Keresés

Részletes keresés

suvi05 Creative Commons License 2012.12.02 0 1 50

Sziasztok !

 

Van egy NRG MC3 robogóm és olyan jelenséget csinál , hogy pöcre indúl hidegen melegen  de menni nem akar csak egy kis ideig utánna olyan mint ha fulladna és nem pörög ki.

Ez a jelenség egyik pillanatról a másikra jött elő és már mindent kicseréltem és nem akar jól működni. Előtte kb 3500 km -t motoroztam vele gond nélkül.

Valaki találkozott ilyen problémával ? Mi volt a gyógyír ?

bambee78 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 49

Ja, és ajánlották még , hogy két benzinszürő legyen beépitve.

Előzmény: Vice78 (42)
bambee78 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 48

Hasonlókat csinált nekem is a régi benzinpumpával, valamint elinduláskor hirtelen gázadásra megtorpant.

Ha bontott benzinpumpát vettél bele valószinüleg az a baja. Probáld meg becserélni másikra.

 

Előzmény: Vice78 (42)
bambee78 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 47

Végül multhét kedden végleg megadta magát ....... a benzinpumpa.

Kapott egy másikat, azóta nincs megtorpanás, akadozás. Megy mint a szél.

Fesszabályzót is cseréltem 2 hete és már nemvillog a check lámpa.Izzók se égnek ki.

Minden probléma megoldódott.

Ámen.

 

Astrás Creative Commons License 2012.09.09 0 0 46

Lehet,hogy elszakadt a kilométer spirál.Én is jártam így az Mc3-omnál 4 éve kb.Vagy lehet az elektonika szállt el(francia elektronika)

Előzmény: kibickebéla (44)
IsTu90 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 45

Valaki tudna segíteni, mc2-esem van vízhűtéses 97 vagy 98as. Kiégett az első izzó és akartam bele venni valami erősebbet már amúgy is, milyen foglalata van?

kibickebéla Creative Commons License 2012.09.04 0 0 44

Sziasztok!

 

2005-ös Nrg-m van,és meghalt a km órája!Mi lehet a gond?Csak 0-át mutat,nem mér!

bambee78 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 43

Helló

A karbi pucolás biztos nemsegit mert injektoros. :)

Üzemanyagszűrőt viszont cseréltem. Sőt, kompjutert is, próbábol.

Ez a megtorpanás( mintha belefulladna a benzinbe ) csak elinduláskor, és akkor is csak nagyobb gázadáskor jelentkezik.

Gáz visszaenged, ovatosan húz, és megy tovább

Amúgy  miskolci vagyok.

Előzmény: Astrás (39)
Vice78 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 42

Sziasztok. 

 

Nemrég vettem egy mc3.-as NRG-t. Megvétel után szinte azonnal benzinpumpa csere volt rajta, azonban jelenleg azt csinálja, hogy bemelegedés után hirtelen elmegy az ereje, és nem reagál a gázadásra. Utána újraindítom, és erre mintha mi se történt volna meg tovább. Az első esetnél több alkalommal is kellett indítóznom mire beindult. 

 

Mi lehet? 

 

 

A gép egy mc3 PureJet injektoros. 

 

Köszi

IsTu90 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 41

Sziasztok, én idén vettem egy mc2-est most kezdem átalakítgatni egyenlőre csak külsőre. Motortuning még nincs benne csak egy arrow basic sportkipu (így vettem). Szépen lassan összeáll a gép csak apránként csiszolgatok rajta ahogy fizum engedi:)

először volt egy kis festés + ledsor:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/539372_464550060243337_797128088_n.jpg

 

ma pedig morcosítás:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/221991_465267040171639_394429279_n.jpg

 

 

LACA 23 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 40

Sziasztok!! Még ujj vagyok ezen a forumon és szeretnék egy kis segitséget kérni!! Van nekkem egy Piaggio nrg mc 1 mocim ami levegős és arra szeretnék egy ki segítséget kérni hogy hol lehetne be szerezni hozzá egy olyan alkatrészt hogy gáz kar ba lévő rugom az el töröt valami oknál fogva! Előre is kösszönöm válaszokat Üdv Laci!!

Astrás Creative Commons License 2012.08.14 0 0 39

Nem szóltam...Látom 185km-ren eszik ennyit.

Előzmény: Astrás (38)
Astrás Creative Commons License 2012.08.14 0 0 38

Hivatalosan 2-3liter között kellene fogyasztania ha tuningmentes.

Sok ez a majdnem 5liter.Valami gubanc biztos,hogy van.

Előzmény: bambee78 (36)
Astrás Creative Commons License 2012.08.14 0 0 37

Szia!

 

Nekem is pont olyan gépem van mint Neked.

Lámpa ügyileg:

Valószínű túl nagy feszültséget kap az izzód(lehet elszállt a feszszabályzód)vagy zárlatos valamid.

Mindkét izzód kiég?

Lefulladás valószínű,hogy a koszos benzin okozza,egy karbipucolás lehet nem ártana.

Budapesti vagy?

Előzmény: bambee78 (36)
bambee78 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 36

Sziasztok

Segitség kellene.

Van egy piaggio nrg mc3 purejetem és két nagy problémám. ( injektoros )

1: Checklámpa villog, ettöl függetlenül pöccre indul, húz, megy 85-90-et.

     Viszont ha megállok pl. lámpa miatt elinduláskor megtorpan, lefullad.Nagyon ovatos gázadással talán nam fullad le és onnantol kezdve húzhatom neki akárhogy,megy.

2: Az első lámpába kb hetente kiég az izzó és nemgyőzöm cserélni. Mi lehet a gond?

Nemvagyok nagy motoros, legfőképpen munkábajáráshoz vettem. Fogyasztása viszont nagyon jó :  4,6L - 185Km.

 

 

Tud valaki segiteni? köszi.

 

pista13 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 35

ez egy piaggio liberti 50-125 automata ár 220000 valakit érdekel irjon

Előzmény: pista13 (34)
pista13 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 34

Düsseldorfi Creative Commons License 2012.06.09 0 0 33

Eladó egy Leo Vince ZX sport dob távtartóval.

Nekem Piaggio-n volt,brutálisat dobott a gépen gyorsulásban végsebességben is.

 

Érdeklődni:beetang@citromail.hu

06305814458

Átvehető személyesen a 18.kerületben,Határúton,Vecsésen,Gyálon,Dunaharasztin,Taksonyon,Dunavarsányban

rolipoli01 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 32

Sziasztok!

 

Új tulaja vagyok egy NRG 3 nak nagyon tetszik de van pár dolog ami zavar,volt előtte más tipusú robogóm de ezek a jelenségek a nem áltak fent!

1:hidegen induláskor természetesen nem csavarom neki hisz a viz még hideg és vigyázok de kb 5-600 méteren keresztül olyan mintha gyújtás hibája lenne nem megy nincs erő,nem húz alig akar menni....bizonyos táv megtétele után viszon már húz és semmi gond.Nem lehet,hogy ez az automata szívató miatt van,lehet sok benzint kap,elektromos mert a karbi tetején ott a csati,nincs lecsúszva vezeték vagy ilyesmi....


2:sok a fogyasztás 100/5 liter ezt én sokalom úgy,hogy hosszu távon megyek nincs benne csak kevés város,(lehet ez is a szívató miatt lehet?)


3:nagy fordulaton indul,ez 6000 körül van addig csak pörög de nem akar indulni,megnéztem a kuplungot nem a gyári fekete rugó van benne,zöld és szerintem nagy a hézag a betét és a harang között nem tudom mi a jó érték,én a betét és a harang között átmérőben 3 mm-t mértem szerintem ez sok,megpróbálom megferrodolozni úgy kissebb lesz a távolság és akkor hamarabb zár,szerintettek?

 

Egyenlőre ennyi,varioszíjat,levegőszűrőt,kis szíjat,olajat lecseréltem!

 

Köszi


jester0926 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 31

Nekem is ilyen robogóm van, a tünetek közül néhány ismerős.

 

Az indításkori "csilingelő" hang a kuplung miatt van. Nálam motorgenerál előtt és után is "csilingelt". Szerintem mind ilyen.

 

Az első telóban lehet, hogy nincs olaj, vagy valami használt lé ázik benne.

 

Nem akar kiégni valamelyik index izzó? Akkor szokott ilyet csinálni, ha épp valamelyik halni készül.

 

Magasan marad az alapjárat: valószínűleg valahol falsot szív a karbi.

 

A "motorfék" nem lehet, hogy beragadt hátsó fék?

 

A puffogás az elégetlen benzin miatt lehet. Gyertya milyen állapotban van? A nem megfelelő karburálás is okozhat ilyet. Ez összefügghet azzal is, hogy menet közben kihagy v. leáll. Egy karbipucolás nem árthat.

Előzmény: bobodoki (29)
..yn.. Creative Commons License 2012.06.04 0 0 30

Sziasztok!

Piaggio NRG Power DD-hez keresek hátsó sárvédőt. Nem a kerék fölötti, hanem az a kis idétlen ami hátul van.

 

bobodoki Creative Commons License 2012.04.24 0 0 29

Sziasztok!
Lenne néhány kérdésem, de eddig nem találtam választ. Nagyon örülnék, ha valaki vagy valakik válaszolnának.

A robogó: Piaggio Liberty 50 4t. Karbi tisztítva, benzincsap új. Ékszíj jó.

  • Ha leveszem a gázt puffog egyet-kettőt. Miért lehet?
  • Menet közben néha kihagy a motor, egy pillanatra megáll, nincs gyújtás vagy üzemanyag.
  • Nagyon sokáig fog a motorfék. Eddig 2üteműek voltak nálam, normális, hogy szinte megáll, mire szabadon forog?
  • 5-ből egyszer magasan marad az alapjárat, forgatja rendesen a kereket. Ha behúzom a hátsó féket, megáll a kerék, az alapjárat visszaáll normálisra.
  • Az egyik index gyorsabban villog, pedig jók a lámpák és villognak is.
  • Normális, hogy nagyon keménynek érzem az első teleszkópot? Dobál az úton, nem dolgozik. Keréknyomás OK. Ha álló helyzetben beledőlök elég kemény, de rugózik.
  • Indításkor csengő-bongó hangot ad, 1-2 mp-ig. Ez jó?
ladatuning20 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 28

Üdv!! van 1 ilyen kis robogóm, de bajban vagyok vele sajnos, múltkor haza jöttem vele le tettem és azóta nem indul el, benzint kap, gyújtás van de nem indul, még a hagyományos karbis szerkezet, az lenne a kérdésem mitől csinálhatja ezt??

Zolka86 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 27

Szia nekem van 2 is mind 2vel ugyanígy jártam de a benzinpumpába is bejutott a kosz ki kellett takarítani ultrahangos tisztítóval de ahhoz szét is kell szedni......ha máshogy nem megy de vigyázz mert nem 1x ű!Az 1 ik műanyag dugó nem fog kijönni esztergálni kellesz másikat aluból v bármiből.A lényeg ne follyon utána. Sok sikert !!!

Előzmény: piaggio nrg mc3 purejet (26)
piaggio nrg mc3 purejet Creative Commons License 2011.12.23 0 0 26

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy:

most vettem kb. 2-3 hete egy piaggio nrg mc3 purejet-et! 3 napig minden fasza volt, aztán unoka öcsém be akarta bikázni mert oda adtam neki 1 napra, szóval be akarta bikázni és rákötötte a 220v-ra. Persze egyböl meghalt a motor elvittem szerelőhöz elektronika meghalt benne, vettem egyet kicseréltem! egyböl indult a motor! 1 napot mentem vele sőt még annyit se! mentem vele letettem az esőbe volt kint utána kb ojan 3 óra mulva este, mentem vele leállítottam és toltam mert barátaimmal mentem tovább gyalog!nagyon esett a eső toltam, letettem egy zárt helyre kb 1 óra mulva indítanám be hát persze h nem indul! betettem a garázyba(meleg garázy) reggel veszem ki nem indul be az istenért se! azóta baszakodok vele, most néztem benzinszűrő tiszta dzsuva volt rendesen fekete volt a benzin benne! kicseréltem új benzin(mol max motion 95) és most sem indul gyujtás van, ugye ezen csak önindító van mert injektoros! nm indul be csak pörög, néha-néha elkapja beindulna de 1mp és leáll azonnal! próbáltam befecskendezni az üzemanyagot akkor is egy picikét beröffen éphogy de azonnal le is áll! nm tudom mi lehet a hiba! szerintetek mit nézzek meg rajta? mit csináljak vele? a válaszokat előre is köszönöm! amúgy 2003-mas a moci

fireman67 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 25

Sziasztok. Van egy eladó NRG 50 POWER-em. 2005-ös magyarországi vásárlású 8600km-el gyári állapotban minden papirjával.Ha valakit érdekel jelezze. Köszi.

Terrano1 2.7td Creative Commons License 2011.04.24 0 0 24

Sziasztok!

Van egy kis gondom, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném! Vettem egy mc3-ast tavaly, nem is volt vele semmi gond, ment szépen, volt alapjárat, bár már akkor is elég nagy fordulatnál indult el(6000-nél), nem tudom ez mennyire jó vagy nem. A mostani gondom, az az, h a porlasztóól kiesett menet közben valahogy egy kis állító csavar, pontosan nem tudom, h mit állít ha állít egyáltalán. A porlasztó t ha nézzük van két csavar a baloldali nagyobb fejjel és a jobb oldali kisebb fejjel, na nekem ez esett ki, azóta egy sima kis csavar van benne és azóta rángat a motor és nem is akar pöccre indúlni rúgásra, bár lehet, h ennek semmi köze a csavarhoz. Tavaly kapott egy új gyertyát aminek kb 1mm a hézagja és szépen ki van égve.

 

Elöre is köszönöm!

fiftypix Creative Commons License 2010.06.23 0 0 23
Sziasztok!

Robogó vásárlás előtt állok, a PIAGGIO MC2 vagy MC3 amivel szemezek.
Remélem van aki itt tud segíteni nekem :)
Megnéztem jó pár PIAGGIO hírdetést, és azt vettem észre hogy nem minden példány van felszerelve hátsó felhajtható lábtartóval.Nekem viszont fontos lenne.
A kérdésem az hogy utólag is felszerelhető - tehát van minden példányon előkészítés? vagy csak utólagosan lehet valahogy felbiggyeszteni?
Szívem szerint eleve olyat vennék amin van, de sajna a hozzám közelebb eső eladó darabokon nem nagyon van...
Néhány hasznos tanácsot még elfogadnék hogy mire érdemes figyelni vásárláskor.
Esetleg ha valaki tud Szolnok megyében jó állapotút... :)
Segítő készségeteket előre is köszönöm!
bezilajos Creative Commons License 2010.03.17 0 0 22
Veterán börze! 2010 március 21-én 06 órai kezdettel veterán börzét tartunk Budapest. XXIII.ker. Haraszti úton lévő A és M Vámügynökség területén. További információ: Bézi Lajos. 06-20-589-7710
gerjoz Creative Commons License 2010.02.21 0 0 21
Sziasztok,
Piaggio NRG Powerre keresek jobb első, gyári indexbúrát, vagy komplett indexet. Tud valaki segíteni?
Előre is köszi,
gerjoz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!