Keresés

Részletes keresés

Biovadász Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40897

"A baktérium elszaporodás szerintem alap esetben ( nem vagyok baci szakértő) a víz hőmérséklettől függ, ezért is kell jobban kinyitni az úszóadagolót, és inkább 1,5 klórszintet tartani."

 

Ha meg az adottságok miatt hiába a hűtési trükkök és tartósan 30 0C felett van a víz, akkor nyugodtan lehet a tesztcsík "pool" állásából a "spa" állásra menni, akár 3-as szinttel is.

Előzmény: nyárimádó (40894)
Biovadász Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40896

Ha a "normál" csak-akkor-nincs-takarva-amikor-fürdünk idő van, akkor már megy tapasztalatból, hogy mennyire kell nyitva lennie az adagolónak.

Ilyenkor amikor sokat van nyitva gyakrabban mérek rá (akár kétnaponta, nem olyan drága a csík), ha kell akkor megy bele a gyorstabletta, az hamar oldódik, egy óra múlva már jó is.

Előzmény: Kétfészeres (40887)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40895

Még mikor a gyerekünk született,  vettem fertőtlenítő pezsgőtablettát, de nem használtuk, mivel forró vízzel fertőtlenítjük a dolgait.

Megnéztem az összetételét:

Nátrium-diklór-izocianurát és adipinsav.

 

Ez vajon jó gyorsklórnak és ph csökkentőnek?

 

nyárimádó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40894

Ami nem megy át a lámpán az " Él, mint Marci Hevesen".

A baktérium elszaporodás szerintem alap esetben ( nem vagyok baci szakértő) a víz hőmérséklettől függ, ezért is kell jobban kinyitni az úszóadagolót, és inkább 1,5 klórszintet tartani.

Előzmény: Törölt nick (40893)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40893

Azt mondta a srác, hogy akkor a leghatékonyabb az UVC, ha a bacik a legaktívabb állapotban kerülnek bele, tehát akkor amikor a legjobban süt a nap. Ekkor a legsérülékenyebbek...

Előzmény: nyárimádó (40892)
nyárimádó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40892

A fedésnek mi köze az UVC-hez?

A lámpa a szívóágba van kötve a szivattyú előtt. Ami víz elhalad a lámpa előtt, annak a bacinak annyi.

 

Szerintem.... és ez a működési elve a lámpának.

Előzmény: Törölt nick (40888)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40891

Hát extra köszönet a csőspirál készítő gép ötletéért. Megépítettem, tegnap 80m 20-as LPE-t felraktam kb 2 óra alatt (ebben benne van a gép készítés ideje is). Készült egy 20m-es meg egy 60m-es spirál, sorba kötöttem őket, a másik oldalra megy egy ugyanilyen konfig párhuzamban.

 

Előzmény: stormx (40845)
nyárimádó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40890

Sokkolásnál gyorsan oldodó sokkoló vagy gyorsklórt alkalmazunk ( Te is), ez 0,5-1 óra alatt kifejti hatását.

A Kombi tabi lassan oldodó klór, a fene tudja milyen gyors.

Előzmény: Kétfészeres (40887)
nyárimádó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40889

Dög meleg van, a 30C' fölött lévő fürdővízbe nyugodtan ki lehet nyitni az adagolót.

Majd ha beüt egy esősebb, hűvösebb idő, akkor lehet zárni.

A vízterheléstől is függ a nyitás-zárás.

Nyitott medencénél hamarabb lebomlik / kipárolog a klór, mint a fedetteknél.

De ezt ne úgy értsd, hogy egy-kettőre.

Előzmény: Kétfészeres (40885)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40888

Lenne egy kérdésem: az ember, akitől az UVC szűrőt vettem (Osaga, 36W, fekete-koi.com), mondta, hogy akkor a leghatékonyabb a bacigyilkolás, ha a legnagyobb napsütésben megy az UVC, mert akkor fotoszintetizálnak a bacik, és a legsérülékenyebbek. Viszont nekem a kék gyári fedőfóliám van, ami a legnagyobb melegben (12-14 óra között) valószínű rajta lesz, mert a gyerekek bent lesznek a házban. Most szerezzek átlátszó mezgaz fóliát és takarjak azzal, vagy elég lesz a baciknak és az uvc-nek az az idő, amit fedés nélkül megy az UVC, esetleg sötétben is (kék fedőfólia) gyilkolja eléggé a bacikat? Akinek van UVC-je, megköszönném, ha megosztja az üzemeltetési tapasztalatait.

Kétfészeres Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40887

ez a klórszint emelkedés meg esés milyen gyorsan történik?

milyen időközönként méred?

és mennyi idő alatt áll helyre, ha kitakarod vagy növeled a tabletták számát?

Előzmény: Biovadász (40882)
stewe66 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40886

Nekem is hálózati nyomással működő párakapum van. Szerintem teljesen megfelelő, 2,5 m magasból már csak akkor leszel vizes tőle, ha perceket állsz alatta, viszont - hacsak nincs amúgy is 90 %-os páratartalom - tök jól hűsít. Az óvodába is vittem egyet - valami 16-18 e forint volt egy szett, hat fúvókával.

Előzmény: stormx (40870)
Kétfészeres Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40885

kinyitottam tegnap este az adagolót teljesen, meg tettem bele 3. tablettát, este megmérem megint.

látszik, hogy fogyott egy kicsit a tabletta 1 nap alatt

 

köszi

Előzmény: nyárimádó (40876)
Kétfészeres Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40884

van egy kis görbített kpe cső darab a bemeneten, így nem teljesen berőlegesen jöna víz. majd veszek egy rendes könyököt

de egyébként naponta kétszer körbe szoktam szaladgálni a vízben, és kiporszívózom meg lefölözöm, szeretem, ha nincs benne szemét

egyébként mindig takarva van átlátszó mg fóliával

Előzmény: peti.olah (40878)
Kétfészeres Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40883

bocs, ha nem voltam egyértelmű

ezt írtam:

"(a kezdeti 18-as karbonátkeménység (=> TA=320) és 7.7-es pH mérése alapján fél liter 20%-os sósavat tettem a vízbe mindjárt feltöltés után, ez mára 16 és 7.2 lett, ez eddig gondolom, jó.)"

és így értettem:

amikor töltöttem este csapvízzel, megmértem neptunnal a karbonátkeménységet: 18 csepp = 18 dh => TA=320, megmértem a pH-t, 7.7

öntöttem fél liter 20%-os sósavat hígítva, jól elkevertem, meg forgattam 10 órát

megmértem másnap (a töltés után majdnem 24 órával) este, és a karbonátkeménység 16 dh, a pH pedig 7.2.

ugye akkor érdemes a következő adag sósavakat önteni, amikor megint felmászik a ph, ezért írtam, hogy szerintem eddig jó, ami a pH-t illeti.

 

 

köszi, a gyorsklóros próbát megcsinálom a mai fürdés után.

Előzmény: nyárimádó (40876)
Biovadász Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40882

Attól is függ, mennyi ideig és hogyan van takarva a medence.

 

Én is az aquamultit használom úszó adagolóval, 10 m3 medencéhez.

Ha sokat van takarva, akkor lejjebb kell venni az adagolót, mert folyamatosan emelkedik a klórszint. Ha sokat van takaratlanul (pl mostanában amikor hűteni kell), akkor elkezd esni még maxra nyitva is, ilyenkor pár kis gyorsklórtablettát dobok mellé az adagolóba, az hamar helyreteszi.

Előzmény: Schuco (40872)
Schuco Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40881

Így van!

Előzmény: nyárimádó (40880)
nyárimádó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40880

Ja, nekem a cimborám is az áramló víz elé teszi úszóadagoló nélkül és a ppm pont jó.

 

Előzmény: Schuco (40874)
peti.olah Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40879

A kötél nem nagy tétel, 10mm-est vettem kb 110ft/m áron.

Előzmény: _Zsolesz_ (40871)
peti.olah Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40878

Forog a víz a medencében? Mert ha csak simán, a palástra merőlegesen nyomja a vizet a szivattyú, akkor nem keveredik az egész medencében a víz. Kell vmi könyökcső a befúvó csonkba, ami a medi kerületére irányítja az áramlást, és elkezdi körbe kergetni az adagolót.

Előzmény: Kétfészeres (40868)
nyárimádó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40877

A csővázasom most lesz 5 szezonos, már nem sokáig bírja. Kb 3-4 éve van annak is.
A nap megeszi.

A homokszűrő nem rossz, a lyukat be lehet ragasztani, a kötél nálam is cserés lesz, mert porlik.

Nézd, látni kellene a medencét meg mindent.

A medence felső részét érdemes átnézni, hogy mennyire kifakult, nincs-e barnulás vagy sárgás folt rajta, mert az a napfény miatt van. A belseje tiszta legyen a homoökszűrő se legyen lemattulva. A csőlábak is szoktak felületi rozsdásodásban szenvedni, de az csak esztétikai hiba.

 

Látszik az nagyjából, hogy ki mennyire igényes ( ősszel elpakolás előtt áttörölni a dolgokat, vízfolt stb...)

 

Hááát kb...

 

 

Előzmény: _Zsolesz_ (40871)
nyárimádó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40876

ez mára 16 és 7.2 lett

 

Mi a 16???

 

A 7,2 és ha 160 TA-ra gondolsz az nem rossz, majd ha a ph megint elmászik, akkor újabb sósavval már 160 alá kell mennie. Lassan beáll majd a 80-120-ra és akkor már a sósavat sem fogja kívánni a víz. A teszt valószínűleg jó, mert kétfélét is vettél és a víz bezöldül. Helyes ph-nál tedd teljesen nyitottá az adagolót.

A klórtabi szavatossága rendben? A klórtabi oldódik / veszít súlyából???

Még azt megpróbálhatod, hogy tördeld szét 2-3 felé, és úgy tedd az adagolóba, hátha...

Egy kis klórsokkal megpróbálkozhatsz, azaz 3500 liter vízbe oldjál föl vederben 7 grammot, és medencébe öntés után fél óra után el kell színeződnie a tesztnek. 

Elvileg ezzel a 7 grammal a 2,0 körül kellene lenni a színskálán. Baj ebből nem lesz, mert legalább lefertőtleníted a vizet, és hamar le is bomlik, azaz már délután fürödhető.

Ja ahogy beöntöd a medencébe, forgassad szűrővel / szivattyúval az egészet.

 

Üdv

Előzmény: Kétfészeres (40868)
nyárimádó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40875

Igen, Neked is irányadó. Amúgy a honlapon ott van az induló vegyszereknél mi is kellhet.

1,6 m3-es medencéhez papírszűrő + UVC egyenlőre. Ha a papírszűrőt 2-3 naponta kimosod, az UVC meg nyírja a bacikat, nagy gond nem lehet.

Majd ha veszel egy 3,66-os vagy annál nagyobb medencét, akkor már homokszűrőt is vegyél.

A szkimmer nem kicsi dolog, a fél medencédet elfoglalná most, nekem nincs a 3,66-hoz sem, csak egy harisnya háló, amivel a víz tetején lévő levelet, bogarat lehúzom.

Geotextil átengedi a vizet, de a medence alól kilógó részt megeszi a nap.

 

Előzmény: Lmr (40862)
Schuco Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40874

Aquamulti 200 gr-os tablettát! Amúgy nagyon bevált, de csak ha az áramló vízkörbe teszem de 2-3 darabban....

Előzmény: pajaci (40873)
pajaci Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40873

Milyen tablettát használsz?

Előzmény: Schuco (40872)
Schuco Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40872

Szia! Nekem ugyanaz a helyzet! Nekem az úszóadagoló teljesen nyitva van, de eddog egyik évben sem müködött így....sose fogy el belőle, így a multitabletta csak dísznek van benne. Én tavaly az 5m3 medinél ugy oldóttam meg, hogy a gégecső után, a szűrőbe tette, a darab multit, és így egész szezon alatt ragyogó maradt a vizem....most a 20 m3 nél is így fogom.

Egyébként meg 2 nap után nem algám lett, fura is lett volna hiszen nagyon klóros vezeték vizzel töltöttem fel, hanem vasam lett, már szűnőben 2 óránként papírszűrő takarítás, de ha megvan, akkor hátradölhetek, mert a vas utána már nem jön vissza!

Előzmény: Kétfészeres (40868)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40871

Szervusztok!

 

Évekkel korábban már bekapcsolódtam néhány kérdéssel, de aztán más házkörüli - felújításos - témák vették át a prioritást. Most ismét szeretném feleleveníteni a dolgokat azon egyszerű oknál fogva, hogy

- itt a nyár; :)

- a nagylányom már tényelg nagyon rágja a fülemet egy medencéért;

- engem is nagyon érdekel a dolog.

- és végül, de nem utolsó sorban, mert lenne egy hazsnált medence, ami a látókörünkbe kerül

 

Gyors kérdésként: milyen árnak tekinthető 50E Ft az alábbi szett-ért:

- Bestway 457x91-es, 2 szezont használt vázas medence (tartozékaival), kb.1 mm-es lyukkal az alján

- 1 éves SpeedClean homokszűrő (szivattyúval) - időkapcsolója kiiktatva + csövek skimmer-hez alakítva

 

Az alós merevítő (?) kötelet cserélni kell(ene).

 

A kérdés lényege alapvetően az, hogy megéri-e egyáltalán foglalkozni a fentiekkel ezen ár mellett, vagy a medence várható élettartamából már nincs annyi vissza, hogy éremes lenne belevágni.

Egyébként hány szezont lehet várni egy medencétől, megfelelő karbantartás és tárolás esetén?

 

Mivel ma/holnap mennénk megnézni a medencét, ami öszzehajtott állapotban leledzik, mire érdemes/kell figyelni az állapotfelmérésnél?

 

Előre is köszönöm a visszajelzéseiteket, és remélem hamarosan mi is vígan csobbanunk majd a saját mobil-medencénkben!

 

Üdv': _Zsolesz_

 

 

stormx Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40870

Van valakinek tapasztalata erről az intex medenceporszívóról? 

Négyzet alapú medencébe jó, vagy csak oválisba?

 

Másik kérdésem, ami nem szorosan a medencéhez, de a környezetéhez kapcsolódik: teraszhűtés. Konkrétan én most a párafüggönyös teraszhűtésre gondoltam. Próbálkozott már valaki vele? Házilag kivitelezhető? Olyanra gondoltam, amihez nem kell külön kompresszor, hanem egyszerűen csak a kerti csapra kapcsolható.

Egér Fogó Creative Commons License 2013.06.21 0 0 40869

Köszönjük az alapos okfejtést. Végre valaki összeszedte, és leírta, van mire hivatkozni! :)

Előzmény: Törölt nick (40857)
Kétfészeres Creative Commons License 2013.06.20 0 0 40868

sziasztok!
ha van itt valaki, aki kb 3.5 köbméteres medencét üzemeltet sikeresen ( = a javasolt klór koncentrációkat méred és nem zöldül a víz) kombi klór tablettákkal, az legyen szíves írja már le, mennyit és milyen időközönként adagol.
mert én valamit nagyon elnézhetek. vagy a vizem eszi meg nyomtalanul a klórt?? tavaly is próbáltam áztatni a 20 grammos tablettákat, de sem a tesztcsíkkal nem sikerült semmi klórtartalmat kimutatnom, se nem működött a dolog, mert kétszer is bezöldült a víz. ráfogtam a tesztcsíkra meg a nem jó pH-ra.
most másik márkájú 20 grammos kombi klór tablettát vettem, és másik fajta tesztelőt, tablettásat. a kombitabletta doboza azt írja, 2000 literenként rakjunk 1 tablettát az úszó adagolóba, tehát tettem bele 2 darabot. kezdetnek a 4 csíkból 2-t nyitottam ki az adagolón. 1 napnyi folyamatos tabletta áztatás (ebben volt kb 10 óra forgatás is) után sem a régi tesztcsíkom, sem a tablettás tesztelőm továbbra sem hajlandó az elszíneződés leghalványabb jelét sem mutatni, még el sem kezd hasonlítani a szín a legalsó 0.1 ppm-es színmintához.
valamit rosszul csinálok??
(a kezdeti 18-as karbonátkeménység (=> TA=320) és 7.7-es pH mérése alapján fél liter 20%-os sósavat tettem a vízbe mindjárt feltöltés után, ez mára 16 és 7.2 lett, ez eddig gondolom, jó.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!