Keresés

Részletes keresés

yushchenko Creative Commons License 2017.04.21 -1 0 5424
Előzmény: W.L. (5422)
casati20124 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5423

miért? mi is mindig Lariamot szedünk, semmi bajunk tőle. 

Előzmény: yushchenko (5421)
W.L. Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 5422

Az hatalmas ostobasag.

Előzmény: yushchenko (5421)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.20 0 0 5421

Mi ettől a tablettától jobban félünk, mint a szúnyogtól.

Előzmény: W.L. (5420)
W.L. Creative Commons License 2017.04.20 0 0 5420

Lariamot.

Előzmény: yushchenko (5418)
Ka Pál Creative Commons License 2017.04.20 0 0 5419

Nem rongyolnék végig a két hegyen egy nap, de nyilván megtehető. Az egyik helyről a másikra átutazás is kb 4-5 óra!

Ha visszaolvasol, a környéken is van még látnivaló (vízesések), ha túl gyorsan végeznél a Bromóval.

Alapban szerintem egy-egy önálló napot megérdemel mindkét hely, esetleg opciós programként vízesést, nemzeti parkot hozzávéve, ha túl gyorsan végeznél, vagy a tovább utazás is belefér a napba...

Előzmény: laczyka_ (5415)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.20 0 0 5418

Köszi.

Maláriára visszatérve: én úgy gondoltam, hogy száraz évszakban erre kicsi az esély. Egyébként milyen gyógyszert szoktál szedni?

Előzmény: W.L. (5417)
W.L. Creative Commons License 2017.04.19 0 0 5417

A tiket.com es traveloka foglalolapok megbizhatoak, mar ha epp nem utasitjak el ok is a magyar kartyat!

Amugy a kinnti jegyvetel par nappal repules elott tenyleg sima ugy, es tobbnyire olcsobb is mint honapokkal elobb megvenni.

A malaria ugyeben en alapbol gyogyszerparti vagyok, de 3 napot valoban megkockaztathattok nelkule. Persze balszerencsevel elkaphato 1 nap alatt is, egy baratomnak Raja Ampaton szuk 1 het alatt is sikerult!

Előzmény: yushchenko (5408)
W.L. Creative Commons License 2017.04.19 0 0 5416

Menjetek busszal Probolinggoig, aztan ott majd meglatjatok, lesz-e meg minibusz CL-ba, vagy valami berelt jarmuvel kell-e tovabbmennetek.

Alternativa lehet meg Probolinggoban megszallni es onnan hajnali szervezett kirandulasal felmenni Bromohoz. Ennek elonye, hogy ugye vissza is hoz Probolinggoba, igy simabb lesz a tovabbut Ijen fele.

Utobbi megejtheto Bromoval egy napon, ha azt csak sietos kocsis napkelte turaval nezitek meg. Ha kenyelmesebben es tobbet setalnatok ott, akkor nyilvan nem.

Előzmény: laczyka_ (5415)
laczyka_ Creative Commons License 2017.04.19 0 0 5415

Üdv mindenkinek!
Szeptemberben első indonéziai utunkra készülünk. Jáván Yogyakarta, Bromo és Ijen lenne a terv.

Bromot CL-ből szeretnénk megnézni, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

Azt tudom hogyan kell Surabayaból eljutni CL-be, viszont a mi gépünk délután egykor érkezik. A kérdés az, hogy még aznap el tudunk jutni CL-be tömegközlekedéssel? Vagy felejtsük el és keressünk taxit?

A CL-Ijen út a bromoi túra után még bevállalható vagy menjünk csak a következő nap?

Előre is köszönöm a válaszokat.

yushchenko Creative Commons License 2017.04.18 0 0 5414

Kösz, ezt megnézem mindenképpen!

Előzmény: ISIS/002 (5413)
ISIS/002 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 5413

Ha mész merülni, akkor ne hagy ki a Manta Point-t. Ebből kettő is van, sajnos a második nevére nem emlékszem, de az a jobb. Ott 7 méteren tele van mantákkal. A felszinről is lehet őket látni, ez a feleségednek is nagy élmény lehet sznorival. Kérdezz rá a bázisnál, akikkel merülni mész. Szóval nem a "hivatalos" Manta Piont, hanem egy másik merülő hely, ahol szintén sok manta szokott lenni. Én 1 órán ketesztűl játszottam velük, hihetettlen élmény volt :-) 

Előzmény: yushchenko (5412)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.17 0 1 5412

Kizártnak tartom, hogy 3 nap miatt gyógyszert szedjünk száraz évszakban. Amúgy is használunk DEET tartalmú szúnyogriasztót.

Megkérdeztem egy indonéz ismerősömet, mert szerintem az lesz a megoldás, hogy valami oldalon keresztül foglalok.

Előzmény: ISIS/002 (5411)
ISIS/002 Creative Commons License 2017.04.17 -1 0 5411

Maláriát akkor passzolom, ezt magatoknak kell eldönteni.

Mintha korábban lett volna ott szó arról, hogy mi a megoldás, ha az itthoni kártyával nem tudsz repjegyet venni, de sajnos nem emlékszem rá. 

Szerintem kérdezd W.L-t, ő jobban tudja.

Előzmény: yushchenko (5410)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.16 0 0 5410

Az a baj, hogy előző nap érkezünk és csúcs szezonban, szóval mindenképpen akarok előre foglalni.

Flores szigetén sajnos jelen van a malária:

Én inkább abban bízok, hogy 3 nap miatt júliusban, a száraz évszakban nem kellene ettől ennyire félni...

Előzmény: ISIS/002 (5409)
ISIS/002 Creative Commons License 2017.04.16 -1 0 5409

Szia ! Eddig kétszer voltam ott és én úgy tudom, hogy oda nem feltétlen kell malária elleni védelem. Mi nem oltattuk magunkat.

A  repülőjegyet mi kint vettük meg. Amikor megérkeztünk Indonéziá-ba a reptéren vettük a belföldi jegyeket. Nézd ki előre itthon, hogy melyik légitársasággal akartok menni és melyik járattal és kint vegyétek meg a repjegyet. Ezt egyébként nekünk is W.L ajánlotta anno és tényleg működik. Bocs, nem olvastam vissza, hogy előtte hol lesztek, de elvileg  utolsó pillanatban is szoktak lenni repülőjegyek. Első alkalommal 2 nappal indulás előtt vettük a jegyet, a második alkalommal kb. 5 nappal korábban. A szállást is tudod utolsó pillanatban is foglalni a Booking-n.

Előzmény: yushchenko (5408)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.16 0 0 5408

Köszi szépen! Búvárbázist már találtam, de gondolom sárkányos utat is fogok.

Lenne néhány kérdésem: A namair honlapja nem fogadja el a kártyámat. Ezeken az oldalakon tudnék foglalni, de nem tudom, hogy megbízható-e: nusatrip.com, tiket.com?

Illetve a másik kérdésem, hogy a maláriától mennyire kéne félni? Megyünk még oltóközpontba, és ott általában a szívbajt hozzák ránk... (ezért founk Zika tesztet csináltatni, miután hazajöttünk) Júliusban megyünk, szóval elvileg kisebb amúgy is az esély a fertőzésre.

Előzmény: ISIS/002 (5407)
ISIS/002 Creative Commons License 2017.04.11 -1 0 5407

2 éve voltam Labuan-ban legutóbb. A főutca tele van búvárbázisokkal, kis irodákkal. Rinca szigetére szoktak onnan menni sárkányt nézni, sztem ha az érkezés napján körbesétáltok a főutcán biztosan találtok megfelelő ajánlatot. Sznoriról nincs infóm, mi merülni voltunk. Az ottani merülőhelyek zöménél nem lehet sznorizni. Természetesen van kivétel, volt hogy  kihagytam egy merülést és inkább kiúsztam az egyik szigetre. Ezt majd azzal kell egyeztetned, akinél a merülést foglalod.

Előzmény: yushchenko (5406)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.11 -1 0 5406

Komodoi kirándulásról valakinek van kicsit több infoja? Helyben érdemes szervezni? Milyen utak vannak és kb mennyibe kerülnek? Mi összesen 3 éjszakát töltenénk júliusban labuan bajo-n és innen mennénk ki két napra. Egyik nap sárkányos program kéne, másik nap meg búvárkodós (de olyan, hogy a feleségem se unatkozzon, pl tudjon snorkerezni). 

Esetleg valami common tipp a hellyel kapcsolatban?

Zs... Creative Commons License 2017.04.06 -2 0 5405

Pedig vmelyik könyvében azt is megirta hogy miért. Pontosan sajnos nem tudom idézni, pedig érdemes lenne ;o)

Előzmény: mkcska (5404)
mkcska Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5404

Igen, ismerős a helyzet. Szumátrán csoportosan követtem el a helyiekkel az ilyenkor elkövetendőt :)

Csak azt nem értem sosem, amit egyébként Pó apó is megénekelt az egyik könyvében, hogy a helyiek miért pótolják az alkalmankénti megállás során a hiányzó gyomortartalmat, mikor a következő etapban úgyis újra kijön... elnézést :)))

Köszi a gyógyszer nevét, hasznos infó lehet.

Előzmény: W.L. (5403)
W.L. Creative Commons License 2017.04.05 0 0 5403

Itt legalabb nem leszel egyedul - sok indonez sem birja a buszozast. Itt Antimo neven kaphatok tablettak a tengeri betegseg megelozesere. ;-)

Előzmény: mkcska (5402)
mkcska Creative Commons License 2017.04.05 -1 0 5402

Nagyon köszönöm!

Igen nagy bennünk is a bizonytalanság, mind Sebangauval, mind a Samarindából hajózással kapcsolatban.

Igazából azért próbálunk ahol az időnk engedi inkább motorzni, vagy hajózni, mert nagyon rosszul viselem a buszos utazást. Persze, ahol nincs más mód, vagy az időszűke miatt muszáj, ott nekivágunk Daedalonnal :)

Előzmény: W.L. (5401)
W.L. Creative Commons License 2017.04.02 0 0 5401

Banjarmasin es Palangkaraya kozott ronda lepusztitott a taj, nem biztos, hogy erdemes motorozni.

Loksado iranyaba szebb, de maga Loksado szerintem nem nagy durranas. Negarat erdekesebbnek talaltam.

Lakohajok? Ezek a normal utasszallitok. Szerintem nem erdemes Samarindabol kezdeni a hajoutat, mert a folyo szebb resze feljebb van. En anno Kota Baguntol hajokaxtam felfele, de tudtommal ma mar Tanjung Isuy is elerheto fpldi uton. A szebb, erdosebb taj Melaktol felfele kezdodott.

Remelem, a nyelvet mar tanuljatok! :-)

Sebangauban nem jartam meg, de Kutai jobban illeszkedne utvonalatokba.

Előzmény: mkcska (5397)
mkcska Creative Commons License 2017.04.02 0 0 5400

Köszi az infót!

Előzmény: W.L. (5399)
W.L. Creative Commons License 2017.04.02 0 0 5399

A Telkomselt, aminek Simpati nevu kartyaja a legnepszerubb.

Előzmény: mkcska (5398)
mkcska Creative Commons License 2017.04.02 0 0 5398

Szia W.L.,

melyik szolgáltatót ajánlanád erre a célra, illetve ezen az áron?

Köszi,

m.

Előzmény: W.L. (5186)
mkcska Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 5397

Sziasztok,

ha bárkinek hasznos, gyakorlati, friss információja lenne (LP-t olvastam, W.L. blogját olvastam) a következő helyekről és környékéről, szívesen venném ha megírná:

A terv:

Banjarmasinba érkezünk repülővel, onnan fel szeretnénk motorozni Palangkaraya-ba és bemenni a Sebangau nemzeti parkba. Ott is aludnánk a ranger szálláson (bár azt hallottuk, hogy nem mindig elérhető).

Ezután Loksadoba szeretnénk eljutni busszal, ahonnan 2-3 napos csillagtúrákat tennénk, majd tovább Samarindába, szintén busszal.

Samarindából lakóhajóval járnánk be (legalább egy részét) a Mahakam folyónak, cél lenne eljutni Mancongig, illetve a Jempang tóhoz.

Samarindából az irányt Derawan-ra vesszük (Samarinda-Berau repülővel).

Bármi jól jön, mit ajánlotok, mit nem, van-e valami, ami megkönnyíthetné az eljutást az egyes helyekre (pl. járt-e mostanában valaki a Mahakam folyón ezekkel a nagy lakóhajókkal http://slowtraincomingsalandrich.blogspot.hu/2012/11/the-mighty-mahakam-river-east-kalimantan.html, stb.)

Előre is nagyon köszönöm!

m.

V.P. Creative Commons License 2017.04.01 0 0 5396

Köszönöm, ez remek hír! A választ elküldtem emailben.

Előzmény: W.L. (5392)
mona-lisa Creative Commons License 2017.03.31 0 4 5395

Sziasztok,

Raja Ampat kp-s fizetés témához.

Nekünk sem volt elég a pénz pedig készültünk de nem váltottuk be az összes valutánkat IDR-re, de ha már ott voltunk szerettünk volna annyit merülni amennyi az időbe belefér.

Enzo boldogan elfogadott EUR-t és USD-t is kiegészítésnek az IDR mellé, mi kiszámoltuk becsülettel mennyi jár, még csak át sem ellenőrizte.

Nyilván azért ebben benne volt hogy sokat merültünk nem csak 1-2-t, de mondta hogy érezzük jól magunkat az a lényeg. :)

Asszem még paypal-lal is megoldhattuk volna otthoni segítségel.

A paradicsomban minden egyszerű, csak fel kell venni a ritmust :)

Ez a homestayekre nem vonatkozik nyilván, de ha valaki merülni akar akkor remélem hasznos infó, főleg hogy ez jelentős költség és abszolút megértem ha valaki nem szivesen sétál sok kp-vel a zsebében.

Raja Ampat tényleg fantasztikus hely akármilyen bonyi is az odajutás minden ráköltött pénzt és utazott órát és megtanult indonéz szót megért.

A legszebb  (tengerpartos) hely ahol valaha voltam és a legjobb merüléseim.

Előzmény: TGaborZ (5373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!