Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2018.01.30 -1 0 6120

Hova kene kepeket feltenniuk?

A Yaganan raja ampati "homestay" mercevel szinte luxus.

A szobak egy nagyobb faepuletben vannak, mindegyikben agyak, ventillator es sajat furdoszoba.

Nyilvan nem resort szinvonalu, de az egyszeru bambuszbungaloknal joval modernebb.

Raadasul a sziget standja is eleg jo. 

Előzmény: g4bro (6119)
g4bro Creative Commons License 2018.01.29 -2 0 6119

Koszonjuk a tanacsokat a Bromoval kapcsolatban, megfogadjuk oket! :) 

Misoolra visszaterve nem ertem, h miert nem tesznek fel kepeket legalabb a tulajok a homestayekrol, a yaganant probalom megkeresni, de sehol semmi. :) 

Spagyi Creative Commons License 2018.01.28 0 2 6118

Huh, mit is irhatnek beszamolot... 

Roviden inkabb bemutatkozo: Igyekszunk minel tobbet felfedezni Indoneziabol, ebben szerencsere nagy segitsegemre van a sajat bejaratu Indonez szotaram es idegenvezetom. (es meg fizetnem sem kell erte) :) Indonez feleseg, Torajanese apuka, makassari anyuka, szoval a kornyek elegge ismeros.  Sok felfedezni valo van meg, de ami kesik nem mulik es nem is sietunk sehova.

Toraja nagy kedvencem, a hazikoszt verhetetlen. :)

Igaz a topic "Balin tul" de azert itt egy kis video ami eppen ott szuletett:

https://www.youtube.com/watch?v=nQ6YU_oICiY

Előzmény: Ritchy (6116)
W.L. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6117

Te viszont irhatnal Raja Ampatrol egy beszamolot ha mar visszajottetek.

Plane mert olyan szigetekre keszultetek, ahova kevesen mennek.

Előzmény: Ritchy (6116)
Ritchy Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6116

Üdv itt! Nyugodtan tolj egy beszámolót ide a fórumba. Engem amúgy érdekel is Toraja, találtunk Jakartában Torajás kapcsolatot, nagyon ajánlották, menjünk oda. Lehet, még idén, de jövőre valszeg sort kerítünk rá. 

Előzmény: Spagyi (6115)
Spagyi Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6115

Sziasztok!

Most bukkantam erre a fórumra, és valószínű az estét a végigolvasásával fogom tölteni.

Ha véletlen valakinek Makassar-Toraja útvonalon lenne szüksége segítségre akkor írjatok nyugodtan! :)

W.L. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6114

Penemu a legegyszerubb, oda viszonylag gyakran mennek, de szerintem Misool es Wayag utan sokat ne aldozzatok ra.

Hidden Bay azonban egyedi, es ha Kabui egeszet korbejarjatok, Penemut az is veri.

Ha az es Misool egyedul is belefer, akkor mar sok szepet lattok akar Wayag es Penemu nelkul is.

Misoolon egy napban a legfontosabbak:

Bulbulol, Sumaleinen, Dafalel, a "Seribu candi", a meduzas to es a kilatopont.

Ezek egy jo napba, koran indulva, tutira belefernek.

A Tomolol barlang eleg messze van minden mastol, de ha koran kezdetek, temposan haladtok, es azt a vegre hagyva sotetben jottok vissza, akkor szerintem az is hozzacsaphato.

De ezt igy csak akkor, ha csak egy napot engedhettek meg anyagilag, amugy sokkal jobb lenne 2 napban, rohanas nelkul.

Előzmény: ázsiautazók (6112)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6113

Tapasztalatod szerint mi az ami bele kell, hogy férjen egy napba, ha ketten maradunk Misoolon?

Előzmény: ázsiautazók (6112)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6112

Persze, mikor írta, hogy 5 en vannak mondtam, hogy akkor nekik mindegy plusz 2 fő, de azt mondta, hogy mivel ugy nekik is olcsóbb egyeztessünk. Egyébként ők ajánlották a Corepent is.

Misoolon rászántuk, hogy ha ketten maradunk egy sűrű napot kirándulunk, ha legalább két embert találunk akkor persze kettőt. Ugyan igy Gamon , az említett kirándulást kérdeztük a divától 2,5 Milla azt írták, azt is bevállaljuk ketten ha muszáj, de hátha nem. És ezektől nagyban függ majd mi fér bele Krin , mert én Misool és Wayag után azért még Piaynemot is megnézném :)

Előzmény: W.L. (6111)
W.L. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6111

Akkor remelem osszejon!

Ugye mivel ok mar amugy is oten vannak, ez nektek fontosabb.

Viszont szerencsere Krin idotok is boven lesz, ha megis ott kell tarsakat keresni.

Misoolon ha a Yalepaleban szalltok meg es ott nincs mas, setaljatok at a Harfat Jayaba is (egy szigeten vannak) erdeklodni, az neten ismertebb igy jobb esellyel vannak vendegei akikkel tarsulhattpk esetleg. Bar mivel Misoolon szukos lesz az idotok, jo lenne, ha az ottani kirandulas(oka)t egyedul is megengedhetnetek szukseg eseten. Ha muszaj, a lenyeg szerintem egy hosszu napba is besuritheto, kulonosen ha a Tomolol barlangot kihagyjatok (amugy kar lenne).

Előzmény: ázsiautazók (6110)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6110

A sárga ruhás lány oldalán kommentelt egy lány, hogy mennek oda február végén ők is, és ismeretlenül felvettem vele a kapcsolatot akkor még nem tudtam hányan vannak, hogy kirándulhatnánk e együtt, és azt mondta beszélhetünk róla . 

Egyébként az az igazság, hogy azért engedhetjük meg a 3 hét Raja ampatot, mert nagyon jó áron jutottunk Qatar jegyhez ( dolgozói).

Előzmény: W.L. (6109)
W.L. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6109

Kivancsisagbol megkerdezhetem, milyen 5 fos tarsasagot talaltatok es hol?

Ennyien szerintem mar a 10 millas Wayag is megfizetheto, akar masok nelkul is.

10 napra Krin viszont tenyleg erdemes jo szallast valasztani. De ha vegig egy helyen maradtok, akkor szerintem ilyen hosszu idore illene egy jo kis kedvezmenyt is kapnotok. Plane ha heten mentek ugyanoda... ezt viszont valoszinuleg nem a stayrajaampat lapon keresztul foglalva kene kialkudni, hanem kozvetlen a tulajokkal.

Előzmény: ázsiautazók (6104)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6108

Nem feltétlen akarunk egy helyen megszállni, csak a kirándulásokat egyeztetjük ha összejön. 

Előzmény: W.L. (6107)
W.L. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6107

Szerintem nagyobb hajot mindig tudnak talalni, ha szukseg van ra.

Persze majd ott kell rakerdezni.

Amugy a Divanal ma mar elfer 7 ember a bungalokban?

Ha igy minden belefer nektek, anyagilag is, akkor ez jo idoelosztasnak hangzik.

Remelem Krirol osszejon Wayag is!

Ennyi ido alatt elvileg szinte minden fontsabb helyet lathattok Raja Ampaton.

ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6106
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6105

Misoolonra és Gamra annyi napot terveztünk csak, hogy az mind valamilyen kirándulas lesz, ami remélhetőleg szuper lesz, de az egész éves munkát is ki kell pihenni :) 

ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6104

Köszi az infókat, akkor valószínű maradunk a Divánál. Igen ugy tudom én is hogy a Kordiristől jöttek el.Egyébként ugy néz ki találtunk egy 5 fős társaságot akivel lehet megpróbáljuk összehozni a kurándulásokat Gamon és Krin is. Ezért lenne jó akinek nagyobb hajója van.

Sokáig nem volt biztos, hogy összejön az út, igy csak nemrég kezdtünk az igazi szervezésbe. Végül csak Raja Ampat mellett döntöttünk, hogy kicsit pihenősebb legyen és Misoolt vettük bele. Eddig mindig olyan utakat szerveztünk, hogy 2-3 éjszakánàl nem voltunk többet egy helyen, azokat is nagyon élveztük, de most inkább 3 éj Misool 4 éj Gam 10 pedig kri és áldozunk több pénzt kirándulásra sznorizásra onnan is. 

Előzmény: W.L. (6103)
W.L. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6103

Apropo itt meg azt irtad, nem vegig Raja Ampaton lesztek, de azota mas helyekrol sosem tettel emlitest.

Vegul csak ezekre a szigetekre mentek?

Meg egy kicsit visszaternek korabbi eszmefuttatasomra Raja Ampatrol, es hogy hogyan eri meg - szerintem.

Szoval en inkabb mennek oda akar csak 4 napra, de azokat latvanyos kirandulasokkal megtoltve, mint ket hetre ugy, hogy vegig a strandon uljek esetleg sznorkelezzek. Neha a kevesebb a tobb!

A megmaradt idot pedig megint csak tartalmasabban toltenem el az orszag mas, olcsobb reszein.

Előzmény: ázsiautazók (5581)
W.L. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6102

Na megneztem a Corepent a neten. Helyileg ide a Divatol szerintem tutira nem lehet atsetalni, legalabbis nem konnyen, mert vannak koztuk sziklas szakaszok. Kirandulasok naluk olcsobbak, mint a Divanal, de a Kabui kirandulasban nincs benne Hidden Bay, amit szerintem vetek kihagyni. Ha jol ertem, ide telepult at a korabban a Kordirisben mukodo buvarceg, ami at jelentene, hogy betarsulhattok a buvarokhoz sznorkelezni, bar ok fotozos sziklaszigetes utakra nemigen fognak menni.

Az egyik leiras hianyolta a tulajokkal valo kapcsolatot is, tehat nemileg szemelytelen helynek hangzik.

Szoval vannak elonyei biztosan, foleg a kiadasok teren, amugy lehet hogy hangulatra nekem meg mindig jobban bejonne a Diva.

Előzmény: ázsiautazók (6100)
W.L. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6101

Nem ismerem a Corepent, de mint mar irtam, Gamon nem igazan lehet korbesetalni, max egyes szakaszokon.

Nincs olyan, hogy 3 fos hajo! Mi is negyen mentunk a Divaval kirandulni egy hajoval, plusz a ket papua hajos, es szerintem meg 2 ember siman belefert volna.

Viszont bungalojuk tenyleg nem volt sok, amit en pozitivumkent eltem meg, mert preferalom a csendes helyeket.

A kirandulasokra mindig csak mi mentunk negyen.

Ha tarsasagot keresel, arra Kri mindenkeppen jobb. Tobb a turista, es kb vegigjarhato az egesz partszakasz, mas helyeken is erdeklodni.

De bizony mint azt mar parszor irtam, Raja Ampat igazan azok szamara elvezheto, akik mengengedhetik maguknak az eleg draga hajokirandulasokat, es persze az indonez mercevel alapbol draga bungalos szallasokat. Akik nagyon kicentizett koltsegvetessel mennek, azok gyakran egesz idejuket a szallasuk korul toltik, ami szinten elvezheto persze, de csak toredeke annak, amit ez a szigetcsoport nyujthat(na).

Szoval szerintem nyilvan erdemes tarsakat keresni a koltsegek megosztasahoz, de jo ugy keszulni, hogy a legfontosabb kirandulasokat szukseg eseten egyedul is megtehessuk.

Ti legalabb mar ketten vagytok. En anno, mikor meg szinte ismeretlen volt, egyedul bereltem hajot Wayagra is, es cseppet sem bantam meg.

Előzmény: ázsiautazók (6100)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6100

Ismeritek Gamon a Corepen Homestayt?

A srayrajaampaton mikor megnéztem nem nagyon érdekelt, mert csak 2 bungalójuk van azt írták. De egy friss kommentBen azt írják h van 6, 2 “fürdőszoba”, vagyis bővitik folyamatosan. Mert megmondom őszintén, azért keresgélek lehet mégis más szállást nem a Divát, mert nekik 3 bungijuk van(a stayrajaampat ezt írja , bár sokszor elavultak a leírások, honlapfrissités volt, előtte még mintha 4 et írtak volna :) ) de nem is ez a legnagyobb probléma, hanem, hogy a kirándulásokra elvileg 3 fős hajók mennek, szóval valószinű, hogy egy Hidden bay Kabui bay passage kirándulás 2,5 milláért kettőnknek kell kifizetni egy nagyobb szálláson meg több esély van rá, hogy többen összejövünk ha van nagyobb hajójuk.

Ez a szállás elég messze van a divától, nem is tudom végig lehet e sétálni a parton addig?

Előzmény: W.L. (6099)
W.L. Creative Commons License 2018.01.27 0 0 6099

Ha hetfo delelott erkeztek Surabayaba es szerda esti geppel repulnetek tovabb, akkor en a hetfoi napot toltenem a varosban, kipihenni az utazast, es utana tennem a 2 napos bromoi kirandulast meg. 

Ha szerdan mar a hajnali geppel utaznatok Sorongba, akkor nyilvan mar hetfon meg kell celozni a Bromot, ez esetben szerintem a varos maga kihagyhato.

Előzmény: g4bro (6095)
W.L. Creative Commons License 2018.01.27 0 0 6098

Este 11-kor indulni teljesen ertelmetlen. Plane draga szervezett uttal.

Ha nem akartok busszal odabumlizni, akkor is berelhettek taxit a bromoi kirandulasra 2 napra oda-vissza kb 1 millioert. Ha akartok, odafele utba ejthettek nehany kevesse latogatott hindu templomot festoi kornyexerben, visszafele pedig a Madakaripura vizesest. Ezt tobb forumozo csinalta mar igy, van ra egy bevalt sofor is, Ajib.

Es igy valamennyit alhattok is Bromo kozeleben a hajnali napfelkeltes tura elott. Masnap pedig siman visszaertek az esti gephez.

Surabayaban magaban is siman van egy napi latnivalo ha az erdekel, errol is irtak mar itt tobben: az allatkert a komodoi varanusz tenyeszettel, az ovaros a Sempoerna kretek cigigyarral es muzeummal, a kinai es arab negyeddel, es a tengeralattjaro. Vagy oriasi plazak, jo kajakkal. :-)

Ka Pál Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 6097

Én sem várakoznék azért, hogy utánna éjszaka utazzak, aztán odaérve a hajnali hegymászás, majd vissza Surabayába. Ez nagyon kemény, feleslegesen, ráadásul + egynapot elfecsérelsz Surabayában, a szerintem érdekesebb program helyett.

Ha neten előre fizetett túrát nézegetsz, annak árából akár taxival (vagy olcsóbban busz Probolinggoig, aztán taxi a kráterig) is felmehetsz a kráter szélére, taxival beiktatható útközben egy különleges vízesés nézegetés is.(https://www.google.hu/maps/place/Waterfall+Madakaripura/@-7.8337557,113.0335557,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipOhPYaLoVqUTvLFZ7d2TVTf8lCRnKO4cf6vbI7m!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOhPYaLoVqUTvLFZ7d2TVTf8lCRnKO4cf6vbI7m%3Dw203-h203-k-no!7i843!8i843!4m21!1m15!4m14!1m6!1m2!1s0x2dd64ac3af3655a1:0x886b4a41a9c8630f!2sWaterfall+Madakaripura,+Negororejo,+Probolinggo,+Kelet-J%C3%A1va,+Indon%C3%A9zia!2m2!1d113.0335557!2d-7.8337557!1m6!1m2!1s0x2dd7ad99c0c9e679:0x46c5d0faa7c56181!2sProbolinggo,+Probolinggo+City,+Kelet-J%C3%A1va,+Indon%C3%A9zia!2m2!1d113.2037131!2d-7.7764226!3m4!1s0x2dd64ac3af3655a1:0x886b4a41a9c8630f!8m2!3d-7.8337557!4d113.0335557?hl=hu

Ha nagyon nem bírsz magaddal még egy előtúra is beleférhet késő délutánig, vacsora a kráter szélén bámulva a kilátást, néhány sör, majd szunya (pl. Cemara Indah), napkelte előtt (kb. 3 órakor!!!) kelés és a helyszínen, a szálláson előző délután lefoglalt dzsip túra, vagy ugyanez dzsip nélkül :O))) a kilátó ponthoz, ha előző nap nem fért bele, vagy csak mert nagyon tetszett mégegy túra. A tegnapi taxi visszarendelve késő délutánra és Surabayában aludni a következő napi repülő eléréséhez.

Így különlegesebb programod lesz és főleg több időd marad a tényleges látnivalóra. Talán nem kérdés, hogy Surabayában várakozni egy egész napot, éjszaka bumlizni ahelyett, hogy a kráter szélén foglalt szállás teraszáról bámulnád a krátert egy sör mellől és onnan "pihenten" indulni a hajnali túrára, melyik az érdekesebb és kevésbbé fárasztóbb...

fornit1 Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 6096

Szia,

szerintem ha reggeli géppel érkeztek Surabaya-ba, a reptérről elmehettek a busz pu-ra és irány Probbolingo-->Cemoro L.  Másnap meg vissza Surabaya-ba ugyanígy.

g4bro Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 6095

koszi, akkor a sator marad :P :D A bromoval kapcsolatban most azt nezzuk, hogy februar 5 reggel az elso geppel elrepulunk Surabayaba, es egy olyan turara fizetunk be, amit ha neztunk, akkor este 11 kor vesznek fel bennunket a hotelnel es masnap delben visznek bennunket vissza. http://bromoadventure.com - ezt neztuk.

Majd pihenunk egy napot Surabayaban es szerdan indulunk tovabb Sorongba. Van ennel jobb otletetek esetleg ? vagy ez jo lehet igy ?

W.L. Creative Commons License 2018.01.26 0 0 6094

Yalepalet o sem erte el.

Most Yaganan fele hajlik, vagy Yalepaleval megosztva az 5 ej.

A Garuda a legmegbizhatobb, remelhetoleg azert a Batik is odaer. :-)

Bromo nem egynapos, hanem egy ejszakas program. Ott kell aludni.

Malukuba, Papuaba utazva a leggyakoribb pont az ejszakai repules, reggwl erkezve.

Az agyon sator nagyon hulyen hangzik.

Amugy sok bungaloban nincs am agy. :-)

En max egy szunyoghalot vinnek.

Előzmény: g4bro (6093)
g4bro Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 6093

Wanbo elvileg elert mindenkit, neki szerintem konnyebb dolga van kinntrol, mint nekem itthonrol. 

Meg egy butanak tuno kerdes: a Batik air megy Surabayabol 10:15 re van ott. Mit gondolsz, mennyire pontos az a tarsasag ? Multkor garudaval mentem az nagyon jo volt. 

Az is opcio lehet, hogy kedden megcsinaljuk az egynapos turat a bromora nap kozben es ejszaka elmegyunk sorongba, van egy jarat, ami 22:00 kor indul es reggel 6 ra van sorongban. Nem lenne tul kenyelmes, de ugy tunik, hogy azzal biztosan odaernenk.

Kri re es a maszkalo allatokra visszaterve olvastam, h volt aki vitt egy kis starat es felallitotta az agyra, ez mennyire hulye otlet ? :D 

W.L. koszonom szepen az eddigieket ujra! 

Előzmény: W.L. (6092)
W.L. Creative Commons License 2018.01.26 0 0 6092

Yaganan es a Harfat Jaya altalaban valaszol.

Wanbo is kapott mar arakat/valaszokat a Yaganantol.

A Harfat Jaya a draga kirandulasok es a sajat strand hianya miatt nem igazan ajanlott, bar szallas es kaja ott is jo.

Előzmény: g4bro (6091)
g4bro Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 6091

Szia, nem tudtuk, hogy ennyire draga. Most ugy nez ki, hogy megyunk egyutt, barhol is lesz szallas. (nem mint ha sok opcio lenne, kb nem valaszolnak sehonnan sem :D )

Előzmény: W.L. (6088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!