Keresés

Részletes keresés

sokasebi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 5591

Ez inkább végbélrepedésnek tűnik. Azt szerencsédre csak kenegetni kell. De azért mutasd meg egy dokinak.

Előzmény: laci19791202 (5572)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.27 0 0 5590

"A proktológia az általános sebészetnek a végbél betegségeinek vizsgálatára és kezelésére szakosodott területe. A proktológiai szakrendelésen vizsgálják és kezelik az aranyerességet, a végbél környezetének gyulladásos folyamatait, jó- és rosszindulatú daganatait, a béltraktus alsó szakaszának, illetve a végbélnek a különféle elváltozásait".

Előzmény: puding77 (5589)
puding77 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5589

Megnéztem a kórház oldalát de Dr. Hornok László sebész.Tényleg nagyon kezdő vagyok de az aranyeres problémák nem a proktológushoz tartoznak?

Előzmény: Firga73 (5571)
puding77 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5588

Nagyon Köszönöm!

 

Amint erőt veszek magamon meglátogatom a doktor urat.

Előzmény: Firga73 (5571)
gurabli Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5587
Belső, néha enyhén véres papirt produkáló aranyernel, normális, hogy néha véres nyák is távozik?
bonap arte Creative Commons License 2015.02.26 0 1 5586

Nincs benne semmi túlzás. Az orvosom beutalt vérképre mikor olyan tünetekkel mentem hozzá, hogy nem bírok felmenni egy hosszabb lépcsőn zihálás nélkül. 176 centi vagyok 83 kilóval szal nincs súlyfeleslegem. Viszonylag nehéz fizikai munkát végzek és állandóan le kellett ülnöm mert úgy éreztem összeesek.

Mikor visszavittem a vérképpapírt azon meglátta a 15 csillagot, azonnal vasinjekció kúrát kaptam. Beutalt egy proktológus sebészhez magánúton és egy hét múlva műtöttek. 

 

Előzmény: Benedek L. (5585)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5585

Ne ess túlzásokba! Mérted az elveszített vér mennyiséget? és az alacsony vas-értéket a vérben szó nélkül hagyta az orvosod?

Előzmény: bonap arte (5582)
bonap arte Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5584

Csak akkor vérzik amikor nyomsz. Viszont akkor spriccel belőle rendesen vékony hajszálsugárban. Olyan nincs, hogy a hibátlan rendszer súlyosan vérzik.

Előzmény: sunshine;) (5583)
sunshine;) Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5583

Elmentem sebészhez,szval nem vettem félvállról.Biztos,hogy nem perforált akkor semmi,ugyanis ahogy írtam,orvos látott,ő meg semmit nem talált.De nyilván a vér jött valahonnan,ezért kérdem,hogy az "kis" belső aranyerek,amik a sebész szavaival élve "mindenkinek vannak",azok is vérezhetnek így?

Előzmény: bonap arte (5582)
bonap arte Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5582

A súlyos vérzést ne vedd félvállról. A vérképedben olyan súlyos vashiányod lesz, hogy nehéz lesz a komolyabb munkavégzés. Az aranyered perforált, ezért a vécében a sok vér.

 

Én kb fél liter vért vesztettem hetente. Sápadt voltam és pár lépcsőfok után már ziháltam. A vérképemben 1 volt a vas a minimum 12.5 helyett.

 

Vedd komolyan!

Előzmény: sunshine;) (5581)
sunshine;) Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5581

Egyébként egy "átlag" aranyér mennyire tud vérezni? Csak azért kérdem,mert voltam úgy,hogy néhány egymást követő napon is a reggeli székelés után annyi vér volt a wc-ben,mintha beleöntötték volna külön direkt,1 dl biztos volt(nővér vagyok,meg tudom ítélni).Nagyot lestem, nem is számítottam rá,nem éreztem semmit.Na,elmentem akkor is sebészhez,aki végbéltükrözést csinált,azt mondta nincs belső aranyerem,vagyis csak annyira minimális,hogy ennyi még neki is van,meg mindenkinek.Akkor külső aranyeret sem látott,valamint berepedés,semmi nem volt.

Széklet humán vér teszt persze pozitív lett,meg ő is látta a vérzésnyomot.

Ez is lehet egyéni,nem?Mert pár hónapra rá thrombotizálódott is egy.

Egyébként én annyira parázok ettől a vérzéstől,nálunk sajnos volt pár vastagbélrákos,egyik rokonom csupán 33 volt,amikor elvitte.

Benedek L. Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5580

Az elhanyagolt aranyérnél gyakori, hogy hírtelen, nyomásra az érből priccol az élénkpiros vér, jobb esetben el is áll magától.  Nyílván még mindíg jobb, mint az alvadt vér, mert  az már a bélszakasz felsőbb részéből kerül ki. Nem tesz különbséget, hogy szombat vagy kedd! Nem kell mentőt hívni, mosd le!

Előzmény: gurabli (5577)
laci19791202 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5579

Szia.Nem tudom hogy kamu-e de azt irják vissza fizetik a pénzt ha ...!

Előzmény: PETYUS (5576)
gurabli Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5578

Kedves Doktor Úr,

köszönöm válaszát! Akkor mondhatjuk úgy, hogy megszokott és valóban ajánlott dolog egy vérző aranyér esetén egy teljes kolonoszkópia elvégzése?

A gyűrűzés vérző aranyérnél is sikeresen alkalmazható? Ha elvégzik, akkor másnap gond nélkül tudok dolgozni menni (irodai munka, 33 éves férfi vagyok). Nem gyakoriak a komplikációk?

Köszönettel!

 

 

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (5566)
gurabli Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5577

Mondjuk nekem is még "csak" a papír véres, de megfogott ez a spriccelni fog fogalmazás. Ha ez történne, akkor mit kell, mit lehet tenni? Mert biztos, hogy szombat vagy vasárnap éjjel történne. Ilyenkor azonnal ügyelet vagy nem olyan sürgős, másnap is ráér?

Előzmény: Benedek L. (5573)
PETYUS Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5576

> Ezt találltam a neten:http://aranyer-kezeles.eu/

 

Végigolvasva eléggé kamunak tűnik.

Előzmény: laci19791202 (5572)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5575

Persze, az igen, igaz azt még nem próbáltam, de gyakori, hogy orvosok azt a módszert alkalmazzák az I-II. stádiumú aranyérnél (ha jól tudom). Ha súlyosabb, akkor már műtétet javasolnak, amely többféle lehet.

Előzmény: laci19791202 (5574)
laci19791202 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5574

Na megnyugtattál :) ,persze itt nem orvosok vannak de megkérdezném hogy ez a gumigyűrűs megoldás ez hatékony,jól bevált?

Előzmény: Benedek L. (5573)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5573

Nem kell hinni a mindent megoldó praktikákban! Próbáld előbb a gyógyszertárban beszerezni amit ajánlanak, de mivel még a kezdetén vagy, a proktológusi beavatkozást/vizsgálatot észre sem veszed!   Hidd el, legjobb megoldás! Az a véres csík nemsokára cseppfolyós lesz, és csak úgy spriccelni fog! Azért kell megelőzni, de nem hókusz-pókusz-al!

Előzmény: laci19791202 (5572)
laci19791202 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 5572

Sziasztok.

Úgy néz ki én is gyarapitom az aranyeresek táborát,másfél éve tapasztaltam meg egy pár napos alkalomra hogy picit véres a wc papir,ez után mind idáig semmit nem vettem észre,majd most ujra előjött,kb 2-3 hete fenn áll ez a dolog,egy hete kifakadt majd jobb lett,de azóta is szinte minden székeléskor picit véres a papir és kicsit fáj.Most Hemorid kenőccsel kenegetem.

Ezt találltam a neten:http://aranyer-kezeles.eu/

Esetleg valaki kipróbálta már?

Ha valaki tud valami jót az kérem irja le,adjon tanácsot és nyugtasson meg.

 

Köszönöm szépen.

Firga73 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 5571

Dr.Hornok László Rókus korház. Engem ő műtött nagyon megbízható igazi szaktekintély.  Sztk keresztül mindent megold. Rugalmas gyors.. Január 15 csinálta az aranyos műtétemet (szikés) szinte már teljesen tökéletes. Sebész és proktologus .. Tel.sz. megtalálható a korház honlapján. Bátran ajánlom, én Paksról mentem hozzá.

Előzmény: puding77 (5569)
mira2013 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5570

2013. áprilisában volt a műtétem,  szó szerint az általad leírt tünetek vannak meg még két év után is. A műtét előtti helyzethez képest jobb, ugyanakkor rosszabb is, nem zár teljesen az izomzat, időnként megduzzadnak a v alakú göbök, időnként vérzek, szúró fájdalom. Persze nem mindig de átlagban egy héten kétszer biztosan. Parafinolajjal kenegetem, ez már így marad.

Előzmény: Zsiraf40 (5560)
puding77 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5569

Sziasztok!

 

Tud valaki ajánlani nekem egy jó és megbízható SZTK-s proktológust Budapesten?

 

Egy jó ideje véres a székletem és fáj valami odabent de a székelés nem fájdalmas.

 

Köszönöm előre is a segítségeteket!

 

Benedek L. Creative Commons License 2015.02.21 0 0 5568

Az ország melyik tájékán élsz?

Előzmény: gurabli (5557)
blumria Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5565

Én voltam nála, háziorvos javasolta, beutalót is Ő írt. Időpontot egyeztettem, de ez 2012. februárban volt. Én fissurával mentem hozzá- előtte másnál is jártam már- normális dr., elmondta a véleményét, írt egy készítményt és eljöttem. Vissza nem mentem, próbálom magam rendben tartani- nem mindig sikerül, épp most is elő jött a probléma a hét végén. Müttetni nem szeretném, már 12 éve együtt élek ezzel a " bajjal".

gurabli Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5564

Köszönöm! Ő ajánlott, ért hozzá és emberséges is, esetleg tudsz róla valamit konkrétan?

Államilag be lehet hozzá kerülni vagy inkább magánrendelés?

Előzmény: blumria (5563)
blumria Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5563

Pécsen Dr. Illényi tanár Ur?

gurabli Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5562

Hát igen, ez sajnos elég messze van. Ráadásul nem szeretném még (és később sem, ha nem muszáj) a szikés műtétet. Bízom benne, hogy a gyűrűzéssel még megállítható, ha jól tudom, az se nem fáj és nem jár munkaidő kieséssel sem.

Előzmény: bonap arte (5561)
bonap arte Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5561

Nekem Mosonmagyaróváron csinálták meg TB-re. Szikés műtét volt, tökéletes lett.

Előzmény: gurabli (5559)
Zsiraf40 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5560

Tisztelt Bánfalvi Doktor! A következő problémával fordulok Önhöz: idén január elején elmentem proktológus-sebészhez mivel évek óta problémát okozott, hogy van egy kisebb borsó nagyságú és egy szélesebben kiterjedt cseresznye nagyságú bőraranyerem, ami már nagyon zavart (40 éves nő vagyok). A kisebbet eltávolították varrás nélküli eljárással, szépen meg is gyógyult apró keményebb rész emlékeztet csak a sebgyógyulásra. A nagyobbik, ami a hüvely felőli oldalon volt az egy kiterjedtebb probléma, a doktor úr szerint két irány v alakban összenőve. Ezt is eltávolította pár héttel később és azt mondta, hogy szerinte esetleg ha még szükséges, esztétikai igazítás jöhet szóba. Én akkor megfogadtam, hogy soha többé, mert hiába az érzéstelenítő, nagyon kellemetlen hogy az embert ott szabdalják. Hétfőn lesz 3. hete a beavatkozásnak és hát kicsit meg vagyok ijedve az eredménytől. A V alak alja eltűnt, ott nincs kiálló bőr már de a két szárának megfelelően egy-egy borsó nagyságú bőrdarab még maradt. Ezek néha picit duzzadtabbak, néha "csak" a lapos bőr van ott, az egyik mellett pedig mintha pici göb is lenne belülről. A napokban éreztem ott szúró érzést illetve néha csípő érzést is. Összébb húzódnak még ezek a bőrdarabok ennyi idő után? Nagyon meg vagyok ijedve, hogy esetleg egy aranyér jött ki ráadásul. Csak a beavatkozás után 1 hónappal kell visszamennem, tehát március elején. Ki kell várjam Ön szerint ezt az egy hónapot, mert még alakulhat a helyzet, vagy érdemes ilyenkor hamarabb visszamenni? Másik problémám, hogy olyan mintha a nyálkahártya kicsit ki lenne fordulva (vagy ez a göb a pici maradék bőrlebeny mellett egy aranyér is lehet?) és nem zárna teljesen az izomzat (a fehérneműn pici foltot szoktam találni, ami majdnem színtelen de hát ott van). Mi lesz ha újra vágni kell azt a két megmaradt darabot és visszamarad egy elégtelen záródás? Nagyon várom a válaszát, véleményét. ZS.

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (5555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!