Keresés

Részletes keresés

cirmicur Creative Commons License 2010.09.13 0 0 12725
Már megint elfelejtettem váltani!
Előzmény: mental asylum (12724)
mental asylum Creative Commons License 2010.09.13 0 0 12724

Szia!

 

Tegnap nem volt semmi tünet, rendes életvitelt tanúsított, minden anyagcsere rendben megtörtént.

Ma reggel viszont, egy kis száraztáp után egy cseppnyi fehér váladékot produkált.

Úgy gondolom, ha még egyszer ezt tapasztalom, akkor kihívom hozzá az állatorvost.

Vagy ez így nem olyan komoly bajra utal?

 

Üdv!

Előzmény: Antisystem (12722)
cirmicur Creative Commons License 2010.09.11 0 0 12723

Szia!

 

Este félhatig, míg otthon voltam, nem éreztem, hogy lenne láza, már amennyire ezt tapintással én megtudom állapítani.

Széklet szintén eddig az időpontig, ma még nem volt. Az előző napokban rendben volt.

Köhögni nem hallottam még.

 

Köszi. Üdv!

Előzmény: Antisystem (12722)
Antisystem Creative Commons License 2010.09.11 0 0 12722

Szia!

 

Ha fehér-nyákos-habos, az valószinűleg garatváladék, ugye ellenkező esetben a megevett kaja egy része is benne volna. Garatváladék öklendezése meg megeshet torokgyulladásnál pl, enyhébb gyomorhurutnál - ahol csak hányinger van - a garat mechanikai (szőr pl.) -vegyi ingerlésénél, stb. (ritkán központi idegrendszeri eredetű hyperreflexiánál...)

Láza van? Széklete rendben?

 

A köhögés azért szerintem megkülönböztethető az öklendezéstől, és nem kapcsolódna ilyen egértelmű módon kajáláshoz ahogy írod... inkább a mozgáshoz, akár a szív, akár a tüdő eredetű... persze ugye a torok-garat gyulladása az pont az emésztő és légzőrendszer közös területét érinti, így a tünetek is keveredhetnek.

 

ÜdV

Előzmény: cirmicur (12721)
cirmicur Creative Commons License 2010.09.11 0 0 12721

Sziasztok!

 

Ma reggel óta a Cirmikém nem eszik. Jutalom falatokból is csak keveset evett. Háromszor. De ez a háromszori adag is együttvéve sem tesz ki egy szokásos adagot.

Mindhárom esetben, rögtön az utolsó falat lenyelése után, hang nélkül tátott szájjal öklöndöző mozdulatot tesz, és valami fehér nyákos habos váladékot hányt ki.

Passzív viselkedését nem tudom eldönteni, hogy ezzel függ össze, vagy a hűvös idő az oka, mert a Micurom akinél nincs semmi baj, szintén egész nap csak alszik.

Régen volt a Cirminek légcsőhurutja, azt kísérte ilyen jelenség, de akkor voltak más tünetek is. De nekem gyanús, hogy megint légcsőből jön ez a valami, mert kaja nincs benne.

Ha van valami elképzelésetek, kérlek, osszátok meg velem.

 

Köszi szépen.

Üdv!

Bandimacs Creative Commons License 2010.09.11 0 0 12720
Az új állatorvosnál a megismételt kisrutin vizsgálat jó eredményt adott !
Jó a vérkép ( vese, máj, hasnyálmirigy normál működésű) a cukor picit magasabb, de ez lehet a stressz, meg nem éhgyomorra vették a vért , ill. nem lehet tudni, hogy evett-e a cica előtte.
Hatalmas kő esett le a szívemről.
Most a hétvégén megfigyelés alatt áll Gergő - nem tévesztem szem elől !!! Úgy látom, mintha a köhögés is csillapodna, ha nem akkor hétfőn újra elkezdjük a kezelését is.
Mióta nem "kínzom" szegényt a vesekímélő táppal (ami ugye felesleges volt) újra rendesen eszik, játszik és hatalmas pofonokat kap és ad a kollégájának.
Nagyon köszönöm a segítségedet !
Előzmény: Wet RinR (12707)
greenwood Creative Commons License 2010.09.08 0 0 12719
köszi szépen a tanácsot.
Előzmény: Wet RinR (12713)
Bandimacs Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12718
Azt a másfél hetet sajnálom, ami így feleslegesen elment.....
Én akartam, hogy várjuk meg a vizsgálatok eredményét, ez jó is lett volna, ha az "eredmény" értelmezhető...
Előzmény: kingA (12717)
kingA Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12717
???
:-(((

Te jó ég. Még jó hogy nem kezdték el kezelni őket valami egzotikus féreg ellen.
De akkor miért köhög mind a kettő?

Strachi mostanában nem köhög. Két hete műanyag gallért hord a jobb hátsó mancsa miatt, és nem tud nyalakodni. Vagy a B1 vitamintól...??
Előzmény: Bandimacs (12716)
Bandimacs Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12716
hihetetlen ami velem történt...
Ma elvittem az állatorvoshoz a másik cicát is, mert ő is elkezdett köhögni :(
Tegnap este nekiálltam és újra lefordítottam a leletet, azaz: kiszótároztam az angol rövidítéseket, aztán megnéztem az USA állatorvosi honlapokon, hogy ez mit is jelenthet, mi mivel függ össze.
Annyit értettem belőle, hogy kóros vérszegénységben szenved, hiszen jámbor léleknek egy fia hemoglobinja sincs...az adatok fele mellett az állt, hogy "severe", plusz valami egzotikus féregfertőzésünk van :) Többször leellenőriztem, különböző oldalakon - csak ezt írták mint számbajöhető okot.
Hajnal volt mire végeztem. Elképzelhetitek, hogy már temettem a kölket.
Ma megyek a második macsek leleteiért, detto ugyanaz. Azt hittem, hogy ott helyben infarktust kapok.
Azt mondja az (ügyeletes) állatorvos, hogy nincs semmi különös. Elkapott a pulykaméreg, mutatom a helyeket ahol a rossz eredmények szerepelnek... némi csodálkozás és habozás után kiböki: ROSSZ a gép, az adatok falsak, de jön a szerelő és akkor újra megcsinálják nekem ingyen, mert maradt még vér.
Előzmény: Wet RinR (12707)
kingA Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12715
Jelenleg Strachi is B1 vitamint szed. Ő felnőtt macska és naponta 2x10mg (2x1 tabletta) az adagja.
Porrá törve, babszem nagyságú margarinba keverve gyakorlatilag kitépi a kezemből a kiskanalat, úgy nyalja be.

Ez a kiscica gyönyörű, a videó meg borzasztó. Nagyon drukkolok hogy rendbejöjjön!!
Előzmény: Wet RinR (12713)
kingA Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12714
Hát, ez se hangzik egy egyszerű esetnek. A CT meg MR vizsgálatok gondolom rengeteg pénzbe kerülnek...
A füle vakart külsejére esetleg próbáld meg a teafa olajat, én most azzal fújom Strachi nyalt mancsát és egész jól gyógyul. Vagy a Neogranormontól, már nem tudom.

Szorítok hogy csak egy zsírgolyó legyen és minél előbb megszabaduljatok tőle, mielőtt szegény cica begolyózik.
Előzmény: messengerina (12710)
Wet RinR Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12713
Greenwood!
A B1 vitaminból én napi 3*5mg-ot adnék, legalább 4-6 héten keresztül. Nem könnyű feladat, de feltételezett idegrendszeri károsodás esetén biztosan használ.
zs
Előzmény: greenwood (12711)
greenwood Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12712
az első képen beteg...
Előzmény: greenwood (12711)
greenwood Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12711
köszi! most már 90%-os egyébként:)
a B1-et nem mondta a doki. mennyit kell abból adni?
ne haragudj h így túltengek, de ha már kiköptem az idegeimen miatta, szeretném ha tökéletes lenne....::/betegen...itt még egészséges
Előzmény: Wet RinR (12708)
messengerina Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12710
Új orvos - új diagnózis. Illetve még csak tapogatózás: valami képlet van a makkafülben. Ami lehet fülzsír csomó-lerakódás, de lehet sajnos polip is. Fülcsepp, idő, majd további vizsgálódások lesznek. Érdekes volt, monitoron néztük a Macskafül Televízió ;) adását, így azonnal tudta mutatni az orvos, hogy mire gondol, mit kell nézni.
A fülkagyló vakart külsejére kaptunk valamilyen spray-t, most nem vakarja annyira legalább. De rázza szegénykém a fejét még mindig, Surolan ide vagy oda (gentamycin érzékeny, csak ezzel tudtuk eddig cseppezni).
Az orvos szerint több úton is elindulhatunk a vizsgálódásban, de ha nem nagy a probléma, dönthetek úgy is, hogy "így marad". Nem akarom, hogy szegény (2 éves kb) egy életen át rázza a fejét... :(
Igaz, hogy embernél is nagy dolog, de nagyon kacérkodom CT vagy MR vizsgálattal (utóbbi Kaposváron van), persze végszükség esetén. Jó lenne tisztábban látni, ami a macskafül esetében sajnos nem mindig egyszerű. A másik pedig az a kérdés, hogy érdemes-e szeretett, imádott macskámat kitenni efféle tortúrának?

Végülis van időnk tovább tapogatózni, a héten kontrollvizsgálat lesz, meglátjuk milyen eredményt hoz majd. Bízom benne, hogy lesz hatékony és kellemes megoldás, ami segít Tigrisnek.
Előzmény: kingA (12697)
Bandimacs Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12709
Elküldtem, e-maillel és köszönöm !
Előzmény: Wet RinR (12707)
Wet RinR Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12708
Greenwood!
Mivel még nagyon fiatal, talált cicáról van szó, akinek az állapotában hirtelen drasztikus változások (romlás-javulás) következtek be, így legvalószínűbbnek a bélférgek toxinjai miatt kiváltott idegrendszeri tüneteket tartom. Ez elég ijesztő látvány, de a megfelelő kezeléssel látványos javulásra lehet számítani. Fontos az alapos és többször megismételt féregtelenítés, valamint a B1-vitamin adagolása akár hónapokon át.
zsolt
Előzmény: greenwood (12706)
Wet RinR Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12707
Bandimacs!
Macskáknál a karbamid-szint felső értéke 12,5, a kreatininé pedig 190, vagyis ezek alapján a Te cicádnál nem beszélhetünk vesekárosodásról. Sajnos ezek a paraméterek csak súlyos esetben (komoly vesekárosodás) emelkednek meg, így az sem jelenthető ki, hogy az állat veséje egészséges. Mindenesetre a fiatal kor és a fenti paraméterek alapján valószínű, hogy a cica veséje gyógyszerekkel, diétával helyrehozható. A kóros vérszegénységet milyen paraméterek alapján diagnosztizálták? Ha tudod, küldd át az egész laborleletet, akkor teljesebb képet kaphatok...
zs
Előzmény: Bandimacs (12705)
greenwood Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12706
kedves Zsolt!
beszámolok a kismacs sorsáról, nekem fontos lenne, ha véleményt tudnál mondani, bár megbízom az állatorvosban-mégis olyan problémával kerültem szembe, amilyennel még soha.
szóval van ez az út szélén talált-összeszedett, kb. 5 hetes kandúrka. két napig tökéletesen jól volt, evett-ivott, játszott, pisilt. a kakival volt gond, arra kérdeztem rá. szombaton furcsa változások álltak be a viselkedésében. elkezdett tántorogva járni, esett össze-vissza. van egy pár másodperces videó erről, ha gondolod, nézd meg.

http://www.youtube.com/watch?v=3_1PY8GXTwg

ezt már csak szombat este vettem észre, egy állatorvos se tudott kijönni. másnap a macska állapota sokkal rosszabbra fordult: akkor már nem tudott lábra állni, csak az oldalán kúszott, tátogott, úgy vett levegőt (?), nem evett-nem ivott...rettenetes volt. elvittem az állatklinikára. ott az orvos azt mondta, h a tünetek alapján vagy agyhártya-gyulladásra, vagy pedig bélféreg által kiváltott idegrendszeri összeomlásra gondol. kapott antibiót és szteroidot, meg sok vizet a kiszáradás ellen. egész délután ugyanúgy szenvedett, de éjjel megindult nála a javulás: reggelre megette a vacsoráját, élénkebb, tud inni, ülni. járni még mindig nem tud.

ma megint megkapta az antibo-szteroid adagot, és mivel már tud nyelni, a féregtelenítőt is.

kérdésem: mi lehet ez, szerinted? mondom, nem akarom megkérdőjelezni az orvosom kezelését, de jó lenne, ha hallhatnék másodvéleményt. és esetleg vmi tanácsot, ha van.

köszönöm.
Előzmény: Wet RinR (12701)
Bandimacs Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12705
Köszönöm szépen !
Azt szeretném még kérdezni, hogy ha ez a rossz vérkép ( karb 8,78 és crea 182,5 ) a túlzott mértékű - mert mondjuk a macska rosszul reagál az antibiotikumra - dózis következménye, akkor a veseműködés még helyreállhat ? Vagy ez a károsodás már végleges ?
Eddig a macsekkal az ég világon gond nem volt, és még csak 3 éves ...
Előzmény: Wet RinR (12704)
Wet RinR Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12704
Bár nem engem kérdeztél, de azért megpróbálok válaszolni...
Az antibiotikumok nagy része a vesén (is) keresztül ürül ki a szervezetből. Ez természetesen károsít(hat)ja a vesét, így sok antibiotikumnál szerepel, hogy rossz veseműködés esetén nem adható. Ez általában az elhúzódó antibiotikum-kúráknál veszélyes, de egy idősebb, vagy eleve csökkent veseműködésű állatnál már pár nap után is jelentkezhet a baj.
A veseműködés csökkenését általában a karbamid, a kreatinin és a foszfor megemelkedett szintjei jelzik a vérből, de a kóros vérszegénység is utalhat erre (a vese sejtjei termelik a vörösvértestek képződését serkentő erythropoetint).
A vizelet-cukor vizsgálatának elmaradása nem hiba. A cukorbetegség pontos megítéléséhez a vércukor szintjét kell mérni, a vizelet cukorszintjének mérése inkább szűrővizsgálat jellegű. Viszont macskáktól (különösen nőstényektől) nem egyszerű feladat vizeletet nyerni, így a vércukor-szint mérése tejedt el.
zsolt
Előzmény: Bandimacs (12703)
Bandimacs Creative Commons License 2010.09.05 0 0 12703
Szia,
azt szeretném kérdezni, hogy az antibiotikum ( akár túladagolása) felboríthatja-e a vese működését ? okozhat-e kóros vérszegénységet ?

Még mindig a kögögéssel kinlódunk, az UH, röntgen teljesen jó, a vérvizsgálat leletei tragikusak.
vércukorszint a normális 4-szerese lett - vérből, a vizeletet elfelejtették megnézni.
" Diagnostic considerations" regenerative anemia, neoplasia, parasitism, hypersensitivity reactions, hypereosinophilic syndrom "

a macsi egyébként eszik, ( most már persze szoktatom a vesekímélő Hill's -féle tápra) normális mennyiséget iszik és naponta 2-szer jár pisilni, széklete normális.

Még mindig köhög, naponta 2-szer, 3-szor és ma délután már a másik is elkezdett köhögni, tehát, biztos ( persze amennyire én értek hozzá, mint gazdi ) hogy valami fertőzés lehet.
Láz, orrfolyás- szerencsére nincs.

Megnéztem, hogy a leleten szereplő rövidítések mit jelentenek - de miután szétszótáraztam magam - sem értem, hogy mi lehet a baj :(
persze... én közgazdi vagyok - nem orvos.
Holnap újra beszélek az állatorvossal és kínos, hogy ennyire nem értem a dolgot...
Előzmény: cicómicó (12695)
greenwood Creative Commons License 2010.09.04 0 0 12702
köszi szépen! remélem, lesz eredmény.
Előzmény: Wet RinR (12701)
Wet RinR Creative Commons License 2010.09.04 0 0 12701
Szia!
Kismacskáknál az anyjuk nyalogatása indítja be a bélsár- és vizeletürítést. Ezt Te úgy érheted el, hogy egy langyos vizes vattával simogatod a farok alatti tájékot. Ha ez nem segít, vegyél paraffinolajat a patikában és abból kaphat 1-2 kávéskanálnyit naponta.
Zs
Előzmény: greenwood (12700)
greenwood Creative Commons License 2010.09.04 0 0 12700
sziasztok!
szerdán találtam egy kismacskát, kb. 5 hetes. aznap még nem evett semmit, de másnap megtanult enni, párizsit és kefírt kap, vizet is szorgalmasan iszik. már sokszor pisilt, de széklete egyszer se volt. meddig elfogadható ez az állapot? mit tehetnék?
UImree Creative Commons License 2010.09.02 0 0 12699
Köszönjük... megnéztem.
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: ny63 (12698)
ny63 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 12698
Itt van, akit e-mailben ajánlottam. :-)
Előzmény: UImree (12694)
kingA Creative Commons License 2010.08.30 0 0 12697
Igen, a Betadine szárító hatását most Neogranormonnal kompenzálom. A gallérból már rohadt elegünk van. Nekem is, ugyanis éjjel az orromhoz nyomja az orrát tehát gyakorlatilag én is gallérban alszom. Na nem is nyalom semmimet...

Szegény füles cicád. Még nem is hallottam ilyen problémáról.

Az állatorvosos időkről csak annyit, hogy nekem mind a három állatom egész évben "műsorozott". Kehesség, fogínygyulladás, titokzatos eredetű 40 fokos láz, allergia, taknyosság, ízületi fájdalmak, ideggyulladás... Még nem mertem összeadni mennyibe van ez nekem.
Előzmény: messengerina (12696)
messengerina Creative Commons License 2010.08.30 0 0 12696
A Betadine szárít is, nem csak fertőtlenít, ezért _is_ lehet a nagy nyalogatás. De a zokni amúgy sem fix, azt hamar leszedik a cicusok, legjobb védelem a gallér.

Tigrisem ismét rázza a fejét+lesúnyja a bal fülét, ma megyünk ismét dokihoz. Qrwára unom. :(
A megoldás eddig ez volt: alapos fültisztítás, esetleg fülzsír kiszedés, rosszabb esetben bódítva fülzsír-csomó eltávolítás a dobhártyáról (próbáltuk előtte öblögetni - 0 sikerrel). Mitől ilyen érzékeny és zsírosodásra hajlamos a macskafül? Embernél van rá spray ami oldja a fülzsírt, gondolom makkánál nem jó, mert nem vízszintes a szabad felé a hallójárat és nem tud kifolyni a lé... Kéne megoldás, mert így 2-4 havonta vinnem kell bizergetésre szegényt. Viszket is neki, mert a fültőnél hátul kivakarja a szép szőrét. :( Ma új dokihoz megyünk, hátha van új ötlet...

(A nagyállatomnál is járt orvos, úgy tűnik, most ilyen időket élünk...)
Előzmény: kingA (12687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!