Keresés

Részletes keresés

aivaek Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 16179

ÁÁÁ, egy szót sem értettem, bezony. Tegyek fel neked idézetet? Nos: Ki mondta?

"Bármit akarsz mondani, mielőtt másnak mondanád, előbb mondd magadnak!"

 

Szerintem Dodona tudja.

Előzmény: 9ippa (16178)
9ippa Creative Commons License 2018.07.05 0 0 16178

Huhh valóban figyelmetlen voltam . Helyesen akkor  így lesz . kere2s. Vagy mégsem , nekem ez olyan túlgondolt dolognak hat . Legyen inkább ss -l . az jobban illik a karakteremhez . Az a baj veletek elvesztek a részletekben . Gondolom az idézetből egy szót sem értesz .

Előzmény: aivaek (16177)
aivaek Creative Commons License 2018.07.03 0 0 16177

Nem baj, ha 2 s-el kereslek?

Előzmény: 9ippa (16174)
1 gyöngyszem Creative Commons License 2018.07.03 0 0 16176

Maradok az elveimnél. Keresek más online játékot.

Előzmény: Morningstar17 (16172)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 16175

Micsoda "eredeti" gondolat!

 

Forrás: 

Daniel Gottlieb: Szívleckék

203. oldal

 

https://www.citatum.hu/konyv/Szivleckek

Előzmény: 9ippa (16174)
9ippa Creative Commons License 2018.07.02 0 0 16174

Evvel a képpel játszom .keres a csatában .

 

Nézz a másik ember szemébe. Érzékeny, sebezhető lényt fogsz látni, valakit, aki biztonságot, boldogságot, szeretetet keres. Valakit, aki képes nagy, önzetlen együttérzésre, aztán kizárólag önmagát tartva szem előtt gázol át másokon. Valakit, akit megsebeztek, és aki cserébe szintén sebeket osztott. Aki képmutató, gyermeki, árva, harcos és hős egyszerre. Olyan embert, aki több szeretetet akar. És ha mélyen a szemébe nézel, akkor meglátod a lelkét. És fölfedezed benne azt, amit saját emberi mivoltodból már ismersz.

Előzmény: aivaek (16166)
green81 Creative Commons License 2018.06.29 0 2 16173

Üdv! Az volna a kérdésem, hogy nem lehetne-e eltüntetni a kérdéseket a játékból? Szívesen gyűjteném az xp-ket, fejlesztgetném a váramat és az avataromat, de zavaró ez a sok kérdés játék közben... Olyasmi segítség is lehetne, hogy (természetesen aranytallérért cserébe) egy hatalmas lila orrszarvú letarolja az egész térképet, eltünteti az ellenfeleket én meg megkapom az érte járó pontokat. Köszönettel.

Morningstar17 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 16172

Sajnos ezt ez az egész klánosdi generálja. Nem mindegy, hogy hányas szorzóval kapják az XP -t, ha már egyszer megvan az 50 -es szintjük. 

 

Erkölcsi értelemben persze igazad van, de hát ki miként reagál erre. Én az amilyen a mosdó, olyan a törölköző elve alapján vagyok ezzel, még ha nem is értek vele egyet.

Voltak akik jöttek, és különböző renickjeikkel leszedtek. Erre válaszul csináltam én is renickeket, és hát néhányszor megesett, hogy fordítva sült el még a kapanyél is.-:)

 

Úgyhogy szerintem maradj és játssz! Találd meg a magad válaszát erre! Erkölcsi értelemben a játék úgysem lesz jobb. - Sajnos. -:(

Előzmény: 1 gyöngyszem (16171)
1 gyöngyszem Creative Commons License 2018.06.22 0 0 16171

Nem is mondtam, hogy 100-as szintre viszik, hanem az alacsony szintűvel gyakorolgatnak.

Ismerem a robotok természetét és 90%-ban meg is tudom tippelni, hogy robottal játszom. De azért, amikor Xy (direkt nem mondom a nevét és a klánját),szóval amikor regisztrál egy újabb nevet, sőt beviszi a klánjába is, aztán a 40-es szintjével lever engem, hát nem tartozik a játék élvezeti közé. Sőt, előfordult, hogy jeleztem is neki, arra az a válasza: és ki tiltja ezt? Erről beszéltem. Nézz körül a klánokban, szinte mindegyikben, hogy meglegyen az 50-es létszám, többen játszanak dupla v. tripla névvel. Megfigyeltem. X név kikerül a klánból és, amint lemegy a létszám, azonnal belép és ez így megy hónapokon keresztül. ki-be, ki-be. Voltam klántag és a végén már magam sem tudtam ki kicsoda.

Előzmény: Morningstar17 (16168)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 16170

Nem nagy feladvány és nem nagy poén: olvasd a nevet jobbról balra, visszafelé! Csak most délibábokat ír a nagy melegben. Kicsit megártott neki a kánikula. -:)

Előzmény: aivaek (16166)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 16169

Ja. .. és még valami: 30 nevet (nicket) 100 -as szintre felvinni azért nem kis meló!

Előzmény: Morningstar17 (16168)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 16168

Sokan, sokszor elmondtuk már, hogy a szintek nem igazán mérvadóak. Jómagam azt figyeltem meg, hogy vep szerint sorsol össze a játék hozzád nagyjából hasonló veppel rendelkező játékosokkal, azok hiányában robotokkal. A robotok általában a 20. és a 30. szint között vannak. Ha nincs segítséged éppen, bizony könnyen le is tudnak várazni, mivel ezek a robotok már nem azok a robotok, amelyek régebben voltak. A feleletválasztásban pontosak, a tippelésben elég lassúak, de viszonylag jól közelítenek a pontos tippekhez. Így ha az ember mellétippel vagy elüti, könnyen bukhatja a tornyait is. 

 

Tehát nekem úgy tűnik, a rendszer fejlesztői az utóbbi időben orvosolták azt a problémát, hogy renickek sokáig játsszanak kezdőkkel vagy alacsonyabb vepesekkel, mivel elég hamar bemérik a vepjüket és vagy erősebbet kapnak, vagy erős robotot. Éppen ez az oka, hogy a notórius XP megszállottak szándékosan leviszik a vepjüket, elkerülendő a killer robotokat, és az éljátékosokat. Másként elég gyakran kellene szériát menteniük, ami nem volna éppen kifizetődő.

 

A renickezés tehát ugyan létező dolog, de nem nagyon oszt, se nem szoroz, tekintve különösen, hogy a JEP-ben mért EJÁ (ellenfél játékerő) kikerült a JEP számításból is.

Előzmény: 1 gyöngyszem (16167)
1 gyöngyszem Creative Commons License 2018.06.21 0 0 16167

10 évvel ezelőtt regisztráltam, de már 300 napja nem játszom. Nem is fogok, amig valami változás nem lesz. Ha megengedik, hogy 30 nevet is regisztrálhasson valaki és a 25-ös szintű le tudja várazni a 110-est, mert van vagy 20.000 játéka, akkor ez már regisztrációs verseny csupán, semmi más. Régen a moderátoroknak volt annyi joguk, hogy letiltsák az ilyeneket. Ez most kb. úgy néz ki, hogy Ronaldo beáll a megyei harmadosztályba, hamis néven focizni. Nagyon sajnálom, mert a kedvenc játékom volt. 2013 után pedig elment a barátaim 90%-a. További jó nick regisztrációt!

aivaek Creative Commons License 2018.06.21 0 0 16166

Van rá fogadásom, ki vagy.

Előzmény: 9ippa (16165)
9ippa Creative Commons License 2018.06.20 0 0 16165

ƃɐlıʌ ɐ ʇʇoʇɐl ɯǝu ƃǝɯ ʇɐʎlo ʎƃoɥ ʞǝzsǝl ɐʇzsısɐɟ uɐʎlo uɐʇzɐ  ˙ ɯǝu ɹɐʞɐ ʇsɐɯʎƃǝ ʞıɹǝɯsı ɹɐʞɐ  ˙˙˙˙˙ ɐ ˙ ɯǝu ɹɐʞɐ ʇsɐɯʎƃǝ ʞıɹǝɯsı ɹɐʞɐ' ʞǝʞǝɹǝʎƃ ɐ uɐqozoʞoɯoɥ ɐ ˙ ɯǝu ɹɐʞɐ ʇsɐɯʎƃǝ ʞıɹǝɯsı ɹɐʞɐ ' ʞɐqɐqɐɔıɔ ɐ uɐqɐzɐld ɐ ¿ʞǝupozǝƃǝʇ ʞıʞ ɐɾpnʇ¿ ɯǝƃuǝ zzǝƃǝʇ  uo

Előzmény: Morningstar17 (16164)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 16164

Napszúrást kaptál megin'?

 

 

Előzmény: 9ippa (16163)
9ippa Creative Commons License 2018.06.18 0 0 16163

˙ xǝpuı zɐ ןǝɟ ןןá uɐsoʇzıq ɯǝu ɹáɯ uáʇn sáןɯoǝq őzǝʞʇǝʌöʞ ɐ ˙ ʇoʇɐzáɹɐʎbɐɯ ɐ pǝʇǝɥǝʇ bíɯ bǝɯ ppǝʇ

Előzmény: gombalaci (16162)
gombalaci Creative Commons License 2018.06.11 0 0 16162

Pihen a komp, kikötötték... (Nem részletezem tovább. :P )

Előzmény: Dodona_ (16118)
aivaek Creative Commons License 2018.06.10 0 0 16161

Mi a f...sz? Ez tényleg magyarul van. Utána kéretik szájat mosni hölgyem. Egyébként a fakenewst pontosan a tisztelt újságírók találták ki. Tessék nekik szólni.

Előzmény: heroica (16159)
9ippa Creative Commons License 2018.06.03 0 0 16160

Nincs mit, szívesen tettem . Kis örömök ez az életben :)

Előzmény: Dodona_ (16158)
heroica Creative Commons License 2018.06.03 0 0 16159

Értem én, hogy divat mostanában a hamis, kacsa híreket fakenewsként emlegetni, még a nagyon (nem) tisztelt mrünk is így tesz, de engem ez borzasztóan zavar. 

Magyar lennék, vagy mi a fasz!? Tessenek magyarul fogalmazni és írni! 

Majd ha brit fennhatóság alá fogunk tartozni, nem fogok fennakadni az ilyen kifejezéseken, addig viszont ragaszkodom a magyar nyelvhez.

Előzmény: aivaek (16150)
Dodona_ Creative Commons License 2018.06.01 0 0 16158

-------------

(köszönöm)

Morningstar17 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 16157

Nem úgy, mint a Korrekt játékos topicban úgy az 1963. hsz -nél, ahol kiakadt az "egyoldalúságom" miatt. A másik oldali egyoldalúság kevéssé zavarja, úgy tűnik, ...ahogy téged sem. Ebben még a tények sem nagyon zavarnak titeket.

Előzmény: Morningstar17 (16156)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 16156

No és mi köze ennek a Honfoglaló új verziójához? Ajvék barátod mit fog szólni ehhez, hogy idef...od a politikát? Hátha kettős mércével mér, és nem akad ki, .. ugye?

Előzmény: 9ippa (16155)
9ippa Creative Commons License 2018.05.31 0 0 16155

Aha hiteles :) Kéregetünk kéregetünk ?:)Ez egy új formája ?

Előzmény: Morningstar17 (16145)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.05.30 0 1 16154

Amúgy a politika valóban nem ide való, úgyhogy pár mondat inkább a Honfoglaló új verziójáról:

 

A napokban észleltem, hogy megint vannak kereszt rangok, ahogy a békebeli Honfoglalón voltak - bár még messze nem annyira transzparens módon.

 

Ez jó! Lassan az évek során visszajönnek a régi Honfi közkedvelt, kedves arculatának egyes elemei: JEP/VEP, JEP lista, JEP rangok. 

 

Ugyanakkor szomorú látni, hogy éllovas, erős játékosok továbbra is inkább az értelmetlen XP -t hajtják. Szaharába homokot.

A szériabukások elkerülésének érdekében ezért sokan "lebutították" a VEP/JEP -et, (régebbi piros és kék keresztesek zöld, vagy sima kereszttel!) így a kezdők/gyakorlatlanabbak között könnyebb hasítani a sok XP -ért, mivel itt - ezen a szinten - ritkább a szériabukás. 

 

Sajnos a szériamentés-vásárlás lehetősége miatt a JEP játéknyerési mutató elemének gyakorlatilag nincs  értelme, így a JEP-nek és az arra épülő rangoknak is kevéssé. Mármint a régihez képest. Gondolom ezért adott még mindig az XP központúság, no meg a klánok miatt.

 

El kéne már dönteni, hogy a játék a rúgott gólokról (értsd itt: JEP), vagy a labdabirtoklásról (értsd itt: XP) szól. A kettő együtt szerintem tök értelmetlen. 

 

Jó lenne egy szép reggelen arra belépni a játékba, hogy ismét egy a régihez hasonló elven működő Honfoglaló fogad. Szerencsére 2013 óta a játék sokat haladt ebbe az irányba, csak még mindig nem eléggé. No de hátha ... vannak pozitív elmozdulások.

 

 

idooogeep Creative Commons License 2018.05.30 0 0 16153

Amúgy könnyedén.Egy normális demokráciában egyes-egyedül ezt a feladatot töltené be!

Előzmény: 9ippa (16149)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 16152

Szerintem te gondold át jobban, mert jó nagy marhaságot írtál az ellenzék szerepéről: (amúgy én a sajtó ellenőrző szerepéről írtam!)

 

"Hogy ellenőrizhetné egy ellenzéki a kormányzatot?"

 

- Hát úgy vazze, hogy jobb helyeken ez a dolga, és nem biodíszlet!

 

"Az ellenzék a kormányzó pártok ellenében szerveződő, működő, azokkal versengő, képviselettel rendelkező pártokat jelenti. Legális módon létrejött, a választók akaratából legitimitással bíró hatalmi tényező. Az ellenzéki pártok a kormányzó pártok politikai oldalához (jobboldali vagy baloldali pártok) viszonyítva lehetnek annak jobboldali vagy baloldali ellenzékei.

Feladatai[szerkesztés]

  • hatalomkoncentráció megakadályozása legális eszközökkel. Ide tartozik a többpólusú hatalmi struktúra fenntartása, az államhatalmi ágak összevonásának, a hatalmi források koncentráltságának és a hatáskörök összevonásának megakadályozása.
  • A kormány döntéshozatali jogának tiszteletbentartásával a kormányt állandó érvelésre, döntéseinek megindoklására valamint álláspontja logikus kifejtésre kötelezése.
  • Feladata a fontos szakpolitikai ügyekben kidolgozott alternatívát előterjeszteni, akkor is ha elfogadására remény nincs.
  • Az ellenzék (az Alkotmánybíróság mellett) felügyeli a kormányzó pártok hatalomgyakorlásának törvényességét.
  • A kormányzó pártok által meghirdetett kormányzati program megvalósítását politikai eszközökkel számonkéri.
  • Verseng a kormányzati hatalomért.
  • A kormányzó pártokat a kormányzati feladatokat ellátó személyek szakmai, személyi, erkölcsi alapon történő megválasztására kötelezi.

 

Forrás:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Ellenz%C3%A9k

 

Amúgy a "gazda" is cimbi volt a G napig, .................sajnálatos, hogy ellenzéknek is már csak ő maradt.

Előzmény: 9ippa (16149)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 16151
Előzmény: aivaek (16150)
aivaek Creative Commons License 2018.05.30 0 0 16150

Ez akkor lenne szép, amit írsz, ha valóban azt tenné a sokszínű média.Ezzel ellentétben fakenews híreket gyárt, amit semmivel bizonyítani nem tud. Bedobja, mint a boxolók a törülközőt, aztán a többi ezen csámcsog még hetekig. Végig a kampány alatt átvették a szerepet a politikusoktól.

Előzmény: Morningstar17 (16145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!