Keresés

Részletes keresés

atrego Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18014

az ilyen letojt tyúkok nálam is  "hülyék"voltak,ezek meg  a tojást ették!!!

Ezeket testileg-lelkileg tönkreteszi  a tojóketrec.Második évre elhagyták  a tojásevést

Előzmény: Málnanalfabéta (18010)
atrego Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18013

a kotlósos  csapatokkal semmi gond!

atrego Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18012

ezeket pont nem!!!

Előzmény: Ladybee (18008)
Málnanalfabéta Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18011

Oké,elkezdem ezeket holnap vadászni....!!

Szóval akor a sót ne is adjam nekik...??

Köszi!!!!

Előzmény: Ladybee (18009)
Málnanalfabéta Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18010

Ez a ciki az egészben,hogy alapból kb 100 négyzetméteres baromfi udvarban vannak,nem kis ólban bezárva,és amikor ez az egész kezdődött,egész télen kint voltak a kb 900 négyzetméteres kertbe....!!!!

 Sima sárga tojó tyúkok...egy olyan helyről szoktam venni őket minden évben ahol több ezer tyúkkal termelik a tojást,és a letojt tyúkokat minden évben eladják....nálam azok még évekig tojnak,élnek.....!!!

 

Előzmény: atrego (18006)
Ladybee Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18009

Próbáld meg, vegyél Nutrafort-3 (tartalmaz szelént), vagy AP-17 takarmánykiegészítőt és Jolovit vitamint. Adagold, ahogy rá van írva.  Lesz eredmény. A  fokhagymás, sós  és kamillás javaslatok felejtősek.

Előzmény: Málnanalfabéta (18007)
Ladybee Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18008

Kotlós keltette ?

Előzmény: atrego (18005)
Málnanalfabéta Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18007

Igen,írtak,és végig is próbáltam....!!

 Bár a sót még nem olxastam,és a szelént sem,de azt sem tudom honnan lehet szelént szerezni....!!

 Nem,nem utálkozva,és elhanyagolva írok,beszélek róluk,pont ellenkezőleg!!!EZ INKÁBB ELKESEREDÉS,A TEHETETLENSÉG MIATT!!!!!

 Úgyan úgy,sőt jobban ellátom őket mint eddig csak már nem tudom mit tegyek.....!!!

 Kb negyven db tyúkról van szó,és nem megoldható a fagyasztó,mert nem esszük,nem nagyon szeretjük a tyúk húst,semmilyen formában/szó szerint,végelgyengülésben szoktak szép lassan elhullani pedig nem vagyunk vegák csak nem szeretjük és kész../mi a tojás miatt tartjuk őket,nagyon szép "nyugdíjas"éveik vannak,és nem teszem el láb alól őket mert már esetlegesen nem tojnak....!!!

 Ki lehet röhögni,de azon a pár szem takarmányon nem múlik....talán éppen ezért esik ennyire szarul a szitu..........!!!!!!!!

 Én letojt tyúkokkal szoktam frissíteni az állományt,ahhoz képest is nálam arany életük van,igaz kb fél év mire kikupálódna,de aztán tojogatnak mint a terminátor....!!!

 Minden évben pótolni szoktam az "elkopott"mennyiséget,és lassan itt lenne az ideje az új pótlásnak,de nem merek venni mert félek hogy ezektől a nyavajásoktól eltanulják a hülyeséget................!!!

 A sót holnap kipróbálom.....!!!

Köszi!

Előzmény: Omosimama (18004)
atrego Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18006

nagy hely kell.Nem magyar parlagiak ezek?vannak olyan fajta csirkék,ami kis helyen,ólban"bekattan"kannibál lesz.Nagy helyen,szabadon egy csapásra megszűnik a  dolog

Előzmény: Málnanalfabéta (18003)
atrego Creative Commons License 2016.05.11 0 0 18005

gyik 5 napos csirém/amelyik naposan is eléggé"totyogós",rossz egyensúlyú volt/tekergeti a nyakát és tántorog...:(ez csak csirkepestis lehet?vagy valami született idegrendszeri gebasz?A többi egészséges.A beteg is eszik-iszik

Omosimama Creative Commons License 2016.05.10 0 0 18004

Nem tudom, hány tyúkról van szó, de ha nem sok, érdemesebb (és emberségesebb) lenne a mélyhűtőbe rakni őket legalább is azokat, amelyikek már sebesek. Valami hiánybetegségre gyanakszom, de a többiek biztos írtak tanácsokat (só, kutyakaja, szelén, mittudomén). Inkább állíts be új állományt - ha előneveltet veszel JÓ HELYRŐL, őszre már tojni fognak és talán ez a probléma nem jön elő. Így-  dühöngve, útálkozva és törődés híján - nem érdemes hibás állományt tartani.

Előzmény: Málnanalfabéta (18003)
Málnanalfabéta Creative Commons License 2016.05.09 0 0 18003

Üdv mindenkinek aki a problémám megoldásán fáradozik...!!!

KÖSZI MINDENKINEK!!!!!!

De....az a gond hogy nem csak 3-4 tyúk a deviáns.......!!!!

Az is csipkedi a másik seggét amelyiknek kopasz már és véres.......!!!

Először azt hittem hogy csak a rangsorban feljebb lévők csipkedik az alattuk lévőket.........de nem.........csipked itt mindenki mindenkit................!!!:(((

 Megnéztem zseblámpával,szemüveggel,semmilyen mozgó,élősködőt nem láttam rajtuk...........!!!!!:(((

 Bekentem jó néhánynak a seggét seb olajjal/az van ráírva hogy k...va büdös/ami igaz is/és nagyon rossz ízű/na azt nem kostóltam...//de láttam amikor az egyik tyúk"megkóstolta"és rögtön undorral fisszahökölt és rázta a fejét-csőrét....még is másnap,harmadnap láttam ahogy csipkedték annak a seggét amelyik be volt kenve..........!!!!:(((

 Egyszerüen nem értem!!!!Nincs se időm se annyi lóvém/és meg se érné/hogy minden nap végig kenegessem az egész állományt........!!!!!!!!:((((((

EGYSZERŰEN NEM TUDOM MI A F......SZT/FENÉT/ TEGYEK!!!!!!!!!!!!!!!!

MÁR KOMOLYAN KEZD TELE LENNI A TÖKÖM EZEKKEL A DÖGÖKKEL!!!!!!!!!!!

 Hosszú évek óta tartunk tyÚkokat,tényleg nyugdíjas sorsuk van......nincsenek összezárva kis helyre,kapnak rendesen kaját/ha kicsit többet merítek ott is hagyják/,külön nekik vetek minden évben mángoldot/hogy minden nap vacsi után tudjak nekik zöldet adni/a vega szomszéd hülyének néz hogy föl etetem velük azt a jó cuccot ami ő is meg enne....//,a másik a levágott fűből dob át nekik rendszeresen....!Meg kapják a konyhai hulladékot,ősztől,tavaszig egy 900 négyzet méteres kertben kedvükre garázdálkodhatnak.............rendszeresen/külön vályúba kapnak/sódert.mész grittet,különböző takarmány kiegészítőket.............!!!!!!!!!!

ÉS MÉGIS SZÍVATNAK AZOK A ROHADT DÖGÖK/MERT TÉNYLEG DÜHÖMBE MÁR NEM TUDOK MIT MONDANI RÁJUK............./!!!!!!!!!!!!!!!:(((((((((((

 

Előzmény: Törölt nick (17997)
gyurika.1968 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 18002

Japi mami és a porontyok

m59zsolt Creative Commons License 2016.05.03 0 0 18001

http://fxsolar.hu/

 

INNEN SOHA  !!!! Elérhetetlenek,pénzemet lenyúlták,emailemre nem válaszolnak!!!Utánvéttel küldik,de úgy drága és rossz minőségű!

 

http://www.ebay.com/itm/271930422221?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=570767535220&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Három hét alatt ajánlva jött!Működik ,de cserélni kell ,mert idővel a csőrük kikoptatják,ezért többet kell rendelni ,de megéri az eredmény.

Előzmény: samy76 (17992)
Vizslásgabi Creative Commons License 2016.05.02 0 0 18000

Sziasztok!

 

Magyar fogoly színű csirkéket vásároltam. Most 6 hetesek.

 

Méret alapján kissé szétnőttek, ez nem nagyon zavar. 

 

Ellenben ami a szememet bántja, hogy a színük sem egyforma. Vannak sötétebb tónusú egyedek (ezek hasonlítanak legjobban a korábban Debrecenből kapott fogoly letojt tyúkjaimra) ,   és világosabbak.   (jellemzően a világosabbak nagyobbak is)

 

Akinek van tapasztalata kérem ossza meg velem ezzel a fajtával kapcsolatban.

 

Üdv:  Gábor

Rugovics úr Creative Commons License 2016.05.02 0 0 17999

Állat és Növénybörze Győrben minden hónap első és harmadik vasárnapján az állatkert mögött lévő Elektromos Sporttelepen! Bejárat a Kiskuti utca végén! Rugovics Péter 06703801557 facebook: Állat és Növénybörze

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 17998

Ha madártetűatka, és már mindent kipróbáltatok,  de nem segít, pusztul a szeretett állomány, akkor

végső elkeseredésben az ól fertőtlenítése mellett (!!!!) esetleg bevethető ilyesmi is:

 

http://www.jozyzoo.hu/kutya_53/kutya_bolha_kullancs_irto_szerek_47/frontline-spot-on-l-kutya-2301

 

Nem tyúkokra van, hanem kutyára, macskára.

A tyúkokon való alkalmazást tiltják is, minden élelmiszer alapanyag állatra nem ajánlják.

 

Ennek ellenére tyúkonként 1 csep a börre (csak 1 csepp, több nem nehogy túladagoljuk., csak a bőrre, nem a tajura)

Havonta ismételni, amíg van élősködő. Közben az ólat is permetezni, fertőtleníteni.

Közben a tojás nem ehető!

Az utolsó kezelés után is 2-3 hónapig legalább nem ehető a tojás, a hús meg még tovább (fél évig, annyi idő alatt biztosan teljesen kiűrül)

Viszont elpusztulnak a kiírthatatlan atkák, megmarad a szeretett állomány.

Hát ezt a tippet mondták nemrég nekem, de nem tartom túl jó megoldásnak .

Csak végső, állománylevágás előtti, helyetti (elpusztuló tyúkok miatt) utolsó próbálkozásnak esetleg.

És mindenki csak saját felelősségre, persze.

 

http://www.allatpatikapecs.hu/images/file/Frontlinecat.pdf

 

Igazán nagy állatkellék boltokban megvásárolható, nem engedélyköteles.

Az eladó ha megtudja hogy tyúkokra kellene, nyilvánvalóan le fog beszélni róla.

Előzmény: jniki82 (17981)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 17997

Tudnak tőle enni, inni. Viszont egy fórumon azt írta valaki, hogy elég gyenge minőséget is árulnak, neki hamar

tönkre is ment (aztán annak mintájára gyártott házi kivitelezésűt //:-)//, és az bevált).

Viszont szinte örökre hordaniuk kell.

 

Megoldás lehet még az alapos megfigyelés, a fő csípdesők elfogása és kiemelése a csapatból, és végérvényes elkülönítésük.

Sajnos ez néha fájó pont lehet, mert sokszor a legszebb, legtollasabb példányok azok.

Sokszor 3-4 deviáns tyúk kiemelésével  aláhagyhat a jelenség.

Ha a kopaszra csípdesettet emeled ki, akkor a csípdesőkre dúsítod a csapatod.

 

Illetve talán még ellenőrizhető, hogy nincsennek -e tolltetveik.

Ezek sokszor a kloáka (végbélnyillás) környékén  tömegesen tanyáznak,

és a tyúk a vakarőzással saját magának vakarja kopaszra a fenekét.

Aztán a kopasz piros bőr már csípdellésre serkent másokat is...

Előzmény: Málnanalfabéta (17994)
gyurika.1968 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 17996

Csirkék:

samy76 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 17995

Sosem próbáltam, előre szólok. Nálam sosem volt olyan erős probléma, amit ne tudtam volna nélküle megoldani. Olvastam csak róla,hogy volt akinél bevált.

 

Előzmény: Málnanalfabéta (17994)
Málnanalfabéta Creative Commons License 2016.04.20 0 0 17994

Köszi!

 

Ilyenről még nem is hallottam!!!

Bár azt nem értem hogy az állat orvos miért nem említette???

 Kicsit drágának tűnik,de ha nem jön be más akkor nem ússzák meg..............majdnem mindegy mire költ az ember....táplálék kiegészítőkre vagy erre a csőr mütyürre.....!!!Csak működjön........!!!

 Bár fel nem foghatom hogy hogyan tudnak ezzel enni,meg inni.....???Nem csak olyan nagyüzemi etetőből meg itatóból tudnak vele kajálni????

 Köszi!!!

Előzmény: samy76 (17992)
Málnanalfabéta Creative Commons License 2016.04.20 0 0 17993

Szia!

 

Köszi a tippeket!!

Akutyakajás ötlet egész reálisnak tünik,erre nem gondoltam,de a rossz ízű cuccal való segg bekenésben is látok fantáziát.........a dokitól kérek is majd valami seb olaj nevű kencét/anno a kutyám lenyalogatta a szőrt a melső lábairól és azt adott ....k...va büdös,és állítólag ugyanolyan rossz ízű,bár én nem kóstóltam....;)/!

 Egyébként megnéztem a sárga löttyi nevét... vitapur forte....!!

Azt elfelejtettem írni hogy a tikok 1:1 be kapják a tritikálét és a kukoricát napi takarmány gyanánt,meg némi konyhai hulladékot,néha egeret,/ha belefut egy-egy az egérfogóba...fégül is nekik az csak hús.../sőt,olyat is láttam már hogy békát találtak és széttépték mint a rongyot........tavaly még egy méter körüli vizisikló pályafutásának is véres vége lett/már ha egy kígyó esetében pálya futásról beszélhetünk....!!!???;):))/

És tőlem,és a szomszédtól is kapnak némi gazat,meg levágott füvet,sőt minden évben direkt nekik vetek egy sor mángoldot hogy minden nap tudjak nekik zöldet adni........./esküszöm jó dolguk van no!!/!!!

 És mivel nem szeretjük a tyúk pörköltet,se a levest/nekünk nagyon zsíros étek/még kihalni is természetes módon szoktak......!!

 Ja,ez a szórakoztatás egy érdekes felvetés.....ha sokat kell még rájuk költenem akkor előbb utóbb olyan fitnesz edzést csinálok én nekik hogy megemlegetik.............vagy beszerzek egy rókát aztán futhatnak az életükért ha már jó dolgukban nem jutott értelmesebb elfoglaltság az eszükbe.........!!!Vagy fogom a seprűt aztán meghajtom őket mint zinger a varró gépet....elvégre rám is rám fér egy kis mozgás................!!!:)))

 A filmvetítés már nekem is eszembe jutott..kétféle képpen is...

Az egyik:Juan Clode Van Dame-tól a VÉRES JÁTÉKOK....

a másik:Egy DVD jut számukra az eszembe a

Darabokra

Váglak te

Dög!!       /természetesen a tyúkokra értendő/

 Köszi a tippeket kipróbálom!!!

 

Előzmény: meszi67 (17991)
samy76 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 17992

Esetleg kipróbálhatod a csőrgyűrűt. Enni, inni állítólag tud, csipkedni nem.

 

http://fxsolar.hu/

Előzmény: Málnanalfabéta (17990)
meszi67 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 17991

Szia. Hát jó sok félét kipróbáltál már ---bár a "sárga színű lötyi" megnevezés bármit is takarhat! :) Így valószínűleg nem valami elemhiányt pótolnak, hanem egyszerűen rossz szokás.

 

Próbáld meg valami erős, számukra   kellemetlen szagú anyaggal --pl. ajándékba kapott gagyi parfümmel-- befújni a seggüket. Nekem volt, hogy bevált --bár egyetlen egyszer fordult csak elő és egyetlen egy darab tyúk seggét kívánták meg a többiek :)

Esetleg adhatnál nekik áztatott kutya vagy macskakaját is --abban van némi /nem túl sok/ állati eredetű fehérje is. 

 

Van akik szerint unalmukban tesznek ilyen betyár dolgokat, tehát ha elfoglalod őket -kvízműsorokat szervezel nekik, filmvetítést-sportfoglalkozást tartasz , stb :) -  vagy csak pl. fellógatsz zöldet olyan magasra, hogy vígan csipkedhessék ----talán az is javíthat a dolgon.

Több ötletem nincs. Főleg amiatt, mert a pörkölt javaslatot eleve kizártad!  

Előzmény: Málnanalfabéta (17990)
Málnanalfabéta Creative Commons License 2016.04.18 0 0 17990

Help,Help,Help!!!!

 

Üdv Mindenkinek!

Tanácsra lenne sürgősen szükségem!!!!!

A tyúkjaim az utóbbi néhány hónapban el kezdték véresre kicsipkedni egymás püspökfalatját/értsd:seggét/:((((

A 35 darab tyúk egy viszonylag nagy földes/tehát nem betonon/baromfi ugvarban dekkolnak,lézengenek,kapirgálnak,fürdenek...............sőt,idáig még a 900 négyzetméteres kertben is kedvükre garázdálkodhattak.....!!

Kakas nincs!

 Nnincsenek semmilyen módon stresszelve,mert ahol vannak oda reggel elmegyek megetetem őket este pedig bezárom,egy teremtett lelket se nagyon látnak..........!!!

 Télen kaptak kafocitot,folyamatosan van előttük egy külön vályúban fedett helyen mészgritt,meg sóder is..........

Néhány hónapja hoztam nekik az állat orvostól valami prodomix/vagy valami ilyesmi nevű,most fejből nem tudom.../sárga port alumínium zacskóban ,azt mondta hogy ásványi anyagok meg vitaminok vannak benne...........

Néhány hete szintén tőle hoztam valami chikentonik nevű jód szerű színű lötyit,amit szintén az ivóvizükbe kell rakni öt-hét napos ciklusokkal........

A múlt héten a takarmányos boltba vettem nekik valami sárga lötyit amit szintén az ivóvizükbe és szintén öt-hét napos ciklusokban írták az adagolását.............!!!!

 Amelyiket kicsipkedik véresre azt mindig behintőporozom/mármint a sebet//de próbáltam már tanácsra fahamuval is/,és próbálom elzárni........van olyan amelyik már annyiszor és annyi időre volt/sitten/hogy már úgy meghízott a jóléttől hogy nem is tojik tojást..........!!!:(

ÉS MÉGIS EGY RÉSZÜK SEGGÉN A TOLL A BŐRÜKIG KI VAN CSIPKEDVE,ÉS NÉHÁNYNAK VÉRESRE VAN KICSIPKEDVE..........!!!!!!!!!!!!!!

Valakinek van valami jó ötlete,tanácsa??????????A tyúkpörkölt és hasonlók nem minősülnek részemről jó tanácsnak...........!!!!

HELP,HELP,HELP!!!!!!!!!!!!

Előre is KÖSZI!!!!!!!!!!

 

KP2014 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 17989

A tyúk nem csak akkor fürdik, ha tetves, ez teljesen természetes dolog. Nálam a hetes csirkék is rendszeresen porfürdőznek.

Előzmény: bitter6704 (17988)
bitter6704 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 17988

Sziasztok!

 

Észrevettem, hogy az én tyúkjaim is nagyon sokat tollászkodnak és porfürdőznek. Rendszeresen takarítom a helyüket, a tojóládákban is fel szoktam rázni az almot, ki szoktam szedni az éjszaka produkált ürüléket. Eddig még nem érzékeltem a tyúktetűk jelenlétét a kezemen.

 

Vajon akkor miért fürödnek és tollászkodnak ennyit? Csinálhatják más okból is? Én azt hittem, hogy még korán van a tyúktetű megjelenéséhez. Azért ma délelőtt kipermeteztem mészoldattal a helyüket mindenhol.

jniki82 Creative Commons License 2016.04.16 0 0 17987

Köszi,utána néztem, de sajnos nem alkalmazható élelmiszertermelő állatoknál!

Előzmény: *julianna* (17986)
*julianna* Creative Commons License 2016.04.14 0 0 17986

Megoldás lehet az Ivermectin csepp is, ez hosszabb időn keresztül védi az állatokat többféle külső és belső élősködőtöl, viszont van várakozási ideje. Ehető szövetekre biztosan, tojásra nem tudom, de biztosan van leírás a neten, vagy az állatorvos, állatpatikus megmondja.

Előzmény: jniki82 (17981)
jniki82 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 17985

Na,ezt nem tudtam!

Köszi

Előzmény: Ladybee (17984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!