Keresés

Részletes keresés

kikitu67 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 196
Én is szomorúan látom ami a Posta előtt van. A múlt héten kétszer mentem be a rendőrségre, hogy mit lehetne tenni az ügyben. Ők azt mondták, hogy ez az Önkormányzatra tartozik.

Ma már olyan büdös szipu szag volt, hogy még a Posta felső lépcsőjén is érezni lehetett.

Jó lenne, ha történne valami, és nem egymásra mutogatna a két szemben lévő intézmény.
Előzmény: Fodorf (192)
sebesjelölt Creative Commons License 2009.06.29 0 0 195
Itt nem válaszolok politikai jellegű kérdésekre, elnézést.
Előzmény: Fodorf (194)
Fodorf Creative Commons License 2009.06.29 0 0 194

Köszönöm  aválaszt, remélhetőleg eredményes az intézkedés.

 

Egy kapcsolódó kérdés: miért ide került a VH-ba, szerintem ez nem politikai párt kérdés, hanem kerületi probléma. A többi párt nem támogatta?

Előzmény: sebesjelölt (193)
sebesjelölt Creative Commons License 2009.06.29 0 0 193
A válasz a Városházi Híradóban olvasható, 2. oldal, jobb oldali hasáb.

letölthető innen: http://www.bp22.hu/vh/vh_2009_13.pdf
Előzmény: Fodorf (192)
Fodorf Creative Commons License 2009.06.29 0 0 192

Több alkalommal reggel mentem le a postára, és azt tapasztaltam rendszeresen, hogy a Posta felöli oldalon a parkot elfoglalták a hajléktalanok a reggeli közös kannás bor elfogyasztása végett.

 

A mai napon a parkon kersztül jövet nagy adag emberi ürülök látványa fogadott - Budafok-Tétény városháza teréről beszélünk - amely igazán elborzasztó és elszomorító, a higéniás kivánnivalók mellett.

 

Szerintem egyedül az önkormányzatnak vannak eszközei a jelen állapot felszámolásra, várom javaslatukat.

 

 

sebesjelölt Creative Commons License 2009.06.26 0 0 191
Egy 15-én kelt levél szerint (eltévedt) a játszótér új kerítésére árajánlatot kértek, az ivókút javítását megrendelik. A hintaállványt ellenőriztették, megfelel. A libikóka kapaszkodójának pótlására árajánlatot kértek.
Előzmény: kertvarosi (190)
kertvarosi Creative Commons License 2009.06.11 0 0 190
köszönöm a a segítséget. Elnézést a polgármesteri hivatal honlapján talált albejegyzés helytelen értelmezéséért.
Előzmény: sebesjelölt (189)
sebesjelölt Creative Commons License 2009.06.11 0 0 189
Tudtommal a KÖSZ22 Kft-nek van parkfenntartási ágazata, nem a polgármesteri hivatalnak. Az itt közölt fényképeket a Hír utcai állapotokról már én is továbbítottam a Városfejlesztési és -üzemeltetési irodának.
Előzmény: kertvarosi (188)
kertvarosi Creative Commons License 2009.06.10 0 0 188
ha létezik egy probléma, és annak megoldására létezik egy hivatal, akkor valószínűleg az a logikus első lépés, hogy az ember a probléma vázolásával a problémamegoldó hivatalhoz fordul. Én magam a Hír utcai játszótér ügyében a már fordultam a polgármesteri hivatal parkfenntartási ágazatához azzal a kérdésemmel, vajon a nevezett játszótér az ő kezelésükben van-e - illetve ha nem, tudnának-e segíteni, kihez forduljak a javaslataimmal. Sajnos még nem kaptam választ. Az e-mail tehát úgy tűnik, nem megoldás ezen a fronton.
A következő logikus lépés a telefon ugyanoda :-)
maszuletettbarany Creative Commons License 2009.06.10 0 0 187
Köszönöm a válaszát,

ha egy ember parkolna oda mindig, akkor érhetne valamit magánemberként elbeszélgetni vele és ha nem sikerülne megérteni egymást, utána esetleg feljelenteni. Így hogy mindig más parkol oda, nem tartom ezt jó módszernek. Ha a közteresek tudnak erre figyelni, az már egy fokkal jobb megoldás lehet.

Esetleg felfestetni, hogy az egy forgalomtól elzárt terület, ami egy kicsit egyértelműbb jelzés már több ember számára, vagy a városban a BKV rengeteg helyre rak le nagy betontömböket, hogy ne lehessen a közlekedést akadályozva parkolni, vmi ilyesmire megoldás lenne itt is jó sztem. Tegnap hazafalé kíváncsiságból kerültem arra egyet, természetesen parkoltak ott, ma reggel nem néztem, de van egy sejtésem ...
Előzmény: sebesjelölt (183)
sebesjelölt Creative Commons License 2009.06.10 0 0 186
Ne aprózzuk el, elfér akár itt, akár bármelyik másik már létező topicon. Azért sem a hivatalnak, sem nekem, sem másnak nincs arra ideje és módja, hogy 120 lehetséges topicban keresgélje a panaszokat és megvalósítható javaslatokat. Ez persze csak egy vélemény.
Előzmény: Törölt nick (184)
mustár-mag Creative Commons License 2009.06.09 0 0 185
Bár nem nekem címezted, de akár Te is megnyithatnád azt a topikot, ha a témát fontosnak érzed (vannak a kerületben veszélyes járdaszakaszok - pl. éppen a buszvonalak mentén is).
Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.09 0 0 184
Kéne nyitni egy új topicot Budafok gyalogos közlekedése címmel, a buszközlekedésnek már van topicja.
Előzmény: maszuletettbarany (182)
sebesjelölt Creative Commons License 2009.06.09 0 0 183
T. maszuletettbarany!

Felhívom rá a közterületfelügyelőink figyelmét. A rendőrségünk véleményem szerint sajnos nem partner. Magánember is tehet szabálysértési feljelentést, fényképpel, tanúval.
Előzmény: maszuletettbarany (182)
maszuletettbarany Creative Commons License 2009.06.09 0 0 182

T. Sebesjelölt!

 

A Mária Terézia- Iskola u. kereszteződésnél rendszeresen a zebrára, vagy közvetlenül elé parkoló autók kitakarják az átkelni szándékozó gyalogosokat. (gondolom sokan nem is ismerik a KRESZ szabályt, hogy hány métert kell hagyni a zebra előtt) Van ugyan a parkolóhely végét jelző festés, de nem veszik figyelembe az autósok. Ráadásul a M. Terézián haladók figyelmét sokszor megosztják a jobbról besorolni, vagy keresztülhaladni szándékozó autósok, a gyalogosokat pedig baloldalon kitakarják a parkoló autók. A kettő együtt azt gondolom veszélyes, ráadásul ez egy nagyforgalmú gyalogátkelő.

 

Most hétvégén, egy autó úgy parkolt ott, hogy mögötte volt bőven hely, ahol szabályosan meg tudott volna állni, tehát gyaníthatóan régóta ott állt már. Mit lehet ez ellen tenni, hogy az autók itt parkoljanak?

 

zebra

maszuletettbarany Creative Commons License 2009.06.08 0 0 180

Jelentem,

 

a szúnyogirtás nem sikerült, ez most már max. azt mondom ritkítás lehetett,  Grilleztünk a kertben, addig némelyik szúnyog 4x tankolt belőlem.

kertvarosi Creative Commons License 2009.06.06 0 0 179
a kutyusok annyira nem nyűgöztek le a rendőrnapon, de kaptam egy korrekt sminket :-) és a gyerekek is jól elvoltak a sétáló varánusz meg a terráriumos kígyó között - sőt a szimulátor is bejött a fiamnak. És az eső sem esett, csak úgy fél egy körül egy rövidet - akkor viszont sokakat hazazavart a BMTE-ről.
Este jutottam csak le a lyánnyal az iparosokhoz - eddig nem ismertem, de táncos lábú gyermekem óhajának engedelmeskedve végighallgattam a legutolsó fellépőt és ugyan zeneileg kissé másfelé vannak a preferenciáim, meghajtom a fejemet a fiatalember hangja és abszolút korrekt viselkedése miatt - semmi manír, csak a közönség felé irányuló szeretet és a szórakoztatni akarás vágya , ez jött le. A hálás közönség soraiban köszöntötte az idős Vándor Kálmánt, ismert sanzon szövegírót (egyébként pedig még ismertebb sportújságírót), aki érdeklődőként üldögélt a sörsátorban.
Az arcfestő hölgy már "bezárt", de megígérte a lányomnak, hogy jövő héten a Pannónia street-i rendezvényen csodálatos pillangóvá varázsolja. Szaván fogjuk.


Előzmény: Budafoki Csabi (160)
skitty Creative Commons License 2009.06.05 0 0 178
Köszönöm szépen, ez az én képem :-)
Gyulán készült egy hete a Fotósfesztiválon .
Előzmény: kertvarosi (176)
maszuletettbarany Creative Commons License 2009.06.05 0 0 177
Nekem is volt egy zöld, pedálhajtású moszkvicsom, de az egyszemélyes volt. Az első fényszórók működtek is rajta, akkoriban elég menő volt :) Ez egy jobb kormányos kivitel?
Előzmény: kertvarosi (176)
kertvarosi Creative Commons License 2009.06.05 0 0 176

http://budafokifoto.ning.com/photo/versenyauto-1

 

egyértelműen ez a nyerő! :-)

Előzmény: maszuletettbarany (172)
maszuletettbarany Creative Commons License 2009.06.05 0 0 175
már körvonalazódik a szombati nap, vszeg több helyszínt, így ezt is megnézzük majd a kislányommal, bár rossz idő ígérkezik.
Előzmény: Budafoki Csabi (160)
maszuletettbarany Creative Commons License 2009.06.04 0 0 174
Az hasznos, köszi!
Előzmény: skitty (173)
skitty Creative Commons License 2009.06.04 0 0 173
A topic linkjét kitettem a fotós oldalra.
Üdv Nektek
maszuletettbarany Creative Commons License 2009.06.04 0 0 172
Jó a link!

Szépek a lányok! Utánuk, nekem (hozzánemértő) ez a kép tetszett a legjobban: http://budafokifoto.ning.com/photo/img-7349?context=popular Csak kutyafuttában néztem bele, szal a kedvenc még változhat! :)

Üdv
Előzmény: skitty (171)
skitty Creative Commons License 2009.06.04 0 0 171
Na mégegyszer: IttBudafoki Fotóklub
skitty Creative Commons License 2009.06.04 0 0 170
Kedves Budafokiak-Tétényiek
Örömmel közlöm veletek hogy megalakult a Budafoki Fotóklub.
Bővebben a link-en
kertvarosi Creative Commons License 2009.06.03 0 0 169
az említett szombaton lesz a kerületi rendőrnap is.  Kedvenc történeteim egyike a Kántor nevű kutyáé (tévésorozat is volt belőle, Madaras József játszotta benne Csupatit), szóval a 11.50-es sávban én valószínűleg rendőrkutyákat nézek, de tök jó, hogy erről is esik itt szó.
Előzmény: Budafoki Csabi (160)
project1 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 168
Szerintem kiváló koncepció talán mégis piros-fehér póznákat elhelyezni. Ugyanúgy képesek (optikailag) szűkíteni az utca szélességét, így kellemetlen egymással szemben elhajtani két gépjárműnek, illetve lassítaniuk kell. Ha félsz, hogy meghúzod a kocsid egy ilyen póznával (járda szegély esetén ettől nem tartasz), akkor inkább lassítasz, illetve legközelebb már nem is mész arra. Nyilvánvaló, hogy ez a cél, nem? Vitákat kavaró tiltó táblák nélkül oldják meg a forgalomlassítást, ezzel a forgalom elterelését.

Védik a kertváros nyugalmát. Értjük! Csak azt nem értjük, hogy máshol miért nem...
Előzmény: kerületipolgár (161)
project1 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 167
A fű nyesedék az egyik legjobb komposzt anyag. Nálunk az indítja be legjobban a komposztot. Már pár óra elteltével a komposzthalmon kifejezetten felmelegszik, mert beindul a jótékony rothadás (kellemetlen szagok nélkül), ezzel katalizálva a többi komposztálni szánt zöldféleség folyamatait is.

A fű között hagyott szálak kis mennyiségben védenek a kiszáradástól, de ha nagyobb tömegben rakódnak egymásra a gyakori fűnyírás következtében, akkor össze tudnak filcesedni, ami képes lassan zárni a fű tövét. Ennek következtében nehezebben jut levegőhöz a fű töve és az éjjeli harmat, vagy csapadékvíz sem jut át ezen a rétegen, hanem már innen elpárolog újra.

Ezért volt nekem nagy vágyam pár éve egy fűgyűjtős fűnyíró.
Előzmény: maszuletettbarany (166)
maszuletettbarany Creative Commons License 2009.06.02 0 0 166
A Balaton mellett jobb idő volt mint itt. Én úgy szoktam, hogy amit a fűnyíró kinyom oldalra kis kupacot, azon még egyszer áttolom, így elég apró lesz. Május elseje környékén vágtam, akkor nagyobb volt mint most és gyakorlatilag mintha nyom nélkül tűnt volna el az akkori vágás.
Előzmény: Törölt nick (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!