Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17511

Azóta kihozták kisebbe is:

http://biocont.hu/termek/prev-b2-200-ml-torob04

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (17510)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17510

Jajj tudom, tavaly is ajánlottad. Néztem is, de itt nem árulnak. Pedig szívesen beszerezném, meg azért ára is van rendesen. 

Előzmény: Antisystem (17509)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17509

Elvileg valamennyire jó ellene, nem tuti. Tuti bio-szer a narancsolaj. (Prev B2)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (17507)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17508

Az üvegházi molytetű kiirthatatlan kérlek... nálunk a tél se vitte ki, most épp a kákicsokat lepik...

Azt csak gyéríteni lehet, több-kevesebb sikerrel...

 

ÜdV

Előzmény: taormina001 (17506)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17507

Igaz, nyomatékosabb szerrel még sohasem védekeztem ellenük. De csalán lével, sőt káliszappannal már igen. Aztán láttam pár megszáradt maradványt, de egy hét se kellett, újra volt minden felé.

 

Remélem a Vegesolt nem csípik, akarom mondani szívják.

Előzmény: Antisystem (17505)
taormina001 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17506

Vasárnap permeteztem Karate es Mospilan keverékével az egyik szobanövényemet (Lantana kamara) üvegházi molytetvek ellen, akikkel évek óta hiába küzdök.

Alig észrevehetöen gyérültek csak valamennyire.

Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17505

Ahogy elnézem ez közönséges levéltetű szárnyas alakja. Akármilyen tetűírtónak le kell vinnie...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (17503)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17504

...azért szerencsére nem minden gomba ilyen... pedig a csiperkések hogy dörzsölnék a markukat:)))

 

A 2001-ben Oregon államban történt felfedezés szintén hozzájárul ahhoz, hogy a gombák világát még bonyolultabbnak tüntessük fel. Az Armillaria ostoyae elnevezésű faj 2-8 ezer éve élhetett. Az akkor itt élt fák gyökerén élősködő gomba fejlődése spórából indult ki, majd további vegetatív szaporodással az egész környéket behálózta.

A területen vett mintákat genetikai vizsgálat alá vetették. Az eredmény bizonyítja, hogy a vizsgált "egyed" klónjai 9,65 km2-nyi területet borítottak be. Az 1600 focipályát beborító gomba számos kutató szerint erősen megkérdőjelezi a korábbi egyed definíciót. A szupraindividuális (egyedfeletti szerveződési) szintekkel foglalkozó tudósok is kaptak egy leckét, hisz az Armillaria az erdők ökoszisztémáiról alkotott nézeteket is némi reformra kényszeríti.

 

ÜdV

Előzmény: beetee (17502)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17503

Szia!

Ez tényleg jó hír, szívesebben tudatosítom, mintha vírusos lenne. Első próbálkozásom hogy paprikát nevelek, még is ilyenkor az ember kissé bepánikol. Bár csak Isten tudja mi lehet a paprikáim valódi problémája. Legyen úgy ahogy mondod, köszi az információt. Remélem hogy igazad van, és ki fognak pendülni

 

Te és Antisystem 3 problémát soroltatok fel, ezek közül melyik lehet? Lássuk: Kicsit felvázolom a tényeket. Korábban nem voltak paprikám így nincs a közelben semmi ami vírusbázis lenne (szomszédok sem termelnek, bár is paprikát tudásom szerint nem). Így nehezebb elképzelni hogy mozaik vírusvektor legyen, illetve a dohánymozaik-vírus kártételekor foltok is jelentkeznek a leveleken, bár nálam e kettő paprikán a göndörödésen kívül semmi bajuk nincs, buja zöld színük van. Nem zárom ki a tényt hogy vírus, de gondolkodjunk optimistábban :)  Másik kettő már szívókártevő: a szélesatkáról Antisystem által belinkelt oldalt nézegettem és azt idézek egy részletet:"Their feeding produces discolouration,necrosis of tissues and deformation" Mármint hogy ezeknek a széles atkáknak a táplálkozása elszíneződést, szövetelhalást és deformációt eredményez. Mint mondtam csupa zöldek a paprikák, és szár/levél elhalást sem látok rajtuk, tehát ebből csak a deformáció az igaz rá.

Maradt a legjobb megközelítés, hogy ezek a teremtmények okozták a gondot:

 

Évről évre ezek a nem is tudom legyek, levéltetvek, muslincák szívogatják a paradicsomokat is. Igaz, különösebb gondot sohasem okoztak még, azon kívül hogy idegesítenek a kis koncsíták. Bár az ujjunkkal könnyen eltávolíthatók a levélről és a szárról is. Kiirtatatlanok, és mintha állandóan újra teleportálnák magukat.

Előzmény: Vandras (17482)
beetee Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17502

:)))

A világ legnagyobb élő szervezete, ami egy lény (DNS-ileg igazolva) Észak-Amerikában egy gomba.

Több tíz (de lehet több száz négyzetkilométert.. most nem emlékszem) hálóz be egyedül.

 

Hiába téped ki a termőtestet, esetleg pár méter gombafonállal... a kár minimális.

Előzmény: Antisystem (17501)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17501

Ez igaz, én úgy gondoltam, hogy értelemszerűen a földben lévő részével együtt kell eltávolítani, ahogy a gyomot is...

 

ÜdV

Előzmény: beetee (17500)
beetee Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17500

Ja, akkor ivarosan nem szaporodik, de mivel gomba ivartalanul is tud... és maga a gomba ottmarad, csak a termőtestet távolítanád el.

Nálam már 8-10 faj is felütötte a fejét a kertben. Nekem semmi gondom velük, de ha tenni akarnék ellene, akkor az életfeltételeiben próbálnék változtatni. Pl. kicsit savanyítani, kicsit lúgosítani,  lehet, hogy a vasas beöntözést sem szereti (a fű meg örül majd neki) ,... stb..

A bolygatást sem szereti a legtöbb faj (ellenpélda is van...) tehát egy gyepszellőztetés is ötlet lenne...

A korhadéklakók meg felélik előbb-utóbb a táptalajukat és el fognak tűnni.

Előzmény: Antisystem (17489)
kazi30 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17499

Jajj, mi munka lesz abban. :D Köszi

Előzmény: Antisystem (17487)
pacsepa Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17498

Ha jó gomba, akkor meg kell enni, ha gyilkos galóca, kerti susulyka, akkor el kell ajándékozni (opciók: szomszéd, anyós stb-stb). :-)

Előzmény: amatőr2 (17488)
zildi Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17497

köszönöm

Előzmény: Antisystem (17495)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17496

Teljesen jó.

 

ÜdV

Előzmény: zildi (17494)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17495

Ez egy kiegyensúlyozott (picit K-túlsúlyos) műtrágya Mg-mal Ca-mal meg nyomelemekkel... általános műtrágya, mehet gyakorlatilag bárminek...

 

ÜdV

Előzmény: zildi (17492)
zildi Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17494

A beteg Som fácskámmal, amit ősszel mosószappanos vízzel mostam le, szépen gyógyul, mostanánik nem láttam rajta kártevőt, mint ami a kecskerágót megtámadja, de most mintha jelentkeznének, adok neki Mospilant, jó lesz?

Előzmény: Antisystem (17491)
amatőr2 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17493

Köszönöm a gyors válaszodat! Kár, hogy erre csak ez a "manuális" megoldás létezik, de megoldom,mivel nem nagy a terület. 

Előzmény: Antisystem (17489)
zildi Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17492

A Rosafert 12-12-17+2+Me és Kalcium-nitrat műtárgya granulátumot melyik növényhez adjam? Elég buta kérdés, tudom, egy-egy példát ha mondanátok! Sok fajta növényem van, biztos örül majd egyik.

Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17491

Így, rég kivonták a forgalomból a por alakú Actarát. Az ampullás meg II. forgalmi kat.

 

ÜdV

Előzmény: olvasofiu (17490)
olvasofiu Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17490

A napokban akartam actarát vásárolni, a kis zacskós változatot nem árusítják az eladó szerint. Így van?

Előzmény: Antisystem (17467)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17489

Ki kell húzni, mielőtt beérnek a spórái és újra "elveti" magát.

 

ÜdV

Előzmény: amatőr2 (17488)
amatőr2 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17488

A fűápolás fórumon javasolt Dithane+Bumper+Amistar koktélt fújtam ki a fűre, a kalapostól eltekintve nincs benne gomba. Az meg jön ugyanúgy, ha esik az eső, nem tudom megfékezni. :( Arra valami ötletetek nincs?

Előzmény: pacsepa (17476)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17487

Legegyszerűbb: veszel egy szobafestésnél kapható fóliát (általában 5 x 4 m-eseket árulnak, a vékony, könnyű párszáz forint és itt előnyösebb is, mint a nehéz, vastag), letakarod vele, permetezel. Újra felhasználható x alkalommal...

 

ÜdV

Előzmény: kazi30 (17486)
kazi30 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17486

Sziasztok. A kajszival van problémám. Van rajta jó pár beteg barack. A fa egészségesnek tűnik, egy-két elszáradt levetet leszámítva. Gondolom, monilia vagy vmi ilyesmi. Használ neki, ha most megpermetezem gombaölővel (chorus 50wg)? Az is baj, hogy a fa alatt van saláta, retek, zöldhagyma. Hogy kéne csinálni, hogy azokból továbbra is lehessen enni. 1. Nem permetezem az egész fát, hanem csak azt a felét, ahol nem hullik rá a salátáimra 2. Permetezés után lelocsolom a zöldségekről a vegyszert 3. pár napig nem eszek belőlük (meddig?)

alfi13 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17485

Nem kell tapadót belekeverni.

Előzmény: vizerg (17484)
vizerg Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17484

Sziasztok!

 

Ha csak lombtrágyázni (wuxal) szeretném a növényeimet kell hozzá kevernem valamilyen tapadót?

Ha igen van valami házilag készíthető bio készítmény?

 

Üdv,

vizerg

Antisystem Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17483

Hát, a magyar nevére keresve tényleg nem nagyon lehet jó képet találni a neten se a szélesatka-fertőzött növényről, jobb a helyzet, ha az ember a latin tudományos - Polyghagotarsonemus latus - vagy az angol köznapi - Broad mite - nevére keres.

Mondjuk:

http://vegetablemdonline.ppath.cornell.edu/DiagnosticKeys/TomLeaf/Broad_Tom.htm

 

http://www.greenhousecanada.com/images/stories/2010/september%2010/biocontrol_2.jpg

 

Meg találtam egy jónak tűnő oldalt angolul tudó paprika-tulajdonosoknak:

http://www.infonet-biovision.org/default/ct/119/crops

képekkel illusztrálva a gyakoribb betegségek.

(a szélesatka a legalsó itt)

 

ÜdV

 

ps: meg volt még egy haszna a keresgélésemnek, ugye az eddig szembe jövő infók azzal jöttek, hogy az afrikai ibolya így meg úgy - a szélesatka Afrikából "vándorolt be" - de hát lássuk be, az ember Magyarországon ritkán tart afrikai ibolyát a paprikája mellett... na, most megtudtam, hogy a kulcs, a fő magyar gazdanövény a TYÚKHÚR nevű teljesen elterjedt gyom. Azt kell radikálisan kipusztítani a paprika-ágyások közeléből, ha nem akar az ember ilyen vendéget... 

 

Előzmény: Vandras (17482)
Vandras Creative Commons License 2014.05.20 0 0 17482

Szia, jó hírek. Nem szélesatka, és valószínűleg nem is vírus. A paprikánál a levéltetűszívás nyomán alakul ki ez a levéldeformáció, ami egy két levélemelet érint. Nem kell, hogy ott legyen a tetű, amikor keresi a helyét, kóstolgatja a növényeket. Az ilyen tövek sokszor teljesen tünetmentesen fejlődnek tovább, a szépséghiba marad.

 

Széelsatkánál a levelek kisebbek,keskenyebbek elvesztik fényüket, ilyen hullámos deformációt nem okoznak, kissé pödrődnek a levelek, és merevebbek lesznek. sajna szélesatkás képem nincs teljes növényről, csak ilyenek: Tünetek levélkén, bimbón (a fehér pöttyös valamik a tojások), termésen.

 

  

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (17468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!