Keresés

Részletes keresés

kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.26 0 0 1480
Volt még 1-2 "jópofa" dobása a polgármesternek.
Például, amikor az egyik ellenzéki képviselő szóvá tette, hogy miért kell 2003-ban 10 millió forintot költeni a polgármester és a 3 alpolgármester szolgálati kocsijára, ahelyett, hogy a Batthyány Iskolára költenék, és a demonstráló szülők megtapsolták a problémafelvetést, a polgármester "elegensán" csak ennyit szólt:
"Kérem a résztvevőket, hogy tartózkodjanak a tetszésnyilvánításról."
No comment.
Előzmény: Agallis (1479)
Agallis Creative Commons License 2003.04.26 0 0 1479
Egyszerűen felháborító!!!!!!!!!!!!:((((((((((((((
Előzmény: kisérőlevél (1478)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.26 0 0 1478
Aki nem volt ott a csütörtök délutáni tüntetésen a Polgármesteri Palotánál, sajnálhatja.
A polgármester nem volt hajlandó kimenni a tiltakozó szülők petícióját átvenni, hanem kiküldte a sameszát, a jegyzőt.
A tiltakozók viszont kitartottak amellett, hogy nem a samesznak szól a petíció, vegye át a címzett.
A jegyző arra hivatkozott, hogy a testületi ülést nem hagyhatja el a polgármester, mert ő vezeti. Hogy miért nem tudott elrendelni elnökként 5 perc szünetet, arra nem volt magyarázat.
Végül is a tiltakozók bevonultak a testületi ülésre, ahol a nagyméltóságú helytartótanács a budavári hagyományoknak megfelelően reszketni méltóztatott. A polgárbarát polgármester fel sem nézett a papírjaiból, folytatta a dumát, mintha levegő lenne a tiltakozó tömeg.
Végül lerakták a petíciót az asztalára, mert még 10 perc múlva sem volt hajlandó emberszámba venni a választóit.
Annyira stílustalan szegény Nagy Gábor Tamás, hogy az már méltatlan az egész kerületre nézve.
Nerdy Creative Commons License 2003.04.26 0 0 1477
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: csomó (1476)
csomó Creative Commons License 2003.04.25 0 0 1476
Egy újabb, nagyobb és korszerűbb irodaház.
Volt valami egyéb igény is?
Hajrá rablók!
Előzmény: trollcsi (1475)
trollcsi Creative Commons License 2003.04.24 0 0 1475
ahoj,
nem tudjátok a fő utcában a francia intézettel szemben lebontott régi irodaház helyén (ahol az a műemlék van középen) hogy mi lesz ott?
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.23 0 0 1474
Tisztelt I. kerületi Polgárok! Holnap délután 5 órakor tüntetés lesz a Kapisztrán téren a Polgármesteri Hivatal előtt az iskola- és óvodabezárások ellen!
Gyertek el!
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.22 0 0 1473
Érdekes cikk. Főleg ami az óvodák ingatlanaira érdeklődő "potenciális" vásárlók jelentkezését illeti :-(
Azt hallottam, hogy a mai fórumon ott volt a Magyar Nemzet és a Duna TV tudósítója is. Állítólag a TV2 Tényekben is szerepelt a Dísz téri óvoda bezárásának kérdése.
Sajnos, egyiket sem láttam. Látta valaki???
Előzmény: csomó (1472)
csomó Creative Commons License 2003.04.22 0 0 1472
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.21 0 0 1471
Most olvastam másik topikban, hogy holnap 17 órakor a Kapisztrán téri Polgármesteri Hivatalban tájékoztatót tart a kerületi óvodabezárásokról az alpolgármester.
Nerdy Creative Commons License 2003.04.21 0 0 1470
mikor lesz ez készen????
mikor fog kinyitni???
májusra ígérték, csak azt nem mondták, hogy melyikre :-(
Előzmény: Nerdy (1469)
Nerdy Creative Commons License 2003.04.21 0 0 1469
bekukkantottunk a Batyiba, ezt láttuk:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] és [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.21 0 0 1468
Egyébként nem lenne kedved néhány szóval ecsetelni a kerülethez való kötődésedet? Tudod, csak a hagyományok kedvéért :-)
Előzmény: autocue (1466)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.21 0 0 1467
Én spec. nem társalogni járok az üzletekbe ...
Előzmény: autocue (1466)
autocue Creative Commons License 2003.04.20 0 0 1466
btw azért a Groby Batyi üzemegységben olyan szellemi és értelmi szinvonala volt az eladóknak, hogy nem is baj hogy becsuk...külön kiemelném a szőke pénztárosnőt!
Előzmény: kisérőlevél (1464)
Nerdy Creative Commons License 2003.04.20 0 0 1465
tudja valaki, hogy ténylegesen mikor nyit a Batyi????
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.18 0 0 1464
Én is a GRoby újságban olvastam, hogy megszűnik a Batthyn az üzlet, mert olyan feltételeket szabtak a GRobynak, ami méltatlan és "öngyilkosság" lett volna elvállalnia. Pl. a gyalogos forgalom elől beépített árkádon az üzletnek nem sok portálja maradt volna, mert elé "ült" volna egy bankfiók (!!!). (Ki engedélyezte az árkád beépítését???)
Az árkádba csak egy bejáraton lehet majd bejutni, ami pontosan a GRoby konkurrenciájára nyílik. Úgyhogy a kerületünkben megszűnik a GRoby.
Nem tűnt fel nektek, hogy a kerületünkben lassan megszűnik a normális élet is?! Mintha valami őrült írányítaná.
Előzmény: Mustafa HalifaX (1460)
autocue Creative Commons License 2003.04.18 0 0 1463
csodálkozol? :) polgári kerület! :)
Előzmény: ir6 (1462)
ir6 Creative Commons License 2003.04.18 0 0 1462
A mi kerületünkben volt a legmagasabb Budapesten a "NEM"-ek aránya a népszavazáson 22.31 :((
csomó Creative Commons License 2003.04.18 0 0 1461
Én a bolt reklámújságjában olvastam a dologról. A cég vezetője személyesen írt értesítést arról, hogy ápr. 22-től megszűnik az üzlet, mivel az átalakításra szánt csarnok olyan változásokon fog keresztülmenni, amik után a GRoby csak belülről egy bonyolult, eldugott útvonalon lenne megközelíthető, illetve elvesznének az utcai portáljai. Ezeket a feltételeket nem vállalta, így bezár. Sajnálja ő is.
Előzmény: Mustafa HalifaX (1460)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.04.18 0 0 1460
Ezt kifejtenéd? Nem hallottam a dologról. Kinek milyen érdeke fűződött egy bezáratáshoz? Mi volt a baj a GRobyval? Nem fizetett védelmi pénzt? :-)
Előzmény: kisérőlevél (1459)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.17 0 0 1459
Felháborító! A polgármesternek és bandájának sikerült az óvodák és iskolák után a GRobyt is bezáratnia a Batthyn! Mindent a választókért!!!!
Szégyellllllllllllllllllje magát!
Az is aki megválasztotta!
Tatay Ica Creative Commons License 2003.04.17 0 0 1458
Találtam néhány gyöngyszemet az önkormányzat honlapján. Megosztom veletek:
"Budavári Önkormányzat ... Hirdetőtábla
Törekvéseink
1. A minőség
Az I. kerületi Polgármesteri hivatal bekapcsolódott a budai kerületek közreműködésével indult, a minőségbiztosítás bevezetését megalapozó project megvalósításába.
...
A napi munka mellett nem kis feladatot jelent a munkában való részvétel (!!!), azonban a köztisztviselők lelkesen (!!!!) vállalják aés teljesítik a kitűzött részfeladatokat..."

Elvtársak, elvtársnők! Kartársak, kartársnők! Teljesítsük túl az öt éves tervben meghatározott normát! Előre a Lenini úton!
Polgármester elvtársnak jelentem a kommunista szombatra a köztisztviselők lelkesen előálltak.

kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.13 0 0 1457
Te ezen csodálkozol? Ha olvastad az MH cikket, láthattad, hogy NGT a nagy hagyományőrző polgármester közölte:

"... a városrészben (sic!) 25 ezren laknak, és négy általános iskolát tartanak fenn. Egy hasonló nagyságú t e l e p ü l é s e n (kiemelés tőlem) elegendő e g y (szintén) iskola is." !!!!!

Látszik, hogy NGT nem ebben a kerületben lakik, továbbá, hogy nincs gyermeke és, hogy neki a Budai Várból, Tabánból, Vizivárosból, Krisztinavárosból, Naphegyből, Gellért-hegyből álló, a város no. első kerülete e g y t e l e p ü l é s!!!!

Ez legalább akkora sértés, mint Vitraytól volt a Himnuszra az egy dal. Viszont Vitray sosem tetszelgett egy konzervatív-nemzeti politikus szerepében.

Szóval, NGT húzzon el egy másik településre!

Előzmény: Tatay Ica (1456)
Tatay Ica Creative Commons License 2003.04.13 0 0 1456
Kár, hogy pont a legjobb óvodát akarja bezáratni az önkormányzat. Már tervezzük a babát, és körülnéztünk a kerületben. A Dísz téri óvoda tűnt a legjobbnak. Például Montessori módszert alkalmaznak, gyönyörű miliőben van és bizalomgerjesztőek a szakemberek is. Ráadásul sorba kell állni a bejutásért. El nem tudom képzelni, hogy miért pont ezt az óvit szemelték ki az önkormányzaton? Vagy a kerületi anyukákat, apukákat akarják elüldözni?
Előzmény: kisérőlevél (1452)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.13 0 0 1455
Üdv.! Örülök, hogy érdeklődsz a lakóhelyed iránt :-) Ez sajnos kevés emberről mondható el, nemcsak az I. ker.-ben, de az egész országban. Lásd tegnapi EU-népszavazás :-(
Várnegyed c. lapot mi sem láttunk már vagy 3 hete. Nem mintha túlzottan hiányozna, de azért érdekes, hogy hová lett?!
Előzmény: Tatay Ica (1453)
ir6 Creative Commons License 2003.04.12 0 0 1454
Üdv a topicban, látom nem lógsz ki a sorból a véleményeddel, bár szívesen olvasnék a polgármesterrel, illetve a kerületi újsággal kapcsolatos dicsérő szavakat, mert biztos van ilyen is, és érdekelnének az érvek (hátha mi látjuk rosszul).
Előzmény: Tatay Ica (1453)
Tatay Ica Creative Commons License 2003.04.12 0 0 1453
Sziasztok! Egy éve költöztem az I. kerületbe, amikor férjhez mentem. A férjem viszont ebben a kerületben született.
Miután minden érdekel a kerületről, nézelődtem egy kicsit a neten. A Várnegyed c. önkormányzati újság ugyanis nem inkább a polgármester kultuszújságának tűnik, semmint egy önkormányzati lapnak. Apropó, két hónapja nem láttam ezt az újságot. Van valaki, aki tudja, hogy hová tűnt?
Szóval a Vári Lakosok Egyesületének honlapjáról találtam meg ezt a topikot. Érdemes volt végigolvasnom, sok izgalmas dolgot írtatok. Kár, hogy olyan ritkán szóltok hozzá.
P.s.: Semmi közöm a polgármester anyukájához, Taurus Tatai Ilonához!
Előzmény: kisérőlevél (1452)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.12 0 0 1452
Elolvastam a mancs cikkét. Ez még jobban megerősíti a gyanúmat, hogy itt az I. kerületben valamilyen sumák dolgok folynak óvoda és iskolabezárások apropóján. A mancs cikkében szereplő oktatási intézmények alapvető problémája a demográfiai negatív hullám, azaz nincs gyerek. Ezzel szemben a várban lévő Dísz téri óvodában 72 helyre 80 gyerek jut. Szóval, mi lehet az igazi indok?
Az is furcsa, hogy a szülői munkaközösségek képviselőivel a polgármester nem hajlandó szóbaállni :-(((
Előzmény: zsunya (1450)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.11 0 0 1451
Köszi. Olvasom.
A Magyar Hírlap április 8-ai, keddi számában megjelent egy féloldalas cikk a kerületi óvoda és iskola bezárásokról, Egy év haladékot kaptak az iskolák az I. kerületben címmel (ha jól emlékszem).
Előzmény: zsunya (1450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!