Keresés

Részletes keresés

[fidelio] Shíla Creative Commons License 2005.01.15 0 0 156
Jó ez a Schubert! Arra gondolok itt alattunk amit bekopiztam! :)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2005.01.15 0 0 155
Böhm egész jól elvezényelte a Ringet Bayreuthban.
[fidelio] Shíla Creative Commons License 2005.01.15 0 0 154
:) Kíváncsi voltam ki említi meg elsőként a kisöreget! Nyugodjon békében, de nekem sem volt a szívem csücske!
[fidelio] Steff Creative Commons License 2005.01.15 0 0 153
Böhm bácsit a Szomszédokban se nagyon bírtam...
[fidelio] Shíla Creative Commons License 2005.01.15 0 0 152
Mármint itt a fidelio.hu-n!
[fidelio] Steff Creative Commons License 2005.01.15 0 0 151
Megint nem Schubert, de... milyen karmester Coates, Malko és Golovanov?
[fidelio] Shíla Creative Commons License 2005.01.15 0 0 150
Böhm bácsi nem örvend túl nagy népszerűségnek!
[fidelio] hector Creative Commons License 2005.01.15 0 0 149
Rendben Leó!Valószinűleg sokkal több felvételt ismersz,és ezért - sem - esel túlzásokba! :-)
[fidelio] Leó Creative Commons License 2005.01.15 0 0 148
Krips nem olyan jó, mint Böhm. De pl. a Szöktetés nem rossz vele. Szóval igazán nem rossz, nem tévedés, amiket csinál, csak minek.
[fidelio] Steff Creative Commons License 2005.01.15 0 0 147
Nem pont Schubert kapcsán, de Josef Krips neve jut eszembe. Nem ismerem. Leó, szerinted ő is az „unalmas fráter” kategória, mint Böhm?
[fidelio] Leó Creative Commons License 2005.01.14 0 0 146
Hector: azért túlzásokba ne essünk :-)
[fidelio] Shíla Creative Commons License 2005.01.14 0 0 145
Beethoven felvételt nem ismerem! És ezt a Schubert-et sem hallgattam még meg! 4 CD az hosszú idő! :)
[fidelio] hector Creative Commons License 2005.01.14 0 0 144
K.Shíla!Kiváncsi vagyok az ABQ cédékre!Valamelyik fórumon cikizték őket,de én még csak jó felvételeket hallottam tőlük.Beethovenbe n "verhetetlenek".
[fidelio] Shíla Creative Commons License 2005.01.13 0 0 143
Akkor én nyertem! Igaz Haydn-t vettem 120 ft-ért a londoniakkal! Viszont, hogy Scubert-nél maradjunk én ma tettem magamévá egy EMI-s felvételt 4 CD Alban Berg Quartett közreműködésével. Nem tudom milyen, nem hallottam még! Így néz ki : 1. Str Qt No.14 in d, D.810, 'Death And The Maiden': I. Allegro 2. Str Qt No.14 in d, D.810, 'Death And The Maiden': II. Andante Con Moto 3. Str Qt No.14 in d, D.810, 'Death And The Maiden': III. Scherzo (Allegro Molto) & Trio 4. Str Qt No.14 in d, D.810, 'Death And The Maiden': IV. Presto 5. Str Qt No.13 in a, D.804 (Op.29/1), 'Rosamunde': I. Allegro Ma Non Troppo See all 8 tracks on this disc Disc: 2 1. Str Qt No.15 in G, D.887 (Op.161): I. Allegro Molto Moderato 2. Str Qt No.15 in G, D.887 (Op.161): II. Andante Un Poco Moto 3. Str Qt No.15 in G, D.887 (Op.161): III. Scherzo (Allegro Vivace) 4. Str Qt No.15 in G, D.887 (Op.161): IV. Allegro Assai Disc: 3 1. Qnt in A, D.667 (Op.114), 'The Trout': I. Allegro Vivace - Elisabeth Leonskaja/Georg Hortnagel 2. Qnt in A, D.667 (Op.114), 'The Trout': II. Andante - Elisabeth Leonskaja/Georg Hortnagel 3. Qnt in A, D.667 (Op.114), 'The Trout': III. Scherzo (Presto) - Elisabeth Leonskaja/Georg Hortnagel 4. Qnt in A, D.667 (Op.114), 'The Trout': IV. Thema Mit Var (Andantino) - Elisabeth Leonskaja/Georg Hortnagel 5. Qnt in A, D.667 (Op.114), 'The Trout': V. Finale (Allegro Giusto) - Elisabeth Leonskaja/Georg Hortnagel Disc: 4 1. Str Qnt in C, D.956 (Op.163): I. Allegro Ma Non Troppo - Heinrich Schiff 2. Str Qnt in C, D.956 (Op.163): II: Adagio - Heinrich Schiff 3. Str Qnt in C, D.956 (Op.163): III. Scherzo (Presto) & Trio (Andante Sostenuto) - Heinrich Schiff 4. Str Qnt in C, D.956 (Op.163): IV. Allegretto - Heinrich Schiff
[fidelio] A.Balázs Creative Commons License 2005.01.13 0 0 142
Ismeritek Schubert hegedűverseny-andante és rondóját? Most vettem 300 Forintért egy bevásárlóközpontban. Kicsit együgyű, kicsit bájos... vagyis túlontúl Schuberti.
[fidelio] Leó Creative Commons License 2005.01.07 0 0 141
A kései felvételek nagyon szépek. Spapi, gyere el 4-én, legfeljebb a lányokat nézed.
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2005.01.07 0 0 140
Kedves Spapi! Örülök, hogy reflektáltál a Brendel-Beethoven-kérdésre. Nem véletlenül hoztam fel, hiszen szerintem az a fiatalkori felvétel arról tanúskodik, "mindent tud" (az agya és a keze) a 32 szonátáról, és amit "mindentudása" után még hatásként hozzátesz (lassítások, forték, kisebb túlzások), egy vérbő, de túljátszó pszichológusra vallanak. Felteszem, ebben "látja" idős korára másképpen a Beethoven-interpretáció feladatát.
[fidelio] Spapi Creative Commons License 2005.01.07 0 0 139
Kedves Zsölény! Brendel Tűnődés a zenéről c. könyvét vettem meg még jó régen, és abból két dolog jut eszembe: 1. Beethoven összes szonátáját még fiatalon lemezre vette. Mire a könyvet kiadták, azon füstölgött, miért nem írták rá a felvétel dátumát a lemezre, mert már egész másképp játszaná némelyiket. 2. Ő maga is megdöbbent, amikor meglátta saját magát játék közben (a grimaszok), és azt javasolta, ne nézzük, inkább hallgassuk. Ezért nem tudom, mit csináljak febr.4-én este.. A Hammerklavier szonátát mindenesetre 1991 környékén játszotta Bécsben, erről egy DVD-t találtam az Ötpacsirta utcában [nekemegybeírvajobbantetszik]. Hát az szerintem zseniális. És utána még rátették, ahogy Julius Katchen próbálkozott a Wanderer fantáziával 1962 körül Párizsban, hogy visszakanyarodjak egy villanásnyi időre a topic-hoz is :-)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2005.01.06 0 0 138
Frenetikus a Szokolov-link. Bohumil, most ne figyelj ide: mp3-mak is vannak rajta... A Wut über der verlorenen Groschen All'Ingharese néven fut, ami karakterjelzés, nem cím, de ne legyünk önsorsrontók.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 137
Igen, igen!
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2005.01.06 0 0 136
Ugyeugye! Ez a Brendel Lisztben észbontó. Bár h-mollban nagyon jó még (vicces!) Earl Wild is, André Watts, és Cziffra Gyuri is kicsit mintha megkomolyodna tőle. Szegény Pimpernel (Leslie Howard) viszont eléggé harmatosan üti. Én éppen azt igyekszem kidomborítani, hogy a "nagy orosz iskola" (mely hallatlan zseniket és egy nehezen elfogadható manírt alkotott meg) élesen különbözik az "új oroszoktól" annyiban, hogy a zsenialitás megmaradt, a stílus viszont a legcsodálatosabb spiritualizálódáson ment keresztül. Ugyanezt tartom a karmesteriskolájukról is: óriási zsenik és egy bizonyos manír a "nagy iskola", óriási zsenik és legmélyebb átszellemültség: a mai orosz karmesteriskola.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 135
Az általam ismert legjobb h-moll szonáta felvétel Brendelé.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 134
Idősebbek szerint Richter játszott utoljára így a Zeneakadémián. Én akkor még picinyke voltam, csak azt tudom, hogy Szokolov milyen: zseniális. A nagy orosz zongorista-iskola örököse – ha ez jelent valamit. Itt egy rövid leírás Szokolovról: http://www.sulivansweetland.co.uk/emmasweetland/html/grigor.html Itt meg bele lehet hallgatni néhány felvételébe (a Chopin-etüdök ördögiek!): http://www.rogev.com/sokolov/music_en.html
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2005.01.06 0 0 133
Hadd kérdezzek valamit: mi a véleményetek Brendel Beethovenjéről és Lisztjéről?
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2005.01.06 0 0 132
Horowitz tragikus alakjában egy nagy koncepciójú, nagy lehetőségű, de szétforgácsolódott, a "kor emberévé" vált zongorista alakja sejlik fel. Leó, Backhaus valóban nagyon lenyűgöző, de teljesen más világ a hátborzongató "új orosz" iskolához képest.
[fidelio] Mazurka Creative Commons License 2005.01.06 0 0 131
Nehezen tudom elképzelni a Horowitz Schubert szonátáját. Valahogy nem az ő stílusa. Van még egy darab ami abszolut csúcs a Schubert művek között: az f-moll fantázia. Az az óriási a zenéjében, hogy soha nem látványos, csupán a "zene" van üres csillogás nélkül. Mégis nagyon nehéz eljátszani ezt a "kevés" hangot. Vagy talán pont ezért?Januárban Bogányi játszik Schubert impromptu-ket a ZA-án. Kíváncsi vagyok milyen lesz.Valaki mondja már el, ki az a Szokolov?
[fidelio] Leó Creative Commons License 2005.01.06 0 0 130
Zsölény, nekem az a Diabelli nem adta meg magát könnyen. Kicsit úgy voltam vele, mint az Anderszewskiével: elsőre hallottam, hogy borzasztó IZGI, de hogy JÓ is, azt csak később. Nagyon jó. Ettől még jobb szeretem Backhaus előadását - az elsőre megfogott.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 129
A B-dúr szonáta számomra abszolút csúcs a klasszikus szonátairodalmban - ez Schubert "Hammerklavier"-ja, mellesleg az is B-dúr... A Richter-felvétel kötelező darab, de Horowitz is játszotta: ha jól emlékszem, a Carnegie Hall-beli debütálásának 50. évfordulóján adott szólóestjének a felvétele az, ami az RCA-Sonynál jelent meg. Nagyon más és nagyon jó. Szokolovról pedig a tavalyi koncertjét követően indult külön topicban elég sok szó esett, talán nem véletlenül. Már nagyon várom, hogy újra hallhassam, s gondolom nem vagyok ezzel egyedül. Sajnos felvételem egy szál sincs tőle.
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2005.01.05 0 0 128
Szokolov Diabelli-változataihoz mit szóltok? Leesik az állcsúcsom, mintha leprát kaptam volna.
[fidelio] Mazurka Creative Commons License 2005.01.05 0 0 127
Én sem szeretem annyira a Schiff Schubert szonátáit, szerintem sem történik bennük semmi. Ja igen, a Kocsissal és a Richterrel is ismerem, mind a kettőben van olyan tétel amelyik tetszik, de nem a teljes darab. A Richter 2. tétele döbbenetes, a Kocsiséban pedig az első nagyon jó!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!