (2km kb. 0,8t, ezek már legalább össze vannak szerelve), és utána jöhet csak a beton. Namármost ápr. 2-án volt kitűzés, azóta itt állunk... Ráadásul annyira rossz víz szempontjából a telek, hogy jó időben is a pince falából csorog a víz kifele, még szerencse hogy a telek végén ott a patak, ástak egy levezető árkot, folyamatosan megy le a víz benne.
A hétvégén még vasárnap is dolgoztak, de az éjjel megint esett, most állt el fél órája, ma szerintem gumicsizmában se jönnek ki (földmunkagépek már az első hét óta közelébe se mennek annyira nem tudnak dolgozni benne).
Legalább valami jó hírt halljak, akik már az esők előtt betonoztak hogy állnak? Az eső már kisebb akadály, vagy az majd csak akkor lesz így, ha van tető?
Előzmény: Bogie (520)
hetida Creative Commons License 2005.04.25 0 0 521

Köszi!

Én is úgy gondolom, hogy egy kicsit túlzásde vszínű ennyit tesz a hírnév, illetve az hogy szinte kapkodnak utána.

Előzmény: MZ/Y (515)
Bogie Creative Commons License 2005.04.25 0 0 520
Szegénykém ebben az esőben, haladtok valamire? Vagy ott nem is esik az eső?!
Előzmény: Axióma (519)
Axióma Creative Commons License 2005.04.22 0 0 519
Válaszolt a kivitelezőnk (tiszta jó, hogy lehet vele email-en kommunikálni, már ez költségcsökkentés...), és ugyan a tető valóban hiányosan van beállítva, de máson meg nyernek, úgyhogy az összköltséget - kivéve talán az extra földmunkák árát - nem befolyásolja ennyi hiány. Anyagot meg úgyis az eredeti számla alapján fizetünk neki. Megnyugodni csak akkor fogok, ha már valami látszik az alap árkában csorgdogáló vizen kívül is...
Előzmény: Axióma (518)
Axióma Creative Commons License 2005.04.21 0 0 518
Ez jó! Majd ellenőrzöm...
Most látszik kiderülni, hogy pl. a tetőnkre vszínű csak alapcserepeket számolt a kivitelező (n. 405e), a gerinc, hófogó, szellőző kimaradt (kb. n. 150e). Kicsit morcos vagyok (bár még kimagyarázhatja magát), és közben még a Creaton akcióról is lemaradtam (félig saját hibámból bár ha az első ajánlatot elfogadom akkor meg csak 3/4 tetőnk lett volna, kicsit elszámolták magukat...)
Előzmény: jbalog (517)
jbalog Creative Commons License 2005.04.21 0 0 517

Tisztelt topikos látogatókI

Ismét nem sikerűlt rendesen betölteni a táblázatot., nem néztem meg ablakba.

De valójában úgy kell érteni ezt a zavar halmazt, hogy az

Első szám  adott tételen belül az anyagköltség  Pl 60 %

Második szám Tételen belüli munkadíj költség        40%

Harmadik szám az adott tétel %-os aránya a teljes költségvetés végösszegéhez viszonyítva, 

Előzmény: jbalog (516)
jbalog Creative Commons License 2005.04.21 0 0 516

Költségvetés százalékos felbontása

Munkanemek és munkafolyamatok megnevezése

A munkanem költség és az összes költség arány (%)

Anyag és Díj %-os aránya

Összesen, a teljes költségvetés %-ában

Anyag Díj 1 Földmunka:

Humuszleszedés, munkaárok és munkagödör kiemelés. Földvisszatöltés

0 100 2,85 2 Zsaluzás és állványozás:

Vb .szerkezetek zsaluzása. Könnyű homlokzati állványok.

38 62 2,65 3 Síkalapozás:

Beton, talp vagy sávalap készítése

84 16 3,2 4 Helyszíni beton és vasbeton munka:

Betonacél szerelés ,vb. szerkezetek, betonaljzatok, járdák.

71 29 10,86 5 Előregyártott szerkezetek:

Előregyártott beton és vasbeton szerkezetek elhelyezése

65 35 1,2 6 Falazás és egyéb kőművesmunkák:

Teherhordó és válaszfalak, valamint falazott kémények készítése.

56 44 13,28 7 Ácsmunkák:

Tetőszerkezet építése, fóliázása és lécezése, deszkázások.

53 47 9,61 8 Tetőfedés:

Fedőanyag, cserép pala stb. felhelyezése tartozékokkal.

63 37 6,3 9 Vakolások:

Oldalfal és mennyezetvakolások, külső vakolások

34 66 5,7 10 Burkolások:

Falburkolat és bármely anyagú padlóburkolatok. (Belső és külső)

60 40 9,3 11 Bádogos szerkezetek:

Szegélyek párkányok hajlatok, lefolyó és függőeresz csatornák.

55 45 2,39 12 Asztalos szerkezetek:

Fa vagy műanyag nyílászárók elhelyezése, egyéb asztalosmunkák

91 9 12,6 13 Felületképzés:

Festés mázolás tapétázás

37 63 4,12 14 Szigetelések:

Talajnedvesség vagy víz elleni szigetelés, hőszigetelések.

75 25 3,7 15 Villanyszerelési munkák:

Védőcsövek, vezetékek, világítási és csatlakozó szerelvények mérőhelyek és biztosítékok kiépítése. Villám és érintésvédelem.

47 53 2,8 16 Víz és csatornaszerelés:

Épületgépészeti csővezetékek nyomó és lefolyóvezetékek szerelése, Vízkezelési berendezések elhelyezése

59 41 3,8 17 Fűtésszerelési munkák:

Fűtésvezetékek és osztók szerelése, radiátorok elhelyezése és bekötése.

68 32 2,9 18 Gázszerelési munkák:

Gázvezeték szerelése, mérőhely kialakítása, Fűtö és főzőkészülékek elhelyezése, nyomáspróba.

79 21 2,24 19 Épületlakatos munkák:

Garázskapuk acél nyílászárók és korlátok.

53 47 0,5      Összesen:

100%

Természetesen a tényleges költségvetés és a fenti táblázat eltérhet egymástól, mert ez a táblázat átlag.

Előzmény: Törölt nick (214)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.21 0 0 515
Én mindenfelől n. 2.000 ft/tetőnm-t hallok ácsmunkára+fedésre. Sőt ennyiért el is vállalta egy Bramac mester (vagy mi a titulusuk). Igaz, ez egy egyszerű tető, de a n. 3.600 ft - nekem - soknak tűnik.
Előzmény: hetida (514)
hetida Creative Commons License 2005.04.21 0 0 514

Sziasztok!

Bár amint látom az utóbbi időben a betonra lett kihelyezve a hangsúly, de a topik témája kapcsán a következöhöz kérnék segítséget.

Az idén építkezem én is, bár még a lényegi munkálatuk nem kezdőttek el - a szép tavaszi időjárásnak köszönhetően :(

A kivitelezést külön kőműves brigáddal illetve áccsal végeztetem.

A kőművessel már megegyeztem azonban az áccsal kapcsolatban még hezitálok. A munkáját ismerve profi. A kapott árajánlat szerint 3.600 Ft /m2 + ÁFA -ért válalná a a tető elkészítését (ács szerk., ablak elhelyezés, tetőfedés), de a bádogos munka plusz. Igaz nagy a tető, és nem a legegyszerűbb. Azonban mielőtt megegyeznék vele tájékozódni szeretnék.

Nektek mi a tapasztalatotok korrekt ez az ár vagy egy kicsit túlzás?

betonos Creative Commons License 2005.04.20 0 0 512

T sylvanus67!

A kapcsolataim Bp. és környékén működnek. Ettől függetlenül egy bizonyos multinál utána nézhetek a dolognak. Írd meg a paramétereket: szállítási cím, mennyiség, minőség. Az emilemre írj, ha érdekel.

Üdv: Gábor

Előzmény: sylvanus67 (510)
betonos Creative Commons License 2005.04.20 0 0 511

Kedves Axioma!

Köszünöm a lehetőséget! Természetesen különleges betonokat is tudok. Pl. bazaltbeton, vagy hőszigetelő, vagy liaporos könnyűbeton, stb. Ezek egyedi árképzéssel mennek. Konkrét árjánlatkérésre, konkrét árat mondok.

Üdv: Gábor

Előzmény: Axióma (509)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 510
Győr-Moson-Sopronba is szállítasz ilyen árakon?
Előzmény: betonos (508)
Axióma Creative Commons License 2005.04.20 0 0 509
Rádszabadítottam a kivitelezőnk anyagbeszerzőjét -- olyan megállapodásunk van vele, hogy megmondhatjuk honnan hozza az anyagokat, mármint ha olcsóbbat találunk (vagy mondjuk minőségben másmilyet akarunk pl. burkolatnál).
Előzmény: betonos (508)
betonos Creative Commons License 2005.04.19 0 0 508
A következő betonárakat tudom biztosítani.

C  8-16/KK  7200,-  Ft.

C10-16/KK  7700,-  Ft.

C12-16/KK  8200,-  Ft

C16-16/KK  8700,-  Ft

C20-16/KK  9300,-  Ft

Ezek az árak hivatalosan, számlával mennek, ISO 2001 minősítéssel, ezért az áfa még rámegy. Bármelyik bank elfogadja.

Az árakban a szállítás nincs benne, mert az nagyban függ a távolságtól. A szállítást és a betonszivattyút tudom számla nélkül is intézni. A 23m-es Pumix 9800,- Ft/h. Min 3h. fizetendő, ebből 2h. munka, 1h. ki-beállás.

Számla nélkül is mehet a beton, de nem ezekből az üzemekből. Ez a szállítási távolságtól függően, egyedi árakkal mehet. Így a beton ára a következő:

C12-24/KK 8000,- Ft

C16-24/KK 8900,- Ft

C20-06/KK 9900,- Ft

Tel: 06 70 505 5700   e-mail: beton@citromail.hu   Web: www.beton.on.hu

betonos Creative Commons License 2005.04.19 0 0 507

T. SolnesM 

Nem fog tovább gyengülni a betonod, Hiszen vegyi folyamatok nem történnek. A bauxitbeton, salakbeton tovább dolgozik, és vegyilek felemészti a cemenet. Az agyagtól ez nem fog bekövetkezni.

Üdv: gábor

Előzmény: Törölt nick (504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!