Keresés

Részletes keresés

zsunya Creative Commons License 2003.04.10 0 0 1450
http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0315nagyit

az iskolákról, és

http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0315eletmod1

a lakásokról, úgy általában.

pusz
Zsuny

kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.06 0 0 1449
Amikor utoljára arra sétáltunk, néztük a sok nevet a kaputelefonon. Azt hittük, hogy a lakók névsorát látjuk. Viszont gyanús volt, hogy túl sokan vannak kiírva. Ezért megkérdeztük a gondnokot, aki ott sertepertélt. Azt mondta, hogy azok a nevek nem valósak. (Hogy akkor minek voltak kiírva????)
És megtudtuk azt is, hogy a korábbi lakások egy részét megszüntették. Általában úgy, hogy egybenyitottak lakásokat. Szóval azok lakói eleve nem térhettek vissza, mert megszűnt a lakásuk.
A többi lakást pedig piaci áron, pályázat útján adják ki. Vagyis az a korábbi lakó, akinek nincs a licitáláshoz elég pénze, az sem költözhet vissza a korábbi lakásába.
A többit az önkormányzat vagyoni irodájától kellene megkérdezni.
Röviden: azok az új lakók, akik elég gazdagok.
Előzmény: Mr. Cyber (1448)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.04.06 0 0 1448
Hogyhogy nem térhetnek vissza a régi lakók? Milyen alapon? És kik azok, akik beköltözhetnek a régiek helyére, és miért pont ők?
Előzmény: kisérőlevél (1447)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.06 0 0 1447
Most hallottam, hogy a Fő u. 3. sz. műemléképületbe, amit az önkormányzat nagyobbrészt fővárosi pénzből újított fel, a korábbi lakók közül a felújítás után csak kettő (!) térhetett vissza! (Az egyik Somló Tamás.)
A többi lakásba új lakók költöznek.
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1446
Sajnálom a történteket. Nem akartalak beugratni.
Az egész ügy nagyon furcsa. Én részemről annak tudom be a nagy óvatoskodást, hogy a polgármester rettegésben tartja - saját munkatársain és feleségén kívül - az intézményvezetőket (is).
Tudomásom van például olyan esetről is, hogy a polgármester utánatelefonált valakinek a munkahelyére, hogy állítsák le, mert sokat pofázik.
Valszeg otthonról hozta ezt a jó kis bolsi mentalitást.
De szerintem ne csüggedj. A Dísz téri óvival kapcsolatos aláírásgyűjtést a Vári Lakosok Egyesülete folytatja.
Egyébként meg úgy tudom, hogy holnap megjelenik egy cikk erről a históriáról a Magyar Hírlapban. Ha minden igaz?!
Ja, ezt a topikot az önkormányzatnál olvasgatják!
Ugyanis elérhető egy linkkel a Vári Lakosok Egyesületének honlapjáról. Amit szintén szemmel tartanak az önkormányzaton.
Előzmény: zsunya (1443)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1445
"...mi a búbánatnak kell 30 ill. 33 gyereket bezsúfolni egy osztályba."
Több tippem is van:
1. így le lehet építeni a pedagógusokat,
2. "nosztalgiából",
3. nehogy má' a mostani gyerekeknek jobb legyen,
4. mert olyan alpolgármester (Molnár József Bart Simpson) a kerületi oktatásügy felelőse, aki saját bevallása szerint az idősek gondjain akar segíteni!
Van még más tipped is?
Előzmény: Mustafa HalifaX (1442)
csomó Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1444
NE ADD FEL!!

és ez nem csak üres biztatás, mert a nyilvánosság nem az intézménynek árt, hanem EGGGYES EGYEDÜL AZ ÖNKORMÁNYZATNAK!!!

Előzmény: zsunya (1443)
zsunya Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1443
Igen és nem.

Mindegy. Úgy látom akik léphetnének azok sem lépnek. Én meg nem vagyok hajlandó hülyét csinálni magamból.
Nem szeretem az olyan szitukat, amikor hülyének néznek, csak mert babakocsit tolok. És kifejezetten fekvehányok a mosolyogva anyázóktól.
Egy kedves hölgy elmagyarázta ott akkor, hogy semmi keresnivalóm ott, egy másik pedig az utcán hivta fel a figyelmemet, hogy erről egy szót se, mert az intézménynek csak árt az internet nyilvánossága. Mint kiderült olvassák ezt a fórumot. Ezúton üdvözlöm őket, és sajnálom, hogy nem értünk szót.

Részemről lezárva.
Jónapot.

Előzmény: kisérőlevél (1440)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1442
Jó, biztos nem állnak anyagilag a helyzet magaslatán, de könyörgök, mi a búbánatnak kell 30 ill. 33 gyereket bezsúfolni egy osztályba. Én is egy ilyen nagylétszámú osztályban voltam gimnazista: nincs idő mindenkivel foglalkozni, klikkesedés van az osztályon belül.
Hát gondolkodjanak már egy picit...
Előzmény: kisérőlevél (1441)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1441
A képviselő testület március 27-i ülsén hozott döntések egy részlete:

1. A Budavári Önkormányzat Képviselő-testülete az alábbi fenntartói intézkedések meghozataláról döntött:
a) óvodai területen:
- A Budavári Önkormányzat által fenntartott óvodákban a 2003. májusi beiratkozástól kezdődően új csoportot indítani csak akkor lehet, ha a gyermekek létszáma csoportonként eléri a minimum 20 főt, és ha az egy csoportba beiratkozott I. kerületi gyermekek száma minimum 16 fő
b) általános iskolai területen:
- A Budavári Önkormányzat által fenntartott általános iskolákban a 2003/2004 tanévtől kezdődően minden első évfolyamon minimum 2 tanulócsoport induljon, osztályonként minimum 21 fő tanulóval,
c) középiskolai területen:
- A Budavári Önkormányzat által fenntartott középiskolákban a 2003/2004-es tanévtől kezdődően évfolyamonként minimum két párhuzamos tanulócsoport (osztály) induljon,
- A Budavári Önkormányzat által fenntartott középiskolákban a 2003/2004-es tanévtől kezdődően az általános iskolai évfolyamokon az induló új tanulócsoportban (osztályban) minimum 30 fő tanuló legyen, a gimnáziumi évfolyamokon az induló új tanulócsoportban (osztályban) minimum 33 fő tanuló legyen
(63/2003. (III.27.) Kt. sz. határozat)

kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1440
Sikerült tiltakozni?
off
Mail-jaimat olvastad?
Előzmény: zsunya (1438)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1439
OFF
mail ment neked!
Előzmény: zsunya (1438)
zsunya Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1438
Igen. Köszönöm a segitséget, délután megyek aláirni a tiltakozást.

Zsuny

Előzmény: kisérőlevél (1435)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.03 0 0 1437
Ő az iskola-óvoda bezárások megszervezéséért felelős alpolgármester!

"Molnár József FIDESZ-MPP - MDF - MKDSZ

33 éves vagyok, nős, három gyermek édesapja. A II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban érettségiztem, majd teológiát tanultam Esztergomban az Érseki Hittudományi Főiskolán. Tanulmányaimat 1994 és 1999 között az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen folytattam filozófia és tanár szakon. 1999 őszétől a Szociális és Családügyi Minisztériumban miniszteri tanácsadóként, 2000 tavaszától pedig a Miniszterelnöki Hivatalban kommunikációs szaktanácsadóként dolgoztam. 2001-től Harrach Péter személyi titkára vagyok. Közéleti szerepvállalásom családi hagyományaink és hitem alapján a kereszténydemokráciához köt: jelenleg a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség országos szervezőtitkára, valamint az I. kerületi szervezet elnöke vagyok. Családomat generációk sora köti a Krisztinavároshoz, a kerülethez. Elsősorban az idősek problémáinak megoldásában szeretnék segíteni, de fontosnak tartom a családok élethelyzetének javítását is.
2002. november 28. óta alpolgármester vagyok.
Fogadóóra: minden hónap első hétfőjén, 16-18 óráig, a Városháza
106-os sz. irodájában (Kapisztrán tér 1.), előzetes bejelentkezés
alapján, tel.: 458-3044"

Mivel elsősorban az idősek problémáinak megoldása érdekli, logikus, hogy vele végeztetik a gyerekeket érintő feladatokat. Legalább "hideg fejjel" képes ügyködni. Brrrr!

Előzmény: Mr. Cyber (1436)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.04.02 0 0 1436
Bazmeg, nagyon mérges vagyok. És szomorú.
Előzmény: kisérőlevél (1429)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.02 0 0 1435
Nem tudom, hogy kértél/kaptál-e már valamilyen infót a Vári Lakosok Egyesületétől, de szerintem, ha bemégy a Dísz téri óvodába és keresed a vezető óvonőt, Marikát, akkor még biztosan alá lehet írni a tiltakozást.
Egyébként az az infóm, hogy holnap délutánra valamilyen összejövetelt a Logodi utcai óvodába is terveznek, de közelebbi időpontot még nem tudok. Amint megtudom, felteszem ide.
Ja, ne reménykedj, hogy bárki kárpótolna, ha beépítik előttetek az udvart. A Dísz tér előtt is el kezdték beépíteni a játszóteret (pont a Dísz téri óvoda használta az építkezésig!) és a polgármesterrel az élen mindenki elhajtotta a panaszkodókat.
Előzmény: zsunya (1434)
zsunya Creative Commons License 2003.04.02 0 0 1434
Nade. Én ezt nem értem. Anyámék voltak negyvenen, jaja ők a Ratkó-gyerekek. Mi voltunk 30-32-en. A hugomék (most 12) 20-an. De a mi gyerekeink megint sokan lesznek, ugye. Logikus. Akkor nyitnak megint iskolát, amikor már nem férnek el a kiccsávók az osztályban.
Az oktatási minisztériumhoz nem lehet fordulni? Szakmai oldalról nézve is tiszta bukta a téma. Jól számolom, hogy 4 általánosból kettőt bezárnak/összevonnak?

Ami a leginkább sziven ütött a Logodiban az ovi. Itt lakom szemben. Ha beépitik az udvarát löttek a panorámámnak. Ilyenkor én kártéritést kapok? Fú de utálnám ha nem látnék ki az utcából.

Előzmény: kisérőlevél (1433)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1433
Továbbá ...
Az I. ker. önkormányzat döntése szerint az önkormányzat által fenntartott általános iskolákban 2003/2004 tanévtől kezdődően minden első évfolyamon minimum 2 tanulócsoportot kell indítani, osztályonként minimum 21 fő tanulóval.

Az óvodákban csoportonként minimum 20 főnek kell lennie. Kivéve a Dísz téri óvodát, amelyik már nem indíthat ősztől új csoportot.

A középiskolákban a 2003/2004 tanévtől gimnáziumi évfolyamokon az új induló osztályban minimum 33 főnek kell lennie, az általános iskolai osztályokban minimum 30 fő tanulónak kell lennie.

Mint a Ratkó korszak gyermekei idejében!

kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1432
Ha tényleg ki akarod fejezni a felháborodásodat, van 1 ötletem. Tudtommal a múlt héten a Vári Lakosok Egyesülete tiltakozó aláírást gyűjtött a Dísz téri oviban. Nem tudom, hogy beadták-e már a polgármesternek. Szerintem keresd + a honlapjukon a címűket és kérdezd meg.
www.extra.hu/varilakos

off
Ha még dühösebb akarsz lenni, nézz be a polfórumon a Ki az a Bayer Zsolt? c. topikba, ahol kuriózumként maga Bayer Zsolt mesél a tetőtérbeépítéshez fűződő "előjogairól" (igazi Yosarian néven), és a Telekspekulációk a Budai Várban! c. topikba.

Előzmény: zsunya (1431)
zsunya Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1431
Nem hiszem el. Fel vagyok háborodva. Már már remegek a dühtől. És nem tehetek semmit? Odamegyek felpofozom. B*szameg.
És hova teszem majd a gyerekem, ha a jó és közeli ovi elmúlik, vihetem a legrosszabb hirűbe? Miért? Én a disztéribe jártam...

Ilyen nem az elnéptelenedő alföldi falvakban szok lenni? Vagy ez a domb itt, amit várnak hivunk az alföldi pusztulat, csak nem vettem észre?

jajdenagyonmérgesvagyok

Nerdy Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1430
köszi a választ
Előzmény: kisérőlevél (1429)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1429
A Dísz téri óvodával az a helyzet, hogy 1994-es OKM rendelet szerint tornaszobával is kellene rendelkeznie. Az épület tetőterét többször felmérték ebből a célból. Az idei tervek között még szerepelt is a tornaszoba kialakítása a tetőtérben, 800 egynehány ezer ft tervezési költséggel. Aztán Bayer Zsolt, Gógl Árpád és Batthyány Ádám bérlők (közülük csak Gógl lakik a Dísz téren) ráeszméltek, hogy 4 éves küzdelem után eljött az ő idejük. Nosza, az óvoda tűnjön el, a helyén legyen lakás valakinek és a tetőteret is beépítheti a trió.
A hivatalos okokat a polgármestertől kellene megkérdezned. A képviselőtestületin csak annyit szólt, hogy az önkormányzat nem vállalja a tornaszoba kialakítását.
A Petőfi Gimiről az hangzott el, hogy azért attól szabadulnak meg, mert a többi gimitől nem tudnak. Mert állítólag a többi gimiben már nemcsak 4 osztályos az oktatás.
Előzmény: Nerdy (1428)
Nerdy Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1428
és akkor miért ez lett a döntés???
Előzmény: kisérőlevél (1427)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1427
A helyzet az, hogy pl. a Dísz téri óvoda nem működik gazdaságtalanul, ráadásul a gyerekszám sem csökken (2001-2002 között csak 1-gyel lettek kevesebben.)
Meg is mondta a képviselő-testületi ülésen az a Bart Simpson fejű alpolgármester, hogy itt az a gond, hogy sok a gyerek.
A Petőfi Gimi is olcsóbb, mint a Szilágyi. Ez is a Képviselőtestületin hangzott el.
Előzmény: Agallis (1426)
Agallis Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1426
atyavilág micsoda telekspekuláció és költségcsökkentés ez így elsőre!!!

Agallis

Előzmény: kisérőlevél (1425)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1425
Nem szeretnék adós maradni a testületi ülés múlt csütörtöki döntéseivel.
Szóval, a következő döntéseket hozta a Fidesz-MDF-MIÉP (15 fő) szavazógépezet:

1. A Dísz téri óvoda 2004. nyarától megszűnik,
és már idén sem indíthat új csoportot. Akik a Dísz téri óvodába mentek volna, azoknak a Lovas utcai oviba kell menniük.

2. A Logodi utcai óvoda ősztől csak mint magánóvoda működhet tovább vagy megszűnik.

3. Ősztől nem indulhat új első osztály a Kosztolányi Dezső Ált. Iskolában, amely a 2004/2005 tanévtől kifutó rendszerrel megszűnik.

4.Megvizsgálják, hogy 2004-től összevonható-e a Budavári Iskola a Batthyány Iskolával. Valamelyik megszűnik.

5. A Petőfi Gimit átadják a Fővárosnak, ami azt csinál aztán vele amit akar vagy tud. Adio!

kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.28 0 0 1424
O.K. Döntött már a Képviselő-testület. Részleteket, ha kialudtam magam.
Előzmény: Agallis (1423)
Agallis Creative Commons License 2003.03.27 0 0 1423
terjesztem a játszón oké?

Agallis

Előzmény: kisérőlevél (1421)
csomó Creative Commons License 2003.03.27 0 0 1422
"... a TÖBBI néma csönd..."
Előzmény: kisérőlevél (1421)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.03.26 0 0 1421
Hallja Mindenki!!!!

Nagy Gábor Tamás az I. kerület polgármestere a holnapi képviselő testületi ülésen akarja megszavaztatni az I. kerületi iskolák, ovódák, középiskolák bezárását.

Be akarja záratni többek között a vári ovódát és iskolát!!!!

Részletekkel jövök később.

Demonstráljunk holnap este 5 órakor a Kapisztrán téri Polgármesteri Hivatalban a testületi ülésen az ingatlanpekuláns polgármester ellen!!!!

Aki hallja, adja át!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!