Keresés

Részletes keresés

Marcsi59 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1667

Sziasztok!

Ma megjött az ex építési engedélye és én is kaptam a nevemre, mert úgy adta be, hogy kettőnk nevére. Szerintetek kell nekem valamit tennem, illetve bejelentenem, hogy én nem építkezem?

Köszi a segítséget!

Axióma Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1666
Ja en nem ertettem felre, csak mikor ZSOLEV bemutatta a tervet es hozza a 25M ktgvetest es megjegyeztem, hogy ha az 25 akkro en miert fizettem annyit a sajatomra, akkor jott a szoveg hogy en csinaltam dragan meg gazdasagtalanul (kicsit igaz, de nem ennyire, ugyanis tulsagosan szabott volt a telek meg a haz elhelyezhetosege, meg ez legalabb feligszamlas ar). Na ezt nem akartam hogy megismetlodjon, inkabb elore elismerem, aztan kesz. A velemenyem ettol fuggetlenul me'g tartom, abban az esetben is, meg ebben is. (Javasolnam az ilyen esetekben a hitelkerelmet - ha birja a hatter - a maximalis kerhetore beadni, nalam is szocpol-hataron volt, igaz nem terveztuk kevesebbre de ha lehetett volna esszeruen a 3,5 szobabol technikailag 4-et varazsolni akkor megleptem volna, most nem tartoznek annyit a csaladnak, ahol nagyon mazli, hogy volt tartalek.)
Előzmény: domi_nick (1664)
Bogie Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1665

:DDD A napsütés rád ilyen hatással van? Tiszta költészet:)

 

Egyébként nagyon optimistának tűnik az a szám szerintem is.

 

B.

Előzmény: domi_nick (1664)
domi_nick Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1664

Félre ne értsd az istenért!

Arra szerettem volna célozni, hogy ha már itt berkeken belül is sántának tűnik a paripa, akkor a bankderbyn se sok esélye van a győzelemre...

Előzmény: Axióma (1663)
Axióma Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1663
Jo, inkabb nem szolok, mert rafogjatok, hogy csak en voltam bena es naivugyfel epitteto. De 180nm-nek osszeadva 100e/nm eleg alacsony arnak tunik meg a jajdeolcsovagyok hirdetesekhez kepest is, mondjuk afa nelkul es/vagy sajat munkaval hiheto. A bank ilyen szamnak tuti nem fog tapsikolni.
Előzmény: domi_nick (1661)
Axióma Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1662
Jut eszembe, ZSOLEV jarsz erre neha? Van mar valami konkret arajanlat a te csudaszep hazadra? Azota eltelt egy kis ido, talan mar kezdenetek ti is.
domi_nick Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1661

Ajajjj!!!

Ha már itt "házon belül" akadékoskodás van a végeredményt illetően, akkor a banknál mi lesz?:)))

Előzmény: Axióma (1660)
Axióma Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1660
Ebben mennyi szamlat es mennyi sajatmunkat kalkulaltal? Kicsit (hm, nem is kicsit) kevesnek tunik nekem, bar persze ettol meg lehet.
Előzmény: CsRob1 (1659)
CsRob1 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1659
154 m2, ebből 40 m2 garázs + 20 m2 terasz, egyszintes ház
Hogy mennyiért, az majd a végén kiderül. Számításaim szerint kb. 18 - 19 millióból jó lenne kihozni úgy, hogy normálisan lakható legyen.
Előzmény: ppmr (1657)
Bogie Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1658

Előre is köszi!

 

 Jó munkát!!!

Előzmény: CsRob1 (1656)
ppmr Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1657

Mekkorát építesz és ...megkérdezhetem, hogy mennyiért?

Előzmény: CsRob1 (1656)
CsRob1 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1656
Megjött a jóidő, kezdődik a munka :)))
Mi hivatalosan tegnap kezdtük a kivitelezést. Lassan kész az alap. Elszámolások, fizetések a jövő héten befejeződnek. Utána jelzem, hogy mennyiben sikerült/nem sikerült tartani a tervezett költségeket.
Előzmény: ppmr (1655)
ppmr Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1655
Mi van, már mindenki építkezik, hogy így kihalt a topik?
Marcsi59 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1654
 Tata üdülőövezetnek nyilvánított részében. A terasz kb. 18 m2 lenne.

Előzmény: ppmr (1653)
ppmr Creative Commons License 2006.03.22 0 0 1653

Nekem volt olyan kivitelezőm, aki 145e/nm bruttóért épít. Így az exed 7,5M- ből "megúszná", de még ezen is lehet egy kicsit variálni, mert elméletileg, ha olcsóbb anyagból csináltat valamit, mint amit ő betervez, az visszajár. Elméletileg. Ilyenek, mint nyílászárók, burkoló anyagok...

Ja és nála plusz ktg a terasz....

nem túl vidéken építkezne, ugye? Jól emlékszem?

Előzmény: Marcsi59 (1652)
Marcsi59 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 1652

Sziasztok!

Pár hete írtam arról, hogy a volt párom 7 millióból akar egy 52 m2-es házat felépíteni. Ehhez azonban bontani is kell egy faházat, melynek költségei a vevőt terhelik. A tersz fölé csináltatott tetőt pedig neki kéne, de az asztalos nem vállalta,  mert nem akart annyit fizetni, amit a munkáért kért. Pedig 3 éve ő csinálta kb 300 ezerért. Ház így nem tudom mire fog jutni, hiszen fillérre nem lehet egy építkezést kiszámolni és ő még csak a bontásnál tart.

ppmr Creative Commons License 2006.03.22 0 0 1651

Kicsit mintha lehalt volna a topik, és kezdene átmenni ppmr blogba :)

Ma villanyszerelő volt, meg tervező. Megvannak a hivatalos tervek, és egy árajánlat tőle: bruttó 16,5 kulcsrakészen.

Baromi fáradt vagyok, úgyhogy most nem részletezek semmit, de ez a tetőt 2,2M helyett alig több, mint 1M- ból kihozta...Lehet, másban meg többet számolt...

a villanyszerelő....hát mondott egy s mást, sírni tudtam volna. azt sem tudtam fiú vagyok- e vagy lány, felét nem is értettem...

ppmr Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1650

A mai kivitelező csúcs volt. Szépen dolgozik, és mondott pár dolgot megint, amire nem gondoltunk, illetve ahogy elmondta, úgy néz ki, hogy ő is átgondolja rendesen (pl hova érdemes konnektort tenni :) ).

145-150e/nm áron csinálja, de úgy, hogy ebben nincsen benne a munkadíj áfája. Részletes ajánlatot részletesebb terv alapján ad - ha végre nekünk is lesz. Ja, és a terasz kb grátisz belefér ebbe a nm árba, mert ennyiben alapból benne van kb 15 nm terasz...hát remélem a héten meglesznek a tervek.

Előzmény: ppmr (1649)
ppmr Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1649

Azóta újabb kivitelezőket kerestünk meg. Érdekes, hogy mindegyik másképpen áll hozzá:

- az egyik azt monjda, hogy találkozunk, elmegyünk megnézni az egyik épülő házát, aztán beszélünk arról, hogy ő mit mennyiért csinál,

- a másik azt mondja találkozzunk a telken, vigyük a tervet is, aztán beszélünk a részletekről,

-  a harmadik meg azt mondta, hogy elmenti a számomat, este 6 körül van felénk, majd akkor rámcsörög, hogy odaadjuk a terveket (ez volt tegnap, azóta csörög:) )

 

Holnap kérünk árajánlatot villanyszerelőtől, és a hétre ígérte a tervező, hogy végre mindent megcsinál, remélem költségvetést is. Ja, és ács, meg egy festő- burkoló fickó is részletesebb tervet kér az árajánlathoz...az még a tervezőnkre vár.

moxi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1648
nekünk is belül volt 1 millában, pedig az emelet 100nm, 3szoba, fürdő, gardrób, wc előtér+ az alsó régi szint meg újra lett vezetékelve,mert még ólom vót benne.,+ garázs,kazánház,fürdőszoba még egy.... és ebben  a riasztó is kaputelefon is benne volt, villanyóraszekrény az nem, de évrelé, igen...
Előzmény: Lacivill (1646)
Axióma Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1647
Hat nagy reszben a forumon tanultam, meg Construma, BNV. Igen, a ferjem is epitkezett:), sot csak o igazan, merthogy en nyar eleje ota dolgoztam 8 oraban, o volt elerheto. Mondjuk bevallom, en voltam az utasitgatos fajta:) es amint egy hibaforrasrol tudomast szereztem egybol ellenoriztem...
A belso ajtokon iszonyat sokat szenvedtunk mert azt hittem a 12-es tok az mindenkepp azt jelenti hogy 12-es falra rahuzando, mire kiderult hogy egyes esetben azt jelenti hogy olyan szeles hogy sikban legyen... a kazant is en talaltam ki (meg a napenergia is az en maniam), azt gondolom nekunk jo lesz igy de nem mindenki szerint alkalmas ide - bar banom hogy nincs kedvemre valo alacsony homersekletu futes.
A cserepet a Construman neztem ki (nem tetszett a tatai mert nagyon vilagos, nekem nem eleg "tetoszinu", meg akartam kis ivet bele de a hodfarku persze tul draga), vegul a Brico akcio volt teljesen tokeletes pillanatban, az mazli.
Sokat segitett a FeMu, emailben is zaklattam. Pl. megijedtem hogy athidalot hoztak gerenda helyett, mert elotte ott ontottek helyben ahhoz kepest meg olyan csenevesznek tunt... Lepcsonel kikepeztem magam, mert a tervezo nem a valos merethez, az acs meg sacc/kb allt volna neki. Szerencsere idoben kapcsoltunk hogy ilyet is tud korrektul tervezni a FeMu (amugy vele is a 3. valtozat lett a nyero az elsokbe belekotottem:))
Vitatkoztam a radiatorokkal ahol vegulis eleg kevesse lett igazam. Meg voltak meg felreinfoim, meg volt amit igy se vettem eszre (vb athidalo egyetlen helyen heraklith nelkul maradt, meg nincs szendvicsben az erkelylemez ezt most majd dryvitnal javitjuk, felulrol szerencsere van).
Az ablakokkal nagyon megszivtuk, azota azt mondom olcso tipusbol felesleges a meretre gyartas, praktikerbol vettuk kb. ugyanazon arban de azonnal (azert persze 1,4-es csak nem design keret, kenyszer volt sajna).
Persze a vegen annyi infot osszeszedtem a kivitelezo ellenere, mintha kulon embereket szerveztunk volna oda... de jobb, hogy ove a felelosseg ha valamire nem gondolok elore.
Előzmény: ppmr (1642)
Lacivill Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1646

Nézd, ha ez igény volt, és volt rá pénzed akkor okés, de az emberek többségének nincs erre pénze.

A kérdezőnek nettó 620.00 Ft árajánlata volt, ami reális is lehet ha tudnánk a műszaki tartalmát::)

Előzmény: moxi (1645)
moxi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1645
o.k. így valóban jobb, na náunk annyit szereltek, szobánként 10-15 konnektor van,mindenhol tv,telcsatl,szgépnek egymás mellé sorolva 5 dugalj, stb....nem bántuk meg.
Előzmény: Lacivill (1644)
Lacivill Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1644

Látom kekeckedős hangulatod van, nekem is:)

Jó lenne elolvasni amit irok: a sarka tájékába irtam, azonkivül szereltem már jobb helyen is, de annyi konektort sose kértek/raktam amennyi háztartási gép létezik a családban, mert esnik nem fizetné meg.

Előzmény: moxi (1639)
moxi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1643
köszi, legalább más is reálisan látja a dolgokat.....
Előzmény: Axióma (1640)
ppmr Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1642

Mond, te egyetlen építkezésen ennyit tanultál? Nem is tudom követni....figy, ezt mind a férjed is tudja vagy te húztad fel az egész házat, meg te intézted a hitelt is? Hihetetlen. Félre ne érts, nem  kétkedni akarok, csak ennyi infot egyszerre...nem is tudom mondott- e nekünk tervező vagy kivitelező....

 

Előzmény: Axióma (1640)
NeomatiK Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1641

Miért lenne igénytelen ha úgysincs látható helyen?

 

Amúgy meg van olyan szegélyléc, ha jól tudom talán a Rehau is gyártja, amiben lehet vinni a vezetékeket, telefont, tv kábelt stb, ahol meg szükség vna rá kibújtatod a csatornából.

Előzmény: moxi (1637)
Axióma Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1640
Csatlakozom, szerintem is keves. A riasztorol van valami reszletesebben? Ne telefonost, azt ki tudjak jatszani (maganban megirhatom, ide nem hatha a masik oldal is olvassa), es termeszetesen ugyeleten jelzo kell, tehat vagy hoz hozza szerzodest vagy keress te, ha csak vijjog az sokat nem er.
A konnektor nagyon keves, esetleg ha mindbe duplat teszel (remeljuk nem ugy szamolta eleve!), de az ugy nem nagyon nez ki jol (nalunk is annak remenyeben tetettunk be azert joparat, hatha lesz 1 dobozban 2 euro-csatlakozos, mert sok minden azzal van ugyebar). Mondom, 2x2 plusz amit tudsz hogy kelleni fog (szamitogep, allo/asztali lampa, radios ora, a nappaliban ugye tv-video-dvd-musicbox). Szamitogepnel nem uszod meg ugyse hosszabbito nelkul (gep, monitor, nyomtato, scanner, hangfal, fenykepezogep toltoje, helyi vilagitas, stb.). Ja es el is felejtettem irni, hogy kell ugye csengo (a vezetek nelkuli rossz kenyszermegoldas), kell kertkapu+garazs automatizalashoz is aram, ha redonyben van ilyen tervetek akkor az is, jut eszembe szunyoghalo (ha felhuzhatosat akarsz akkor redonytok kell olyan), stb.
FeMu-nek meg mielott szerzodsz mutasd meg a tervet! Nalunk az elso tervezo jol elszurta a szigetelest, meg jo hogy masik is latta mielott vegleges lett. Na meg mas otletei is lehetnek. Figyeljetek ha van erkelylemez hogy szendvicsbe szigetelve vagy a muanyag elvalasztoval legyen felszerelve! (Ja es epp ma helyeztek at a szobatermosztatunkat, annak is olvasd le a leirasat hogy hogyan kell elhelyezni ne a leginkabb keznel levo megoldasra torekedj).
Kazant mindenkepp lecserelnem, ha van hely akkor kulon tarolosra, ha nincs akkor ugyanaz egymas felett, atfolyosat uj hazba ne!
Tetoszigeteles akkor csak a fodemre teritve, jarni nem akartok rajta?
Tetocserep ara soknak tunhet neked, de az alapcserep olcso, a kiegeszito draga, nekem kb. 700e lett pedig ebbol csak 450e az alapcserep (igaz, kisse kontyolt, de amugy tok egyenes egy kis ugrassal, a vapa, meg a spec. illeszkedesek megdragitjak meg jobban aranyaiban). Kb. 270nm tetofelulet, es extra akciosan volt a legolcsobb creaton, ez alatt tenyleg csak a tatai van de az se sokkal.
Burkolatok mindegyikenel tisztazni, hogy a burkoloanyag, vagy a segedanyagokkal egyutt kalkulalt ar ertendo a feltuntetett maximumba, bar ez a tobbire is vonatkozik pl. csaptelep, kad....
Nincs benne szo a fali csempekrol, pedig abban lehet jelentos mennyisegi vita. Irjatok bele a nm-arat (segedanyag+munkadij), vagy szamold ki elore! Konyhaba pl. 60 centis csikot szoktak csak egy sarokban ahol tuti ketreszes konyhabutor lesz, a tobbi ugyis a huto, magas spajzszekreny stb. cimen kimarad...
Parkanyok? Mibol van a fal, dryvit kell-e? A 2mm mar nem a leggagyibb kulso vakolat mert van azt hiszem 1-es is, de azert kerdezz meg szakembert inkabb.
Tetotullogas lamberiaja? Az se mindegy milyen sikban, mennyire log tul... Teton a szellozes kialakitasa (also lev.bevezetes, csucsnal ki)?
En nem vagyok hive, de most elore talald ki ha jo lenne a kozponti porszivo. Szamitogepes halozatot en betennek de vegulis nem tragedia, a Wifi is megoldhatja max. kicsit lassabb lesz. A kovetkezo generacio mar tojashejjal a feneken a billentyuket fogja nyomkodni.
A kieg. helyisegekre gondolom nem 10e ft-os csillar van szamolva, de pl. gardrob, kamra, folyoso, lepcso ha van milyen vilagitast kap? Nalunk a leggagyibb (<1000Ft) ufok es felufok vannak fent de nem biztos hogy mindenkinek tetszene.
Nem baj ha megint van benne olyan ami a szerzodesben is:) de talan uj is.
Szerintem (de szigoruan) inkabb legyen tobb a haz vagy hagyjatok ki atmenetileg nelkulozheto dolgokat, de a kesobb csak bontassal korrigalhato dolgokat most tegyetek rendbe. Pl. futescsovek falban? Szelepes a radiator (hogy termofej mehessen ra)? A wc-tartalybol valasztanek takarekosat tobbert, a monoblokkosnal ezt nem lehet varialni, de azt szeretik betenni mert kevesebb macera (pedig also tartallyal nem sokkal tobb azert).
A belteri ajtoknal kerdezz ra, hogy magyar vagy nem magyar meret, es ha nem mindenhol korbe 10 centi falra van hanem tartofalban reszben vagy egeszben vagy esetleg sarokban, akkor is be tudja-e tenni (normalisan) azt az ajtot, mert ezek az mdf-ek ahogy mi lattuk csak jo dragan gyarttatva lesznek mas tokmeretuek. Kuszob, ha akarsz.
Furcsa, hogy furdoszobaszekreny van benne, de konyhaba semmi, kerdezz ra hogy akkor ott meddig csinaljak meg a vizszerelest (obi 15e ideiglenes mosogatos alsoszekreny es mar be is kothetik, mar ha nem lesz azonnal teljes szekrenysor csinaltatva).
Nezzetek at a tervet, hgoy az ajtok mogott egy konyvespolcnyi vagy szekrennyi (de csunya, hogy irjuk vajon helyesen?) hely van-e, nehogy centiken muljon a hasznosithatosaga.
Talaljatok ki ideiglenes burkolatot a fatartalmuak helyett, tuti hogy nem fog kiszaradni ha meg iden koltoznetek annyira, hogy a (normalis) parkettas bevallalja. Ocska szonyegpadlo vagy akar mupadlo, mi spec. szonyegcsempet raktunk le (igaz azt tervezunk veglegesen is nehol, de most aljzatkiegyenlites elotti allapotban is birja es nem az elokeszitett padlo rongalodik addig sem).
Kazannal figyelni, hgoy fustcso mennyire van benne, es egyaltalan hova terveztek, elvileg tetosik fole kellene!!! Radiatort esetleg jobb lenne a legkobm helyett mereteztetni... pl. kevesebb helyet veszitesz, nem is annyira az ar miatt.
Na remelem mar nem fogok tobbet hozzafuzogetni... es azt is remelem hogy nem ismetlem onmagam.
Előzmény: ppmr (1630)
moxi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1639
a lekberendezés szabályainak nem felel meg a szoba négy sarka..... ha megfigyeled általában nem a sarokban helyezik el pl a tv-ket....
Előzmény: Lacivill (1636)
moxi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 1638
jobb helyen annyit csinálnak és nem spórolnak rajta.....:-))
Előzmény: Lacivill (1636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!