Keresés

Részletes keresés

Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19928

koszi

Előzmény: boxerkutya (19925)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19927

Szia Eva,

ezek szerint nem sikerult a rehab ellátás megszerzese  vagy a leszázalékolas. Nagyon sajnalom.   :(

 

Emlekszem korabban irtad, h ezt akarod. Szurkolok h ismerjek el a kronikus lyme-t is betegsegnek, a nemeteknel mar elismerik, elobb utobb talan ide is eler a hatas.

 

Itt a forumon, a jelenlegi forumozok kozul kevesen vagyunk akik arthritisszel szenvednek.

Sajnos nalam fokozatosan romlik a helyzet, igazabol a fajdalom folyamatos, valtozo intenzitas, de osszesegeben novekvo tendencia. Indulaskent csak a bal csuklom es jobb huvelyujjam fajt, es lett butyok a huvelyujjamon, illetve pukli a bal csuklomon.

Mostmar mindket csuklom egyforman faj, illetve kiterjedt a fajdalom a kezfejre is, ott mintha a csontok (vagy erek, v idegek) fajnanak, vagyis vmi belul, nem az izom v in.

El vagyok keseredve.

 

Te hogy vagy?

Van vmi javulas az allapotodban?

 

En most par napja elkezdtem aranyat inni az arthritiszre, illetve arjuvedas kiegeszitoket is (Rumalaya tabletta es krem), nem tudom h ezek mennyit fognak hasznalni.

Annyi mindennel kenegettem, annyi kremet kiprobaltam mar ra, es iszok is gyogyteakat, stb, egyenlore nincs javulas. De nekem meg csak par honapja van.....

 

Tudsz ajanlani jo reumatologust?

Nemsokara megyek haza, es szeretnek elmenni egy magyar reumatologushoz is, mert az angol tapasztalatom szornyu.

 

Illetve lesz egy lyme-koros talalka, nov 19-n szerdan este 6-kor a vorosoroszlan teahazban, arra szeretett varunk Teged is!    :)

Előzmény: évalymekor (19918)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19926

Nálam az eltérések így festenek most:

APTI 51 (ref: 25-43) (ez mutatja, hogy vérzékeny vagyok);

MCH 27 (ref: 28-33) ( még nem gáz)

EO 0,9 (ref: 1-4)

Baktérium a vizeletben 70 (ref: 0-60) ez sokat javult, tekintve hogy kb. 300 volt nemrég még

Glukóz 3,6 (ref: 3,8-6)

 

Mi a véleményetek, ez mennyire gáz? Orvos még nem értékelte ki. De szerintem ez még így elmegy.

boxerkutya Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19925

Minőségi vérkép, Lymphocyta%, fehérvérsejt szám, CK, CRP (ezek emelkedése) , egy sima nagy labor kell, minden fontos lehet, ahol eltérés van.

Előzmény: Jesurun under Lyme (19921)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19924

mármint alkalmazni. Nagyon durván kihagyok betűket, látszik, hogy nálam most tetőzik a lyme.

Előzmény: Törölt nick (19923)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19923

Egy barátnőm csinálta, nála működött, tényleg energikusabb volt tőle (csak ő nem beteg, mi meg a lyme-tól vagyunk ennyire fáradtak ám, nemcsak a túlhajszoltságtól). A végén már fájt a gyomra, szerintem ettől, úgyhogy ezzel nagyon csínján kell bánni. Én meg odáig jutottam, hogy a bolti szódabikarbónára rá volt írva, hogy gyógyászati célra nem alkalmas, éshát így nem is mertem alkalmaz. De még gyerekkoromban a cukorbeteg nagymamám folyton itta, és olyankor én is mindig kértem belőle, mert ízlett :)

Előzmény: Jesurun under Lyme (19920)
boxerkutya Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19922

Azért, mert bolondok ,meg buták. Akkor ismerjék el autoimmun betegségként ! Vagy azt sem hajlandóak ?

Előzmény: évalymekor (19918)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19921

Boxerkutya, tolem nem, mert en csak egyszer voltam egy fel konzultacion, az elson, amikor az elso ab kurat felirta.

Ugy nez ki h nekem az orvosom a google es ez a forum.

 

Szeretnek en is altalanos verkepet csinalni. Neked mit tartalmazz a havonta levo verkep?

Előzmény: boxerkutya (19914)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19920

A faradsag ellen talaltam egy olcso s jonak tuno energetizalo (es lugosito) kurat.

Valaki probalta mar? En lehet kiprobalom, mert mostanaban nagyon faradtnak erzem magam, de valszeg azert mert sokat dolgozom, de lehet a lyme is bejatszik.

 

http://tudnodkell.info/szodabikarbonas-energianovelo-ital-hogy-konnyebben-menjen-a-munka/

 

Csak 1 v ket hetig kell....

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19919

Szia! Pozitív a lyme teszted? Mert ha igen, akkor az pedig elég egyértelmű. De ha negatív, már neccesebb a bizonyítás.

Előzmény: évalymekor (19918)
évalymekor Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19918

Hahó !!!!!!!!!!!!!!!! Mindenkinek !!!!!!!!!!!

 

 

A kronikus lyme borrelliosist miért nem akarják elismerni  másodfoku orvosi vizsgálaton sem ?

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19917

Szerintem úgy működne a dolog biztos, hogy kevesebb kúrát csinálnál, de a Tinit meghatározott időszakonként szednéd, és azt háziorvos is biztos felírja, ha megkéred. Mert a sejtbe ágyazódást meg tudnád vele akadályozni, illetőleg a papírra az van írva, hogy a baci dns-ét károsítja (és így nem tud normálisan fejlődő baci létrejönni). Csak az a nagy kérés, hogy mennyiszer lehet szedni egy adott évben a Tinit, mert vannak káros mellékhatásai, mint nálam a vérzékenység.

Előzmény: Törölt nick (19916)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19916

A Tinidazolról nem tudom, de a Klion tuti, hogy még önmagában is hatékony. Azt amikor szedtem valami másra, a lyme tünetek egy pár hétre teljesen elmúltak. A Tinivel ugyanezt szerintem nem lehet elérni, előnye inkább csak az, hogy jobban tolerálható, mint a Klion.

Előzmény: boxerkutya (19913)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19915

Erre én is gondoltam, de Esztó drnőtől jön egy szó szerinti idézet: " A Tinidazol csak sejten belül öli a borreliát, de az kevés". Szóval érne valamit, persze, csak még nem az igazi.

Vérvételre senki sem küldött, én kértem pár hete egy nagylabort önszorgalomból. Hát lehet jobb lett volna, ha nem tudom, mennyire vérzékeny lettem. Most készülök wb-t csináltatni megint (tudom, hogy kúra alatt nem érdemes, de én kíváncsi vagyok, hogy belepiszkált-e a gyógyszer az ellenanyagtermelésbe valamit is), és már attól is előre félek, hogy nem áll majd el a vérem. Pedig az Istenhegyire készülök, ahol profik.

Előzmény: boxerkutya (19913)
boxerkutya Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19914

Tőletek szokott a doktornő általános vérvizsgálatot kérni? Nekem havonta kell csinálni. 

Előzmény: boxerkutya (19913)
boxerkutya Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19913

Szerintem az, és lehet, hogy magában is jó lenne a tinidasol és nem kellene kombináltan szedni mással,csak az antibiotikum mentes időszakokban. Én erre már korábban is gondoltam, hogy csak így szedném időszakonként magában. Most arra törekedek ,hogy minél kevesebb gyógyszerrel tartsam szinten magam. 

Előzmény: Törölt nick (19912)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19912

Szerinted ez akkor herx, és azért vagyok most újra sz@rul? Kézenfekvő lenne, csak eddig valahogy a herx sem így nézett ki nálam, hanem csak ide-oda beleszúrt kicsit, de amúgy tök jól voltam. Mostmár durvul a helyzet.. :(

Előzmény: boxerkutya (19911)
boxerkutya Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19911

Szerintem ez is pusztítja.

Előzmény: Törölt nick (19908)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19910

ettem=vettem /már sosem változom../

Előzmény: Törölt nick (19909)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19909

Kedves Illatosfű! Örülök, hogy jól vagy, csak így tovább. Én ettem ma zsályalevelet a gyógyszertárban (ezt is tőled hallottam, köszönet érte), de kérdésem, hogy

-ezt meddig (hány hét, hónap) lehet egyhuzamban fogyasztani?

-mennyi a napi kívánatos mennyiség belőle?

-hogyan készíted: 2-3 dl forró vízbe teszel 2-3 g-ot, kicsit ázik, majd leszűröd és fogyasztod, vagy valami más az adagolás?

-mennyire volt ez számodra hatékony?

Válaszaidat előre is köszönöm!

Előzmény: illatos-fű (19898)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19908

Észrevettem valamit. Ha a Tinidazolt csak magában szedem, a tünetek fokozódnak, ma pl  full ideges és feszült is vagyok, minden tünetem megvan hozzá, és nekem ez arra utal, hogy kiszabadította a sejtekből, de nem ölte meg, hanem tombolnak. De mivel hétfőig nincs mellé más, vettem zsályalevélteát, azt fogom iszogatni :( Illetve vettem "kis méretű" C vitamint, amiről csak itthon vettem észre, hogy a gyógyszertáros szavaival ellentétben féltégla méretű...:S Így ez nem játszik.

évalymekor Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19907

kronikus lyme borrelliosis diagnozist nem akarják figyelembe venni a másodfoku orvosszakértői vizsgálaton sem !

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19906

Kis terhelésre nem, múltkor egy hegyi túránál igen, de az normál embert is megviselt volna. Folyamatos izületi fájdalmaim vannak izomrángással, de gyengeség nincs.

Előzmény: Melpoma (19902)
boxerkutya Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19905

Mit csinált pontosan ,hogy azóta javulsz ,mióta hozzá jársz?

Előzmény: Döndöleg (19895)
milla10 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 19904
Kitartas. :(
Előzmény: moxolo (19903)
moxolo Creative Commons License 2014.11.07 0 0 19903

Nincs semmi olyan indok , hogy kevesebbet kelljen írni , ha csak nem az , hogy a cd57 értékem 18 lett , ami " nagyon alacsony immunrendszert mutat " ezt mondta , és hogy az antibiotól mégjobban gyengülni fogok állítása szerint . Lehet , hogy emiatt , de mindenképpen írok neki e-mailt . Lehet egyszerűen csak tényleg félreütötte a billentyűt , nem tudom ... Mindenesetre köszi tényleg mindenkinek a sok infót, kezdem magamat mélyeben beleásni a témába , mert nekem még nagyon "új" ez a betegség . Először amikor mondta , hogy pozitív lettem el sem akartam hinni :( 

Előzmény: hornet599 (19884)
Melpoma Creative Commons License 2014.11.07 0 0 19902

Neked nem volt kis terhelésre izomlázad? Nekem ez volt az egyik kezdõ tünet, illetve izomletapadás, izombefeszülés, most már ez sincs.

Előzmény: Törölt nick (19893)
illatos-fű Creative Commons License 2014.11.07 0 0 19901

A puklira ugy emlekszem azt mondtak hogy az izuleti folyadek felgyulemlik es az turemkedik ki. A mutet nem hozott ra jo megoldast. Viszont fokozatosan mult el a feketenadalytoves kenegetestol, kozben ovatosan massziroztam is azt a teruletet. A tobbi izuleteim is fajdogaltak, a derekam, a nyakam, a lab ujjaim. A terdem erdekes modon nem fajt. Miota futok elkezdett terfogagot vesziteni es nagyan kell arra vigyaznom hogy csavart mozgast nehogy csinaljak vele mert akkor megfajdul. Ovatossagbol futas elott mindig bekenem feketenadalyto olajjal. Kepzeld futas kozben lattam meg a novenyt. Leteptem a leveles viragos szarat, frissen osszeapritottam megontoztem egy kis olajjal nehany ora mulva gezen kicsavartam. Kb tiz napja ezt hasznalom. Fel kell razni hasznalat elott, mert kette valik.

Szerintem te is kilabalsz ebbol a nehez helyzetbol szep lassan.

 

Előzmény: illatos-fű (19352)
Vándorló Palota Creative Commons License 2014.11.07 0 0 19900

Én is köszönöm a sok hasznos információt. Sokat tanultam Tőled, Tőletek! Nem tudom még mi lesz, mert eléggé sok a tennivalóm. Ezt egyáltalán nem panaszképpen mondom, jó dolgok, örömmel végzem. 

Előzmény: Jesurun under Lyme (19848)
Vándorló Palota Creative Commons License 2014.11.07 0 0 19899

Tenyésztést első körben nem szívesen végeznek, csak ha makacs probléma áll fenn. Pedig segíthetne tisztázni a dolgokat.

Előzmény: milla10 (19847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!