Keresés

Részletes keresés

Ras82 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 475
Szia!

Én most épp egy Liebherr CUP 30210-el szemezek, szerintem mindent tud ami kell neked. Az ára 100.000Ft körül. A nem túl drága az elég tág fogalom :).

Valaki kérdezte hol lehet Liebherrt kapni: én Veszprémben a Konyhavarázsban akadtam Liebherr katalógusra (érdekes hogy a honlapjukon nincs kint hogy Liebherr-t is forgalmaznak és mégis.

Üdv:
Rás
Előzmény: kismica (471)
t3v3d3s Creative Commons License 2008.11.02 0 0 474
meg ha olasz a márkanév/dizájn, attól még az enyémet törökországban szerelték össze... az electrolux tűzhelyem meg igaziból román.
Előzmény: Soká (472)
sz_ildi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 473
Sziasztok,
tud valaki javaslatot adni melyik márka a jobb no frostos kiszerelésben? Electrolux vagy Samsung? Vagy tud valaki tutti tartós hűtőt?
Köszönöm előre is.
Soká Creative Commons License 2008.10.27 0 0 472
"Ez itt nem mosógépes, de olaszt NE!"

Kár, hogy az ilyen általánosító városi legendáknak sosincs magyarázatuk...

Ha valaki mégis éppen olaszt akar, akkor a korábban emlegetett Ariston 2m magas, alulfagyasztós, A++ osztályú gépe az Elektroworld újság szerint 100.000Ft (korábban 120, majd 125e volt). NEM No Frost és sima fehér szegénykém de éppen a neutrális volta miatt nem igazán divatérzékeny. Szerintem szép és praktikus a belseje.
kismica Creative Commons License 2008.10.13 0 0 471
Mi is épp cserélünk, mivel 3 gyerek megnövekedett kajaigényének kevés a mostani ;)

Ami gond:
-csak 55 cm széles fér el
-legyen balra nyíló
-alul fagyasztós
-halk (nappali-konyhába)
-ne túl drága


Valakinek tipp? Eddig egy LGt és egy Gorenjet találtam, de nem tetszenek túlzottan :/


Ez itt nem mosógépes, de olaszt NE!
Creative Commons License 2008.10.10 0 0 470
a Wellington márkát ismeri valaki? esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a márkával kapcsolatban? mármitn hűtő/fagyasztó téren :)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.07 0 0 469
felmelegszik töle az egesz hütöter. söt ha jo nagy labas meleg kajat raksz be meg az etel is megromolhat, mert sokkal lassabban hül ki, mint fedö nelkül pl hideg vizbe logatva.
( okos baratnöm egy hatalmas labas halaszlet savanyitott meg igy)
Előzmény: Törölt nick (465)
tuutuu Creative Commons License 2008.10.07 0 0 468
Jézusmária, mia rákot tudhat az? Egy hűtő összes funkcióját, és vezénylő kellékeit aki nem tudja egy max. 5x10 centis panelre felrakni, az egyéb galádságra is képes...:{
Előzmény: t3v3d3s (467)
t3v3d3s Creative Commons License 2008.10.06 0 0 467
Az alábbi linken található áradozást kiegészítendő: imádott hűtőm 5 éves korában bekrepált. A vezérlőpanel (egy 10x40 cm-es nyáklap) mondta be az unalmast. 1 hét alatt megjött az alkatrész, beszereléssel, kiszállási díjjal, mindennel együtt 35e HUF. A szerelő azt mondta, még sosem hívták ki őket ehhez a fajtához (mármint no frost Aristonhoz Baranyában) - nem mintha ez vigasztalt volna bennünket. Azóta persze vígan duruzsol.

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=45715035&t=9126378
t3v3d3s Creative Commons License 2008.10.06 0 0 466
szerintem csak nem praktikus. túl sok energiát fogyaszt a lehűtése, és a vízgőzből jég képződik.
Előzmény: Törölt nick (465)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.05 0 0 465
Miért nem szabad a meleg ételt a hűtőbe tenni? A hűtő vagy az étel megy tönkre tőle?
nettomazsola Creative Commons License 2008.09.30 0 0 464
nem ertem, h a hütö kimosas az, h függ össze a no frost-tal? enyem 3 honapos, no frost, de mar 1X tetötöl talpig kimostam a hütöjet, fagyazsztot nem. töktiszta.

az enyemnek extrem modon NINCS hangja. igaz nem szobaban van, hanem a konyhaban es nem hallgatozok egesz nap, de meg sosem hallottam semmi zörgest.

nincs hömeröm, de 3 - 4 között van beallitva es en nem tudom inni amit a hütöböl kiveszek. nekem nagyon hideg.

Előzmény: Soká (460)
mfluder2 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 463
Üdvözletem Mindenkinek!

Lassan elérkezik nállam a hűtőgép cseréje és abban szeretnék segítséget kérni,hogy melyiket érdemes megvenni. Amerikai típusút szeretnék,úgy 650l-est. Kb.350 ezret szánnék rá. Lehet-e ilyen árban kapni ekkorát?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
csomotamas Creative Commons License 2008.09.20 0 0 462
Hogy zajosabb-e?
Valóban a ventillátor amikor beindul, akkor az éppen annyival rátesz zaj szempontjából, mint amekkora zajt egy ventillátor általában szokott hallatni. Tehát nem vészes...csak bírja sok éven keresztül.
Előzmény: csomotamas (457)
Sheckler Creative Commons License 2008.09.19 0 0 461

Sziasztok!

Úgy látom a hozzászólásom kis port kavart, pedig nem ez lett volna a cél.

Csak annyi érdekelt volna hogy előfordulhat-e olyan hogy ugyanazon megnevezés alatt futhat-e 2 gép, amiben így ránézésre a magasságban és +1 fiókban van különbség. Holott mindkettő leírása ugyanakkora ürtartalmat ír?

 De ha valakinek van tapasztalata Samsung RL-38 ECPS modellel örülnék ha megosztaná, köszi

Soká Creative Commons License 2008.09.19 0 0 460
Ha már "megidéztél"... Valóban, a No Frosttal szemben nekem is vannak fenntartásaim, nagyjából amit Te is írtál (nagyobb, drágább, többet fogyaszt, zajosabb), de amiket a védelmében írtak, az is meggyőző.
Engem a jegesedés önmagában nem zavar, úgy gondolom egyáltalán nem árt, ha a hűtőt időnként "leeresztik", kimossák, stb. Ennél sokkal jelentősebb jó tulajdonság az, ha a zöldség frissebb marad.
A sajt penészesedésének, nempenészesedésének kérdése érdekes...

Egyébiránt nálunk "megoldódott" a hűtővásárlás, amíg dolgozik rendesen a meglévő páréves Electrolux addig mégsem cseréljük nagyobbra. De azóta is figyelgetem a kinézett Aristont, amelynek azóta emelkedett az ára :((
Előzmény: beat street (455)
badhool_16 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 459

Szia,

 

Az a baj(ha jol olvastam) neked nem No Frost-os hutod van igy nehez eldontened melyik is jobb a masiknal...

Most arra nem ternek ki mi a velemenyem az altalad emlitett szakemberrol, aki eleg szepen lefikazta ezt a technologiat:)

Tudod van aki szerint a dvd lemez is van olyan jo felkonvertalva 1080i-re, mint a Blu Ray:)

 

Persze, hogy dragabb, mert kapsz egy olyan szolgaltatast ami kenyelmesebbe teszi az eletedet, es tovabb maradnak frissek az etelek, zoldsegek a hutoben.

Tudom mert evek ota No Frostos hutom van en nem cserelnem el a regi tipusra.

Amugy nem sokkal fogyaszt tobbet a simanal ,havi lebontasban szerintem eszre sem veszed a kulonbseget.

 

Termesztesen mindenki azt vesz amit akar csak gondoltam irnek egy pozitiv hozzaszolast a NO Frost mellett:) 

 

 

Előzmény: beat street (453)
Zitka Creative Commons License 2008.09.18 0 0 458

Pl. hogy a mélyhűtőben egyáltalán nem tömbösödik össze semmilyen zöldség. A húsok nem kapnak "gefrierbrand"-ot (nem száradnak ki a csomagolásban - ami a hagyományos mélyhűtőnél sajnos előfordult).

 

A normál részben lévő élelmiszerek dupla-tripla ideig frissek maradnak. Pl. a múltkor a nem no frostban is volt egy jégsalátám, meg az LG-ben is. Ez utóbbiban még 6-8 nap múlva is ropogós, friss volt a saláta, a Zanussiban meg már tök fonnyadt. És ez ugyanígy érvényes gyümölcsökre, más zöldségekre is. Mivel max. hetente 1x járok bevásárolni, nálunk ez fontos szempont. A darabolt (fóliázott) sajtok a régi hűtőben pár nap múlva már elkezdenek fehér penészt gyártani magukon. A no frostban még két hét múlva is olyanok, mint a vásárlás napján.

Előzmény: beat street (455)
csomotamas Creative Commons License 2008.09.18 0 0 457
Szia!
Ezek tuti jó eredmények :)
Azóta megnyugodtam. 6 fok körül hagytam a gépet, és...hááát a torkomat szoktatom a végre hideg sörhöz szoktatnom :) .
A kölcsönkért hőmérő is hasonló volt, mint amit írtál. Kb. 50 cm hosszú volt.
Mégegyszer csak annyit, hogy nem akarok senkit sem rá, sem lebeszélni az ARISTON márkára-ról. Lehet csak 100-ból 1 problémás. Ez lehet mindegyik márkára igaz lehet. Azota én is megszerettem, nem csak a nejem.

Azóta olvasom a NO FROST hozzászólásokat. Kicsit én is tartottam tőle. Jelenleg nem bánom. Amit a fagyasztóba teszek zacsiba, az szépen látható marad, nem jegesedik be a zacskó. Sőt semmi sem jegesedik. (de ebben sem akarok senkit sem befolyásolni)
Hogy hangosabb-e a "nélküli" testvérénél? Nem tudom, de holnap veszek egy olyat is :))) Minden esetre jóval halkabb a réginél. Remélem néhány év múlva nem fog a ventillátor jellegzetes "cincogó" hangot hallatni. Ennek fenn áll a veszélye, majd akkor megírom :).
Előzmény: beat street (440)
beat street Creative Commons License 2008.09.18 0 0 456
azt az ég
Előzmény: beat street (455)
beat street Creative Commons License 2008.09.18 0 0 455

Szia, valóban nem olvastál figyelmesen, mert van legalább még 1 hsz.

Segítek: egy bizonyos soká nick követte el.:-)

 

Az én véleményem, hogy felesleges, de amiket írtam, azok tények.

 

Ecsetelnéd nekem azt ég-föld különbséget illetve pozítiv tapasztalatot?

Előzmény: Zitka (454)
Zitka Creative Commons License 2008.09.18 0 0 454

1 hsz. húsz pozitív tapasztalat ellenében...

 

Nekem van mind a kétféle hűtőm, ég és föld a különbség. A NO FROST javára.

De mindenki vegyen olyat, amiben hisz. :-D

Előzmény: beat street (450)
beat street Creative Commons License 2008.09.18 0 0 453
Szia, te is visszaolvashattál volna, mert leírtam, de azért mégegyszer.

-drágább (kb. 10%-kal, legalábbis annál, amit én vettem)
-helyet foglal el (nálam ránézésre kb 20%-ot)
-magasabb az energiafelhasználása
-nő a meghibásodási lehetőség

Az, hogy jól működik, még nem jelenti, hogy egy nem NF-os rosszul működik.


"Soha nem jegesedett."

Még szép, hisz ez a lényege.
Előzmény: Funghi (451)
Sheckler Creative Commons License 2008.09.18 0 0 452
OK, de nem ez volt a kérdésem lényege:S
Előzmény: inwear (446)
Funghi Creative Commons License 2008.09.18 0 0 451
Na nem vitát szeretnék nyitni, de mi is a baj a No Frost-tal? Anno (kb. 15 éve) vettünk egy Phlips-Whirlpool hűtőt. (felül fagyasztó-alulhűtő) Az akkori  újpesti Vasedényben egész jó ára volt (drága, de még megfizethető), mert az utolsó db volt. Pont előtte olvastam valamilyen magazinban, hogy van olyan vmi, hogy "NO FROST". Előtte nem is tudtam róla. No a hűtő azóta megy majdnem folyamatosan - 4 szer volt leállítva, konyha felújítás, illetve költözés miatt. Takarításkor sem volt kihúzva, mert kaják ki - kitörül oszt kész. Azt, hogy milyen energia takarékos lövésem sincs, mert akkor még erről nem volt szó. Soha nem jegesedett. Persze biztos mázlim volt. :-)
Előzmény: beat street (450)
beat street Creative Commons License 2008.09.18 0 0 450
Szia, akkor olvasd el a 435. hsz.-t.
Olvtárs figyelmesen olvasta.
Előzmény: Zitka (449)
Zitka Creative Commons License 2008.09.18 0 0 449
szerintem éppenhogy nagyon jó a no frost. Nem tudom, hogyan olvastad a topikot, de magamat is beleértve csupa pozitívumot olvastam.
Előzmény: inwear (446)
tuutuu Creative Commons License 2008.09.18 0 0 448

Látom, megoldódott a problémád...:}}

Azért megmérem, ha már bogár került a fülembe...:}}

Előzmény: tuutuu (447)
tuutuu Creative Commons License 2008.09.18 0 0 447

Talán az új környezetbarát gázok miatt? (bocs ha baromságot írtam ezzel)

 

Az új gázok miatt hörög-szörcsög -harákol a sok hűtő, hogy a fene essen a sok sötétződbe...:}}

Nekem egy Zanussi-Lehel alulfagyasztósom van, majd hazahozom a hömérőt, és megmérem mit tud, de az 5 fokot biztosan, mert én a hideg sört iszom csak meg, és ez a 3-as fokozaton is jól lehűti ( kijelzője csak a mélyhűtőnek van, az is tudja, amit mutat, azt régebben lemértem.)

 

Szóval kis türelmet...:}}

 

Előzmény: csomotamas (420)
inwear Creative Commons License 2008.09.17 0 0 446
ha visszaolvasol, rájössz, hogy a no frost elvileg hülyeség, az üvegpolc viszont király! ennyi
Előzmény: Sheckler (445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!